FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Munteanu, demis. Lacatus e noul (?!?) antrenor

«123457»
Piece of Mind16.12.2008 08:31
Munteanu a prins perioada celor mai grele meciuri. Dinamo, Rapid, Timisoara, Urziceni, Bayern.

 

Cu Dinamo si Rapid trebuia sa castigam, echipa a jucat mult peste felul in care o facuse in primavara cu aceleasi echipe, cu Timisoara am revenit extraordinar de fiecare data, ratand o caruta de ocazii, iar cu Unirea am castigat...

 

Situatia este absolut fara iesire in acest moment!

LucaSteaua9416.12.2008 08:33

Lacatus o sa accepte pentru ca iubeste mult Steaua...Si ar fii bine sa semneze pe multi ani pe o clauza foarte mare de reziliere sa avem si noi un antrenor macar 4 ani:(.Eu asta as cere in locul lui Lacatus.

Bodanel16.12.2008 08:37
Inevitabilul este din ce in ce mai aproape..

 

Adica vreun an-doi in B.

Daca Lacatus nu reuseste sa scoata Steaua din criza ce facem ? Strigam "demisia" sau il injuram pe Becali?

Ne ducem la vale si ne ducem tare de tot.

JDERUL16.12.2008 08:44

Si daca Steaua va renaste precum pasarea Phoenix,ce vom face? Il vom aclama iar pe jjjj in Piata Universitatii? Doar a lui a fost ideea revenirii lui Laca,nu?!

fortza steaua16.12.2008 08:44

Intotdeauna am fost de parere ca Marius nu trebuia dat afara,de vina e echipa ca nu juca nimic. Poi daca nu ai jucatori buni ce sa joace Steaua?si acum Jiji ca sa isi spele imaginea vre sa il aduca inapoi pe Marius nu? Asa se pare.

mereu_campioni.jpg

forever_fan_steaua16.12.2008 09:18

Nu stiu de ce-l blamati pe Lacatus. Poate pentru ca iubeste Steaua prea mult? Uneori dragostea pentru ceva/cineva e mai mare decat orgoliul. Mai degraba rezista un antrenor care iubeste Steaua cu adevarat, decat unul care n-a avut nici o treaba in trecut cu echipa si vine ca simplu antrenor care-si face meseria. Sunt sigura ca pe Laca il doare sufletul pentru ce se intampla la Steaua de o vreme si ca-si doreste sa aduca spectacol in joc si bucurie in inimile suporterilor.

Stiu, o sa spuneti ca si Hagi iubeste Steaua si totusi...nu s-ar intoarce. Da, adevarat, numai ca nu exista comparatie intre cum i-a tratat ciobanul pe cei doi. Hagi a avut parte de cea mai mare umilinta din viata lui. Nici cu Laca n-a fost chiar dragut, dar nu se compara...

 

Si mi se pare total aberanta ideea unora, cum ca daca Laca nu s-ar intoarce, daca s-ar face front comun...bla...bla...Becali chiar ar pleca din Ghencea. Exclus! Ciobanul e in stare sa distruga Steaua mai mult decat a facut-o deja si nu ar ceda nici cu riscul de a nu mai vedea nici un suporter pe stadion. Mandria si aroganta prostului intrec orice imaginatie.

 

In privinta lui Dorinel, l-am apreciat ca jucator, dar nu-l vad bine ca antrenor la Steaua. O fi facut el ceva treaba la Cluj, la Vaslui, dar la Steaua e cu totul altceva iar asteptarile cu mult mai mari.

 

Nu stiu daca regulamentul ii va permite lui Laca sa revina pe banca Stelei, dar daca se va intampla asta, fiti convinsi ca vine DOAR pentru Steaua si pentru suporteri.

Shadowz16.12.2008 09:22

Inima lui Lacatus bate in ritmul scandarilor noastre... a suporterilor care sunt alaturi de echipa.. si la bine si la GREU.. sangele care curge prin venele lui este ros-albastru.. Steaua esti viata lui.. Steaua este si va ramane marea lui iubire!!!

 

De ce sa acuzam acest om care iubeste prea mult aceasta echipa accepta aceste umilinte din partea unui `om` care se crede atotputernic? De ce sa il acuzam ca in aceste momente dificile el isi risca cariera de antrenor pentru a incerca sa readuca Steaua acolo unde ii este locul? De ce sa il blamam ca iubeste prea mult Steaua? Noi l-am chemat inapoi.. noi suporterii... si acum ce facem? il acuzam ca s-a intors? il acuzam ca o face pentru bani? daca tot risca sa isi distruga cariera, macar sa se aleaga cu ceva...

