FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Gluma Zilei

«1666768697079»
razvan2823.03.2011 18:40

Cum de pana acum nu s-a gandit Ciobanu ca imnul Stelei sa fie Crezul ?

Tz3pI24.03.2011 00:49

Jandarmii au facut simulare inaintea meciului Romania - Luxemburg.

 

http://TV.gsp.ro/Interven-ie-ca-la-noi-nai...-Lux-16047.html

Daniel-Ionut24.03.2011 08:21
"Il vreau pe Torje. Sunt prieten cu Borcea, dar ii dau si bani. Dau patru milioane si il iau. L-am vrut pe Mihai Costea si l-am luat, de ce nu l-as lua si pe Torje? Vreau sa fac o echipa pentru cupele europene", a spus Ciobanul.
razvan2824.03.2011 19:57

Sa vina si Danciulescu , si Niculescu , si Lobont...

dejoc26.03.2011 21:34

Il luam si pe lazar , maftei, marica

Daniel-Ionut31.03.2011 13:47

Sa mai radem, sa mai zambim :D

 

Cristi Chivu: "Echipa nationala are nevoie de suportul suporterilor echipei nationale"

 

Ciobanul: "Meritul pentru titlul castigat de Steaua e 50% al lui Olaroiu si 50% al lui Protasov, dar cel mai mare merit e al meu"

 

Claudiu Raducanu : "La bulanu meu o sa dau si gol daca o sa ma convoaca"

 

Ciobanul: "Da cine e dom'ne Nichita Stanescu asta? A adus mai multi bani decat mine in Romania?"

 

Gabi Bostina: "Nu stiu cate goluri ar trebui sa marcam ca s-o eliminam pe Betis. Cat mai multe ar fi suficiente"

 

Adi Ilie: "Daca ar fi sa scoatem primele 30 de minute, cred ca am fi putut fi castigatori"

 

Gheorghe Hagi: "Omul este o persoana umana"

 

Ciobanul: "Becali e un brand. Eu la Avicola Iasi pot sa fac pui Ciobanul, daca vreau"

 

Ciobanul: "Eu in tinerete eram amfitrion pe oriunde ma duceam"

 

Gheorghe Hagi: "Copii, mergeti la scoala, ca si scoala e buna la ceva!" (in vizita la o scoala generala)

 

Cornel Dinu :"Muncitor Nicolita, foarte muncitor, dar terenul de fotbal nu e santier"

 

Ciobanul: "Sunt in silenzio stampa. Dar doar pentru ziaristi. Vorbesc numai cu televiziunile"

 

Cornel Dinu: "Filosofia este o transcedentala propedeutica pentru sufletul bantuit de moarte al romanului."

 

Dumitru Dragomr: "Familia e sfanta, pe cand patria.... cum sa va spun, patria e sacra"

 

Ciobanul: "Eu am inteles ca vorbim despre afaceristii adevarati. Acest Cocos este un papagal"

 

Gheorghe Stefan: "Eu prin presupuneri deduc"

 

Ciobanul: "M-am certat si cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat"

razvan2831.03.2011 13:56

Prima a lui Cornel Dinu nu e chiar balba , adica e adevarata.E muncitor Banel , dar fotbalul nu se joaca pe santier :))

bebeto31.03.2011 14:50

Ciobanul: "M-am certat si cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat"

 

 

tare...daca traia caragiale in vremea noastra avea ce scrie :D

pcsbb03.04.2011 17:23

"Nicoliță a facut o partidă exceptionala a avut un adversar redutabil pe acea parte. În momentul in care faci totul in viteză si in momentul in care depui efortul pe care-l depui, din acest punct de vedere este unic in Romania, este foarte greu să te coordonezi. Din pacate, sunt unii suporteri care nu inteleg asta. Nicoliță a fost unul dintre cei mai buni jucatori de pe teren, n-am cum să fiu vreodată suparat pe el", a declarat Meme Stoica la Sport.ro

:yeahh::yeahh:

Bogdan03.04.2011 17:33

Exact. De aceea este unic. E singurul care centreaza in peluza in regim de viteza.

pytycrys03.04.2011 17:37

^

:clap:

Unde mai pui ca e denumit si Jardel?

pcsbb14.04.2011 03:19

Protest spontan de amploare astazi in fata stadionului Ghencea dupa ce mai multi lideri marcanti ai Armatei Ultra, galeria echipei de fotbal Steaua Bucuresti au denuntat la unison operele lui Emil Cioran ca fiind mult prea existentialiste pentru gustul lor. Cum s-o arzi, frate, atata, aiurea, pe sinucidere si sa n-o faci? In plus, ce-i cu tot agnosticismul asta? Daca traim in Franta inseamna ca gata, ne tragem de bretele cu Kant, Nietsche si Zinedine Zidane?.

