FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua, centrul Universului

«123457»
vanfootball26.03.2009 10:38

Discutii fara rost. Nu vad ce ne ofuscam atat pentru o asemenea declaratie. Bineinteles ca un titular la Hertha (liderul Bundesligii) e mai indicat sa joace decat un jucator mediocru precum Nicolita. Ne aprindem degeaba din niste prostii, incepem sa semanam din ce in ce mai mult cu Becali.

Mihai Somanescu26.03.2009 10:44

@Adrian

 

Omule, cine stabileste cine si ce e ANTI Steaua?

 

uite de exemplu, eu cred ca atitudinea de sclav cersetor avuta de Lovin la meciul cu rapid este una care este impotriva a tot ce reprezinta Steaua pentru mine! Este identica cu atitudinea pe care o are Becali, zi de zi! Lazar a fost "smecher" si a facut un gest care a impresionat opinia publica. Orice ar face de-acum incolo, va ramane cu stampila "fair play". E o chestie de PR.

 

Pana acum Steaua stia sa atraga opinia publica prin astfel de momente. Acum il avem pe Lovin, iar constiinta publica ne marcheaza ca cersetori. Asta e adevarul. Ca nu ne place asta e partea a doua.

 

E nationala lui piti si giovanni! Daca o luam asa, spune-mi tu cand a fost nationala poporului? Sa nu-mi spui 1994, pentru ca si atunci, dupa criteriile performantei Lacatus trebuia convocat dar n-a fost asa. Dar a avut rezultate!

 

Stii care e faza cu nationala? Daca vrem cine e mai in forma, dar n-avem rezultate zicem "sa-si faca echipa cum vrea, doar sa vina rezultatele!", la fel si invers. Nu/l condamn pe Piturca pentru selectie, il condamn doar daca nu sunt rezultate!

 

Il mai condamn pe Piturca pentru mentalitate, a demonstrat ca nu stie sa treaca peste un anumit nivel. Asa, daca ne apucam sa asociem echipa nationala cu cei din jurul ei, impresari, presedinti, n-o sa mai tinem niciodata cu ea, pentru ca nu o sa gasim niciodata personaje imaculate pe langa.

 

Chiar asa: verii Becali erau favoritii "generatiei de aur". N-am auzit sa fie probleme de moralitate cand ieseam in strada dupa meciul cu Argentina.

 

Cat despre balaci: hai sa-l tratam ca pe un mare fotbalist care isi apara echipa. Eu nu cred ca e anti-Steaua sau anti-cineva.

Hai sa vedem probleme reale, nu adversari imaginari, pe care nu-i asa, ii punem noi la punct!

 

 

Virgil26.03.2009 10:46
Ne aprindem degeaba din niste prostii, incepem sa semanam din ce in ce mai mult cu Becali.

 

Indraznesc sa spun ca incepem sa semanam din ce in ce mai mult cu Sergyu (redondo). Un personaj care iubeste cearta, in detrimentul intelepciunii.

Propun sa nu-i mai raspundeti. Lasati-l sa se certe singur.

 

 

 

redondo26.03.2009 11:07
Indraznesc sa spun ca incepem sa semanam din ce in ce mai mult cu Sergyu (redondo). Un personaj care iubeste cearta, in detrimentul intelepciunii.

Propun sa nu-i mai raspundeti. Lasati-l sa se certe singur.

Numele meu nu este Sergyu.Daca e vreo gluma inteleapta,nu m-am prins,Vergilica.Cat priveste cearta,nu stiu cine a implantat samanta...Apropos,Aminteste-ti cati fotbalisti din "tara prazului" au evoluat cu mare succes pentru Steaua...fratii Ilie,care locuiau foarte aproape de mine, Cl. Raducanu,pe care multi il iau la misto acum...bloc-notes...,Danciulescu s.a. Aoleu sa nu-l uit pe unicul capitan...Mireeeel Radoooooooooi.

kaymack26.03.2009 11:08

de mult asteptam sa comentez "Marele gest" al jucatorului Lazar...cat era scorul cand le`a fost dictat penalty? sunt singur ca daca ar fii fost condusi nu mai exista nici un mare gest.Prea multa gura pt o nimica toata :-J (din punctul meu de vedere).

Adrian26.03.2009 11:18

Mihai Somanescu

 

Nici mie nu imi place gestul lui Lovin. Dar prefer oricand un om mic care recunoaste ca e mic fata de un hot care se da erou. Ca a fost "smecher" ma intereseaza mai putin.

