FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri - Vara Anului 2009

«12728293031»
Maye08.08.2009 21:27
eu mai repede il vad 8 pe Toja , un mijlocas central defensivo-ofensiv.

Un ce ma? :blink:

Marius08.08.2009 21:30
eu mai repede il vad 8 pe Toja , un mijlocas central defensivo-ofensiv.

 

Deci, chiar nu inteleg de ce nu ai reusit sa te angajezi la kfc, pe bune... uite ce caracterizari superbe faci, aia sunt idioti ca nu te-au luat.

SuperstaR1808.08.2009 21:33
Un ce ma? :blink:

 

un numar 8, in caracterizarea de amator becaliceasca. De pe vremea cand era Hagi antrenor au ramas expresii gen mijlocasul cu numarul 8 ( box-to-box), cu numarul 10 (playmaker), atacantul de careu cu numarul 9.

 

Imi pare rau de Hagi, e un stelist adevarat. Din pacate, e 0 barat ca antrenor.

MoWeed08.08.2009 23:08
E bine ca a fost luat nu ca s-au dat atatia bani pe el.Cred ca va fi foarte util echipei mi se pare numarul 10 pe care il cautam.Toja nu poate fi un numar 10 eu mai repede il vad 8 pe Toja , un mijlocas central defensivo-ofensiv.

:blink:

 

Tare bine a jucat ca mijlocas defensiv cu Bayern anul trecut...

Ronnie09.08.2009 07:34

Mo, nu ca l-as vedea pe Toja defensiv, dar in fata celor de la Bayern cine ar juca bine din Romania?

**alex**09.08.2009 10:00

Sincer, nici la FM nu cred ca exista vreun jucator DM/AMC :D

Maye09.08.2009 10:36
Sincer, nici la FM nu cred ca exista vreun jucator DM/AMC :D

Vroia un CM care sa joace CDM in acelasi timp cu CAM :D

mircea_1009.08.2009 10:58

Tiago Gomes???? :beer2:

facea bine ambele faze

Maye09.08.2009 11:48

Cand l-ai vazut tu pe Tiago sa fie mijlocas ofensiv?

D4v1dstelist09.08.2009 12:21

Tiago nu mai e la Steaua.

Maye09.08.2009 12:27
Tiago nu mai e la Steaua.

Serios?

razvan2809.08.2009 12:48

Ma refeream ceva in genu lu Gerrard dar la proportii mult mai mici.Un fel de Lovin care sa stie sa si paseze.Cum era Radoi inainte de exemplu.Era un bun mijlocas defensiv dar dadea si pase bune catre atacanti cand era nevoie.

 

Si nu inteleg de ce va luati de mine la faza cu numarul 8 si toate alea.Am spus asa ca sa nu mai zic mijlocas central si toate posturile ca de exemplu 8 poate sa aiba si un atacant sau un fundas nu e neaparat sa aiba un mijlocas.

Maye09.08.2009 13:34

Da cine s-au luat de tine?Ne-am distrat si noi putin.Si nu numarul conteaza intr-o echipa,dar retardatul sef nu pricepe si mai si insufla nebunii de astea.Deunazi am auzit cum spunea ca toata echipa o sa fie de la 1 la 11 , fara numere gen 99.Perfect.Inseamna ca il vad pe Zapata titular si nu joaca tiganul :D

Ronnie09.08.2009 16:28

Mijlocasul care face ambele faze se numeste mijlocas central, sau i se mai zicea mijlocas "box-to-box", nu AMC, AMD, FMM etc. :)

clausblaus09.08.2009 17:20
Mijlocasul care face ambele faze se numeste mijlocas central, sau i se mai zicea mijlocas "box-to-box", nu AMC, AMD, FMM etc. :)

 

Nu tin sa te contrazic...dar...mijlocasul care face ambele faze,bine,se cheama FOTBALIST!!!

Din pacate nu prea mai sunt astfel de specimene in fotbalul nostru.

razvan2810.08.2009 11:33

In fotbalul international singurii sunt Gerrard si Pirlo dar in Romania sa zicem ca ar fi un Bourceanu de 3-4 ori mai mic..

mircea_1010.08.2009 12:02

l-ai uitat pe Lampard, Xavi, Sena, Juninho si lista poate continua

D4v1dstelist10.08.2009 14:08

La Barcelona,aproape orice faza depinde de Xavi.E omul cheie al echipei.

razvan2810.08.2009 21:37

Da asa este.Dar Lampard si Juninho nu fac faza defensiva.Eu ma refeream la cineva care sa faca ambele faze.La un club precum Barcelona istoria si profesionalismul te obliga sa faci si faza defensiva si faza ofensiva.

blue_spirit15.08.2009 10:49

Fratilor,nu e nimeni care sa ii spuna lui Gigi sa nu mai vanda toti jucatorii? Ce face el la Steaua? afaceri sau performanta? Janos Szekely e un jucator bun ,care isi doreste sa continue la Steaua,de ce il obliga Gigi sa plece? :steag_cruce_invers:

blue_spirit15.08.2009 11:06

Nu poate sa vorbeasca seful galeriei cu Gigi ,sa ii zica ca suporterii nu vor sa mai plece jucatori de la echipa si mai ales Janos Szekely?:steag_cruce_invers:

ady_ultras15.08.2009 18:30
Fratilor,nu e nimeni care sa ii spuna lui Gigi sa nu mai vanda toti jucatorii? Ce face el la Steaua? afaceri sau performanta? Janos Szekely e un jucator bun ,care isi doreste sa continue la Steaua,de ce il obliga Gigi sa plece? :steag_cruce_invers:

pentru k janos are salariul mare, ciobanul vrea sa stranga cureaua, dar adevaratul motiv este ala k nu are Banel loc in echipa ce nu ai inteles, copilasul lui berbecali

cipoinan200417.08.2009 07:34

despre transferuri la Steaua ,este bataie de joc,de cativa ani.acest nenorocit ,Becali, isi bate pur si simplu joc de Steaua.pt el Steaua este decat o afacere ,atat.nu baga niciun ban si plus de asta nu lasa nici jucatorii buni sa joace k trebuie sa bage el tineret ,sa i vand mai tarziu.va multumesc!

AGRESSIVO198+125.08.2009 19:19

"Steaua ar putea da lovitura pe piața transferurilor. Dupã ce a reușit achiziționarea lui Cristi Tãnase, Gigi Becali e gata sã-i mai facã o surprizã lui Cristiano Bergodi și încearcã achiziționarea unui super-jucãtor.

 

Aflã din ediția tipãritã de mâine a ProSport-ului cine este jucãtorul cu care Gigi Becali sperã sã ajungã în primãvara Europa League."

sursa:prosport

 

 

 

ce plm minciuna o mai fii si asta?

Maye25.08.2009 19:48

Sa vanda flamanzii ziare.Ori Camus ori Armenteros.

«12728293031»