FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Pandurii-Steaua

«12345»
misha11.09.2005 11:59

gol :cry: i.Stefan :cry: :cry: ..Pandurii-Steaua pana acum 1-1 :cry: ..se pare ca avem darul sa ne impiedicam de echipele mici :cry: :cry:

SteauaToronto11.09.2005 12:24

GOOOOOOL Bostina!!!!!! BRAVO!!!!

GOL: Bostina (Steaua) - Bostina inscrie un gol superb din lovitura libera de la 24 metri !

SteauaToronto11.09.2005 12:47

Urmatorul meci este cu Valerenga in deplasare nu?

redbluestar11.09.2005 12:56
Urmatorul meci este cu Valerenga in deplasare nu?

da!

si apoi acasa cu Dinamo!

cat s-a terminat meciul cu Pandurii?

gianini11.09.2005 13:02

avusa-i un pic de emotii cu Pandurii astia, ratam mult si ocaziile se razbuna.

bine ca baturam ca eram de toata jena.

forza Steaua!

strezahuzum11.09.2005 14:03

Cam slab... Am avut emotii serioase pana la golul lui Bostina.

Unii jucatori pareau cam absenti : Dica mai ales, dar si Bostina. Alta surpriza neplacuta a fost Lovin, care a gresit cam multe pase pe la mijloc, desi a facut bine faza de aparare.

 

Daca jucam tot asa cu norvegienii, avem slabe sanse de calificare in grupele cupei UEFA.

Nero11.09.2005 15:31

Am batut, suntem lideri, n-avem accidentati... toate-s frumoase pana aici. Sa ne concentram pe urmatoarele 3 meciuri, poate cele mai importante toamna asta.

I.N.Money11.09.2005 15:50

vad ca am devenit mesteri in executarea loviturilor libere :lol:

nick200511.09.2005 15:59
vad ca am devenit mesteri in executarea loviturilor libere  :lol:

 

Intr-adevar, ar fi foarte bine sa avem un om care sa fructifice loviturile libere si altfel decat cu centrare. Excelenta executia lui Bostina! Daca invatam sa ne si aparam la fel de bine in fazele fixe, cred ca vom avea un atuu in fata celorlalte echipe din campionat. :D

UltraSS11.09.2005 16:16

Bostina era sa inscrie la fel si cu rosengorg..pacat..mai bine era atunci..raman la ideea ca jucam in 10 cu Lovin playmaker :(

sorin_77711.09.2005 17:24

3 puncte si altceva nu mai conteaza... Vine meciul de la Oslo... Trezirea si la fotbal baieti!!! Voi sunteti singurii care puteti intra in grupe. NUMAI Steaua!!!

 

Nota 10 lui Bostina pentru Gol si travaliu facut. Felicitari si pentru Cristea ca a apucat sa traga spre poarta. :lol: La Oslo inscrie...

onlySteaua11.09.2005 19:37

e bine ca am castigat.

echipa nu a jucat foarte bine,dar sper ca asta s-a intamplat doar pentru a se menaja pentru meciul cu valerenga.

nu pot insa sa nu remarc ca din nou Radoi a gresit la golul primit.

sper din suflet sa-si revina cat mai repede.avem mare nevoie de el.

sorin_77712.09.2005 02:16
...nu pot insa sa nu remarc ca din nou Radoi a gresit la golul primit.

sper din suflet sa-si revina cat mai repede.avem mare nevoie de el.

 

Mai degraba Ghionea cu preluarea lui a gresit chiar daca Stefan a tras de langa Radoi...

onlySteaua12.09.2005 04:37

intr-un fel chiar si khamu poate fi acuzat ca a primit golul deoarece a fost un sut pe mijlocul portii,dar oricum,Mirel nu trebuia sa-l lase sa suteze.

mai important este faptul ca am castigat si pana la urma asta conteaza cel mai mult.sper ca Mirel,khamu sau Ghionea(sau cine o fi gresit pana la urma la gol) sa invete din greseli.toti trei sunt jucatori foarte buni si am convingerea ca asa va si fi.sper sa o dovedeasca inca din meciul cu valerenga.

asa ca .....pe ei baietzi!!!

 

forza Steaua!!!

sorin_77712.09.2005 05:54

Adevarul estea ca golul pandurilor mi-a amintit de golul de la Rosenborg. Ce gust amar mi-a facut... :cry:

KolloSal12.09.2005 09:52

Ne-a trecut glontul pe la ureche. Victorie chinuita dar bine ca am castigat, asta e tot ce conteaza, mai putin modul cum am obtinut-o. Urmeaza 2 meciuri dificile joi si duminica, sper sa fie incununate de 2 succese. Forza Steaua! BAFTA BAIETII!

reddog12.09.2005 12:40

O victorie cam chinuita dar meritata. Totusi ati ratat cam prea mult. Cu Valerenga nu stiu daca veti rata atat, nu cred ca veti avea sanse sa o faceti prea des.

whatever12.09.2005 16:38

ce dezamagire!

cum au putut sa ia gol de la ultima clasata si sa ii bata cu DOAR 2-1

echipa a lasat de dorit :roll:

cum jucam acum slabe sanse sa batem valerenga, daca am facut scorul asta penibil cu ultima clasata si am luat bataie de la o echipa printre cele slabe din norvegia

am facut un meci slab...

