Adolf Hitler - director de marketing ![]()
Adolf Hitler - director de marketing ![]()
Dupa ce acum cateva saptamani oficialii celor de la CFR au pus scandarile galeriei in microfoanele stadionului, pentru a-i acoperii pe cei de la Universitatea, astazi asistam la jucatori de prima Liga, aruncand cu fulare si mingi in propria galerie. Nimic suspect pana acum. Doar ca in acele fulare erau fumigene.
Cica or sa-i faca dosar penal si lu' Cartu ca a bagat 11 petarde pe teren..
Buna asta ! Si,din pacate,nu e o gluma...
Dansul somnambulilor
Am vazut meciuri de x si 0 mai palpitante decat acest Steaua " Dinamo.
Derby de Romania? El clasico autohton? Nu, El Apático. Mai degraba ai asculta orice discurs al lui Ion Iliescu sau ai urmari doi gandacei ochiul-boului mergand incarligati pe pavaj, o bunicuta crosetand, programul de clatire al unei masini de spalat. Nici macar imbrancelile dintre jucatori dupa un fault mai viguros nu mai au consistenta. Parca ar incerca sa se invite la dans, caci mai mult se mangaie. Pai, cand se ciocneau Hagi si Mihaescu pe la sfarsitul anilor '80, te asteptai sa zboare o gamba, o mandibula ori macar cativa dinti.
Poate, la urmatoarele dansuri ale somnambulilor pe care continuam sa le numim derby-uri de traditie, daca timp de o ora nu se intampla nimic, ar fi mai bine sa joace echipele suporterilor. Macar oamenii astia mai fac ceva. De fapt, aruncarea de tiribombe peste gard, catre galerie, este si un caz de pasare a raspunderii. Baieti, incercati voi una-alta, ca pe noi reteta de drob cu Diazepam ne-a cam turtit. Ar fi trebuit ca fotbalistii sa aprinda fumigenele, apoi sa si le introduca in sorturi, ca stimulente de efort.
Banuiesc ca Moti e pastrat in echipa pentru a-l tine mereu concentrat pe propriul portar, altfel este o stalagmita cu crampoane. Bordeanu isi parcurge banda ca troleibuzul, iar cand troleele sar, asteapta sa-l depaneze Andone. Urmarind inadaptarea consecventa a lui Liviu Ganea, te gandesti ca e cam Leave you Ganea.
Da, Steaua a fost mai activa, dar in stilul unei persoane care are urgenta nevoie la toaleta. Echipa tropaie si se agita pe terenul de joc, apoi, dupa binemeritata usurare din pauza, se potoleste. Dupa ce ia gol, starea febrila reapare, insotita de suturi necontrolate. Din 21 de emisii de minge catre poarta, stelistii au nimerit tinta de numai trei ori! Dintre acestea, doua au fost multlaudatele suturi ale lui Tanase, in care balonul parca se dezumfla de cum patrunde in spatiul aerian al careului mic.
Stelistii au avut sase ocazii mari. La ultima, de pilda, Onofras a intins nu piciorul catre minge, ci acea bucata de carton care pastreaza rigiditatea cizmei in cutie. Nu-i poti spune insa situatie clara de gol unei faze in care Banel ramane singur cu portarul, decat daca acesta ii e coechipier. În cele mai multe dintre cazuri, e o situatie clara de ras.
Cat despre Surdu, cand alergi ca un catel dupa fluturi, iar un ins ceva mai inalt decat steguletul din coltul terenului inscrie cu capul de langa tine, ar trebui sa te intrebi daca nu cumva te cheama Absurdu.
Nu-i poti spune insa situatie clara de gol unei faze in care Banel ramane singur cu portarul, decat daca acesta ii e coechipier. În cele mai multe dintre cazuri, e o situatie clara de ras.
Cat despre Surdu, cand alergi ca un catel dupa fluturi, iar un ins ceva mai inalt decat steguletul din coltul terenului inscrie cu capul de langa tine, ar trebui sa te intrebi daca nu cumva te cheama Absurdu.
reala faza cu Banel dar nici nu surdu nu mi-e rusine
in alta ordine de idei din mesajele private de astazi
Salut si scuze de deranj. Avem nevoie de suporteri sau Ultrasi ai echipei Poli Timisoara. Am fi onorati de prezenta ta pe forum. Intra pe forum si sustineti echipa.
Multumim frumos.
Dinamo bate record dupa reord in materie de vanzari de bilete.
