cristian014: Taci macar in seara asta....te-ai uitat la meci cu televizoru inkis?
Si vorba lui Ionutjoss...zice bine ca Ogararu nu trebuia sa fie acolo sa transforme el. Castigam categoric daca acel penalty era transformat
cristian014: Taci macar in seara asta....te-ai uitat la meci cu televizoru inkis?
Si vorba lui Ionutjoss...zice bine ca Ogararu nu trebuia sa fie acolo sa transforme el. Castigam categoric daca acel penalty era transformat
Totusi e bine cã marcãm !
Nu pot sa cred, incredibil de-a dreptul inimaginabil imposibil.... nu credeam ca putem juca intr-un asa hal!jucam cu Lovin, cu torje si alte renume x( rusine fata de suporterii Stelei!!!
imi place cand esti furios ![]()
E incredibil !Ciobanul asta a reusit sa faca o echipa intreaga sa gandeasca exact ca el si sa se faca de ras.
Acum spune "asta e" dupa ce in cativa ani a reusit sa faca o echipa de care nu mai esti sigur ca poate bate un penalty sau ca poate tine cateva minute un rezultat. Ce sa mai vorbim de a castiga 5 meciuri la rand.....
Cand mortii mamii lui scapam de el ca m-am imbolnavit de NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEERVI. Grijania mamii lui cu familia lui de retardati . Mai speri ...........................
Cel mai interesant este cã toți sar în capul lui Zapata, de ce nimeni nu sare în capul lui Nicolițã, de la care a început totul. Pt cã dacã Steaua marca prima în 1 reprizã, Argeș se deschidea, și aveam o șansã de 2-0.. dar așa am pornit cu handicap, am dominat, dar calitãți individuale lasã de dorit.
Deci o micã analizã.
Zapata - ªomer 90 de minute, aproape cã a scos balonul la 1 gol al argeșului, și nu cred cã el este cel vinovat de semi-eșecul de astãzi, erau peste 16 jucãtori în careu, mingea vine dintre ei, sare în fața ta.. ce sã faci .. era greu.. credeți-mã.
Petre Marin - Intervenții imprudente, cel puțin 2 intervenții de galben, am avut șansã cã Argeș nu prea a mizat pe partea în cauzã și Petre Marin a urcat des. Vîrsa și-a spus cuvîntul. Dacã tot nu mã credeți fãceți o paralelã între Alvaro Pereira (CFR) fundaș stînga și Petre Marin. Iatã ce fundaș avem nevoie.
Goian - De parcã a fost trezit la orele 3 dimineața, direct la meci. Somnoros, abãtut, nu e vina lui la 1 gol, nu avea ce face, a alunecat, dar mingea a sãrit prost pt noi. Slab Goian.. Slab.. Aveam sã uit ocazia din 3 metri cu capul peste, a fost bunã.. + de multe ori depãșit .. de foarte multe..
Ghionea - La fel, foarte nervos, de foarte multe ori depãșit..
Ogãraru - Pãi cum George sã te credem cã dorești Titlul cã dorești CL, cã joci pt suporteri, cînd bați ca o muiere (e dur termenul, dar o meritã). Pãi tu ai rãmas rãzboinicul din Ghencea, ai luat locul lui Rãdoi. Cum bre? Ai vãzut Rãdoi sã execute așa de prost un penalty? cred cã și în Liceu executa mai cu forțã. ªi asta nu e tot, la 1-mul gol al argeșului te-ai oprit din alergare, tu avînd o vitezã mai mare ca Goian, dacã îmi amintesc bine faza, reușeai la minge.. 1oo % .. 2 George.. 2
Lovin - Jucãtorul nostru iubit, ai avut o primã reprizã la fel de grețoasã ca și tine, în a 2-a te-ai mai trezit și ai luat 1 galben în rest, nu prea mare folos din tine. Steua 2 te strigã .. și te cheamã..
Ov. Petre - A fost bine.. cîteva atacuri întîrziate, dar golul, spalã orice pasã greșitã, ai fost bravo, sperãm cã nu ai fost grav accidentat în meci pt cã avem nevoie de tine, cã altfel Lovin.. e jale..