Faptele rapidistilor ramaan acolo. Au blatutit cu cefereul. Sunt o echipa murdara, toti.

 

In tot acest timp Lovin ramane mercenarul care s-a bucurat ca o pierdere s-a transformat in castig(pentru buzunarele lui).

 

Cat despre nationala, Puiu a avut rezultate in 94.

Sa nu exageram acum si sa zicem ca selectia nu a fost facuta atunci cum trebuie. Vorbim totusi despre cea mai mare performanta facuta de nationala.

 

Ce rezultate mai are nationala acum?

S-a calificat extrem de bulanos la un turneu final la care doar a participat. Atat.

Ca sa nu mai zic nimic de faptul ca am fost cei mai penibili.(3 inchizatori, un atacant, 100 fundasi, etc)

 

 

Anti Steaua e acel om care ataca Steaua intr-un fel sau altul.

Poate ca sunt eu mai extremist, asta e. Sunt de acord 100% cu Stanici.

Le dau la toti sa ia o gura din trotuar.

Mihai Somanescu26.03.2009 11:26

@Adrian

 

Pai asta era intrebarea? Cum deosebesti o observatie rationala( avem dreptul, inca) liber exprimata de un atac?

 

Daca eu spun ca la momentul de fata, Steaua e club de pluton, cu management la pamant, unde majoritatea suporterilor sunt, tacit, de partea lui Becali, atac Steaua?

 

 

Adrian26.03.2009 11:36

Stai un pic.

Tu ai inteles ca eu m-am luat de Balaci ca a zis treaba cu locul 8.

 

Nu ma intereseaza pe mine ce zice ala, un om care are probleme in a sta drept. Personal, am interpretat ceea ce a zis Balaci ca un atac la selectioner, nu la Steaua.

 

Eu m-am referit la ziaristii care fac orice numai ca sa murdareasca numele Stelei si la restul loserilor care pierd nopti pentru ca ii deranjeaza faptul ca Steaua exista.(il muce, banciu, udrea, Borcea si catelele lui, tiganii de sub pod, etc)

piturca200226.03.2009 11:51
Numele meu nu este Sergyu.Daca e vreo gluma inteleapta,nu m-am prins,Vergilica.Cat priveste cearta,nu stiu cine a implantat samanta...Apropos,Aminteste-ti cati fotbalisti din "tara prazului" au evoluat cu mare succes pentru Steaua...fratii Ilie,care locuiau foarte aproape de mine, Cl. Raducanu,pe care multi il iau la misto acum...bloc-notes...,Danciulescu s.a. Aoleu sa nu-l uit pe unicul capitan...Mireeeel Radoooooooooi.

prazare (asa cum dinamovisti se numesc caini voi va numiti prazari asa ca nu o lua ca pe o jignire) spune-mi de cate ori un fost mare jucator al Stelei ( Iordanescu Tudorel Stoica Marcel Raducanu Lacatus Hagi ) a atacat vreodata fara motiv si neprovocat Universitatea Craiova

 

@Adrian

 

Pai asta era intrebarea? Cum deosebesti o observatie rationala( avem dreptul, inca) liber exprimata de un atac?

 

Daca eu spun ca la momentul de fata, Steaua e club de pluton, cu management la pamant, unde majoritatea suporterilor sunt, tacit, de partea lui Becali, atac Steaua?

balaci face declaratii anti-Steaua inca de cand a venit prima oara antrenor al prazarilor dar probabil inca nu devenisei stelist in vremea aceea

redondo26.03.2009 12:10

.....

 

 

E enervant offtopicul.

Daca ati inceput ceva pe PM, continuati pe PM!

 

