Fara a fi antisemit, dar evreii care au venit in Romania sa faca afaceri dupa Revolutie au fost, intr-o imensa majoritate, niste tepari. Shimon Naor, Alexandru Bittner, Dan Fisher, Elan Schwartenberg, Eliahu Rasin, Nati Meir, tot atatea exemple ca in business evreii nu au decat un scop, sa castige doar ei, cu bani cat mai putini, chiar pacalind partenerul comercial.
Vreau din tot sufletul sa plece jigodia, dar Steaua nu poate incapea totusi pe mana oricui.
Oricum, am credinta ca asistam la o sarada, menita sa ipostazieze jigodia intr-un soi de salvatore de la patria, ca vezi Doamna ce iubit e el de jucatori, care ii dau sms-uri sa nu plece, ca ar vrea sa vanda, dar nu are cum, pentru ca iubeste acest club, etc...
PIEI, SATANA!