FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Becali a vandut 50% din actiunile detinute la Steaua

«1345»
mountytoma01.03.2009 18:24
Futemash pe tine de cioban infect

 

si pe o domnita alexandra, care cica nu vrea sa vanda ta-su Steaua. poate ca ar trebui sa-si ia si ea portia in Ghencea, poate asa pune o vorba buna la cioban si scapam de raie!

 

oricine ar fi mai bun decat Becali in Ghencea. poate sa fie si din bangladesh, prostia lui Gigi este inegalabila.

c.ronaldo1701.03.2009 18:30

Desi nu este ortodox, cred ca daca in timpul meciului ar da cineva la musetel si alexandrei, nu s-ar supara nimeni, dar absolut nimeni. :rolleyes:

danimarcu01.03.2009 18:33
becalistii sunt fericiti ca nu pleaca stapanul lor,ce daca de ani de zile suntem in rahat......cum va simtiti ba cand vedeti ca Timisoara a castigat,la fel si rapid si CFR Cluj....poate si Dinamo.......va convine ,nu?....oi proaste....nu vedeti unde am ajuns?

Ce vrei sa faca fanii ciobanului?

S-au nascut pt a fi sclavi,si sclavi vor muri!

Ei nu pot supravietui daca nu au cui sa pupe mana.Sunt morti daca nu au pe cine sa divinizeze.

Ii recunosti usor:au coloana usor arcuita de la atatea plecaciuni,si au pielea roasa in genunchi de la atata umblat in 4 labe.Si sunt multi...

Ei nu mai pot fi salvati: cand moare Jiji isi cauta altul.Daca pleaca Jiji la alta echipa,cu aia vor tine si ei.

 

xray_rom01.03.2009 18:34
1)Singurul adevar spus de tine in ultimele luni.

 

2)Nu conteaza cine va fii urmatorul finantator, ciobanul trebuie sa dispara!

1)Inseamna ca mai ai loc in caietul de evidenta:))

2)Finalul este ok, dar inceputul pare o replica din teatrul absurd.Daca vine alt Jiji? Istoria s-ar repeta:)

Dar, istoria nu se scrie din vrute si nevrute, ale mele, ale tale, ale noastre.

Suntem in fata ei ca pe stadion sau la TV.Simpli spectatori, desi ne impaunam in mental cu "buricul pamantului" :)

Catalyn0701.03.2009 18:40

la cata prostie are Jiji in el, nu stiu cum de a ajuns pana in zilele noastre

Stanici01.03.2009 18:56

everybody, chill! E manevra, prieteni! Nu vinde nimeni nimic nimanui.

kaymack01.03.2009 19:34

"Þinta noastrã este sã ne calificãm pentru a patra oarã consecutiv în Champions League. Titlul este un obiectiv secundar. Am convingerea cã vom termina returul cu zîmbetul pe buze. Am incredere si ca Gigi Becali nu va vinde Steaua, trebuie sa ramana alaturi de noi.

 

Cu FC Vaslui, s-a depus un efort fantastic, ne-am dorit enorm sa debutam cu un succes in acest retur. Au fost insa si niste erori de arbitraj" doamne asa capitan :| (Sorin Ghionea)

 

 

Titlul obiectiv secundar :| doamneee distrusu` dreaq

~X(

 

 

mentalitate de capitan :-J

Alexandru H.01.03.2009 19:38

Nu vinde Becali, e vrajeala, frati becalioti sa ne bucuram, ramanem cu oile! Sa plece evreii, sa ne lase chinezii, sa nu vedem pic de scotian la club...

 

Una din cele mai misto chestii a fost sa vedem cati ii poarta trena lui Becali. Penescu, Borcea, Copos, Dragomir si alti 100 de "mari specialisti in fotbal" l-au ridicat in slavi de ziceai ca a castigat premiul Nobel pentru Pace. Sigur, dureros a fost sa vedem un om precum Jenei care sa-l apere pe nea Becali, dar se pare ca ne-am obisnuit si cu fostele legende, indragostite de ciobanul national.