 

De asemenea, ultrasii au dorit sa-si exprime nemultumirea fata de tot tam-tam-ul creat in jurul repatrierii operelor lui Cioran. E clar ca Cioran a planuit asta de la bun inceput. In loc sa-si doneze singur operele a vrut sa pagubeasca statul roman prin aceste manevre de prost gust. Credeti ca noi nu stim? Parca Ciobanul n-o arde tot cu aceleasi scheme!.

 

La final, suporterii au scandat timp de mai bine de jumatate de ora impotriva scriitorului lozinci precum: Cioran, pleaca din Ghencea!, Am avut si vom avea mereu boala pe Cioran! sau Niciodata oltean, niciodata Cioran, niciodata caine, sa va dam la toti paine!.

Protestul s-a incheiat in jurul orelor 15:00, manifestantii indreptandu-se spre casele lor, fara incidente, pentru a devora cel mai recent volum al lui Mircea Cartarescu Orbitor - Peluza stanga

 

trombon.ro

:thumbup:

pcsbb14.04.2011 07:08

"Vreau sa fac o echipa care sa ia titlul fara probleme si care sa se bata in Liga Campionilor" a cata oara e cand auzim asta? Cam a 173-a oara numai in ultimii 5 ani. :bananadance:

cristy.steaua2114.04.2011 13:05

Poza spune totul...

PS. Nu e photoshop.

justbecause.jpg

jb.jpg

Lari14.04.2011 13:08

Da, nene, aia iese, am incercat si eu :blink:

dee14.04.2011 13:37

Gluma zilei: Rapidistii si branestenii s-au 'incalzit' putin in Crangasi.

Liviu: VPM14.04.2011 13:58
bogdinho'22.04.2011 13:17

Cotidianul As scrie că pe retelele de socializare Facebook si Twitter, fanii se distrează deja pe seama incidentului, dovedindu-se extrem de inventivi in crearea de denumiri pentru diverse grupuri si pagini: "Îmi iau cupa in baie inainte să mi-o prindă Sergio Ramos", "Să-ți cadă o cupă la 4 dimineata si să fii in pielea lui Sergio Ramos" sau "Nici eu nu mi-aș lasa copilul in miinile lui Ramos".

 

:)):)) :))

pcsbb22.04.2011 15:48

Presa din Italia scrie astazi ca Surdu este aproape de un transfer la FIORENTINA din vara, unde va face cuplu in atac cu Mutu. :bananadance:

razvan2823.04.2011 10:57

O sa fie cel mai handicapat atac...Mutu - Surdu.Mai le trebuie Schiopu - Ologu in aparare si totu e perfect :blink:

ebonyc23.04.2011 16:38
O sa fie cel mai handicapat atac...Mutu - Surdu.Mai le trebuie Schiopu - Ologu in aparare si totu e perfect :blink:

 

"Carja" i-ar ajuta pe cei doi in aparare.

cristy.steaua2123.04.2011 16:51
Le reseau pansant23.04.2011 20:08
O sa fie cel mai handicapat atac...Mutu - Surdu.Mai le trebuie Schiopu - Ologu in aparare si totu e perfect :blink:

Mutu o sa strice la surdu sa ii dea pasa lui Schiopu.

 

acum din echipa mai lipseste Balba pentru relatia cu presa/interviuri la cald dupa meci si portar Ciungu.

 

Cand eram in scoala aveam un coleg il chema Curea, eu zic ca ar fi bun pentru fundas, voi pe cine propuneti antrenor si patron?

Daniel-Ionut23.04.2011 21:10
voi pe cine propuneti antrenor si patron?

 

Nea` Marin Miliardar - patron :greedy:

bogdinho'24.04.2011 16:23

Bin Laden patron si Ghadaffi director tehnic :)

«1666768697079»