FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Becali si Zmarandescu - 29 zile de arest

«1101112131423»
Crangasi_boy03.04.2009 06:54

desi nu-l mai suportam pe Gigi si inca il vreau afara din Ghencea, ceea ce i s-a intamplat ESTE STRIGATOR LA CER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NU au fost saltati asa criminali, traficanti de carne vie, traficanti!!!!!!!! ca sa nu mai zic ca nici nu au stat in arest 29 de zile!!!!!!sunt sigur ca se ducea singur la parchet daca primea instiintare!!!!!! RUSINE RUSINE RUSINE!!!!!!!!!! marlanie mai mare nu am vazut niciodata!!!!!!!!!!!!!!!!!

bijoux_bz03.04.2009 06:59

Exact de asta mi-era frica... ciobanu e acum victima ...

STARforce03.04.2009 07:05

Eu zic ca inca sa nu ne grabim, cine stie poate il scot la recurs ca are avocati abili....sa vedem

Stanici03.04.2009 07:06

Ba, voi chiar ii plangeti de mila?!! Nu spun ca statul roman nu e de rahat dar, in plm, cand face si el o fapta ca lumea, incepem sa ne ridicam poalele ca tigancile. Cum sa ai probleme cu ce i s-a intamplat aluia cand a inselat pe toti romanii cu terenurile alea, cand a platit lumina scarbelor alora lenese, cand a umplut de flegme blazonul Stelei?!!

Joga Bonito03.04.2009 07:11
desi nu-l mai suportam pe Gigi si inca il vreau afara din Ghencea, ceea ce i s-a intamplat ESTE STRIGATOR LA CER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NU au fost saltati asa criminali, traficanti de carne vie, traficanti!!!!!!!! ca sa nu mai zic ca nici nu au stat in arest 29 de zile!!!!!!sunt sigur ca se ducea singur la parchet daca primea instiintare!!!!!! RUSINE RUSINE RUSINE!!!!!!!!!! marlanie mai mare nu am vazut niciodata!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Hai jet!

 

 

Nu-mi vine sa cred!!! Becali George, 29 de zile la puscarie :D :D :D :D :D

 

The happiest month of my life!

STARforce03.04.2009 07:15
FREE Gigi!

 

.....

acelasiyo03.04.2009 07:18

Poate acum pleci ciobane din Ghencea si aia care te sustin nu sunt stelisti sunt tiganii carora le-ai platit curentu.AFARA CIOBANE DIN TEMPLU

bodanelu03.04.2009 07:18

daca dadea 2-3 telefoane, recupera masina si suna apoi la politie: bah veniti in plm si luati pe astia de mi-au furat masina. Dar nu, el i-a batut, i-a sechestrat. Fara plangere pentru furt, fara nimic. Pai isi merita soarta atunci, daca vrea sa-si faca dreptate in stil mafiot..

 

 

SI nu-l mai plangeti de mila, nu e niciun abuz. Iar v0ati uitat toata ziua la TV-u ieri si-l vedezi salvatorul Romaniei

 

Si stiti voi ce dovezi au procurorii? Sau ati auzit la TV, Gigi arestat ca i-a sechestrat pe pe hotii de masini si gata, e un abuz?

Lari03.04.2009 07:22

Multa lume tipa ABUUUUZ fara sa stie ce dovezi au procurorii, dar ii acuza pe ailalti ca sunt adeptii unui stat mafiot...

 

Ramaneti in continuare pe OTV, pentru ca nici nu stiti ce pierdeti!

zloty03.04.2009 07:26

Asta nu e un abuz , este o RASPLATA a tuturor tunurilor, arogantelor a tuturor smekeriilor facute cu oameni de sus ,cand te crezi mai mare decat esti in realitate asta se intampla.

raresstelistu03.04.2009 07:37

securitatea a inviat datorita lui basescu si lui puiu popovici ,multumim domnilor pt ca v-am votat si uite unde ati adus tara ,pacat ca mai traim in Romania cand vedem ca justitia actioneaza la comanda !

JDERUL03.04.2009 07:39

Indiferent de ce ,,motive"ni se vor servi,felul in care s-a desfasurat acest eveniment nu poate avea ca scop decat una din aceste 2 cauze:

 

1.Prin arestarea lui jjjj se urmareste inducerea ideii ca oricine ,,are gura mare"le adresa ,,puterii"(si jjjj ne-a oferit nenumarate mostre de acest gen prin atatea fanfaronade) va pati la fel. Politica pumnului in gura altfel spus.

2.,,Cineva" vrea sa-l martirizeze pe jjjj,sa-l scoata victima a sistemului ,,ticalosit" si sa foloseasca acest capital de simpatie in scop electoral.

 

 

,,Ganditi-va ce urmari ar fii avut acest caz daca Gigi Becali ar fii fost in gratiile suporterilor stelisti?" (Ciutacu-Antena 3 TV.)