 

Oameni buni, voi cei care radeti pe infundate ca Becali nu vinde, va dati seama care e viitorul? Salariu de maxim 100.000 de euro + fara straini echivaleaza cu distrugerea oricarei intentii de a permite Stelei sa lupte pentru Campionat, Cupa si CL. Nu vorbim aici de fotbalul romantic, ci de oficializarea strategiei "petarde" la echipa. Dar vorbim dupa returul asta, in care avem deja trei echipe cu jucatori mult mai buni care ne-au luat fata...

Joga Bonito01.03.2009 19:42
si pe o domnita alexandra, care cica nu vrea sa vanda ta-su Steaua. poate ca ar trebui sa-si ia si ea portia in Ghencea, poate asa pune o vorba buna la cioban si scapam de raie!

 

Asta e chiar o idee buna, daca mi-as lasa mintea perversa sa umble libera as da niste idei bune. Ar fi interesant sa-i casapim si oile.

vlad01.03.2009 19:49

Toti fanii sa-si continue protestul fata de Cioban si pana la urma cel din urma va ceda.Nu-si permite el "aroganta" asta fata de fani.Nu este chiar atat de instarit sa piarda banii cu caru'.De unde ii vor mai veni banii? Din drepturile TV? Sa fim seriosi ,nu poate tine echipa cu 1 milion de euro sau cati bani va lua. Va vinde toti jucatorii? Cat va castiga pe ei,majoritatea sunt mediocrii,nu se dau nici macar pe o ceapa degerata unii dintre ei? Grupele Ligii nu le mai pupa Ciobanul. De unde bani sa tina Steaua? De la camatari? E dobanda prea mare pt acei bani negri. Va ceda in cele din urma. In nemernicia si trufia lui,Ciobanul nu vrea sa recunoasca ca este la pamant.Mitul Fecali nu mai tine decat la copii si la ignoranti.

In cele din urma,Ciobanul incoltit de catre toti,va ceda! Veti vedea. Este foarte aproape sfarsitul sau la Steaua!

 

Sa te iubim in gura Ciobane!

PS Pe unde naibii este domnul Victor??? Unde este lacheul Ciobanului? Foarte multi au fost mahniti ca a luat ban domnul Victor.Jeleau Clujul si multe persoane de focul lui!Ca plecase doctul dintre noi si nu mai aveau intelectualii cu cine sa-si umfle muschii!

Azzido01.03.2009 20:16
Acesta va pleca de la Steaua cand ne vom duce 1.000 de oameni peste el in loja sau acasa in Pipera. Credeti ca e posibil asa ceva?

O, tu nici visezi, bãtrâne

vlad01.03.2009 20:25
O, tu nici visezi, bãtrâne

Cați in cale mi s-au pus.

Toata floarea cea vestita a intregului Apus ( a se intelege Clujul).

Tot ce sta-n Tribuna 1, samanțari si ultrași s-aduna

Sa dea clanța la Gibonu' de vreo 4 ori pe luna!

1on01.03.2009 20:42
Toti fanii sa-si continue protestul ...

 

Sunt total de acord cu tine. Mult nu va mai sta pentru cã, pur și simplu, nu va mai avea niciun interes ca sã rãmânã. El de pe urma Stelei a câștigat imagine și bani, pentru cã au fost și rezultate. Atât timp cât în conducerea tehnicã a clubului e haos, pentru cã jj face ce vrea, și habar n-are ce face, este imposibil sã iasã rezultate. Deci e imposibil pentru jj sã scoatã bani, iar imagine nici atât.

 

Atât timp cât la conducerea tehnicã a clubului a fost cineva cu creier, care într-adevãr se pricepe la jucãtori (adicã Mihai Stoica și Adi Ilie), și un antrenor capabil (Zenga, Protasov, Olãroiu), au fost rezultate, într-o mãsurã mai micã sau mai mare, dar au fost. Acum este imposibil sã mai iasã. Jucãtorii sunt aduși dupã cum i se scoalã lui jj și lu' vãr-su', iar Lãcãtuș dovedește cã e mult sub antrenorii dinaintea lui și cã returul de anul trecut, cu 10 meciuri câștigate la rând (sau câte au fost), s-au datorat mai mult sud-americanilor și lui Adi Ilie, care i-a adus. ªi bulanului, în câteva meciuri.