Pazea, "ciinii rosii" dau navală la stadion după victoria lui Ando si compania din Ghencea! Jucatorii dinamovisti vor fi impinsi de la spate azi după-amiaza contra Gloriei Bistrita, de ultrasi zgomotosi, ca rasplată pentru "tortele" cu Steaua, iar vacarmul creat din tribune va inspaiminta adversarul. Marti, in prima zi de după Derby de Romania si cind s-au pus in vinzare biletele pentru jocul cu ardelenii, s-a comercializat un numar-record de tichete: 9 (nouă)! ![]()
![]()
Bursa de pariuri : "Cine va fi primul ca va plange la nunta regala : Kate Middleton 5/1, Printul William 12/1, Elton John 8/1, Ciobanul 2/1."

Lipseste ne-a Gigi.
sursa: Onlinesport
Lipseste ne-a Gigi.
sursa: Onlinesport
Gigi e la carcera, n-are voie sa iasa 2 zile.
E in dus , a scapat sapunul ![]()
Acum 25 ani:
becali simte ca trebuie sa faca ceva memorabil, un fel de aroganta maxima. Se duce la Pitesti, la viitorul tata al lui Cristi Tanase si ii spune: 'Foloseste prezervativul, nu mai am nevoie...!" ![]()
FC Steaua:
Cu ocazia sarbatoririi a 25 de ani de la cucerirea Cupei Campionilor Europeni, FC Steaua Bucuresti a pus in vanzare un pachet aniversar ce contine două cutii de bere cu alcool, două cutii de bere fară alcool, două sticle de Cola 0,5 litri, toate Steaua, si un DVD cu finala de la Sevilla dintre echipa noastra si FC Barcelona.
Acest pachet aniversar poate fi gasit in magazinele oficiale Steaua si in reteaua G'Market.
Acelasi pachet, dar cu DVD Drumul spre Sevilla, volumul 1 si 2, poate fi gasit in magazinele oficiale Steaua si in reteaua Auchan.
Mircea Badea: "...stii,cum invatam noi la scoala ce foloase are omul de la oaie? Lapte,carne,branza...si becali..."
Mi se pare geniala faza... ![]()

Enervat de faptul că Grigoraș l-a refuzat, Bergodi l-a aminat, iar Conceicao si-a prelungit contractul cu FC Brasov, Ciobanul a decis să nu mai caute antrenor pentru Steaua. De ce? Pentru că Steaua are deja antrenor, d-aia!
Asadar, Gigi i-a convocat astazi pe roș-albastri in Ghencea si a dat drumu` la sedinta de pregatire!
- Hai, toată lumea in genunchi! Surdule, tu ce faci aici, tata
- Bine, nea Gigi, noi la Rapid ne reunim mai tirziu, dacă se poate să ramin să fac si eu putină miscare...
- Pai de ce să nu se poata tata Ramii! Pentru că de ce. Să vezi si tu cum se face o pregatire de vară adevarata Știe Razvan cum stiu io? Niciodata Hai, cine incepe?
- Ce să-nceapa
- Crezu, cum ce să-nceapa De acum incolo incepem antrenamentul cu "Tatal Nostru" cum incepeati la scoală orele cu imnu. Ne-am inteles? Zi-i, Banele!
- Desteaptă-te romaneeeee, din somnul cel de moarteeeeee...
- Ba tu vrei să ma enervezi? Zi, ma Tatal nostru, lasă-l naibii de imn, că-mi vin dracii acu` pe tine!
- Aaaaaa. Tatal nostru care esti in ceruri...
- Asa! Gata, acu` incepem strecinu.
- Ce strecin?
- Ba Banele, tu ai ceva personal cu mine sau ce? Ori voi nu stiti ce e ala strecin? Pai d-aia nu vă miscati mă voi cum trebuie, pentru că nu faceti strecin. Ia, toată lumea să fie atentă la mine! Vedeti? Asta e luminarea! Pentru că de ce. Toate au legatura cu biserica.
- Ia uite, ba mă trage adidasii ăștia un pic in față. Da` normal că mă trage, pentru că e Naik, toate firmele astea noi sunt cu Diavolu. Îți iau mintile. D-aia e bine cit mai simplu, tata Virgile, Dragășana se mai face? Ia, miine comanzi 40 de perechi de Dragășana, ai inteles? Pină atunci adu-i p-ai mei din portbagaj! Dar p-asta o stiti? Te iei de genunchi si tragi tare la piept. Inspiri, expiri, inspiri, expiri. Și cind nu mai poti, tii la piept acolo.
- Cit, nea Gigi?
- E, cit. 15-20 de minute. Vă uitati si voi la ceas, tu crezi că de prost fac pregatire cu ceasu` la mina
- DA.
- Cine-a zis da? Tu, Dica
- Eu, nea Gigi. M-a intrebat Dodel ceva.
