Toti fanii sa-si continue protestul ...
Sunt total de acord cu tine. Mult nu va mai sta pentru cã, pur și simplu, nu va mai avea niciun interes ca sã rãmânã. El de pe urma Stelei a câștigat imagine și bani, pentru cã au fost și rezultate. Atât timp cât în conducerea tehnicã a clubului e haos, pentru cã jj face ce vrea, și habar n-are ce face, este imposibil sã iasã rezultate. Deci e imposibil pentru jj sã scoatã bani, iar imagine nici atât.
Atât timp cât la conducerea tehnicã a clubului a fost cineva cu creier, care într-adevãr se pricepe la jucãtori (adicã Mihai Stoica și Adi Ilie), și un antrenor capabil (Zenga, Protasov, Olãroiu), au fost rezultate, într-o mãsurã mai micã sau mai mare, dar au fost. Acum este imposibil sã mai iasã. Jucãtorii sunt aduși dupã cum i se scoalã lui jj și lu' vãr-su', iar Lãcãtuș dovedește cã e mult sub antrenorii dinaintea lui și cã returul de anul trecut, cu 10 meciuri câștigate la rând (sau câte au fost), s-au datorat mai mult sud-americanilor și lui Adi Ilie, care i-a adus. ªi bulanului, în câteva meciuri.
Între 2004 și 2007, când Steaua a câștigat 2 titluri și în Europa chiar juca ceva (inclusiv sub Olãroiu), spuneam cã principalul merit e al lui jj, pentru cã a bãgat bani și nu a vândut jucãtorii (ceea ce chiar așa a fost). Acum vãd cã, de fapt, persoanele care își au meritul principal la acele performanțe sunt Mihai Stoica și antrenorii Zenga-Protasov-Olãroiu (cu un plus pentru primul, el fiind cel care a pus fundația și temelia acelei echipe, și care a reușit sã umble, mai ales, la mentalitatea jucãtorilor), fiecare continuând și perfecțIonând pe cât posibil, ceea ce lãsase precedentul. În ultimele 2 veri, jucãtorii pe care i-a luat jj dupã capul lui și a lu' vãr-su', virgil, și care au costat o grãmadã (Surdu, Semedo, Toja, Arthuro, în principal), au fost niște mari țepe, de vândut tot n-a vândut (decât blazatul Dicã), da' rezultate n-au mai fost.
Off topic: Am scris "prefecțIonând" cu "i", nu cu "I", da' filtrul...