FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Dinamo 1 - 1 (0 - 0)

«1234511»
pytycrys08.05.2009 09:27
eu chiar vreau sa-l vad pe bicfalvi aruncat titular dar se pare ca-i va lua plesan locul, cel putin asa apare pe gsp.

 

Neah, in gazeta e Bicfalvi titular.Daca e plesan titular ma sinucid sa moara bibi.

 

2-1 Steaua.

darkye08.05.2009 09:28

Virgil incerc sa ti dau eu o explicatie :)

 

 

-au fost doar 2 3 zile intre meciuri .....

-oamenii au mers la munca / scoala / facultate :)

 

 

parerea mea :D ...oricum :steag_cruce_invers:FORZA Steaua

 

Khalid08.05.2009 09:41

Sper ca Steaua sa imi faca o seara frumoasa. Bicfalvi face un joc excelent la mijlocul terenului dpdv tactic.

SzabiStelistu08.05.2009 09:42

azi tre sa batem pe DINAMU!!hai baieti ca se poate!!deja am emoti si meciul e inca departe:))plesan n-a jucat de mult,are ambitie si dorinta.....ne poate fi de folos....bicfalvi...sunt momente cand face miscari foarte frumoase si eficiente...insa n-are prea multa experienta......n-a prea jucat in derbyuri :)indiferent cine joaca,VREAU CA NOI SA NE BUCURAM IN ACEASTA SEARA!!!FORZZA Steaua!!

D4v1dstelist08.05.2009 09:59

        SA CURGA SANGE DE CAINE! :death:

razvan2808.05.2009 10:01

Sper sa ii batem pe spurcati sa nu se mai dea mari cu victoria lor de acum 2 ani...echipa de boschetari daca nu ar fi Rednic nu ar prinde nici UEFA.

Cat despre ce a spus cineva mai sus de elias si mihnea ca sunt niste curve nu pot sa spun decat ca despre mihnea are dreptate...cunosc pe cineva care e la juniori la Dinamo si din cate stiu e vai de el da e doar mare laudaros

redondo08.05.2009 10:28

Ma uitam pe acel CD de la GSP si fara ironie spun ca-mi placea culoarea echipamentelor,acelea albastre cu Ford. Echipamentul actual cred ca este cel mai urat din istoria Stelei.

ady_ultras08.05.2009 10:51

Sper ca Steaua sa invinga,imi doresc asta din tot sufletul, si foarte mult pentru bunica mea care tine cu Steaua de cand e pe lumea asta, din pacate ea isi traieste ultimile clipe..probabil nu va mai prinde in viata meciul din seara asta..imi doresc din tot sufletul dupa meci sa merg la ea sa ii spun ca am batut Dinamo.. :( FORZA Steaua

Melku08.05.2009 11:27

Marius Lãcãtuș îi pregãtește o surprizã lui Mircea Rednic pentru derby-ul din aceastã searã dintre Steaua și Dinamo. Mihãițã Pleșan ar putea fi titularizat în locul tînãrului Eric Bicfalvi.

Revenit dupã o accidentare care l-a ținut pe tușã mai bine de patru luni, Pleșan este îi va lua locul lui Bicfalvi în linia medianã, unde va face cuplu cu Tiago.

 

Ar fi cazul sa faca un meci bun. Mai ales ca este o fosta javra.

stelistul9308.05.2009 11:31

Batem Dinamo...si vor pierde titlul cum l-am pierdut noi anul trecut!......FORZAA Steaua!:)

 

 

redondo08.05.2009 11:36

Plesan n-a mai jucat de multa vreme...mi se pare o prostie sa fie bagat ca titular.

dangeor08.05.2009 11:54

Dupa mine, Plesan n-a jucat niciodata, asa ca...

di_canio08.05.2009 12:12

Anul trecut am pierdut titlu din cauza cainilor, cea mai mare tristete, ce poate fi mai rau decat sa pierzi titlul din cauza lui Dinamo....Anul asta ne facem pres in fata lor, le dam bilete, ei ne sparg capul, patronul miau-miau se prostitueaza in fata piticului porno si a lui Borcea .....eu nu vroiam suporteri ca sa crape asa cum am crapat si noi anul trecut de ciuda....