Nicolițã - Eroul nostru, în prima reprizã 2 pase greșite înapoi dintre care 1 s-a soldat cu gol.. centrarea la gol nu iartã, ai mai avut alte 3-4 centrãri proaste. Ai alergat, dar nu e suficient. Tu ești cel vinovat .. TU!
Dayro - Sper într-o revenire, azi nu ai jucat prost dar nici bine.. ai jucat așa.. la nivelul mediu al echipei, ai încercat, dar nu prea s-a primit.. nu ai avut ocazii clare de gol așa cã .. te las..
Toja - BRAVO! A fost singurul jucãtor care a JUCAT. Pase, driblinguri, treceri în vitezã, 1-2-1 .. Þine-o tot așa! + o barã !
Stancu - Pãi ce sã zic Stancule, ai ratat o ocazie uriașã, cînd din pasa cu piept a lui Dayro ai șutat moale pe centrul porții.. în rest.. ai jucat binișor..
---
Kapetanos - E bine, ai intrat, obținut penalty, + ai marcat golul 2 .. e bine.. cu toate cã ai jucat puțin meriți o notã la fel de mare ca cea a lui Toja.
Tiago - O trecere subtilã pe lîngã un argeșean.. în rest, prea puțin ai jucat..
Semedo - Centrare la golul lui Kapetanos, în rest.. ai fost ridiculizat pe partea stîngã de cãtre Doman, din care parimise a ieșit corner și gol .. dar nu-i nimic, ai scuzã, îți place pe drepta..
---
Cam așa.. a fost meciul de astãzi, poate am fost lipsiți de șansã, dar .. sperãm sã trecem de acest moment.
P.S. sã nu uitãm cã Dinamo, Rapid, CFR joacã la Argeș acasã, sperãm cã Badea va rãmâne invincibil și dupã acele 3 meciuri.
BNQ->total de acord cu tine.se vede ca intelegi fotbalul,nu ca altii de aici,de pe forum.
imi place cand esti furios![]()
furios putin spus.......Nu pot sa cred nici acum ca nu am castigatX(
Fratii mei .... voua va place cum alearga jucatorii Stelei ???
Voua va place cum pun ei piciorul pe minge?
Va place cum lovesc mingea cand vor sa dea o pasa?
Eu unul nu pot sa cred unde s-a ajuns si nu stiu ce rost avea sa ma bucur in caz ca se termina 2-1 .
Cand vom mai vedea si noi fotbalisti la echipa asta?
Cand vor mai veni si niste oameni care sa nu fie terorizati de idiotenia patronului ?
Nu despre greselile lui Ogararu , Nicolita sau Zapata e vorba .... ci despre capacitatea intregii echipe de a trece peste o greseala a unuia; asta se traduce in valoare pana la urma.
Ii bicium degeaba p-astia, caci vinovatul e unul singur . Fi-mi-ar scarba de inima lu; Becali si a nepotilor lui si a cui o mai avea treaba cu Steaua din familia aia de prost gust . Ca nu mai pot ............. scuze de limbaj .
Nu despre greselile lui Ogararu , Nicolita sau Zapata e vorba .... ci despre capacitatea intregii echipe de a trece peste o greseala a unuia;
Pãi am trecut, am revenit de la 1-0 la 1-2 .. Am trecut de greșeala lui Nicolițã, apoi de cea a lui Ogãraru, și în final, 11 jucãtori în careu adicã toți și nu putem o minge sã respingem sau sã blocãm 1 șut
Eh.. mai avem un pic pînã la maturitate, cam vreo 3-4 ani ![]()
Superb meciul. Trebuie sa fiti prea orbi daca n-ati vazut Steaua jucand FOTBAL in seara asta. Eu unul nu sunt suporter de rezultat, nu ma intereseaza anul asta in mod special campionatul, insa vreau sa vad mai des la Steaua determinarea si jocul de azi. La Zapata a fost interventie grea, nu se pune problema de "gafa monumentala" dupa cum au zis cretinii aia de la Antena 1
(
). Se mai intampla chestii de genu asta la mingii "cu pamantul". Pacat si ca George a ratat penalty-ul si sper sa nu ii impute suporterii chestia asta. Norocul n-a fost de partea noastra astazi, dar nu poti avea noroc mereu.
