FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Rosenborg

«1345»
Captain RedBlue10.08.2005 18:34
si tot legat de ce zici tu...ok...inteleg lipsa de forma, dar nu cred ca un jucator poate avea o lipsa de forma atat de acuta si atat de lunga...deja m-am plictisit sa astept revenirea in forma a lui Cristea;forma pe care a avut-o vreo 2 meciuri de altfel:)))de aici rezulta ca acea "forma " buna a fost decat o intamplare...mi se pare logic...iar adevarata lui valoare este aceasta " forma " proasta din ultimul timp(vreo 6 luni asa...)

nu vreau sa fiu rau sau ironic, dar mi se pare corect ce zic...

Din pacate trebuie sa recunosc ca sunt dezamagit si eu de evolutia lui. Insa cred ca cel mai indreptatit de a lua o decizie in legatura cu faptul daca Andrei Cristea are sau nu valoare pentru Steaua este Protasov.

SteauaToronto12.08.2005 15:39

Antrenorul va lua o decizie nu voi sau Jiji Becali!

shagrat12.08.2005 15:42

ce a fost zilele astea de nu a mers adresa?ciudat...

SteauaToronto12.08.2005 15:48

Viteza la site e mica! De exemplu daca noi ne calificam in grupe dupa meciul cu Rosenborg siteul va cadea inca o data datorita numarului mare de accesari! Si mai ales ca am gasit o solutie la site ca sa punem video o sa vorbesc cu George sa platim mai mult la viteza ca sa mearga mai bine!

Captain RedBlue12.08.2005 15:50

Asta ma intrebam si eu! De doua zile incerc sa accesez site-ul si nu reusesc! Ma gandeam ca au fost ceva probleme tehnice.

shagrat12.08.2005 15:54

da intr-adevar....mai ales ca era o discutie interesanta despre Cristea ultima oara:)

ADRIAN PACURAR12.08.2005 17:00

Toate se rezolva in timp , dar Cristea tot nu ma convinge !Pacat si sper pentru psihicul lui sa nu mai fie huiduit de un intreg stadion!

shagrat12.08.2005 17:04

[bine macar ca a inteles si Gigi sa nu il mai ridece in slavi atata!chiar l-a criticat si asa poate va trage mai tare de el Cristea si ar putea sa ajunga macar la nivelul in care sa ajute echipa p final de meci....ca mai mult( am mai scris despre asta) nu poate si nici nu trebuie sa fim naivi sa asteptam mai mult de la el...

Virgil13.08.2005 01:12

Referitor la faptul ca suporterii nu au umplut stadionul.

A iesit la iveala prostul management al clubului.Nu au judecat corect pretul biletelor.Nu au tinut cont de pungile oamenilor,s-au gandit numai la castigul lor.

Se plang cei care lustruiesc pantofii conducatorilor,ca nu s-au vandut abonamentele.

Cum sa se vanda ? Chiar asa,bagandu-te in intimitatea omului ?

Ca sa nu se creeze suspiciuni,era suficient sa ceara pentru identificare,doar numele si o poza tip legitimatie.Nici in regimul comunist nu se cerea mai mult.E "regimul" lui GB mai al dracului... Hai ba...

Nu trebuiau sa mai plateasca cei care aveau abonamente,biletul in aceasta faza.Cel putin in aceasta faza.

Pe de alta parte se vede clar ca nu mai exista acea euforie de la meciurile cu Valencia si Villarreal.

Atunci era iarna,frig,mai putine posibilitati de a-ti umple timpul.Acum e inca vara.Lumea e in concedii.Ce sa faca omul?Sa vina de la mare sau de la munte ca sa vada meciul?

Trebuia putina orientare si stadionul s-ar fi umplut.

Nu prea le-a dat de gandit nici numarul mic al suporterilor veniti la meciul cu Dinamo.

Cine nu gandeste,plateste.

 

Referitor la meci.

Toata vina porneste de la conducatori.Au lasat sa plece trei piese grele.

Nu au adus un mijlocas si inca un atacant,minimumul cerut de Protasov.

Pe banca de rezerve a Stelei din cei 6,patru erau fundasi.

Si vrei rezultate ?

Rezultatul meciului cu Rosenborg este amenda data de Providenta,greselilor(relelor) savarsite de acesti doi oameni,MM Stoica si Ciobanul.

Isi merita soarta cu prisosinta.

Meciul de la Trondheim usor ? Ha.Ne vor manca aia cu fulgi cu tot.

Da Doamne sa nu fie asa.

 

PS Arbitrajul mi s-a parut a fi unul de clasa,in ciuda temerilor unora care vad peste tot comploturi ale UEFA indreptate impotriva Stelei.

 

SuperRadoi,un extrem de mare fotbalist.Jos palaria.De fapt cu asta trebuia sa incep;el a fost cel mai bun,cel mai profesionist de pe teren.

