FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Gluma Zilei

«1697071727379»
superdorex13.08.2011 13:25
Fa ce zice popa, nu ce face el :)) )

 

:bananadance: Tareee!

Ronnie13.08.2011 13:40

Colegi, pe acest topic se cauta lucruri amuzante din lumea fotbalului sau care au cat de cat o legatura cu Steaua.

Mai usor cu off-topicul, in special bogdinho!

danimarcu13.08.2011 18:33
Colegi, pe acest topic se cauta lucruri amuzante din lumea fotbalului sau care au cat de cat o legatura cu Steaua.

 

O fi stelist popa!... :D

bogdinho'13.08.2011 20:45

Daca i-a facut Ciobanul vreo donatie , sigur e stelist :))

pcsbb21.08.2011 04:11

"Habar n-am cine e, nu il cunosc. Cum sa te duci la un om care a facut astfel de declaratii? Sa fie sanatos el cu gunoaiele lui. Am ramas blocat, nu-mi vine sa cred. Astea nu sunt declaratii de oameni civilizati. Sa ajungi la nivelul asta...nu imi vine sa cred", a spus Ciobanul. :)):yeahh:

David30.08.2011 18:27

Otelul Astra 1-4

United-Arsenal 8-2.

De abia astept meciul direct.

pcsbb02.09.2011 13:37

O oaie de-a lui becali va aparea pe coperta Playboy: :thumbup:

http://www.trombon.ro/lifestyle/aroganta-s...coperta-playboy

Daniel-Ionut04.09.2011 19:15

El Ciobandante: Daca Ribery va misca in fata lui Banel, eu imi tai capul.

 

Ribery, Ribery, eeeee... hei hei hei ! :D

red&blue_boy04.09.2011 19:27

Ascutiti topoarele !

ebonyc05.09.2011 09:35

Am eu ghilotina.

Damag07.09.2011 08:39

Daca-l lasau pe Mutu, sigur alegea o iarba mai buna!

ASTA E CEA MAI TARE!!

*Alecs*07.09.2011 21:12

"Am fredonat Maseuza pentru că imi place foarte tare", a spus Becali, in cadrul emisiunii Ultima oră de la Realitatea TV, referindu-se la imnul Frantei.

 

"Îi platesc eu amenda de 50 de milioane lui Marcel Pavel, Federatiei nu. Eu unul abia astept să se termine imnul ca să inceapă fotbalul. Trebuia să cante despre Traian, nu in mandatul lui (n.r. - presedintele Traian Basescu) s-a facut stadionul? Să-i fie triplată amenda că nu a cantat despre Traian", a spus Becali, intr-o conferință de presa

 

Ciobanul s-a plans de faptul că a platit 5.000 de euro pentru o lojă la partida Romania - Franta. "Nu-i mai dai lui Becali lojă la etajul doi si politicienilor la etajul 1, pentru că trebuie să respecti, că Becali ii dă pe Bourceanu, Tatarusanu, Tanase si Nicoliță la echipa natională si vor mai veni si fratii Costea. Am dat 5.000 de euro pe lojă si stateam la etajul doi si vedeam jucatorii pitici, că nu vad bine, ce suntem pe vremea comunistilor să dai la primul secretar, la secretarul de partid, lui Iliescu sau Vasilescu?", a adaugat Becali.

 

Jurnalistul Ioan M. Ioniță a intervenit si l-a intrebat pe patronul Stelei: "Nu propuneti dumneavoastra de pilda ca imn national, "Ciobanaș cu 300 de oi"?

 

"Știi ce propun? Tu esti prea dobitoc ca să mai apari la televiziune. Prostule, tampitule, dobitocule... Să nu mai apari la televiziune că esti prea prost. Nu il mai invita pe dobitocul ala. Nu mai invitati prostii", a spus Becali.

 

Se pare ca au venit cu marfa buna din Olanda. smoking-smiley-5427.gif

 

ebonyc14.09.2011 10:23
Daca-l lasau pe Mutu, sigur alegea o iarba mai buna!

ASTA E CEA MAI TARE!!

 

Nu, ca Mutu ar fi facut terenul praf.

 

 

Steaua a ratat transferul a cinci oi din Noua Zeelanda.

 

transfer_oi_11925.jpg

 

Proprietarii unei ferme de lingă orașul Dunedin din Noua Zeelandă au vopsit niște oi in culorile a cinci naționale participante la Cupa Mondială de rugby: Anglia, Italia, Noua Zeelanda Argentina și Romania.