Catalyn0703.04.2009 07:45

Nu stiu daca ati vazut azi-dimineata pe pro(s)TV stirea cu Becali ( daca nu ati vazut-o e pe sport.ro ), unde ziceau ca Jiji era sustinut de foarte multe persoane...Ori sunt eu prea rasist ori 99 % din cei care strigau GI GI, erau tigani :dry: care cred ca stim cum au ajuns sa-l sustina pe ciobanas

LDS03.04.2009 07:50

Clar ca bunã ziua cã ãsta e un abuz cât roata carului. Dar abuzuri au tot fost, sunt și vor mai fi, atâta timp cât locu' ãsta se va numi România.

 

Totuși, ãsta chiar e un abuz binevenit, legitim și necesar, cum ar zice cineva...

 

Îi doresc lui Becali sã aibã parte de soarta lui Jesus Hil y Hil, adicã pârnaie cât mai multã și o moarte cât mai grabnicã!

vlad03.04.2009 07:51
,,Ganditi-va ce urmari ar fii avut acest caz daca Gigi Becali ar fii fost in gratiile suporterilor stelisti?" (Ciutacu-Antena 3 TV.)

Justita a intreprins acest demers dupa ce s-a asigurat ca Becali nu este chiar asa de iubit cum isi imagina megalomanul. Nu ar fi vrut sa genereze niste manifestari stradale care dau rau pentru imaginea Romaniei afara.

 

Sustinatorii de aseara chiar erau din Zabrauti (exact cum am scris aseara,cei care au beneficiat de plata facturilor la curent.

Acum ii felicit pe cei pro-Becali,care l-au facut sa se creada indestructibil,masele de melteni care il adulau pe unde se ducea cu "Maibahu".Bazandu-se pe acest tip de oameni ,Ciobanul a inceput lupta sa cu oricine. Multumim dragi melteni.

 

Cat despre arestare,sunt foarte suparat ca nu s-a facut mai din timp,pe niste cazuri mult mai evidente si mai solide.

Daca vrea,Justia chiar lucreaza.Ar putea lucra si in cazul celorlalti infractori,dar nu este decat o unealta pentru unii pentru a-si plati politele. Se pisa pe noi,cetatenii de rand,cu jet!

 

dee03.04.2009 07:57
Multa lume tipa ABUUUUZ fara sa stie ce dovezi au procurorii, dar ii acuza pe ailalti ca sunt adeptii unui stat mafiot...

 

tot timpul o sa fie doua tabere, atata timp cat vedem, auzim, simtim. Procurorii vor avea de castigat daca au avut dreptate, adica justitia va castiga un plus de imagine si incredere, insa politia va avea si de pierdut, din cauza modului de operare. Gigi la fel, are de pierdut pt ca in sfrasit va intelege si el ca nimeni nu e deasupra legii si va plati pentru asta, dar va avea de castigat daca intelege asta si va castiga si un plus de imagine daca unii vor vedea ca s-a schimbat in bine, lucru care-i va nemultumi (probabil) pe altii si tot asa. Sper ca Pastele petrecut in arest sa-l lumineze pe Gigi si pe noi o data cu el. Astia suntem noi oamenii.

JDERUL03.04.2009 08:00

@

Tocmai! Noua felul cum actioneaza justitia trebuie sa ne dea de gandit.

Ioana8203.04.2009 08:00

Nu vreau sa fac un "articol" lacrimogen...nici eu nu sunt de acord cu multe din actiunile lui Gigi Becali legate de clubul Steaua...DAR este inuman, injust, incorect si cum mai vreti voi sa spuneti ca un om care NU ESTE PERICOL PUBLIC sa fie ridicat din casa lui cu mascatii si sa i se puna catuse la maini!!!! Oare violatorii, traficantii de droguri, de persoane, criminalii toti acestia cum ar trebui sa fie ridcati daca un om care nu a facut nimic este ridicat asa????? Din partea mea (chiar daca stiu ca imi iau injuraturi de la voi), Gigi Becali este un om care iubeste Steaua, iubeste poporul roman, dar care este prea mandru uneori si face niste afirmatii care sunt sigura ca mai traziu gandind la rece poate le regreta!! Credeti ca doar noi suferim ca Steaua este unde este acum in clasament?? Este o rusine pt tara noastra faptul ca un om trebuie sa plateasca pentru greselile presedintelui tarii sau ale fratelui presedintelui...si ca oameni care chiar trebuie sa stea inchisi sunt liberi si rad de ce a patit Gigi Becali!! de 3ori RUSINE!!! Tara noastra a devenit dupa cum bine vedem....tara tuturor posibilitatilor!! Nu pot decat sa imi exprim sincer parerea de rau pt ce se intampla si sa sper ca se va face dreptate!!! Forza Steaua! Ioana

Stanici03.04.2009 08:06

Draga Ioana, pui problema in mod gresit. Tot ce a facut jegul ala, a facut pentru imagine, este un fariseu ordinar iar presa a facut ca unii creduli si populatia feminina(usor influentabila de drame) sa puna botul la "binefacerile" scarbei, care numai binefaceri nu au fost. Oricum, vorbind ca stelist, merita cu varf si indesat ce i se intampla, dupa tonele de noroi aruncate asupra stelismului. Ca cetatean, sa ma pis pe organizatiile statului roman dar, de data asta, si-au facut treaba, Jiji ESTE un interlop. Daca nu au putut sa il prinda cu terenuri, tunuri, etc., macar cu faza asta sa il lege.

