FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Politehnica Iasi - SuperSteaua 0-1 (0-0).Un rezultat normal.

«12348»
SSK22.09.2005 14:14

Cred ca un indemn catre propriii jucatori de a "calca adversarii pe gat asa cum calca acceleratia" este totusi exagerat 8O Mergem sa jucam un meci de fotbal, nu sa fim "calcati si urcati pe garduri" de niste jucatori care nu pot mai mult. Ce mai, sper ca iesenii sa nu urmeze exemplul timisorenilor si sa incerce sa ne bata la fotbal..

 

Cat despre noi, cred ca daca batem o sa depasim perioada total nefasta prin care trecem, mai ales ca urmeaza saptamana viitoare un succes previzibil (ma refer la returul cu Valerenga). Daca insa nu batem, o sa ne fie greu de tot...nici nu vreau sa ma gandesc :?

Virgil22.09.2005 14:39
Popa: Meciul cu Steaua se va juca pe garduri  

Antrenorul lui Poli Iasi, Ionuț Popa, a declarat: "Meciul cu Steaua se va juca pe garduri. Chiar dacă va fi să pierdem, vreau ca Steaua să simtă că a jucat la Iasi. Mi-aș dori ca jucatorii mei să vină la vestiare cu adversarii in gura Dacă se poate, aș vrea să-i calce pe git asa cum calci acceleratia. În fata unui adversar puternic, trebuie să dai totul pe teren". Ionuț Popa a mai spus: "Nu pot să neg faptul că iubesc Steaua la nesfirsit, dar cind jucam cu ei nu vad alt rezultat decit victoria. Steaua este una dintre cele mai bune echipe din campionat, dar asta nu mă impiedică cu nimic să-i bat". Poli Iasi - FC Steaua se joacă duminică de la ora 16:00, in direct pe Telesport.

 

Nici urma de respect la acest Popa.

A invins si el doua meciuri la rand si i s-au urcat fumurile la cap.

Nu am auzit niciodata un antrenor al echipei noastre sa vorbeasca fara pic de consideratie la adresa vreunei echipe,oricat de slaba ar fi ea.

Pur si simplu ne-a jignit.

Sper ca ai nostri sa-l de-a jos din varful ingamfarii lui si sa-l puna la colt pe acest maimutoi

penibil.

sorin_77722.09.2005 15:04
....oricum daca nu casticga la Iasi probabil Protasov e demis!

 

Am auzit si eu vorbe cum ca se poarta tratative cu Dan Petrescu... Iasiul e examenul lui Protasov. Ce ciudat... Am crezut ca si la dat cu Rosenbourg... :cry:

FanSteaua4Life22.09.2005 15:11

Imi este foarte greu sa cred in demisia lui Protasov, insa cu Jiji totul este posibil...Sa speram insa ca vom castiga la Iasi si nu le vom da prilejul moldovenilor sa muste din noi...

FanSteaua4Life22.09.2005 15:34

am si eu o intrebare...cum se pune poza jos la semnatura?

Virgil22.09.2005 15:34

E foarte posibil ca Protasov sa fie inlocuit in cel mai scurt timp.

Pentru ca pana acum,a cam pierdut tot ce se putea pierde.

Se contureaza tot mai clar numirea lui Dan Petrescu,aflat in conflict total cu Vasile.Siman.

Personal cred ca Protasov nu poate mai mult decat atat.

Si totusi a facut destul de mult.

Sa ne aducem aminte cum se prezenta Steaua la sfarsitul sezonului trecut.

SteauaToronto22.09.2005 15:38

La meciul Poli-Steaua va fi posibil vizualizarea textului live pe fcsteaua.ro! De fiecare data cand inscriem punem un link video cu golurile! Lucram la design in acest moment dar pana duminica e gata! :wink:

FanSteaua4Life22.09.2005 16:31
La meciul Poli-Steaua va fi posibil vizualizarea textului live pe fcsteaua.ro! De fiecare data cand inscriem punem un link video cu golurile! Lucram la design in acest moment dar pana duminica e gata! :wink:

Eu imi doresc sa vada cat mai putina lume golurile pe forum...imi doresc sa le vada toata lumea live pe stadion...asa ca toata lumea la meciuri... :D

SteauaToronto22.09.2005 16:57
La meciul Poli-Steaua va fi posibil vizualizarea textului live pe fcsteaua.ro! De fiecare data cand inscriem punem un link video cu golurile! Lucram la design in acest moment dar pana duminica e gata! :wink:

Eu imi doresc sa vada cat mai putina lume golurile pe forum...imi doresc sa le vada toata lumea live pe stadion...asa ca toata lumea la meciuri... :D

 