 

Între 2004 și 2007, când Steaua a câștigat 2 titluri și în Europa chiar juca ceva (inclusiv sub Olãroiu), spuneam cã principalul merit e al lui jj, pentru cã a bãgat bani și nu a vândut jucãtorii (ceea ce chiar așa a fost). Acum vãd cã, de fapt, persoanele care își au meritul principal la acele performanțe sunt Mihai Stoica și antrenorii Zenga-Protasov-Olãroiu (cu un plus pentru primul, el fiind cel care a pus fundația și temelia acelei echipe, și care a reușit sã umble, mai ales, la mentalitatea jucãtorilor), fiecare continuând și perfecțIonând pe cât posibil, ceea ce lãsase precedentul. În ultimele 2 veri, jucãtorii pe care i-a luat jj dupã capul lui și a lu' vãr-su', virgil, și care au costat o grãmadã (Surdu, Semedo, Toja, Arthuro, în principal), au fost niște mari țepe, de vândut tot n-a vândut (decât blazatul Dicã), da' rezultate n-au mai fost.

 

Off topic: Am scris "prefecțIonând" cu "i", nu cu "I", da' filtrul...

sabin130701.03.2009 21:10

Partea buna e ca mitul Becali se clatina din ce in ce mai tare. Daca protestele noastre nu l-ar deranja deloc atunci n-ar apela la cacealmalele astea media. Nu pot tine la nesfarsit nici ele, vor expira curand.

Ciobanul trebuie tinut in corzi si va ceda pana la urma.

bodanelu01.03.2009 23:15

deci s-a inteles: vand Steaua, ba nu o vand ca m-au implorat fanii sa nu o fac.

Baieti, ne asteapta zile aiurea cu becaliotii de pe stadion...

handrei02.03.2009 03:32
Probabil asta-i cea mai urata injuratura la adresa Stelei de la infiintare si pana astazi.

 

sa stii ca asa e

 

Toti fanii sa-si continue protestul fata de Cioban si pana la urma cel din urma va ceda.Nu-si permite el "aroganta" asta fata de fani.Nu este chiar atat de instarit sa piarda banii cu caru'.De unde ii vor mai veni banii? Din drepturile TV? Sa fim seriosi ,nu poate tine echipa cu 1 milion de euro sau cati bani va lua. Va vinde toti jucatorii? Cat va castiga pe ei,majoritatea sunt mediocrii,nu se dau nici macar pe o ceapa degerata unii dintre ei? Grupele Ligii nu le mai pupa Ciobanul. De unde bani sa tina Steaua? De la camatari? E dobanda prea mare pt acei bani negri. Va ceda in cele din urma. In nemernicia si trufia lui,Ciobanul nu vrea sa recunoasca ca este la pamant.Mitul Fecali nu mai tine decat la copii si la ignoranti.

In cele din urma,Ciobanul incoltit de catre toti,va ceda! Veti vedea. Este foarte aproape sfarsitul sau la Steaua!

 

 

Corect!!! Daca nu era asa nici nu mai facea teatrul cu vanzarea, plansetele lui Lacatus .. A crezut ca s-a terminat cu scandalul cand l-a adus pe Laca acum spera ca daca Lacatus zice ca el sa ramana atunci se termina scandalul. Pana la urma tot o sa renunte, mai repede decat isi inchipuie lumea .. indivizi de genul asta nu concep decat sa fie adulati..

tavimai03.03.2009 06:07

Uite nene subiectul ! Acum avem ce "analiza" ! Nitel si-a realizat scopul tipu ! De cate s-au comentat deja iese fum din tastaturi ! Cred ca se comenteaza cam degeaba "subiectul " asta !

«1345»