Moderatorii

sanbk200226.03.2009 12:44
eu unul fac ceva pe nationala ... nu am niciun interes sa sustin FRF-ul jegurilor lui Sandu care ne vaneaza si ameninta cu depunctarea pentru ca deranjam cooperativa. nu vreau sa ma asociez cu nemernicii care anul trecut juisau ca "s-a facut dreptate" cand au luat smenarii din Cluj titlul. atunci nu mai contau arbitrajele si nici blaturile lor. se facuse dreptate: "briketarii" fusesera invinsi. de parca noi am cerut brikete si pietre in cap ... asadar, de ce sa am eu motive sa ma bucur alaturi de toate scursurile tarii, sau de ce sa sufar impreuna cu jegurile care lovesc in familia mea? familia mea este Steaua! nu ma intereseaza ghertoii care cand pierde nationala mereu se gasesc sa urle ca e din vina stelistilor, iar cand castiga il ling in fundulet pe drogat. sau circul de la convocari, cand de fiecare data apar "nedreptatitii" sa loveasca in Steaua plangandu-se ca nu stiu ce loser nu a ajuns la lot din cauza ca nu e "oaie a lui Becali". iar apoi tot jegurile astea apar sa urle si sa ne tina noua lectii de morala si patriotism. mi-e sila. nu, eu nu voi fi neutru sambata! eu voi tine cu sarbii. iar apoi cu austriecii si cu toti ceilalti. pur si simplu nu doresc sa ma asociez cu cei care lovesc in ai mei. ma lasa rece vrajeala cu patriotismul. asa ceva nu e posibil cand tara e formata din scursuri care in loc sa aprecieze valorile incearca din invidie sa le darame. nu doresc sa ma asociez cu fruncile, frustratii de sub pod, militienii samd. care sunt mari romani pana e vorba sa se loveasca in Steaua. iar aici e vorba de toti: jucatori, oficiali, ziaristi, conducatori, suporteri de rand, avocati, ultrasi, doctori sau zilieri! fac ceva pe ei si pe pasiunea lor! pur si simplu nu doresc sa stau in rand cu ei! nu doresc sa am niciun punct comun cu ipocritii, cu frustratii, cu miseii! asa ca nu am de ce sa fac pe romanul patriot cu niste jeguri care nu au alt rost in viata decat sa loveasca in Steaua, jeguri care in loc sa strige "hai Romania" se concentreaza sa isi mai verse nitel frustrarile. sa fie ei mari patrioti, nu stelistii comunisti, oile lui Becali, hotii, valizele si brichetele care cica trag fotbalul romanesc in jos, cand de fapt acesta exista pe harta mondiala in primul rand datorita Stelei!

 

despre balaci nu sunt multe de spus. un betiv infect care da in Steaua ori de cate ori are ocazia. stelistii nu au motive sa respecte un asemenea personaj. ca a fost un fotbalist valoros e irelevant. vrei respect? respecta la randul tau. de aceea mi se par firesti si injuraturile la adresa lui Mutu. praf trebuie sa stie ca are interzis in Ghencea!

 

si hai sa lasam si vrajeala cu Lovin si lazar. Lovin a procedat foarte bine. totusi, ce mare lucru a facut? arbitrul oricum lua aceeasi decizie, iar Lovin era numai pe post de moara de vant. dar si eu in locul lui procedam la fel. ridicam pumnii si savuram victoria. ah, nu e fair play? dar ce, flegmaceii briketari ai magrebului giulestean sunt fair play? adica eu sa imi doresc sa joc exclusiv pe teren, iar aia sa se comporte ca vandalii, impiedicandu-ma pe mine sa-mi fac treaba? fiecare cu ce poate. unii cu briketele, altii cu regulamentul in mana. Lovin e varza ca fotbalist, dar ce a facut in tiganie nu i se poate reprosa deloc. iar lazar s-a trezit sa fie moralist la 2-0 intr-un meci fara prea multa istorie. ha ha. mai bine juca fotbal in blatul de anult trecut de la Cluj ... gestul lui lazar nu are valoare, pentru ca de exemplu nu imi amintesc despre el, modelul fair play-ului, sa fi luat o pozitie corecta fata de incidentele de acum un an. el tot in nota obisnuita a punjabului de sub pod: ne-a furat Steaua! foarte bine v-a facut!!! ah, inca ceva: oare ce facea Lovin la 2-0 pt Steaua in meciul brichetei zburatoare si cum reactiona lazar la 0-1 cu Otelul? nu vom stii niciodata, dar oricum nu ar avea nicio valoare.

 

ps: "Eu nu sunt tolerant cu dusmanii Stelei!" ce a scris alexblaja ar trebui sa-si treaca fiecare stelist in buletin.

 

 

Norbinho, nu am mai scris niciun post pe site de foarte mult timp, dar postul tau m-a impresionat.

ma bucur ca nu sunt singurul.

Din pacate, din dorinta de a arata lumii cat de fair play sunt ei, multi fani si de pe acest site cad in capcane urate.

Excelent post!!!

Excelent.

