tot timpul o sa fie doua tabere, atata timp cat vedem, auzim, simtim. Procurorii vor avea de castigat daca au avut dreptate, adica justitia va castiga un plus de imagine si incredere, insa politia va avea si de pierdut, din cauza modului de operare. Gigi la fel, are de pierdut pt ca in sfrasit va intelege si el ca nimeni nu e deasupra legii si va plati pentru asta, dar va avea de castigat daca intelege asta si va castiga si un plus de imagine daca unii vor vedea ca s-a schimbat in bine, lucru care-i va nemultumi (probabil) pe altii si tot asa. Sper ca Pastele petrecut in arest sa-l lumineze pe Gigi si pe noi o data cu el. Astia suntem noi oamenii.
Dee, incercam sa spun ca nimeni nu stie, in afara de procurori, ce dovezi au dus la o astfel de actiune.
Bineinteles ca circul mediatic este gretos si a fost provocat si de Gigi, si de autoritati.
Numai noi fie plangem, fie juisam fara sa avem habar ce contine acel dosar. Iar verdictele curg intr-o veselie.
Intr-adevar, autoritatile statului pot avea de castigat daca il infunda pe corecte pe Gigi, iar acesta cu siguranta va fi mai potolit de acum inainte daca izbuteste sa scape.
Numai ca, sa revin, nimeni nu stie ce se va intampla, cu atat mai mult cu cat, inca o data, nu stim in ce baza s-a luat decizia arestarii lui pentru 29 de zile. Adica, ok, privare de libertatea, numai ca, din cate stiu, procurorul trebuie sa vada ceva dovezi in sensul asta, nu poate emite un astfel de act doar ca i-a zis nenea politaiu' ca e posibil sa...
Propun sa ne calmam si sa vedem ceva dovezi din partea autoritatilor.