 

Ciobanul tocmai se uita la cvintetul de mioare pe celebrul sau iPad exclusivist, cind aplicația iBrinză s-a lansat și i-a pus intrebarea: Le vrei la Steaua? . Imediat, Latifundiarul i-a dat buzz lui Valeriu Argaseală și l-a trimis cu primul tren in Noua Zeelanda pentru a negocia cu imblanitele, mai ales că numele il recomandă pentru astfel de activități ( a argasi inseamnă a prelucra pieile și blanurile cu un amestec de substanțe, pentru a le face trainice, impermeabile, flexibile; a cruși, a incruși, a tabaci ). Deși l-a avut ca translator pe Meeemeee Stoica, mandatarul lui Gigi n-a obținut nici o semnatura Nici o oaie n-a vrut la Steaua.

 

 

Prin intermediul unui var masterand la Zootehnie, nu-l știți voi, le-am contactat pe cele cinci oițe, ca să verificam informația.

 

Romanca ne-a transmis: Adevarul e că mi-ar placea să merg in Romania, pentru că n-am ieșit niciodată din țara De fapt, cel mai departe de casă am fost la o verișoară din Lumsden. Da, firește că am auzit de Steaua, știu că a jucat și Claudiu Raducanu la ei, dar de asemenea știu că Ciobanul se bagă mereu peste antrenori și iși ceartă jucatorii la gsp TV, ceea ce le creează un disconfort psihic. Pacat, este o echipă de tradiție. Dacă ar fi să ajung la un club din Romania, aș prefera pentru inceput unul din provincie. N-aș refuza Petrolul Ploiești, cunoscută pe tot mapamondul drept <echipa lupilor galbeni>, caci sunt o persoană ambițioasă și imi plac provocarile.

 

Englezoaica n-a fost in stare să lege două vorbe, fiind in convalescență după o seară de karaoke cu logodnicul ei alaturi de care traiește o frumoasă poveste de dragoste. Am aflat pe surse că ar fi vorba de un berbec alcoolic pe nume Gascoigne P.

 

Argentinianca a spus că ar fi venit la Steaua doar dacă Messi din Carpați, zis și Torje sau Piticul Porno, ar fi ramas la rivala Dinamo. Ea sigur ar fi știut să-l marcheze mai bine decit Galamaz. Dar acum, că Torje s-a transferat la Udinese, interesul ei pentru Liga I a scazut și, evident, țintește un contract in Italia. De altfel, are deja o ofertă de la Milano, de la o firmă de mițoase haut couture.

 

Italianca , care pare o arogantă și jumatate, abia a catadicsit să ne trimită un sms. Nu vreau să am de-a face cu romanii, niște neciopliți și niște badarani care miros incă de la micul dejun a ceapă și-a Servus la pet și mulți nici nu știu diferența dintre parmezan și prosciuto.

 

Neo-zeelandeza ne-a indrumat elegant catre biroul de presa"

 

trombon.ro

danimarcu14.09.2011 18:22

Stelistul Cristi Tanase nu uită de unde a plecat. Într-un interviu acordat site-ului oficial al Stelei, Tanase spune că a pastrat in inimă clubul Bamboo si că visează să-și incheie acolo cariera. Am petrecut niste ani minunati in clubul Bamboo, pe care nu-i voi uita niciodata Raman bambooist pe viață, a spus stelistul.

 

Pană să ajung la clubul Bamboo, putină lume stia cine este Cristi Tanase. Fară Bamboo, probabil ramaneam un anonim si nu mai ajungeam la Steaua. Tocmai de aceea, la finalul carierei vreau să-i dau ceva inapoi clubului care m-a ajutat atat de mult, a adaugat decarul stelist.

 

El si-a amintit cu placere de oferta clubului Bamboo. Am acceptat fară să stau pe ganduri propunerea clubului Bamboo. O ofertă din partea celui mai mare si mai cunoscut club din tară nu se refuză.

 

Tanase nu exclude insă varianta de a-și incheia cariera intr-un alt club. Pană spre finalul carierei pot aparea si alte cluburi mari. Am auzit lucruri frumoase si despre clubul Bellagio, e posibil să-mi inchei acolo cariera, dacă oferta lor este mai buna Sunt profesionist si e normal să accept oferta mai bună, a incheiat Tanase.

 

Sursa:

http://www.timesnewroman.ro/sport/5408-Cri...a-lansat-bamboo

Daniel-Ionut18.09.2011 06:48

Copos a primit de la dinamovisti loc in peluza.

