Adrian,
gresesti complet fata de Lacatus, de fapt ai gresit in modul cum ai argumentat. Lacatus este un antreonor modiocru, cu care Steaua nu va avea nicodata performante mari insa de aici si pana la a-l terfeli pe Lacatus in cel mai ordinar mod e cale lunga.
Am mai spus reactiile la adresa lui Laca nu vin din trecutul lui (indiferent cum a fost cu bune si rele) ci din faptul ca echipa nu are rezultate, iar echipa nu are rezultate nu pentru ca Laca si-a bagat in noi in 90, sau ca "ne-a spalat pe dinti in 2000" ci pentru ca el este un antrenor slab. Dar de aici si pana la a arunca in el cu laturi este cale lunga, sa nu ii recunosti lui Lacatus meritele si efortul pentru Steaua, sa iei in deradere realizarile sale, sa negi rezultatele lui mi se pare rusinos.
Faptul ca a fost colegi cu multe din legendele fotbalului nostru ii confirma meritele si calitatile, totusi sa nu uitam ca in anii '80 era golgheterul echipei, ca intre '93 si '99 a fost omul de baza, omul care ducea greul la echipa, care nu a mimat fotbalul niciodata, a fost 7 ani titular incontestabil, a jucat 7 ani la cel mai inalt nivel. Nu poti sa spui ca Lacatus nu s-a daruit echipei si pentru echipa la maxim, ca juca la fantezie, din contra arata la fiecare meci-tarie, determinare etc.
Spui ca a fost coleg cu Hagi, Petrescu, Boloni, Piti-de ce el a fost singurul care si-a incheiat cariera la Steaua? restul daca erau la fel de stelisti de ce nu au venit macar un semestru in Ghencea? Dan Petrescu de ce a pupat steagul rapidului? Ilie de ce ne-a dat 2 goluri cu Valensia, si lista poate sa continue.
Inteleg ca trebuie sa fim critici la adresa lui Lacatus, dar nici sa degeneram in halul asta, sa il consideram pe Lacatus un impostor, un hot care vrea sa ne distruga. Din articole de genul asta nici noi nu ne deosebim de becli, este acelasi mod abject si perfid in care ciobanul umilea jucatorii si fostele glorii.
Lacatus trebuie sa plece de la Steaua, dar sa ii cerem lucrul asta civilizat si cu onoare, nu sa aruncam cu laturi si flegme in el. Oricum astia suntem noi, de aia totul se termina cu scandaluri, injuraturi, certuri.
