exista tot felul de comentarii, mai mult negative, ref. pretul biletelor la ultimele meciuri.
suporterii ar trebui sa inteleaga ca politica clubului este sa incurajeze cresterea nr. de abonamente. este o abordare normala si asa face orice club serios. de aceea abonatii trebuie sa beneficieze de avantaje clare in comparatie cu toti ceilalti. pana de curand situatia era diferita, in sensul ca la multe meciuri Gigi decidea intrarea gratuita, iar eu ca abonat ma simteam oarecum idiot. suporterul stelist sa faca bine sa invete ca pomana nu e vesnica, iar iubirea de echipa nu inseamna doar sa dai din gura.
situatia actuala mai are o explicatie. cand anul trecut curgeau "intrarile libere" in Ghencea, multi si-au inchipuit ca asta e un fel de drept etern si ca pot sa injure conducerea fara masura si pentru. cele rele, dar si pentru. cele bune. pana la urma s-a intamplat ceea ce era de asteptat: "oaie" s-a plictisit sa fie insultat "pe gratis" si a bagat obligativitatea biletelor! un gest normal si de care nu ne putem plange.
totusi nu as zice ca biletele sunt scumpe azi, ci mai degraba erau prea "ieftine" pana acum! romanul da bani pe toate prostiile, dar se vaita pentru. o suta de mii, adica echivalentul a 3-4 beri, dati in contul Stelei. cerem investitii de mil. in transferuri si stadion, insa ne oripilam ca biletele costa 3 - 5 euro??
pentru. cazul in speta al meciurilor din cupele europene, si mai ales pentru.Liga, explicatia pentru. pretul biletelor este ca UEFA iti impune o serie de tarife minimale. nu trebuie sa ne miram ca accesul in CL e restrictiv pentru. echipele din est, caci in toata Europa pretul mediu la o astfel de intalnire este Euro20-30, iar forul european are cota din incasari. iar daca acestea sunt prea mici, echipele respective devin neinteresante!
oricum decat un stadion plin, dar tacut (multi vin la astfel de meciuri ca la teatru), mai bine 10 -15 mii spectatori "rai".