 

Domn` Jiji este doar un pamblicar, care nu il intereseaza altceva decat imaginea lui proprie si umileste niste oameni adevarati... niste oameni care au facut atat de multe pentru Steaua...

 

Hai sa fim alaturi de Lacatus... Hai sa nu il acuzam pentru ca iubeste Steaua mai mult decat pe el...

 

Succes Lacatus si FORZA Steaua!!!! :steag_cruce_invers:

 

Cat pentru domnu` Jiji... cuvintele sunt de prisos.. Un las si un `om` fara deminitate.. mai mult nu mai are rost sa zic..

nutesuport16.12.2008 09:28

Asta e consecinta faptului ca ciobanu a transformat Steaua intr-o echipa fara identitate unde majoritatea suporterilor sunt exact dupa chipul si asemanarea lui, adica nu cunosc sensul cuvintelor onoare sau demnitate . Nu pot sa-mi explic cum dupa o demostratie atat de josnica si dupa ce Dorinel a fost umilit in ultimul hal, comparabil cu Hagi, unii inca mai au tupeul sa-l vada pe Lacatus ca pe un "simbol". Simbolurile in primul rand trebuie sa dea dovada de caracter, sa se identifice cu spiritul suporterilor inainte de valoarea lor ca jucatori, ceea ce trebuie sa recunoastem nu prea e cazul lui Lacatus, au fost alti jucatori stelisti care l-au depasit mult ca valoare. Lacatus a umilit spiritul stelist si ne-a umilit pe noi in ultimul hal, a demonstrat ca dorinta lui de a fi sclav la cioban conteaza mai mult decat suporterii si spiritul acestei echipe. Nu credeam ca poate cineva sa se coboare atat de jos ca "simbolul". Nu numai ca accepta sa fie mopul lui Becali pentru o mana de galbeni sau pur si simplu pt faptul ca atat il duce mintea si asta-i caracterul lui, dar acum chiar cearta alte glorii steliste precum Balint care au curajul sa-i spuna verde in fata la oier, si pe un ton atat de abject, de manelist..nici nu e de mirare, doar a recunoscut public ca aceasta reprezinta stilul sau preferat de muzica. (ce supriza :smile:) . De acum stadionul va trebui sa strige din toti plamanii numele adevaratului simbol stelist, un om care si-a demonstrat dragostea de atatea ori fata de noi suporterii si de spiritul stelist atat prin actiunile pe care le-a facut, cat si prin felul sau demn de a fi. E momentul ca tot stadionul sa strige Gica Hagi !!!

ebonyc16.12.2008 09:33
Ajungem de rasul curcilor....

Esti naiv. Deja suntem...

adi_steaua16.12.2008 09:34

Marius Lacatus e simbolul Stelei.

insa,

 

E persinajul care nu are nici cel mai mic respect fata de sine in conditiile in care acepta a 2 oara sa lucreze cu Becali. Si acuma ce o sa faca, o sa faca apel la suporteri sa incurajeze echipa?

Lacatus, esti cel mai mizerabil!!!

 

Becali pleaca din Ghencea!!!

DelPiero1016.12.2008 09:42

Lacatus scade inevitabil si definitiv in ochii mei daca accepta o noua colaborare cu gibon.Ar fi cea mai mare dezamagire pentru mine,ca suporter stelist,daca ar face asta...

Prepeleak16.12.2008 09:45

Lacatus nu are nicio scuza daca revine la echipa. Nici macar dragostea. Cine iubeste cu adevarat il lasa pe muribund in pace, nu-si bate joc de el. Steaua nu are alta sansa de viitor decat sa scape de cioban si sa renasca purificata moral, eliberata de scandaluri de mita si "arogante".

Dar tot e bine, vedeti in felul asta ce mare simbol e Lacatus... in conditiile in care toata generatia 86 face front impotriva ciobanului, doi oameni il sustin: Piturca zis si trisorul din cazinouri si Lacatus, simbolul cumparat.

Pitzi, Pitzi, Laca lasa-neeeee, lasa-neeee!

Piece of Mind16.12.2008 09:48
Lacatus scade inevitabil si definitiv in ochii mei daca accepta o noua colaborare cu gibon.Ar fi cea mai mare dezamagire pentru mine,ca suporter stelist,daca ar face asta...

 

Nu asta e neaparat problema, macar sa fi fost ceva de capul lui ca antrenor, dar din pacate nu e!

rene316.12.2008 10:03

Lacatus demonstreaza prostie si inca pentru a doua data deoarece a doua revenire. Stiu ca iubeste Steaua, stiu ca il voi respecta in continuare, dar tocmai din aceste motive: cum poate accepta situatia actuala???

