FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Dorin Goian

«1234514»
Motanu D15.02.2006 23:56

Dorin Goian e un jucator cum rar gaasesti in Romania: isi foloseste capul atat la propriu cat si la figurat. Si o face bine !

Ar trebui sa fie un model pentru multi jucatori. Inclusiv pentru fratele sau, Lucian.

strezahuzum16.02.2006 00:44

Propun un nou cuplu de atacanti la nationala ... Mutu - Goian :lol: :lol: Plus Radoi la mijloc sau in aparare ... ar fi super-echipa :D:D

Bogdan4Steaua16.02.2006 01:54

" La finalul partidei, atacantul suedez Nilsson a declarat că Steaua se poate gîndi deja la optimi. "E destul de dificil să mai întoarcem rezultatul şi pot spune că Steaua e aproape calificată. Este o echipă puternică şi foarte valoroasă", a spus Nilsson. Acesta a mărturisit că a rămas impresionat de evoluţia lui Dorin Goian (foto): "Numărul 3 a fost senzaţional. Nu am mai văzut un asemenea fundaş. În seara asta a fost de netrecut"."

 

Sursa: GSP

 

No comment. :wink:

dbd16.02.2006 07:09

si nu tot el era care declara la stiri ca se teme ???

oricum bravo lui...e un mare fundas...si vine foarte bine la cornere...

radoi8616.02.2006 08:30

Dorin Goian este un exemplu de fundas central! L-a ajutat mult si natura pentru fizicul cu care l-a inzestrat, dar in rest are o siguranta incantatoare si urca in careul advers la fazele fixe semanand panica in apararile adverse. Faptul ca un atacant advers il lauda, spune multe despre acest fotbalist

FELICITARI Dorin! Tine-o tot asa si te va cota Gigi la peste 10 milioane $.

 

Parerea mea este ca nici Dorin Goian nu ar trebui sa lipseasca din primul 11 al echipei nationale! Si pe langa Radoi, Goian ar mai trebui titularizati fara discutie de la Steaua, Mihaita Nesu si Paraschiv, alti doi jucatori cu un travaliu uluitor si o luciditate impresionanta!

Ce echipa avem.... :D

sorin_77716.02.2006 09:34
....

FELICITARI Dorin! Tine-o tot asa si te va cota Gigi la peste 10 milioane $.

 

....

 

Daca o tine tot asa il va depasi pe Radoi... e un jucator fantastic...

Are toate sansele sa fie peste Radoi... Goian e jucator de NATIONALA... Il scoate pe Chivu chiar din schema...

 

deci poate sa sara si de 10 mil. USD

radoi8616.02.2006 09:40

Ma uitam la poza de la inceputul meciului. Si marele Victoras (care pare intr-o scadere de forma) pare mic pe langa fizicul impresionant al lui Goian! Iar Chivu o tine din greseala in greseala sau din accidentare in accidentare.

I.N.Money16.02.2006 13:03

Daca si Nillsen a ramas stupefiat de el,inseamna ca e un jucator cum rar gasesti...

Motanu D16.02.2006 13:07

Care Nilsson ?

I.N.Money16.02.2006 13:10

Atacantul lui Heerenveen...blondu ala de ziceai ca e balerin.. :lol:

Motanu D16.02.2006 13:14

Pai eu credeam ca aici vorbim despre fotbalisti precum Goian.

Sa-i lasam in pace pe cei de la Heerenveen, ca am mai auzit eu "declaratii" facute de diversi "fotbalisti"...

Astpet un comentariu asemanator si de la Niculescu ! :twisted:

I.N.Money16.02.2006 13:26
Astpet un comentariu asemanator si de la Niculescu !  :twisted:

 

Stai ca mai e un pic pana la meciul din Groapa.. :wink:

Virgil16.02.2006 15:31

Suntem si vom fi cosmarul lor.Pentru meciul din retur,Dinamo e victima sigura.Bruma de joc bun pe care o aveau cand si cand,s-a dus de cand Ando a fost indepartat.Pentru asta trebuie sa-i fim recunoscatori lui nea Nelu.Nelu Becali.

SSK17.02.2006 00:06

Nea Nelu - ai o bere de la noi !

radustar17.02.2006 23:56

Goian e un super fotbalist si pe deasupra e si modest . Felicitari!

ultras200618.02.2006 10:59

aaaa

Darius_Stelistul18.02.2006 13:06

Il felicit pe Goian pentru meciul cu Heerenven.Mult succes in continuare.

ulivius18.02.2006 13:14

Fantastic jucator. Imi aduce aminte de Belo.

 

Saracul Nilsson, si acum il viseaza pe D.Goian, cred ca are cosmaruri. "Bruta" din Romanica vine si-l capaceste de fiecare data.

Motanu D18.02.2006 13:23

Belo si Goian sunt 2 tipuri de fundasi 200% diferite. Primul era un fundas agil si tehnic, cu o viziune excelenta a jocului, plasament impecabil si intuitite. Al doilea e un fundas masiv, de forta, care joaca foarte aproape de adversar, dar oarecum mai lent.

Bogdan4Steaua18.02.2006 22:12

"De amintit ca Gigi Becali i-a marit contractul lui Goian la 80.000 de dolari pe an, dupa meciul bun de la Heerenveen."

 

Sursa: Onlinesport

 

Performanta si constanta merita rasplatite. Ma bucur ca Gigi a decis sa ii mareasca contractul.

Motanu D18.02.2006 22:20

La cum joaca merita banii ! Poate ca o sa castige si mai mult daca continua in aceeasi maniera !

dbd18.02.2006 23:25

Doamne Ajuta ca Goian sa o tina tot asa si sa devina cum a zis Jiji de 10 mil de parai !

sorin_77721.02.2006 09:55

Sechelariu il vede jucator de Manchester, poate in 2-3 ani daca o tine asa si mai si creste in valoare - tot ce e posibil...

sorin_77724.02.2006 09:41

Cel mai bun in meciul de aseara... Practic el ne-a calificat in aceasta dubla intalnire cu Heerenveen...

FANATIK RED-BLUE24.02.2006 18:33

Date oficiale:

 

Data nasterii : 12.12.1980

Locul nasterii : Suceava

Post : fundas

Nr tricou : 3

Email : D***@***

Debut in divizia A : 05.08.2000 - Foresta - Gloria 2-0

Jocuri in divizia A : 102

Jocuri la Steaua : 16

Jocuri in sezonul curent : 12

Cartonase galbene in sezonul curent : 2

Cartonase rosii in sezonul curent : 1

Minute jucate in sezonul curent : 997

Goluri marcate : 5

Goluri marcate pentru Steaua : 1

Goluri marcate in sezonul curent : 1

Selectii la echipa nationala : 0

Goluri marcate pentru echipa nationala : 0

«1234514»