Oricare ar fi situatia, voi ramane suporter stelist si voi sustine Steaua atat pe "vreme buna", cat si pe "vreme rea" !!!
PS: Dupa ce l-au injurat pe Semedo atata timp, unii ii dau nota 7-8 pentru acest meci, il felicita, ii ureaza succes... pana la urmatorul meci mai putin reusit, cand il vor injura din nou si ii vor da nota 0... suporteri de rezultat.
Ceea ce suporterul roman inca n-a inteles este ca jucatorii au nevoie de sustinere si de incredere!!! (Daca nu crede nimeni in tine si te injura toata lumea e logic sa-ti pui unele semne de intrebare, iar in momentul in care nici tu insuti nu mai crezi in tine totul este pierdut)
Pacat ca unii se dau suporteri, dar nu fac nimic altceva in afara de varsarea frustrarilor.
Forza Steaua!!! ![]()
Mandru ca sunt Stelist!!! ![]()
Cel mai interesant este cã toți sar în capul lui Zapata, de ce nimeni nu sare în capul lui Nicolițã, de la care a început totul. Pt cã dacã Steaua marca prima în 1 reprizã, Argeș se deschidea, și aveam o șansã de 2-0.. dar așa am pornit cu handicap, am dominat, dar calitãți individuale lasã de dorit.
Deci o micã analizã.
Zapata - ªomer 90 de minute, aproape cã a scos balonul la 1 gol al argeșului, și nu cred cã el este cel vinovat de semi-eșecul de astãzi, erau peste 16 jucãtori în careu, mingea vine dintre ei, sare în fața ta.. ce sã faci .. era greu.. credeți-mã.
Petre Marin - Intervenții imprudente, cel puțin 2 intervenții de galben, am avut șansã cã Argeș nu prea a mizat pe partea în cauzã și Petre Marin a urcat des. Vîrsa și-a spus cuvîntul. Dacã tot nu mã credeți fãceți o paralelã între Alvaro Pereira (CFR) fundaș stînga și Petre Marin. Iatã ce fundaș avem nevoie.
Goian - De parcã a fost trezit la orele 3 dimineața, direct la meci. Somnoros, abãtut, nu e vina lui la 1 gol, nu avea ce face, a alunecat, dar mingea a sãrit prost pt noi. Slab Goian.. Slab.. Aveam sã uit ocazia din 3 metri cu capul peste, a fost bunã.. + de multe ori depãșit .. de foarte multe..
Ghionea - La fel, foarte nervos, de foarte multe ori depãșit..
Ogãraru - Pãi cum George sã te credem cã dorești Titlul cã dorești CL, cã joci pt suporteri, cînd bați ca o muiere (e dur termenul, dar o meritã). Pãi tu ai rãmas rãzboinicul din Ghencea, ai luat locul lui Rãdoi. Cum bre? Ai vãzut Rãdoi sã execute așa de prost un penalty? cred cã și în Liceu executa mai cu forțã. ªi asta nu e tot, la 1-mul gol al argeșului te-ai oprit din alergare, tu avînd o vitezã mai mare ca Goian, dacã îmi amintesc bine faza, reușeai la minge.. 1oo % .. 2 George.. 2
Lovin - Jucãtorul nostru iubit, ai avut o primã reprizã la fel de grețoasã ca și tine, în a 2-a te-ai mai trezit și ai luat 1 galben în rest, nu prea mare folos din tine. Steua 2 te strigã .. și te cheamã..
Ov. Petre - A fost bine.. cîteva atacuri întîrziate, dar golul, spalã orice pasã greșitã, ai fost bravo, sperãm cã nu ai fost grav accidentat în meci pt cã avem nevoie de tine, cã altfel Lovin.. e jale..
Nicolițã - Eroul nostru, în prima reprizã 2 pase greșite înapoi dintre care 1 s-a soldat cu gol.. centrarea la gol nu iartã, ai mai avut alte 3-4 centrãri proaste. Ai alergat, dar nu e suficient. Tu ești cel vinovat .. TU!
Dayro - Sper într-o revenire, azi nu ai jucat prost dar nici bine.. ai jucat așa.. la nivelul mediu al echipei, ai încercat, dar nu prea s-a primit.. nu ai avut ocazii clare de gol așa cã .. te las..