Ionutz8616.12.2008 10:06

Chiar daca revine , chiar daca nu....eu sper din toata inima sa se auda meci de meci....M**E Gigi !!!!

 

Chiar daca vor striga doar 10% din spectatori...nu trebuie sa uite niciodata cata ura avem pentru el !!!

predatorpulse716.12.2008 10:11

Imi pare rau dar argumentul asta cu dragostea pentru Steaua este perimat. Inteleg iubirea imensa pe care Laca o are pentru Steaua insa este cu adevarat orb daca alege sa se intoarca in curtea lui Becali. Toti din jurul sau ii zic ca e o greseala iar el se intoarce la omul care l-a scuipat("te las sa te ineci singur"). Asta chiar e un lucru trist,sa vezi simbolul Stelei cum face front comun cu cel mai mare dusman al nostru,chiar daca o face,in mintea lui,pentru binele Stelei.

Ok,de azi Lacatus e antrenor la Steaua. Va intreb eu,ce poate el sa faca mai mult? N-a reusit sa faca mai nimic(cu exceptia dublei cu galata si meciul bun de la florenta)cu jucatorii adusi pe ceva bani iar acum Becali i-a taiat robinetul. Trebuie sa ia niste jucatori obositi plictisiti de Steaua si cativa tineri de la buzau si sa faca o mare echipa care sa curete tot in retur. Slabe sanse.

 

Becali e ca un papusar care agita Steaua in fata tuturor marilor stelisti iar unii,din dragoste pentru Steaua si dorinta de performanta,musca momeala. A facut-o Hagi,Lacatus de 2 ori si probabil ca vor mai urma si altii care o sa creada ca pot curata cancerul de la Steaua,insa nu au cum sa faca asta,este imposibil,cand numele Becali apare in toate la Steaua. Clubul nostru a devenit o devenit patria mediocrilor,a infatuatilor,in frunte cu Jiji Becali. La ce sa mai sper eu de la jucatori cand il aud pe Goian,un jucator reprezentativ pentru Steaua de azi,ca se bazeaza si pe Becali pentru retur. Ce plm inseamna ca se bazeaza si pe Becali? Oare Becali a ajuns pentru noi ce este Borcea pentru dinamu,cand ii zicea lui Andone ca el i-a castigat titlul?

 

Ah,ca bonus de sarbatori pentru fanii stelisti:pe langa faptul ca simbolul Stelei s-a dat cu ciobanul,am mai aflat azi si ca rahatii de la club au pierdut SuperCupa Europei. De fapt da-le dracu de trofee ca alea nu sunt castigate in era Becali,poate l-a amanetat Jiji sa mai faca rost de lichiditati. Lasand gluma la o parte,cum plm poti sa pierzi un trofeu,nu e ca si cand ti-ai pierde cheile sau mai stiu eu ce,e ditamai trofeul ce naiba.

Eu nu mai sper nimic de la acest sezon si daca stau sa mai gandesc mai bine,nici de la urmatoarele. Si cand ma gandesc ca Steaua putea fi preluata de un rus cu avere de 6 miliarde de $....

 

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

amache16.12.2008 10:14

bine ai revenit Laca stiu ca multi nu sunt de acord cu revenirea ta dar ma bucur enoem ca ai revenit pe banca Stelei mult noroc si multa bafta ai treaba multa de facut la Steaua :steag_cruce_invers: mereu superiori cat desptre Dorinel sa ramana in germania nu are fata de Steaua atat poate el Steaua este un club prea mare pentru Dorinel asta este a incercat si el ce sa faca sa dus la butoiul cu miere si a dat peste ala cu albine

fedora16.12.2008 10:25

Lacatus a dat dovada aseara de o nesimtire crasa in fata lui Gabi Balint, mai avea putin si sarea la gatul lui doar de dragul ciobanului. Da-o dracului de treaba, nu se mai poate!

amache16.12.2008 10:33

Lacatus nu trebuia sa fie dat afara trebuia sa l lase sa si continue treaba eu unu sper ca echipa la anul o sa mearga foarte bine dar sa l lase si ciobanu in pace sa si faca treaba daca o sa fie liniste la echipa atunci totul este ok cat despre unii dintre suporterii Stelei vreti prea multe intr un timp atat de scurt dar asta un antrenor trebuie tinut la echipa ce l putin 5 ani sa fie continuitate nu la 6 luni schimbati ca pe ciorapi si revin la suporterii Stelei domnilor unii parca traiti numai din trecut imi pare rau ca o spun dar este realitatea nu contesta nimeni palmaresul Stelei dar hai sa fim constienti pana si jegosii astia de jucatori habar nu mai au ce insemna performanta salarii de sute de mii de euro pentru ce sa vad un moreno de rahat un plesan total ratat etc CONTINUITATE DOMNILOR SI LINISTE LA ECHIPA ESTE CEL MAI IMPORTANT si daca s a calificat in Liga 3 ani la rand care este treaba asta nu o poti numi performanta sa numit "doamne ajuta sa mi recuperez o parte din bani" performanta atunci cand ajungi in sferturi , semifinale nu te bati cu pumnul in piept ca un ametit moama va dati seama ce am facut eu 3 ani in Liga ====>>> zerooooo barat te faci pe ea de grupa daca nu poti trece de ea o zi buna adevaratilor STELISTI care simt cu inima ce inseamna Steaua pentru ei STELISTII SE NASC NU SE INVENTEAZA :steag_cruce_invers:

ariven2116.12.2008 10:34

Cu mare durere in sufet, mi-am strans fularele, tricourile, le-am asezat intr-o sacosa si le-am pus in fundul dulapului.

 

Am recurs la acest gest extrem pentru ca Steaua aia a noastra nu mai e Steaua. E o stana vopsita rosu si albastru, un cotet de porci, unde ala mai puternic il mananca pe ala mai slab. Nu se mai lupta pentru victorie se trage pentru locul 2. Jucatorii sunt tinuti 6 luni. "Ala e negru, ala e scump, ala e jidan, ala e arab". Filosofie de viata. Suporterii ignorati, gloriile de alta data umilite, blazonul terfelit. Asta inseamna Steaua?

 

Steaua de la fotbal nu mai e Steaua.

 

O sa imi ramana baietii de la polo, rugby, hokey, si hanbal.

Piece of Mind16.12.2008 10:36

Stati linistiti, mutarea lui Gigi a fost geniala, a inchis gura multora dintre contestatari, s-a vazut de altfel ca suporterii sunt cel mai usor de manipulat!

 

Am auzit modul jenant in care Lacatus l-a atacat pe Balint, dar, sa fim seriosi, ce pretentii poti avea de la un "academician" ca Lacatus, ale carui argumente au fost mereu injuratura si scuipatul?

 

Respect Balint, Hagi sau Tudorel!

redondo16.12.2008 10:48
Munteanu a prins perioada celor mai grele meciuri. Dinamo, Rapid, Timisoara, Urziceni, Bayern.

Si nici nu a facut pregatirea de vara.

 

Lacatus a dat dovada aseara de o nesimtire crasa in fata lui Gabi Balint, mai avea putin si sarea la gatul lui doar de dragul ciobanului. Da-o dracului de treaba, nu se mai poate!

Si cine e Balint pana la urma sa critice orice miscare? De 2 ani de zile numai asta face...Cel mai usor e sa fi specialist de emisiuni TV si sa critici.

I.N.Money16.12.2008 11:07

E dureros ca pe noi ne intereseaza aceasta revenire fotbalistica a Stelei . Oricine ar fi antrenor , Steaua nu o sa aibe mai mult de 1 sezon de liniste at timp cat maimuta conduce acest club.

Steaua nu poate progresa atat timp cat avem o tumoare exact in creier care nu ne lasa sa ne desfasuram mai deloc , care atunci cand iti e lumea mai draga iti provoaca dureri de cap .

Olaroiu , Hagi , Lacatus , Munteanu , Uhrin (?) sunt oameni care sunt capabili sa obtina temporale cu Steaua , "adica locul 2 sa joc an de an in UCL , fara sa ma duc in primavara europeana ca ma costa bani". Solutia nu e ca Steaua sa se redreseze , solutia este ca acest nemernic sa dispara odata pentru totdeauna din anturajul clubului nostru.

Cand ciobanul este la pamant , iar singurii care ii dau o mana sunt viermii de veri si Lacatus , eh , atunci incepi sa iti pui intrebari serioase .

Azazello16.12.2008 11:21

Daca revenirea lui Marius se va materialiya, este cel mai bun lucru care i se putea intampla Stelei de sarbatori. Un minunat cadou de Craciun.

 

 

Forta Laca !

 

mdionis16.12.2008 11:23
Si cine e Balint pana la urma sa critice orice miscare? De 2 ani de zile numai asta face...Cel mai usor e sa fi specialist de emisiuni TV si sa critici.

 

Chiar, cine e Balint?! Nu a a jucat decat 11 sezoane la Steaua, pentru care a marcat numai de 69 de ori in 264 de partide oficiale. Ba mai mult: desi era pe teren la Sevilla nu a reusit sa marcheze in poarta Barcelonei in timpul regulamentar de joc ci numai la penalty-urile de departajare. Ce mare scofala, in definitiv?!

«123457»