eu mai repede il vad 8 pe Toja , un mijlocas central defensivo-ofensiv.
Un ce ma? ![]()
eu mai repede il vad 8 pe Toja , un mijlocas central defensivo-ofensiv.
Un ce ma? ![]()
eu mai repede il vad 8 pe Toja , un mijlocas central defensivo-ofensiv.
Deci, chiar nu inteleg de ce nu ai reusit sa te angajezi la kfc, pe bune... uite ce caracterizari superbe faci, aia sunt idioti ca nu te-au luat.
Un ce ma?![]()
un numar 8, in caracterizarea de amator becaliceasca. De pe vremea cand era Hagi antrenor au ramas expresii gen mijlocasul cu numarul 8 ( box-to-box), cu numarul 10 (playmaker), atacantul de careu cu numarul 9.
Imi pare rau de Hagi, e un stelist adevarat. Din pacate, e 0 barat ca antrenor.
E bine ca a fost luat nu ca s-au dat atatia bani pe el.Cred ca va fi foarte util echipei mi se pare numarul 10 pe care il cautam.Toja nu poate fi un numar 10 eu mai repede il vad 8 pe Toja , un mijlocas central defensivo-ofensiv.
![]()
Tare bine a jucat ca mijlocas defensiv cu Bayern anul trecut...
Mo, nu ca l-as vedea pe Toja defensiv, dar in fata celor de la Bayern cine ar juca bine din Romania?
Sincer, nici la FM nu cred ca exista vreun jucator DM/AMC ![]()
Sincer, nici la FM nu cred ca exista vreun jucator DM/AMC![]()
Vroia un CM care sa joace CDM in acelasi timp cu CAM ![]()
Tiago Gomes???? ![]()
facea bine ambele faze
Cand l-ai vazut tu pe Tiago sa fie mijlocas ofensiv?
Tiago nu mai e la Steaua.
Tiago nu mai e la Steaua.
Serios?
Ma refeream ceva in genu lu Gerrard dar la proportii mult mai mici.Un fel de Lovin care sa stie sa si paseze.Cum era Radoi inainte de exemplu.Era un bun mijlocas defensiv dar dadea si pase bune catre atacanti cand era nevoie.
Si nu inteleg de ce va luati de mine la faza cu numarul 8 si toate alea.Am spus asa ca sa nu mai zic mijlocas central si toate posturile ca de exemplu 8 poate sa aiba si un atacant sau un fundas nu e neaparat sa aiba un mijlocas.
Da cine s-au luat de tine?Ne-am distrat si noi putin.Si nu numarul conteaza intr-o echipa,dar retardatul sef nu pricepe si mai si insufla nebunii de astea.Deunazi am auzit cum spunea ca toata echipa o sa fie de la 1 la 11 , fara numere gen 99.Perfect.Inseamna ca il vad pe Zapata titular si nu joaca tiganul ![]()
Mijlocasul care face ambele faze se numeste mijlocas central, sau i se mai zicea mijlocas "box-to-box", nu AMC, AMD, FMM etc. ![]()
Mijlocasul care face ambele faze se numeste mijlocas central, sau i se mai zicea mijlocas "box-to-box", nu AMC, AMD, FMM etc.![]()
Nu tin sa te contrazic...dar...mijlocasul care face ambele faze,bine,se cheama FOTBALIST!!!
Din pacate nu prea mai sunt astfel de specimene in fotbalul nostru.
In fotbalul international singurii sunt Gerrard si Pirlo dar in Romania sa zicem ca ar fi un Bourceanu de 3-4 ori mai mic..
l-ai uitat pe Lampard, Xavi, Sena, Juninho si lista poate continua
La Barcelona,aproape orice faza depinde de Xavi.E omul cheie al echipei.
Da asa este.Dar Lampard si Juninho nu fac faza defensiva.Eu ma refeream la cineva care sa faca ambele faze.La un club precum Barcelona istoria si profesionalismul te obliga sa faci si faza defensiva si faza ofensiva.
Fratilor,nu e nimeni care sa ii spuna lui Gigi sa nu mai vanda toti jucatorii? Ce face el la Steaua? afaceri sau performanta? Janos Szekely e un jucator bun ,care isi doreste sa continue la Steaua,de ce il obliga Gigi sa plece? ![]()
Nu poate sa vorbeasca seful galeriei cu Gigi ,sa ii zica ca suporterii nu vor sa mai plece jucatori de la echipa si mai ales Janos Szekely?![]()
Fratilor,nu e nimeni care sa ii spuna lui Gigi sa nu mai vanda toti jucatorii? Ce face el la Steaua? afaceri sau performanta? Janos Szekely e un jucator bun ,care isi doreste sa continue la Steaua,de ce il obliga Gigi sa plece?![]()
pentru k janos are salariul mare, ciobanul vrea sa stranga cureaua, dar adevaratul motiv este ala k nu are Banel loc in echipa ce nu ai inteles, copilasul lui berbecali
despre transferuri la Steaua ,este bataie de joc,de cativa ani.acest nenorocit ,Becali, isi bate pur si simplu joc de Steaua.pt el Steaua este decat o afacere ,atat.nu baga niciun ban si plus de asta nu lasa nici jucatorii buni sa joace k trebuie sa bage el tineret ,sa i vand mai tarziu.va multumesc!
"Steaua ar putea da lovitura pe piața transferurilor. Dupã ce a reușit achiziționarea lui Cristi Tãnase, Gigi Becali e gata sã-i mai facã o surprizã lui Cristiano Bergodi și încearcã achiziționarea unui super-jucãtor.
Aflã din ediția tipãritã de mâine a ProSport-ului cine este jucãtorul cu care Gigi Becali sperã sã ajungã în primãvara Europa League."
sursa:prosport
ce plm minciuna o mai fii si asta?
Sa vanda flamanzii ziare.Ori Camus ori Armenteros.