FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

CSA Steaua Rugby

«15678918»
Lari15.05.2010 15:06

CSA Steaua Buc. - RCJ Farul Constanta: 23-17. Ultimul nostru meci este programat pe data de 18 mai, la Bucuresti, contra iesenilor.

 

Rezultate complete:

 

Grupa A

 

Etapa a-X-a - 15.05.2010

 

CS CSM Stiinta B. Mare - CS Dinamo Buc 64-0

CSM Bucovina Suceava - CS U Cluj Napoca 24-27

CSU A. Vlaicu Arad - CS CSM Buc. 18-9

 

Clasament

 

1. CS CSM Stiinta B. Mare 10 10 0 0 547-76 9pbonus 49puncte

2. CS Dinamo Bucuresti 10 7 0 3 413-168 9pb 37p

3. CSU A. Vlaicu Arad 10 6 0 4 218-245 3pb 27p

4. CS CSM Bucuresti 10 5 0 5 250-250 3pb 23p

5. CS U Cluj Napoca 10 2 0 8 150-376 2pb 10p

6. CSM Bucovina Suceava 10 0 0 10 106-569 0pb 0p

 

Grupa B

 

Etapa a-X-a - 15.05.2010

 

CSA Steaua Buc. - RCJ Farul Cta. 23-17

RC Barlad - RCM U de Vest Tim. 21-41

CS Stiinta Petrosani - CS Poli Agro Iasi 17-5

 

Clasament

 

1. CSA Steaua Bucuresti 9 9 0 0 483-85 7pbonus 43puncte

2. RCJ Farul Constanta 9 7 0 2 301-123 7pb 35p

3. RCM U de Vest Timisoara 10 4 0 6 180-201 7pb 23p

4. CS Poli Agro Iasi 9 4 0 5 136-240 2pb 18p

5. CS Stiinta Petrosani 10 3 0 7 126-351 0pb 12p

6. RC Barlad 9 1 0 8 129-377 1pb 5p

Padrese28.06.2010 08:28

Steaua a terminat pe locul 2 turneul de rugby in 7 de la Baia Mare. In finala Baia Mare - Steaua 24-12. In primele doua turnee ai nostri se impusesera fara probleme.

 

Steaua este pe primul loc in clasament inainte de ultima etapa si 99% va cuceri titlul, ultimul turneu va fi la Bucuresti.

PrymarU27.07.2010 14:45

prezent la meci :)

KuzMaN28.07.2010 02:30

CSA Steaua - CS Dinamo (31-07-2010, ora 11:00)

 

 

Daniel-Ionut28.07.2010 05:30

Bravo, frumos! :thumbsup:

cristi cosor29.07.2010 08:55

A iesit bine KuzMaN,felicitari!.Totodata sunt incantat si de interviul de pe Steaua.ro,ati facut treaba buna baieti!

 

Pentru ca nu sunt un cunoscator,care sunt sansele sa luam campionatul daca luam in calcul valoarea adversarilor nostri in acest sezon?

f234567k29.07.2010 18:02

Destul de mari. Peste caini si Farul suntem, mai greu e cu Baia Mare.

zob7929.07.2010 18:14
Pentru ca nu sunt un cunoscator,care sunt sansele sa luam campionatul daca luam in calcul valoarea adversarilor nostri in acest sezon?

Sanse egale cu CSM Baia Mare...as paria pe orice ca finala va fi cu baimarenii, la fel ca anul trecut. Iar atunci, diferenta va fi facuta de un amanunt...

cristi cosor30.07.2010 09:05

Pentru cei care nu pot ajunge sambata, meciul va fi transmis in direct pe Digi Sport.

RedScorpyON01.08.2010 20:19

Steaua - Dinamo 32-25 (31-07-2010)

 

Meci frumos,destul de palpitant,dar o victorie meritata!