Joga Bonito03.04.2009 08:06
DAR este inuman, injust, incorect si cum mai vreti voi sa spuneti ca un om care NU ESTE PERICOL PUBLIC sa fie ridicat din casa lui cu mascatii si sa i se puna catuse la maini!!!! Oare violatorii, traficantii de droguri, de persoane, criminalii toti acestia cum ar trebui sa fie ridcati daca un om care nu a facut nimic este ridicat asa?????

 

Ioana,

 

Dupa indelungi contemplari, suflarea stelista a ajuns la concluzia ca Becali George e mai mult mai periculos decat personajele negative enumerate de tine. Actiunea "justitiei romane" e binevenita, morala, etica si perfect legitima... in ochii nostri.

Marius03.04.2009 08:08
daca dadea 2-3 telefoane, recupera masina si suna apoi la politie: bah veniti in plm si luati pe astia de mi-au furat masina. Dar nu, el i-a batut, i-a sechestrat. Fara plangere pentru furt, fara nimic. Pai isi merita soarta atunci, daca vrea sa-si faca dreptate in stil mafiot..

 

 

SI nu-l mai plangeti de mila, nu e niciun abuz. Iar v0ati uitat toata ziua la TV-u ieri si-l vedezi salvatorul Romaniei

 

Si stiti voi ce dovezi au procurorii? Sau ati auzit la TV, Gigi arestat ca i-a sechestrat pe pe hotii de masini si gata, e un abuz?

 

puahahahahaaaaaa

 

Bah, tu citesti ce scrii? Acu' o luna plangeai ca iti asculta sereiu' celularu' si ca iti baga cip in pasaport, dar cand niste hoti care si-au recunoscut fapta sunt lasati in libertate ma iei cu dovezile procurorilor?

 

Bah baiatule, pedelistu' ala care a sechestrat oameni timp de saptamani intregi, oameni tinuti in pielea goala si legati cu lanturi (exista si poze in presa) e liber bine-mersi.

 

Ia zi mah atotstiutorule, ala e pericol social? Merita macar unu' mic de 24 de ore?

zloty03.04.2009 08:10

jderule

Cum actioneaza justitia trebuia sa te puna pe ganduri pana acuma .Cand cei 3 oameni in varsta au intrat la puscarie pentru ca au luat 3 tarusi din pamant unde erai? unde erati ? A pai aia nu au bani sa cheme presa si sa faca show ,nu au bani sa dea telefoane sa cheme 50 de cioroi sai sustina .

Lari03.04.2009 08:11
tot timpul o sa fie doua tabere, atata timp cat vedem, auzim, simtim. Procurorii vor avea de castigat daca au avut dreptate, adica justitia va castiga un plus de imagine si incredere, insa politia va avea si de pierdut, din cauza modului de operare. Gigi la fel, are de pierdut pt ca in sfrasit va intelege si el ca nimeni nu e deasupra legii si va plati pentru asta, dar va avea de castigat daca intelege asta si va castiga si un plus de imagine daca unii vor vedea ca s-a schimbat in bine, lucru care-i va nemultumi (probabil) pe altii si tot asa. Sper ca Pastele petrecut in arest sa-l lumineze pe Gigi si pe noi o data cu el. Astia suntem noi oamenii.

 

Dee, incercam sa spun ca nimeni nu stie, in afara de procurori, ce dovezi au dus la o astfel de actiune.

 

Bineinteles ca circul mediatic este gretos si a fost provocat si de Gigi, si de autoritati.

 

Numai noi fie plangem, fie juisam fara sa avem habar ce contine acel dosar. Iar verdictele curg intr-o veselie.

 

Intr-adevar, autoritatile statului pot avea de castigat daca il infunda pe corecte pe Gigi, iar acesta cu siguranta va fi mai potolit de acum inainte daca izbuteste sa scape.

 

Numai ca, sa revin, nimeni nu stie ce se va intampla, cu atat mai mult cu cat, inca o data, nu stim in ce baza s-a luat decizia arestarii lui pentru 29 de zile. Adica, ok, privare de libertatea, numai ca, din cate stiu, procurorul trebuie sa vada ceva dovezi in sensul asta, nu poate emite un astfel de act doar ca i-a zis nenea politaiu' ca e posibil sa...

 

Propun sa ne calmam si sa vedem ceva dovezi din partea autoritatilor.

bijoux_bz03.04.2009 08:11

Stati linistiti ca nu sta o luna , o sa i se admita recursul cu siguranta si a iesi in cel mai scurt timp .

Mihai Somanescu03.04.2009 08:11

@ioana82

 

Pot sa-ti raspund eu printr-un articol lacrimogen? De unde stii tu ca procurorii nu au probe reale impotriva ciobanului? Sau la otv nu au dat astfel de informatii? Daca ceva e rusinos pentru Romania e ca a fost arestat abia acum!

 

Ciobaaaaaaaaneeeee la puscaaaaaarieeeeeee?

 

 

 

 

 

 

«1101112131423»