scorul pe care l-a dat Dinamo bacaului trebuia sa il dam noi la Pandurii

incep sa ma ingrijorez :(

sorin_77712.09.2005 16:55

whatever, nu iti face probleme. Asa a fost si anul trecut cu iasiul si acasa... Atunci chiar am luat bataie si ai vazut ce parcurs am avut in Cupa UEFA imediat. Nici un joc nu seamana cu altul.

ulivius13.09.2005 11:48
whatever, nu iti face probleme. Asa a fost si anul trecut cu iasiul si acasa... Atunci chiar am luat bataie si ai vazut ce parcurs am avut in Cupa UEFA imediat. Nici un joc nu seamana cu altul.

 

Suntem mai puternici decat anul trecut?

Suntem mai ghinionisti?

sorin_77713.09.2005 13:50

Suntem mai puternici decat anul trecut?

Suntem mai ghinionisti?

 

 

Mai puternici nu cred, mai rapizi DA 100%, mai spectaculosi, DA 100%, GHINIONISTI, NU exista! Ce ghinion am avut pana acum? Cu Rosenburg? Nu a fost ghinion, a fost lipsa de concentrare, teama de performanata, emotii prea mari, stres, presiune, neatentie, lipsa de organizare in conducere.

 

sa speram ca toate astea au trecut. Daca aveam ghinion ne impiedicam la Pandurii care este o echipa care nu trebuia nici macar sa ne inscrie. Bine ca am luat 3 puncte.

Virgil14.09.2005 06:41

Meci la discretia jucatorilor nostri.Care au apasat pe acceleratie doar pana la marcarea primului gol,si dupa ce Pandurii au egalat,pana la marcarea celui de al doilea gol.

Apoi pase de voie pana la expirarea timpului regulamentar de joc + prelungirile dictate de arbitru.

 

Avantaje : castigarea celor 3 puncte puse in joc,faptul ca nu s-a accidentat nici un jucator,economisirea energiei in vederea urmatorului meci oficial,foarte important pentru satisfacerea orgoliului nostru,putin sifonat dupa rezultatul mai putin scontat impotriva babelor si mosilor de la Trondheim.

Dezavantaje : jocul plictisitor.

FanSteaua4Life14.09.2005 07:58

jucatorii au intrat prea relaxatzi pe teren...parca se duceau la iarba verde, nu la un meci oficial chiar daca in compania ultimei clasate, cred ca ia ametit mirosul de mici de la vreo terasa din apropiere...ingrijorato este faptul ca am primit gol de la o greseala colectiva, Ghionea a respins aiurea, Radoi nu a intervenit decisiv, iar Hamu a luat alt gol pe mijlocul porti...sper insa pana la meciul cu valerenga Protasov sa reuseasca sa ii aduca la 100%...

PS:Dica nici nu sa vazut pe teren, nici nu alerga, au fost cateva faze in fatza porti adverse cand fundasi au recuperat mingea si au trecut pe langa el si el mergea, parca era la plimbare in portu tomis...

victor14.09.2005 10:56

totusi cel putin pana acum oarece ghinion am avut: cu Dinamo in supercupa golul egalizator e un monument de prostie si ghinion, iar dubla cu rosenborg a avut multe momente in care putina sansa ar fi schimbat complet situatia (vezi "ofsaidul" la limita de la golul egalizator la Bucuresti sau golurile incasate la trondheim).

 

parerea mea e ste ca pana acum se dovedeste ca Zenga era de departe mai norocos decat Protasov. in fotbal asta conteaza!

 

cat despre rosenborg se vede treaba ca desi multi au impresia ca e o echipa "usurica", nu prea are greturi sa speculeze orice moment in CL (vezi si meciul cu Oly). intr-un fel e normal: de zece ani cred ca toate echipele care pica cu rosenborg sunt incantate, dar de noua ori s-au calificat norvegienii. nu sunt atat de slabi cum ne-am inchipuit, iar stilul lor simplu e extrem de eficient.

 

sa vedem ce se poate face cu valerenga. oricum era cel mai incomod adversar pe care l-am fi putut intalni in acest tur.

reddog14.09.2005 13:12
Meci la discretia jucatorilor nostri.Care au apasat pe acceleratie doar pana la marcarea primului gol,si dupa ce Pandurii au egalat,pana la marcarea celui de al doilea gol.

Apoi pase de voie pana la expirarea timpului regulamentar de joc + prelungirile dictate de arbitru.

 

Avantaje : castigarea celor 3 puncte puse in joc,faptul ca nu s-a accidentat nici un jucator,economisirea energiei in vederea urmatorului meci oficial,foarte important pentru satisfacerea orgoliului nostru,putin sifonat dupa rezultatul mai putin scontat impotriva babelor si mosilor de la Trondheim.

Dezavantaje : jocul plictisitor.

 

 

Cam asta ar fi explicatia ta??? Ok, amageste-te in continuare dar eu cred ca au ratat prea mult...si aceste ocazii nu le vor avea intr-un meci de UEFA.

«12345»