- Ce l-ai intrebat, Dodele?
- Dacă ceasul e de firma
- Și Dică ce ti-a raspuns?
- A zis că DA.
- Pai normal c-a zis da, pentru că el stie. După ce s-au calificat atunci cu Oli le-am luat la toti ceasuri, d-aia stie! Hai, gata, acu dati drumu` la jonglerii!
1-2-3 ia uite, ba a dracu, a cazut. Înc-o data 1-2-3 Bine, ma nu-mi iese mie acum cum trebuie, dar tin 100 pe un singur picior la orice ora Pentru că de ce? Am talent. Poti să faci asa dacă n-ai talent? Nu poti. Bine, ma pacalesti un pic fotbalu`, dar nu la infinit. Hai, dă-le naibii, acu` tragem la poarta Tatarusanu, bagă-te-ntre buturi! Pe stinga ti-o dau, ai inteles? Că eu spun si unde o dau. De ce? Dacă dai bine, n-o mai scoate d-acolo nici Prudon.
- Cine?
- Prudon, ma Cel mai mare portar, ala cret de la belgieni.
- Aaaaaa, Preud`homme.
- Da, ma Ă'la. Singurul lucru care mă enerva la el era paru`. Uita să se tunda al naibii. Și normal că Dumnezeu nu-ți ajută dacă nu te tunzi. Ce e aia cu paru ala asa mare? Pai, esti vagabond? Tunde-te, bai, tata barbiereste-te, să arăți si tu frumos inainte de meci. De azi inainte să nu mai vad pe vreunul cu parul mare, ne-am inteles?
- Da, nea Gigi.
- Hai, 5 contra 2 acu!
- Asa repede?
- Nu voi, ma Io cu Teia. Pentru că de ce. Să vedeti cum se dribleaza Banele, mă urmaresti? Ții mingea lingă picior mereu, da? Lipită o tii. Capul stii cum trebuie să fie?
- Da. Capul trebuie să fie tuns.
- Bă Dodele, capul, nu parul! Cum trebuie să fie capul? Zi tu, Banele, că asta habar n-are!
- Capul trebuie să fie mereu sus.
- Ce sus, ma cum să tii capul sus? Pai te uiti după pasarici? Cine ti-a zis tie asta cu capu`?
- Nea Marius.
- E, dacă ti-a zis nea Marius, atunci asa e! Băăăăă, d-aia ati terminat voi pe locu 6, că nea Marius al vostru habar n-are de fotbal, aia e! Capu` trebuie să stea jos, să exprime umilință față de Dumnezeu si de minge. Pentru că de ce. Doar asa te respecta dacă o respecti si tu. Uite, vezi cum mă uit eu la ea? Cu blindete. O dresez. Îi spun ce trebuie să facă si ea face. Pac - stinga, pac - trec picioru peste ea, pac - sut la poarta..
Sursa GeSePe.ro
Asta trebuie la Steaua , o gluma ca asta...
16 membri isi serbeaza astazi ziua de nastere!
cristi_mold(19), tweetymaniak(31), coryna_fan_valy_badea(19), MyaGhy(26), TudoracheIonel(19), r.irinel(24), Lennys(29), iulia94iulia94(17), bkinkade01(48), briankin003(48), bnmk809(48), Brian Kinkade(48), bRiAn97(48), br1ankd8(48), Naipsyacaph(27), AuRaSh1988(23)
![]()
Cristi Tanase si-a lasat iar colegii mască la antrenament, după ce a nu a reusit să facă diferenta pe teren intre doi coechipieri, Vlad Rusu si Valeriu Lupu.
Dodel facea echipă cu Lupu si a tipat de trei ori la fundasul stinga ca să-i ceară mingea, dar tot n-a primit-o. Lupu nu i-a pasat, dar nu fiindcă n-ar fi avut incredere in el, doar că Dodel l-a confundat! I-a strigat: "Rusule! Rusule! Rusule!". Alt coleg i-a nimerit numele: "Lupu". Și-a primit mingea. Tanase a ramas blocat: "Aaa, sau Lupu, cum te-o chema!". ![]()
![]()
Asa patron, asa numar 10.
Lui Tanase daca ii zici ca e prost ii faci un compliment.
Leo Strizu s-a revoltat din cauza situatiei in care se afla Academia Stelei si si-a dat demisa ![]()
Leo Strizu s-a revoltat din cauza situatiei in care se afla Academia Stelei si si-a dat demisa
Nu imi vine sa cred. Tocmai tu,Leo?! ![]()
Leo Strizu s-a revoltat din cauza situatiei in care se afla Academia Stelei si si-a dat demisa
Gluma-i gluma, dar nici chiar asa.