Toja - BRAVO! A fost singurul jucãtor care a JUCAT. Pase, driblinguri, treceri în vitezã, 1-2-1 .. Þine-o tot așa! + o barã !
Stancu - Pãi ce sã zic Stancule, ai ratat o ocazie uriașã, cînd din pasa cu piept a lui Dayro ai șutat moale pe centrul porții.. în rest.. ai jucat binișor..
---
Kapetanos - E bine, ai intrat, obținut penalty, + ai marcat golul 2 .. e bine.. cu toate cã ai jucat puțin meriți o notã la fel de mare ca cea a lui Toja.
Tiago - O trecere subtilã pe lîngã un argeșean.. în rest, prea puțin ai jucat..
Semedo - Centrare la golul lui Kapetanos, în rest.. ai fost ridiculizat pe partea stîngã de cãtre Doman, din care parimise a ieșit corner și gol .. dar nu-i nimic, ai scuzã, îți place pe drepta..
---
Cam așa.. a fost meciul de astãzi, poate am fost lipsiți de șansã, dar .. sperãm sã trecem de acest moment.
P.S. sã nu uitãm cã Dinamo, Rapid, CFR joacã la Argeș acasã, sperãm cã Badea va rãmâne invincibil și dupã acele 3 meciuri.
Ok ... trecem de acest moment; si cam in cat timp zici tu ca o sa defilam in campionat cu echipa asta (patron+antrenor+jucatori) ?
Asa m-am saturat de analizele jocurilor si de "profilul jucatorilor" si de "incercam sa scoatem maximul" . Din vorbe n-are decat sa traiasca Craiova, noi vrem titlul !
Fratii mei .... voua va place cum alearga jucatorii Stelei ???Voua va place cum pun ei piciorul pe minge?
Va place cum lovesc mingea cand vor sa dea o pasa?
Eu unul nu pot sa cred unde s-a ajuns si nu stiu ce rost avea sa ma bucur in caz ca se termina 2-1 .
Cand vom mai vedea si noi fotbalisti la echipa asta?
Cand vor mai veni si niste oameni care sa nu fie terorizati de idiotenia patronului ?
Nu despre greselile lui Ogararu , Nicolita sau Zapata e vorba .... ci despre capacitatea intregii echipe de a trece peste o greseala a unuia; asta se traduce in valoare pana la urma.
Ii bicium degeaba p-astia, caci vinovatul e unul singur . Fi-mi-ar scarba de inima lu; Becali si a nepotilor lui si a cui o mai avea treaba cu Steaua din familia aia de prost gust . Ca nu mai pot ............. scuze de limbaj .
Bine zis...multe faze au fost cand jucatorii se trezeau cu mingia la picior si timp de cateva secunde nu stiau cum sa reeactioneze....se blocau pierdeau un tempo si asta era de ajuns...Pot sa spun ca imi este dor de Steaua antrenata odata de Olaroiu!
Cata treaba a facut Oli si la noi, si la arabi....avem totusi antrenor bun,valoros dar ******* de Becali nu le ofera libertatea de a antrena asa cum vor.
greu de tot meciul asta cu argesul dar frumos.
visul urat a inceput cu pasa inapoi a lui Banel. el e mai putin vinovat de primul gol decat Ogararu. care nu a catadicsit sa mai alerge, daca nu se oprea si alerga in continuare nu mai ajungea pitesteanul singur cu zapata. care zapata aproape a scos mingea aia atat de grea.
nu mai vorbesc de felul in care a executat George penalty-ul. se vedea pe fata lui crisparea, si de ce mi-a fost teama nu am scapat.
mi-a fost teama de arbitrii dar am primit astazi o lectie de arbitraj incredibila. nu am mai vazut un arbitraj atat de bun in Liga I in ultimii 10 ani.
visul frumos a inceput odata cu egalarea, nu il iertati pe Nicolita pentru gafa de la primul gol, pentru ca centrarea lui a fost deviata, altfel nu ajungea atat de bine la Ovidiu Petre!
a continuat cu penaltyul obtinut de renegatul kapetanos. grecul si-a pus mana la ochi pentru a sarbatori golul marcat probabil ca o sfidare la adresa boilor de Lacatus si Becali, care nu vor sa vada ce face grecul in teren si l-au tinut atata timp pe tusa. un penalty obtinut din nimic si un gol, astea sunt palme peste boturile lui Marius carpaus si Gigi becakali!