 

 

DanStan26.03.2009 12:58

Din cate-mi aduc aminte Ilie Balaci e manager general la Universitatea. Deci nu se poate spune ca n-ar castiga nimic daca de exemplu clubul ar beneficia de unele mici avantaje in schimbul afisarii unei atitudini antisteliste. Si, de ce nu, si conducatorii. La urma urmei suporterii Stiintei au inceput sa aiba pretentii din ce in ce mai mari de la echipa. Dar forma buna a Craiovei s-ar putea sa nu tina pana la sfarsitul campionatului. O atitudine 'sanatos antistelista' a conducerii i-ar putea asigura o toleranta sporita din partea fanilor. Mai ales in conditiile in care Steaua e cam singurul club in care se poate da cu pietre fara nici un pericol. Se stie din cauza cui.

Azazello26.03.2009 13:24

Mie unul Bal(a)ci mi-a fost mereu antipatic. Grozav de antipatic...Poate ca a fost mare la vremea lui. Prea putin conteaza asta pentru mine. Eu de cand am facut "ochi" in fotbal, adica prin 84-85 la 7 anisori, nu mi-l amintesc. Din cat stiu, era un anonim la FC Olt...Sigur, antipatia mea nu se rasfrange asupra tuturor ce au format echipa redutabila din Banie din trecut. Si am tot respectul pentru oameni ca Ungureanu, Lung, Stefanescu, si ca sa nu fiu acuzat ca-i aleg doar pe cei care au jucat si la Steaua, îi noninalizez si pe Cartu sau Camataru. Dar eu pe acestia nu i-am auzit sa vorbeasca niciodata ca pe Balaci. Si prin ceea ce declara nu face decat sa-si reverse frustrarile. De aceea sunt de acord total cu mesajul acestui articol.

 

Si pentru ca "stelismul" inseamna si atitudine de gentleman, subliniez ca nu am auzit vreun fost jucator al Stelei sa ironizeze sau sa se bucure cand Craiova se zbatea in mocirla, fiind un patetic satelit al lui Dinamo, retrogradind apoi. Ce zicea mister Bal(a)ci pe atunci?

 

Asa ca Balaci ar trebuie sa-si vada lungul nasului...In fond si la urma urmelor, la nationala are doar un singur gol intr-un meci oficial (asta asa ca sa fiu si eu carcotas) ca si Banel, jucatorul de pe locul 8 care nu stie sa dribleze, dar are mai mult bun simt decat Balaci, Trica, Lorena si nepotii la un loc.

Mihai Somanescu26.03.2009 13:35

@piturca2002

 

Probabil n-ar trebui sa-ti dai cu parerea despre cat de stelist sunt eu. Adevarul e ca Balaci a jucat la Dinamo, acum 25 de ani. E clar! E anti-Steaua...

 

Doamne...sunteti toti Becali! Ne meritam soarta....

redondo26.03.2009 13:57

Eu nu stiu daca Balaci a jucat macar 10 meciuri oficiale pentru Dinamo.S-a accidentat repede.Daca e anti-Steaua nu e din cauza ca ar fi jucat acolo.E la fel de mult si anti-Dinamo.

@azazello

Balaci nu avea cum sa fie un anonim.La FC Olt era deja la final de cariera...de fapt cariera lui s-a incheiat dupa ce a fost grav accidentat de baimareanul Arezanov in 84. Cand spui Hagi sau Dobrin...cam urmeaza Balaci....nu ai cum sa-l compari cu Banel,iar aici statistica e cam trasa de par...pe atunci nu erau atat de multe meciuri oficiale ca acum,si nici Andorre,Armenii s.a.

Si iti spun eu ca MM Stoica intr-unul din desele sale momente de eforie din 2006 a ironizat palmaresul Craiovei Maxima.

vlad26.03.2009 14:01
...Apropos,Aminteste-ti cati fotbalisti din "tara prazului" au evoluat cu mare succes pentru . Aoleu sa nu-l uit pe unicul capitan...Mireeeel Radoooooooooi.

 

GRESIT!

 

Mirel Radoi,este banatean.

 

Mirel Matei Rãdoi (n. 22 martie 1981, Drobeta-Turnu Severin, România) este un jucãtor de fotbal român care evolueazã pentru echipa sauditã Al Hilal și pentru naționala României.

Stanici26.03.2009 14:06

Ma, voi sunteti nebuni. De la o declaratie a unui dobitoc s-a ajuns la impartirea pe teritorii. Vax!