In legatura cu meciul, la cum jukam de penibil, probabil ca o sa o luam in gura, scuzati expresia.....un meci mai penibil ca ala de la buzau, ca sa nu mai zic de otopeni , n-am vazut.....baietii trebuie sa se mobilizeze, altfel se alege praful...Bine ca nu joaca Banel, in sfarsit Doamne mi-ai ascultat rugaciunile si s-a accidentat, nici panarama de Lovin....La mijloc un Tiago si un Plesan ar fi bineveniti, desi la Plesan am mari dubii ca mai stie sa joace fotbal....Trebuie sa facem orice ca Dinamo sa nu invinga, chiar sa ne aparam pe 2 linii dak va fi nevoie...Dinamo nu trebuie sa invinga si nu trebuie sa ia titlul....Cheia meciului va fi clar la mijloc, ei au atac bun, noi avem aparare buna, dar Toja e clar peste Ad.Cristea, dupa paprerea mea,columbianul face si faza de aparare f bine, iar Dayro si Stancone sunt peste Torje si Bostina (remember Bostina fratele de pahar al lui Carlos sacalul?)...La noi atacul e cam problematic doar cu Kapetanos, dar la ce aparare are Dinamo putem trege sperante....

 

Eu personal astept un meci de exceptie al lui Toja...Acum sau niciodata, dak va face senzatie si vom bate, va ramane pentru totdeauna in inimile noastre si poate pt el, va prinde un transfer mai la vest.....Forza Steaua!!! Diseara ne vedem in peluza! :steag_cruce_invers:

darkye08.05.2009 13:12

Sincer cel mai mult imi doresc sa piarda dinam0 titlul ....dar nu mai mult decat imi doresc sa i facem chiar noi sa l piarda ... :D ..oricum fular-campionii sunt Steaua Bucuresti

 

razvan2808.05.2009 13:16

Dintre Plesan si Bicfalvi mi-ar place cel mai mult sa joace Andrei Ionescu :D

Sevlow2408.05.2009 13:16

5/5 si luam titlu

Ps:MORI Javra

Robinson Rufay Zapata08.05.2009 13:17
Sincer cel mai mult imi doresc sa piarda dinam0 titlul ....dar nu mai mult decat imi doresc sa i facem chiar noi sa l piarda ... :D ..oricum fular-campionii sunt Steaua Bucuresti

 

 

Nu cred ca as avea bucurie mai mare decat aceasta. Sa stiu ca Dinamo a pierdut titlul dupa o infrangere cu noi. Raman la acelasi pronostic , 2-1 dupa un meci bun al nostru , sper din tot sufletul desi de la Steaua de acum nu te poti astepta la nimic bun.

Hugocopterul08.05.2009 13:40

Pt cei ce se duc la meci:)vede'ti ca s-au updatat jandarmii....nu li-se mai dau bastoane de cauciuc...le-au dat bastoane de aluminiu extensibile:)aveti grija....si au juma de duba cu gaze la crimogen...duba 3(zic ei...ns ce inseamna) o sa fie ce-a in care vor tine gazele, sunt informatii sigure:) un vecin de-al meu este jandarm, va fi la meci si mi-a spus...dak vreau sa merg cika iese urat dak se bate cnv:) Sho...bft si si _(|)_ multa pt caini:)sa traga de ea cu dintii

Ronnie08.05.2009 13:53

Conform GSP: Zapata- Golanski, Goe, Ghionea, Marin- Tiago, Plesan- Dayro, Stancu, Toja- Kapetanos

 

HAI Steaua!

Muye Dinamo!

One-Man Show08.05.2009 14:00

Golansky in prima repriza

Kapetanos min. 91

 

:steag_sah_mic:

ultrash08.05.2009 14:01

il preferam pe Andrei Ionescu , dar oricine ar fi ideea tot aia e: sa batem scursurile...

mirceaor08.05.2009 15:04

FOOORZZZZAAAAAA STEEEEAUAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!

 

SEMPER SVPERIORES!!!

 

:steagcruce:

 

ps: javra1.jpg

Lari08.05.2009 15:10

Plesan, frate? PLESAN???

 

In fine...

 

Sper sa fi fost o decizie buna.

ice_ball08.05.2009 15:38

Batem cu 4-1 goluri 2X Kapetanos, Stancu, Moreno

:steag_cruce_invers:

Lari08.05.2009 15:47

In buna traditie a ultimilor ani, cred ca potaile se vor grupa in aparare si vor incerca doar contraatacuri.

 

Doar de atat e in stare Rednic cu echipe bune.

 

Sper ca Lacatus sa fi pregatit meciul plecand de la chestia asta. Altfel, o sa fie o labarie de meci.

«1234511»