Semedo ne-a oferit iar una calda una rece. dupa o centrare perfecta la golul lui kapetanos, i-au facut aia mucii cravata la golul 2 al pitestenilor. gol la care nu stiu unde se aflau fundasii nostri centrali. zapata trebuie sa ne scoata pe noi mereu, dar pe el nu il ajuta nimeni niciodata!
sper sa nu tabarati si voi pe zapata precum gesepistii, pentru ca nu merita.
greselile mari si impardonabile le-au facut Lacatus, Banel si Ogararu.
sunt tare curios daca marele strateg Lacatus va proceda cu Banel si Ogararu dupa meciul asta la fel cum a procedat cu szekely dupa meciul de la Brasov. am asa un feeling ca va proceda "corect": va face ce ii va spune Becali.
mi-e sila de antrenorul Lacatus.
Am vazut prea multe meciuri de fotbal ca sa ma mai pot face ca nu vad cum jucatorii astia, inainte de fiecare pasa , isi cauta o anumita pozitie din care pot lovi mingea.
Despre ce vorbim si unde vrem sa ajungem ?
Pana nu vor fi niste conducatori care sa stie fotbal si sa stie cum arata un fotbalist ... o sa tot plangem si o sa tot dam cu pumnii si capetele in pereti.
Am vazut prea multe meciuri de fotbal ca sa ma mai pot face ca nu vad cum jucatorii astia, inainte de fiecare pasa , isi cauta o anumita pozitie din care pot lovi mingea.Despre ce vorbim si unde vrem sa ajungem ?
Pana nu vor fi niste conducatori care sa stie fotbal si sa stie cum arata un fotbalist ... o sa tot plangem si o sa tot dam cu pumnii si capetele in pereti.
sa najugem ca rapidu...
Ne trebuie ori un antrenor care sa puna fiecare jucator in valoare ori niste jucatori care sa nu se mai loveasca mingia de ei.....technici cu o viteza foarte buna si sa nu se panicheze gen Banel cand vede 2 oameni.Personal cred ca Lacatus antreneaza mult mai slab decat Oli!
Stelist Pana La Moarte, cu Gigi mulgand de la oi lapte!! ![]()
N-ajungem ca Rapidul ca o sa-l ajunga blestemul meu: "sa-i dea Dzeu lui si copiilor lui tot raul pe care-l face el Stelei!"
Mai are curaj sa apara dupa meci ....
cristian014: Taci macar in seara asta....te-ai uitat la meci cu televizoru inkis?
[...] de cand imi spui tu ba mie sa tac ? Baga-ti mintile in cap, nu te mai crede mare stelist, cand nu stii nici 11-le de start cu televizoru' aprins.
Ai si multe postari in istorie bai elicopter fara elice.
Bai limbric avortat si analfabet ce esti, de cand imi spui tu ba mie sa tac ? Baga-ti mintile in cap, nu te mai crede mare stelist, cand nu stii nici 11-le de start cu televizoru' aprins.Ai si multe postari in istorie bai elicopter fara elice.
elicopter fara elice =)))))))
asta a fost tare ![]()
Daca tie iti e dor de Steaua lui Olaroiu, una defensiva, ce sa mai spunem de Steaua lui Titi Dumitriu care castiga 5 titluri la rand plus inca unul dupa plecarea lui ? Asta ca sa nu amintim de vreun Hagi sau Tudorel Stoica intr-o seara cand Goian si Ghionea se dau cap in cap dupa pasele altor terorizati de un parvenit de la marginea Bucurestiului .
Daca tie iti e dor de Steaua lui Olaroiu, una defensiva, ce sa mai spunem de Steaua lui Titi Dumitriu care castiga 5 titluri la rand plus inca unul dupa plecarea lui ? Asta ca sa nu amintim de vreun Hagi sau Tudorel Stoica intr-o seara cand Goian si Ghionea se dau cap in cap dupa pasele altor terorizati de un parvenit de la marginea Bucurestiului .