EuroSTELIST26.03.2009 14:07

Frustrarea din declaratia blondului ma duce cu gandul la declaratiile mistretului de la Cluj, care in urma cu vreun an se mira ca la nationala nu sunt convocati jucatori ai "faimosului" club pe care-l conduce. Stati linistiti, daca de la Craiova erau convocati mai mult de 2 jucatori pentru dubla cu Serbia si Austria, nu cred ca se deranja nimeni sa se ofuscheze.

In alta ordine de idei, si dupa parerea mea a fost doar o sonoritate anala a unui fost "cineva" care nu s-a mai bagat de mult in seama, iar noi ii dam prea multa importanta. Eu unul, ca stelist si roman, am o mahnire si mai mare vazandu-l pe "cel mai pupat in fund drogat al poporului" numit mai devreme "singurul fotbalist de la Nationala", in conditiile in care nu-si cunoaste nici macar imnul tarii pe care o reprezinta. ASTA imi provoaca dezgust!

Mihai Somanescu26.03.2009 14:07

@vlad

 

Confunzi lucrurile. Drobeta Turnu Severin este in Mehedinti. Caras Severin este in Banat.

Ca tot ai citat wiki, trebuia sa te uiti ca Drobeta este al treilea oras ca marime al....hai ca poti. Spune pe litere...

 

 

 

MoWeed26.03.2009 14:15
GRESIT!

 

Mirel Radoi,este banatean.

 

Mirel Matei Rãdoi (n. 22 martie 1981, Drobeta-Turnu Severin, România) este un jucãtor de fotbal român care evolueazã pentru echipa sauditã Al Hilal și pentru naționala României.

Drobeta Turnu Severin e in Oltenia...

Azazello26.03.2009 14:15

@redondo

 

Eu am zis ca era anonim la FC OLT, nu in general.

As mai pune pe lista ceva fotbalisti inaintea lui Balaci: de exemplu Iordanescu, poate chiar dinamovistul Dumitrache....si daca m-as gandi bine, as mai gasi. Comparatia cu Banel era ca sa fiu carcotas.

 

Cat depre ironii, eu am zis de jucatorii Stelei, nu de conducatorii ei. Si pana la urma palmaresul Craiovei chiar ca nu se poate compara cu cel al Stelei. Sunt ani lumina. Balaci sa vorbeasca cat vrea de Stiinta, sa recunoasca cum a vandut el meciuri, dar sa lase Steaua in pace. Asta e ideea. Si va fi lasat in pace.

redondo26.03.2009 14:18

@Azazello

pentru a ne da seama daca intre palmaresele celor doua cluburi sunt sau nu ani lumina,trebuie sa cunoastem bine istoria fotbalului. Iti spun eu ca nu stau lucrurile chiar asa.

Mihai Somanescu26.03.2009 14:20

@norbinho

 

Halucinanta demonstratia.

 

Esti foarte curajos, cand ceva nu-ti convine, injura pe toti si toate. Intr-adevar, aceasta este solutia. Daca tara e plina de ratati, atunci solutia e sa ne departam, sa-i injuram pe cei de la care aveam asteptari si sa tinem cu dusmanii. Asta o sa rezolve lucrurile cu siguranta.... Mentalitate de invingator, nu alta...

 

Nu suporti pe cei care lovesc in familia ta? Pai unde ai fost, vere, de nu l-ai omorat pe cioban pana acum? Sau inca te hotarasti daca a lovit in familia ta?

 

Lumea a perceput ca s-a facut dreptate prin titlul CFR/ului, numai si numai din vina actiunilor Stelei. Adica ale lui Becali. Asta nu e vina scursurilor de zidari. Ei atata pot.

 

Las' ca ne-ai aratat tu cat le esti de superior.

Norbinho26.03.2009 14:24
Ei, aici - chiar dacã îți înțeleg pornirea - nu pot fi de acord cu tine...

Naționala nu e a FRF-ului, a lui Sandu, a jegurilor. Naționala e și a mea, a lui alexblaja, a lui redondo, ba chiar și a ta, Norbi. Așa cum Steaua e a mea și a ta, a noastrã, a celor pânã la moarte, nu a lui GgB și a jegurilor din jurul sãu...

Cã Naționala e prost fãcutã sau nu, cã unii folosesc orice prilej pentru a mai da nițel la gioale echipei care le provoacã mereu coșmaruri, cã se insistã de zor sã se punã egal între vremelnicul patron și simbolul fotbalului românesc e una. Dar sã fii suporterul altei Naționale e cu totul altceva... HAI ROMÂNIA!