Asta e la mintea cocosului dar iti dai seama ca sunt multi stelesti in strainatate si altii prin provincie care nu poate sa ajunga! Asa ca egalitatea pentru toti stelistii! :lol:

FanSteaua4Life22.09.2005 17:01
La meciul Poli-Steaua va fi posibil vizualizarea textului live pe fcsteaua.ro! De fiecare data cand inscriem punem un link video cu golurile! Lucram la design in acest moment dar pana duminica e gata! :wink:

Eu imi doresc sa vada cat mai putina lume golurile pe forum...imi doresc sa le vada toata lumea live pe stadion...asa ca toata lumea la meciuri... :D

 

Asta e la mintea cocosului dar iti dai seama ca sunt multi stelesti in strainatate si altii prin provincie care nu poate sa ajunga! Asa ca egalitatea pentru toti stelistii! :lol:

Tu din strainatate eu din provincie, numai ca eu prind telesportul ala jegos, se vede si se aude penibil dar mai bine asa decat deloc...oricum nu te supara pe mine, nu am vrut sa te supar :wink:

SteauaToronto22.09.2005 17:18
La meciul Poli-Steaua va fi posibil vizualizarea textului live pe fcsteaua.ro! De fiecare data cand inscriem punem un link video cu golurile! Lucram la design in acest moment dar pana duminica e gata! :wink:

Eu imi doresc sa vada cat mai putina lume golurile pe forum...imi doresc sa le vada toata lumea live pe stadion...asa ca toata lumea la meciuri... :D

 

Asta e la mintea cocosului dar iti dai seama ca sunt multi stelesti in strainatate si altii prin provincie care nu poate sa ajunga! Asa ca egalitatea pentru toti stelistii! :lol:

Tu din strainatate eu din provincie, numai ca eu prind telesportul ala jegos, se vede si se aude penibil dar mai bine asa decat deloc...oricum nu te supara pe mine, nu am vrut sa te supar :wink:

 

Nu m-am suparat! Am intelesc ce ai vrut sa zici! Telesportul eu il prind aici calitate perfecta si sunet perfect! O sa testem chestia asta la meciul cu Iasul!

FANATIK RED-BLUE22.09.2005 21:28
Nu m-am suparat! Am intelesc ce ai vrut sa zici! Telesportul eu il prind aici calitate perfecta si sunet perfect! O sa testem chestia asta la meciul cu Iasul!

 

Nu se poate face la fel ca pe site-ul javrelor ?

Adica imagini live a intregului meci pe site, preluate de la televiziunea care il transmite.

SteauaToronto22.09.2005 21:47

Aproape la fel o sa se faca! Dar nu fiecare minut live! Meciul se va urmari live pe text! Si de fiecare data cand sunt faze importante sau goluri punem un link cu fazele video pe care eu o sa le inregistrez la computer de pe Telesport, TVR I , etc!

FANATIK RED-BLUE22.09.2005 22:39
Aproape la fel o sa se faca! Dar nu fiecare minut live! Meciul se va urmari live pe text! Si de fiecare data cand sunt faze importante sau goluri punem un link cu fazele video pe care eu o sa le inregistrez la computer de pe Telesport, TVR I , etc!

 

Oho, e super si asa. Bravos.

sorin_77723.09.2005 02:12
E foarte posibil ca Protasov sa fie inlocuit in cel mai scurt timp.

Pentru ca pana acum,a cam pierdut tot ce se putea pierde.

Se contureaza tot mai clar numirea lui Dan Petrescu,aflat in conflict total cu Vasile.Siman.

Personal cred ca Protasov nu poate mai mult decat atat.

Si totusi a facut destul de mult.

Sa ne aducem aminte cum se prezenta Steaua la sfarsitul sezonului trecut.

 

...este adevarat, Steaua a jucat si joaca mai direct si mult mai in viteza (atunci cand joaca titularii ca de rezerve m-am convins - nici una nu face de Steaua - RUSINE)... Meciul cu Poli va fi castigat de Protasov destul de usor... Aici surprinde rusul... Veti vedea... poate ca va fi schimbat asa cum am auzit si eu, dar esecul lui se va lasa cam mult asteptat... nu a venit clipa GG...

rosualbastru23.09.2005 02:36

eu urmaresc mesajele de pe siteul acesta de multa vreme, si desi sunt departe de tara, iubesc Steaua pana la moarte, in orice conditii!

mie personal mi-a placut Zenga, respectul meu pentru acest antrenor, dar parca Oleg Protasov a imprimat un stil mai frumos Stelei, unul care place ochiului. toata problema este in conditia fizica a jucatorilor, pentru ca majoritatea holurilor cacacioase, ca sa ma exprim asa, au fost primite de ai nostri pe final de reprize, cand conditia fizica ii lasa.

cred ca peste cateva meciuri, Steaua va fi o echipa puternica din toate punctele de vedere, mai putin al jucatorilor de rezerva care nu fac fata . pacat!

eu insa il sustin pe Protasov si-l voi sustine pana la final si stiu, cu el pe banca Steaua va castiga al 23-lea titlu!