"In Giulesti veti sta pe sine !" :D

danimarcu18.09.2011 18:48

Kovacs cand ne arbitreaza ne face varza Îmi pare rau de arbitrajul din Romania. Tudor, in meciul cu Astra, nu ne-a lasat să atacam, fluiera imediat orice. Liga trebuie să facă ceva, e greu să iesi campion cu asemenea arbitraje", a declarat Brandan la finalul partidei.

 

:D :D :D

pcsbb19.09.2011 17:19

"7 meciuri, 6 puncte de Dinamo, 4 de Rapid . Nu e un capat de tara dar trebuie să ne revenim. Asta i-am zis si lui MM. Singurul lucru pe care il pot face, că acum chiar m-am invățat minte, să o scot la capat pană in tur să fim acolo, la 2-3 puncte de primul loc si la iarnă o să cumpar doi jucatori, un atacant si un mijlocaș de 10 milioane. E singura solutie, ca să termin balciul, că după aia nu mai au cum să te fure arbitrii.

Gwess Who said it?? :bananadance:

vidu20.09.2011 20:51

adio (si) Ronny Levy.. ??

 

Antrenorul perfect pt Steaua Bucuresti

http://bit.ly/i2zDgh

viteza-de-rotatie-a-antrenorilor-la-Stea

pcsbb24.09.2011 07:48
Roochi29.09.2011 16:30

Am zis ca numai intru pe acest site ca mai tare ma enervez...cand ii vad pe unii dar nu ma pot abtine de la asta:

 

Jijica: ,,In afara de real si barca putem bate tot din europa''.Pai din cate stiu eu Man United e mai buna la orice capitol decat real...deci sa vina United 7 le dam,Chelsea...le dam 4...,Arsenal..daca United le-a dat 8 noi de ce n-am putea?8 le dam.Munich...la astia pff ce sa faci cu astia le dam pe putin 3.

 

Ce om.. :hypocrite::ce_oameni::ce_oameni:

pcsbb03.10.2011 14:01

Adevaraat cronica a meciului Steaua - Otelul: :bananadance:

http://pesport.ro/

Liviu: VPM03.10.2011 21:31

gsptv: "Steaua lui Ilie,iar in galaxie"

David06.10.2011 16:27

Are 70 de ani si peste 1000 de goluri in cariera, dar asta nu-l opreste sa revina in fotbalul profesionist. Ideea i-a apartinut presedintelui de la Santos - Oliveira Ribeiro, care l-a convins pe fostul jucator legendar al Braziliei sa accepte propunerea sa.

 

Pele urmeaza sa fie inclus in lotul lui Santos pentru Cupa Mondiala a Cluburilor, ce va avea loc in Japonia in luna decembrie.

 

Pele are trei Cupe Mondiale in palmares si doua Cupe Intercontinentale, fosta denumire a CM al cluburilor. "In asa fel poate sa cucereasca si trei Cupe Mondiale la nivel de club" spune seful lui Santos.

 

"Pele mi-a promis ca se va antrena ca sa fie apt pentru meciuri. Nu este nicio gluma. E hotarat sa intre cateva minute in fiecare meci. Ramane sa fie de acord si antrenorul, pana la urma e decizia lui. Pele va ocupa locul unui jucator tanar din lot, sa vedem daca ii convine antrenorului. Daca joaca, Pele va purta numarul 10. Ii este rezervat", a mai declarat presedintele de la Santos dupa sedinta de la club in care a propus oficial aceasta revenire.

 

La Cupa Mondiala a cluburilor vor participa Barcelona, FC Monterrey, Auckland City si castigatoarele campionatelor din Africa si Asia.

 

V3309.10.2011 17:20

[...] Tanase este bine vazut de plan european si nu numai. Site-ul 4-4-2.com il nominalizează pe Dodel printre cei mai buni mijlocasi stanga din lume

 

Tanase ocupă locul 47, intr-un top condus de Santi Cazorla.

 

"Cunoscut si ca «Dodel», mijlocasul Stelei e deja o senzatie internatională", il caracterizeaza cei de la 4-4-2.com

 

sursa: http://www.prosport.ro/fotbal-extern/inter...in-lume-8850763

Ronnie09.10.2011 18:52

Pai cine ar fi peste el?! Rooney, Messi, Sanmartean si inca vreo 2-3. :clap:

«1697071727379»