Trage de bani
Gazeta vã dezvãluie motivul pentru care Lãcãtuș nu a fost demis de la cîrma Stelei nici dupã semieșecul cu Farul
"Orice s-ar întîmpla, eu nu îmi dau demisia!", le-a repetat în ultima vreme Marius Lãcãtuș elevilor sãi, ajunși pe locul 7, cea mai slabã clasare la mijlocul returului din ultimii 35 de ani. Ce stã în spatele acestei încãpãțînãri a "Fiarei"? Clauza în valoare de 250.000 de euro, pe care Lãcãtuș ar urma sã o încaseze în cazul în care va fi dat afarã, conform contractului semnat în luna ianuarie. "Dacã nu ar fi fost arestat și s-ar fi dispus de acești bani la club, Marius nu ar mai fi fost de mult antrenorul Stelei!", au dezvãluit surse autorizate din interior. Roș-abaștrii vor juca mîine cu cu Gaz Metan, în direct de la ora 16:00, pe GSP TV.
Conducerea l-a bãgat în ședințã!
Vãzînd cã nu dã nici cel mai mic semn cã ar vrea sã renunțe, conducerea din Ghencea l-a chemat pe Lãcãtuș la o discuție alãturi de întreg staff-ul, înainte de plecarea la Mediaș. "Marius, echipa s-a dus în jos, și doar o victorie cu Gaz Metan ne-ar mai salva. Riscãm sã pierdem și un loc de Cupa UEFA!", i-au spus oficialii, punînd presiune, în speranța cã, în cazul în care nu se vor obține nici acum toate cele trei puncte, "Fiara" își va prezenta demisia de onoare. Situația lui Lãcãtuș la Steaua este asemãnãtoare cu cea a lui Victor Pițurcã la echipa naționalã. Deși demis, Piți se încãpãțîneazã sã nu semneze actele pînã cînd i se va achita clauza de demitere prevãzutã în contract, în valoare de 600.000 de euro.
Nu are obiectiv în contract!
La negocierile pe care le-a dus cu Gigi Becali la semnarea contractului, Lãcãtuș l-a convins pe patron sã nu aparã scris nici un obiectiv clar pentru finalul sezonului. Astfel, chiar și dacã va termina cu Steaua în afara locurilor ce duc mãcar în Cupa UEFA, "Fiara" va trebui sã primeascã toți banii stipulați în clauzã.
Culisele rocadei Lãcãtuș-Dorinel
Fostul numãr 7 le-a cerut jucãtorilor în finalul turului sã-l sensibilizeze pe Becali pentru a-l readuce la cîrma echipei, lucru care s-a și întîmplat (GRETOS !!!!!)
La aproape 4 luni de la demiterea lui Dorinel Munteanu și reinstalarea lui Marius Lãcãtuș ca "principal" în Ghencea, GSP vã oferã amãnuntele acelei decizii surprinzãtoare pe care a luat-o Gigi Becali.
A vrut sã revinã a doua zi
Lãcãtuș a fost cel care și-a dorit foarte mult sã revinã pe banca echipei, chiar a doua zi dupã ce și-a anunțat demisia. L-a sunat pe Virgil Becali și i-a spus acest lucru, însã Gigi n-a fost de acord. Totuși, Lãcã a pãstrat legãtura cu cei mai importanți jucãtori din vestiar, cu care vorbea dupã fiecare joc.
Intervenție la fotbaliști
Spre finalul turului, le-a transmis acestora cã ar dori sã se întoarcã și cã mutarea s-ar putea produce mai ușor dacã ei ar merge la Becali și l-ar ruga sã-l numeascã în funcție. Dupã meciul cu Fiorentina, Rãdoi, liderul vestiarului, i-a spus patronului cã ar fi mult mai bine pentru echipã ca Lãcãtuș sã revinã, iar dupã doar 4 zile, Gigi a anunțat rocada.
L-a înțepat pe Dorinel de la primul meci
Munteanu a debutat pe banca Stelei în marele derby cu Dinamo, disputat în ªtefan cel Mare și terminat la egalitate, 1-1. Lãcãtuș a pus tunurile pe Dorinel imediat dupã terminarea întîlnirii: "N-am vãzut nimic nou în jocul Stelei. S-a jucat tot cu un singur vîrf, s-a vãzut aceeași lipsã de concentrare în finalul jocului".
S-a speriat de program?
Un om din conducerea Stelei a dezvãluit cã unul dintre motivele pentru care Lãcãtuș a decis sã plece dupã înfrîngerea cu Lyon, 3-5, a fost și programul pe care Steaua urma sã-l aibã în finalul turului. Dinamo, Rapid, Timișoara, Craiova și Urziceni, în campionat, plus dispute cu Lyon, Bayern și Fiorentina în Ligã.
asta va e simbolu, o curva perversa....