FORZA CAMPIONII!!!

rosualbastru23.09.2005 02:38

ce sa faci, daca "g" e langa "h", a iesit "holurilr" in loc de "golurile"

imaginativa cum m-ar fi iesit de exemplu: patronul Stelei "HIHI Becali"

EPoX23.09.2005 02:58

salutare .. sunt iesean ... dar inima mea bate si pentru Poli Iasi si pentru Steaua.

 

abia astept meciul de duminica ... voi fi pe stadion ....

 

daca intreaba careva cine vreau sa castige ..... nush .. sa castige cel mai bun.

Virgil23.09.2005 03:11
...este adevarat, Steaua a jucat si joaca mai direct si mult mai in viteza (atunci cand joaca titularii ca de rezerve m-am convins - nici una nu face de Steaua - RUSINE)... Meciul cu Poli va fi castigat de Protasov destul de usor... Aici surprinde rusul... Veti vedea... poate ca va fi schimbat asa cum am auzit si eu, dar esecul lui se va lasa cam mult asteptat... nu a venit clipa GG...

1.Pe mine nu ma poate convinge un singur meci,asupra caruia plana suspiciunea ca nu se doreste continuitatea in Cupa,ca rezervele Stelei nu fac de Steaua.Mai ales ca printre ele au fost presarati destui titulari.Bunaoara marele Radoi,Dica si chiar Goian.Eu spun ca rezerve ca ale noastre nu mai gasesti la nimenea.

 

2.Problema cu schimbarea Oleg-ului e pana la urma o simpla speculatie,pornita de la stirea ca Becali si Petrescu,s-au intalnit la o cafea vorbita.

E de presupus totusi ca nu au discutat despre curve ci despre ceva mult mai concret.Si anume,probabil,de ceva legat de linistea lui mister Becali,ca se va putea baza pe un inlocuitor la nevoie.

 

3.La o adica e mai bun Dan decat Oleg ?

Nu prea imi vine sa cred.

Ce?Cu Dan la carma,Sportul nu rateaza de sparge norma?

Si atunci pentru ce?

Joaca Sportul mai bine,mai frumos?Da mai multe goluri?Primeste mai putine?

Eu il prefer pe Oleg pana la capat si doresc ca Gigi sa nu mai dea motive pentru presupuneri.Sa fie mai discret.

La fel de mult doresc ca jucatorii sa dea dovada ca se pot concentra si pot marca,macar cu un gol mai mult decat adversarii.

Paralela-i simpla.O oaie mai mult decat ceilalti,Becali al batran;un gol mai mult decat ceilalti,jucatorii Stelei.

 

FORZA

FanSteaua4Life23.09.2005 03:20

Nu m-am suparat! Am intelesc ce ai vrut sa zici! Telesportul eu il prind aici calitate perfecta si sunet perfect! O sa testem chestia asta la meciul cu Iasul!

Am auzit si eu ca in se pot prinde toate programele in strainatate...dar nu stiu cum...nu poti sa imi zici si mie ca tatal meu este interesat...el este in spania...are antena dar prinde decat tvr i si Pro TV i...

EPoX23.09.2005 03:40

ultimile 3-4 meciuri pe care le-a avut Politehnica Iasi au fost difuzate numai pe TV Sport ....

ieseanul23.09.2005 04:01

:arrow: daca ar fi sa impartim intregul judet ( ma refer la judetul Iasi) ar fi cam asa : 89% STELISTI ,

6% caini rapanosi (dinamovisti) si 5% ciori imputite (rapid) :!: :!: :!: asta inseamna ca iasul e stelist dar in meciurile directe prefera echipa lor adik Poli Iasi .....

Cand joaca cu Steaua parca joaca cu Real Madrid ...sincer vorbesc pentruca eu sunt iesean[/b]

Virgil23.09.2005 04:05

Iesene esti prietenul nostru. :)

ieseanul23.09.2005 04:06

ultimele meciuri au fost televizate de Telesport dar nu au fost meciuri tari la Iasi :oops: televiziunile prefera sa se duca la constanta sa transmita sau la Timisoara decat sa vina la Iasi asta e sigur ndar au fost si pe national TV

ieseanul23.09.2005 04:08

sunt prietenul vostru pentru ca sunt STELIST PANA LA MOARTE :o :o :o

-----iasul e stelist-----

«12348»