 

 

PS: Pt cei care au fost la meci,grasu' ala cu apa vinde flori pe Carol I,m-am intalnit cu el cand veneam de la fotbal,pe la 12 noaptea,acelasi sort,acelasi maieu,aceeasi burta,se uita cam urat,dar nu cred ca-si aducea aminte de unde ma cunoaste :)) "Ce-ti mai place shaorma..." :))

dayra01.08.2010 20:22
PS: Pt cei care au fost la meci,grasu' ala cu apa vinde flori pe Carol I,m-am intalnit cu el cand veneam de la fotbal,pe la 12 noaptea,acelasi sort,acelasi maieu,aceeasi burta,se uita cam urat,dar nu cred ca-si aducea aminte de unde ma cunoaste :)) "Ce-ti mai place shaorma..." :))

Vezi ca ala e vecinul meu.Si fi-su o arde in tricou cu raped. :)):))

RaMs3s01.08.2010 20:26

si cu nr 9 [ sper sa nu confund , ala cu ghete roz ] de la Dinamo , Nicu paleru

BAF-kimi01.08.2010 20:38
si cu nr 9 [ sper sa nu confund , ala cu ghete roz ] de la Dinamo , Nicu paleru

Da, dar a jucat bine, baga-mi-as ** in stema care o avea pe piept. :))

RedScorpyON01.08.2010 21:05

Una peste alta,ne-am distrat...

 

"Ba tigane,vezi ca noi suntem rasisti..." :))

Lari07.08.2010 14:29

Ne-a invins Farul cu 32-23.

Daniel-Ionut19.08.2010 20:56

Sambata de la ora 10:00, Steaua - Baia Mare !!!

AG20.08.2010 07:31

beton :D

Daniel-Ionut20.08.2010 15:56

Maine la ora 10:00 in Complexul Sportiv Ghencea, "finala" clasamentului, CSA Steaua - Baia Mare, locurile 2 vs 1.

Chiar daca nu este o ora potrivita pentru o zi de sambata, haideti sa facem un efort pentru baietii astia si sa ne prezentam la acest meci important, pentru ca nu este un simplu meci cu o echipa de duzina!

 

FORZA Steaua!

f234567k20.08.2010 18:01

Ce rugby bah baiatule? Cum sa cant eu pentru aia care se bat precum chiorii pe teren pentru o minge ovala? Dracu, vrei sa ma fac de ras ca o sa cant alaturi de 30 de insi?Imi pastrez vocea pentru duminica ca joaca Steaua la Vaslui, aia cu sufletu curat, nu ca Dinamo spurcat.

Daniel-Ionut20.08.2010 18:14

Ai dreptate, lasa sa se duca huliganii astia sa incurajeze echipa de rugby :rolleyes:

1680517313_foto.jpg

aquilla20.08.2010 18:30

maine la meci, baietii au nevoie de noi

BAF-kimi20.08.2010 19:41

Cred ca vom fii mai putini decat la meciul cu dinam0. :|

pytycrys20.08.2010 20:32

Sper sa ajung. Nu conteaza cati suntem, conteaza "calitatea". Decat sa vina 10 000 de cetateni, prefer 50 de suporteri care isi rup gatul pentru aceste culori.

Lari25.08.2010 20:16

Vom juca in semifinale cu Farul Constanta, o buna ocazie sa ne luam revansa pentru ce s-a intamplat sezonul trecut. De remarcat victoria la scor obtinuta de Farul in fata celor de la Dinamo in etapa intermediara a Diviziei Nationale. Constantenii au castigat cu 47-3, marcand nu mai putin de 7 eseuri, ceea ce inseamna automat ca au obtinut si bonusul ofensiv. Surprinde nu atat victoria Farului cat scorul la care a fost obtinuta si faptul ca Dinamo nu a inscris nici macar un eseu. In cea de-a doua partida a zilei, Baia Mare nu a avut probleme cu Timisoara si a castigat cu 41-5.

 

Clasamentul dupa etapa a VI-a, cand meciul nostru cu CSU Arad a fost amanat pentru data de 8 septembrie:

 

1. CS CSM Stiinta B. Mare 16 16 0 0 753-142 12pbonus 76puncte

2. CSA Steaua Bucuresti 15 13 0 2 717-171 11pbonus 63p

3. RCJ Farul Constanta 16 11 0 5 517-256 11pb 55p

4. CS Dinamo Bucuresti 16 9 0 7 535-324 13pb 49p

5. CSU A. Vlaicu Arad 15 9 0 6 323-389 4pb 40p

6. RCM U de Vest Timisoara 16 4 0 12 239-435 7pb 23p

f234567k25.08.2010 20:38

Nu avem nicio scuza daca nu umplem sambata stadionul de la Arcul de Triumf! Steaua bate Dinamo!

«15678918»