@Giglio pe atunci nu era concurenta din camionat care este acum...era Steaua,Dinamo si uneori Rapid sau Craiova.
Hai mai baieti nu va mai certati asa pt echipa aceasta.Si eu sunt suporter al acestei echipe, dar incerc din rasputeri sa nu mai inclestez pumnii si dintii cand vad jocul Stelei.Anul acesta ne vor rade in nas atat rapidisti care sincer ii apreciez pt determinarea cu care joaca chiar daca sunt faliti,cat si gaborii de dinamovisti.Sper sa terminam MACAR pe locul 3-4,daca nu in cel mai rau caz 5 sau 6.Cam acolo ne este locul la drept vorbind.
Ce va asteptati la returul acesta.Diferit de primul tur?
Avem aceiasi JUCATORI -Patron si Antrenor-deci rezultatul va fi acelasi.
Sa fim optimisti, ca suntem acolo unde suntem.Schimbati programul pe eurosport sa vedeti fotbal adevarat ,la echipele din Germania ,Spania si Anglia.Aici avem parte numai de comentarii de a aparea pe sticla gen-le vom da 4 goluri- si alte vorbe de duh ciobanesti.
PS-Hai sa fim noi sanatosi ca pana la urma o sa crape si ciobanul de batranete si vom fi liberi.S-a dus el Hitler si Stalin ,dar un cioban nu o sa traiasca vesnic nu-i asa? ![]()
PS-Hai sa fim noi sanatosi ca pana la urma o sa crape si ciobanul de batranete si vom fi liberi.S-a dus el Hitler si Stalin ,dar un cioban nu o sa traiasca vesnic nu-i asa?![]()
Nu te amagi singur!Daca asteptam ca Becali sa moara de batranete,atunci trebuie sa ne punem urmatoarea intrebare:Cati dintre noi vor mai apuca sa se bucure?
Multi suporteri stelisti vor da coltul inaintea ciobanului!
PS-Hai sa fim noi sanatosi ca pana la urma o sa crape si ciobanul de batranete si vom fi liberi.S-a dus el Hitler si Stalin ,dar un cioban nu o sa traiasca vesnic nu-i asa?![]()
Sper sa moara ca Hitler!
Deci,ce propui?Sa stam cu mainile in san si sa asteptam sa moara intr-o zi?Pai si daca moare asta lasa Simbolul pruncilor lui,iar noi trebuie sa lasam Steaua pentru 20 de ani?Sau ce?Pai asta inseamna sa fii suporter?Intr-o tara democrata doar cu numele tu chiar vrei ssa nu iti exprimi opinia?De aceea e injurat Gigi!Nu mai putem noi de cine stie ce jucatori "superbi: care dupa 2 saptamani ajung in C la Steaua II.Nu mai putem de titulari care s-au nascut din greseala baieti,care joaca cel putin parca ar fi desculti si care ii umbresc sau iau locul in primul 11 la putinii jucatori carer joaca fotbal.Noi iubim un simbol,prima echipa din Est,prima echipa de sub Cortina de Fier care a luat CCE.Singura echipa fara buget propriu,fara piata de transfer,in care toti jucatorii erau e un sange cu noi,si care a aratat ca nici macar Barcelona nu face fata unei echipe care nu cunostea notiunea de prime de joc.Tot ce inseamna Steaua de azi isi bate joc de trecut.Si de aceea trebuie proteste! Deaia un cioban cu iz de tradator,un cioban care se crede tradator trebuie inlaturat!De aceea "PIEI DIN Ghencea,SATANA!"Fiindca iti bati joc de cel mai frumos simbol al SPORTULUI(nu doar fotbalului)romanesc!E ca si cum ti-ai bate joc de Nadia Coaneci!Iti poti bate joc de Nadia Comaneci dupa ce a invatat calculatoarele acelea sa aratae "10"?Iti poti bate joc de Steaua,a carui Duckadam a aparat 4 penaltyuri la rand?Iti poti bate joc spiritul placut si relaxant al lui Emerich Jenei,care a facut din Steaua o forta?Nu Ciobane!Steaua nu e a ta!Steaua SUNTEM NOI!
p.s. Nu m-am adresat niciunuia de pe forum.M-am descarcat doar ![]()