 

diferenta intre nationala si Steaua este ca Becali va disparea intr-o buna zi, pe cand aia, jegurile, vor ramane ... Steaua imi este in sange. de restul ma pot disocia. am facut-o de mult, din motivele expuse mai sus. eu am o nationala a mea: nationala stelistilor!

 

@Gica chioru: ei, stiu ca am exagerat putin. normal ca mi se rupe de austrieci si de sarbi si de restul!

 

@stanici si Adrian: perfect de acord cu pozitia voastra!

 

@all care au fost de acord cu ce am scris: ma bucur sa vad ca suntem multi care nu permitem compromisuri cand ne este atacat clubul drag si ca punem iubirea ros-albastra mai presus decat toate!

 

 

si acum hai sa vedem care e faza cu balaci. "mai bine unul din Bundesliga decît unul de pe locul 8 din Liga I, care nu știe sã dribleze". ce intelege un prost ca mine din asta?

1) atac gratuit la adresa Stelei, misto ca Steaua este pe locul 8. au ajuns prazilienii dupa n ani sa stea o etapa inaintea noastra si deja nu mai poti de gura lor. ma rog, tipic pentru o zona dinspre care se tot aud amenintari, iar apoi sfarsesc prin divizia b. daca dadea declaratia inaintea unui meci direct, hai, poate o treceam la categoria "declaratii de razboi". bineinteles ca tot ii dadeam la "eium", dar macar ii intelegeam motivatia. dar asa, inaintea unui meci al nationalei? haha! pai cum vine asta? joaca sfanta nationala! trebuie sa fim mari patrioti, sa uitam de certuri si rivalitati interne si sa ii sustinem pe baietii tricolori. da, da, noi asta trebuie sa facem. ei, jegurile, pot afirma orice, ne pot ataca oricand. ca deh: mafia, Becali, Dragomir, comunistii bla bla. dar de la noi se asteapta sa fim mari patrioti si sa le inghitim vomele. ah, ce mult iubesc eu ipocrizia ...

2) atac la adresa lui Nicolita. stim cu totii cat de fotbalist este. asta e, nu el s-a bagat cu forta la Steaua. dar cu toate astea, Banel ar fi titular meci de meci in echipa tiganului brutar. spuneam mai demult ca trebuie sa fim uniti. asta implica si faptul ca trebuie sa ne aparam jucatorii cand acestia sunt atacati din exterior de niste papagali. oricand vine un spurcat sa ne explice ce mari vedete au ei, sau un prazar cu "manjii craiovei", sau un aurolac de gara de nord cu "spiritul rapidistilor" samd. noi trebuie sa luam atitudine si sa ne aparam echipa! ce, trebuie sa le permitem "specialistilor" sa decreteze ca basini gen lazar sunt peste ov Petre? sau avorton torje peste Banel? sau "minunatul" costea peste Dayro moreno? mai ales ca cei enumerati de mine sunt cu totii sub ce avem la Steaua. ca nu stiu vreun Messi in giulesti sau rio ferdinand la Cluj. si incercati sa le explicati voi ca Goian si Radoi (doar doua exemple, desi putem enumera aici si alde Baciu, Bogdan Stancu samd.) sunt ca valoare peste tot ce are divizia a. pai va veti lovi de un potop de injuraturi si argumente gen "Mirel e bun numai la spart geamuri" si "valizele lui Becali le-au adus titlul si convocari la nationala", asa ca de ce sa inghitim noi galustele lor si sa nu le dam in cap?

MoWeed26.03.2009 14:31
La faza cu pustii analfabeti te hazardezi, cred ca am acuns cu mare grija pana acum faptul ca sunt agramat. Tu spui analfabet, eu spun intransigent. Tu spui rapidisti, dinamovisti, olteni, polisti, samd care si-au dedicat viata fotbalului, eu spun "dusmani" si ca imi bag pl. in realizarile lor daca se iau de clubul meu. Tu, cand spui Steaua, te gandesti la UCL, eu, cand spun Steaua, ma gandesc la Armata Romana. Asta ar fi diferenta intre analfabeti si adevaratii fani?

100% de acord, cand vine vorba de Steaua normal ca trebuie sa fim subiectivi si sa le umplem frigiderele de carne nenorocitilor care o ataca. Indiferent cine au fost sau ce au facut!

«123457»