ANTIgigi13.08.2005 06:08

Captain RedBlue mi se pare ca tu anul trecut ai vazut alt campionat.Cu exceptia meciului cu Valencia, "Globul de aur" numit Cristea nu a jucat nimic...asa ca nu ai deloc dreptate.a fost titular mai mereu si nu a facut nimic.a fost nevoie de fundasi si mijlocasi sa'i faca lui treaba.

shagrat13.08.2005 07:55
Captain RedBlue mi se pare ca tu anul trecut ai vazut alt campionat.Cu exceptia meciului cu Valencia, "Globul de aur" numit Cristea nu a jucat nimic...asa ca nu ai deloc dreptate.a fost titular mai mereu si nu a facut nimic.a fost nevoie de fundasi si mijlocasi sa'i faca lui treaba.

 

absolut corect...

Captain RedBlue13.08.2005 10:05
Captain RedBlue mi se pare ca tu anul trecut ai vazut alt campionat.Cu exceptia meciului cu Valencia, "Globul de aur" numit Cristea nu a jucat nimic...asa ca nu ai deloc dreptate.a fost titular mai mereu si nu a facut nimic.a fost nevoie de fundasi si mijlocasi sa'i faca lui treaba.

1.Am vazut acelasi campionat pe care l-ai vazut si tu!

2.Cu exceptia meciului cu Valencia si cu Poli in ultima etapa! Adica atunci cand a trebuit!

3."Globul de aur" numit Cristea e o idee care nu-mi apartine! De unde ai scos-o! Parca am auzit pe altcineva spunand asta! Stii tu cine!

In final sa nu crezi ca-i tin partea, dar parca e prea mult sa-ti huiduiesti proprii jucatori! Atat de multa energie consumata, demna de o cauza mai buna... De exemplu sa-i huiduiti pe norvegieni!

Captain RedBlue13.08.2005 11:30

www.fcsteaua.ro

sectiunea lotul Stelei/jucatori/statistici

citez:

<<...Cristea a fost notat de suporteri in 41 meciuri . media generala este 6.83

Media cea mai buna obtinuta de Cristea a fost pentru meciul Steaua - Valencia 2-0 (6-3p) (Cupa UEFA 2004-2005) cand a obtinut media 9.47

...

Media cea mai slaba obtinuta de Cristea a fost pentru meciul FC National - Steaua 1-0 (Campionat 2004-2005), cand a obtinut media 3.69

...

Goluri marcate

...

- Cupa UEFA 2004-2005

- Steaua - Valencia 2-0 (6-3p) (2)

- Campionat 2004-2005

- Dinamo - Steaua 0-1 (1)

- Steaua - Craiova 5-0 (1)

- Steaua - Farul 3-1 (1)

- Steaua - FC National 5-1 (2)

- Steaua - Apulum 3-0 (1)

- Steaua - Poli Timisoara 2-1 (1)

...

Cristea a fost cel mai bun de pe teren in urmatoarele meciuri:

Steaua - Valencia 2-0 (6-3p) cu nota 9.47

Asadar, Cristea a fost omul meciului intr-un meci

Cristea a fost cel mai slab de pe teren in urmatoarele meciuri:

Steaua - Rosenborg 1-1 cu nota 4.41

Steaua - FCM Bacau 2-0 cu nota 5.21

FC National - Steaua 1-0 cu nota 3.69

Steaua - CFR Cluj 1-0 cu nota 4.69

Asadar, Cristea a fost cel mai slab de pe teren in 4 meciuri.

...

Statisticile de pe acest site se bazeaza pe note date de suporteri ai Stelei, dupa fiecare meci oficial, incepand cu sezonul 2002-2003>>

am incheiat citatul

Acum stim despre ce campionat vorbim si ce am vazut in sezonul trecut. Noi i-am dat si notele cele mai bune si pe cele mai proaste. Ma mir ca acum unii nu-si mai aduc aminte cate goluri a marcat si cand a jucat mai bine decat acum.

ANTIgigi13.08.2005 19:24

Domnule capitan....esti cam mare fan al acestui personaj numit Cristea nu crezi?ma intreb de ce oare...vrei sa demonstrezi cam multe...doar ca eu nu sunt singurul care il contesta...sper ca stii asta...nu am avut nimic sezonul trecut absolut nimic(kiar daca am avut am zis sa treaca de la mine mai ales ca a dat gol cu javrele).iti zic eu ca singurele goluri ajutatoare au fost in meciurile cu Dinamo si cu valencia...in meciu cu Poli daca nu dadea el gol dadea altu' si tot ne scoteam....dar totusi ma mira faptul ca esti mult prea PRO Andrei Cristea...ar trebui sa'i revina ARNOLD ca altfel va avea tare mult de suferit.shtii?!

SteauaToronto13.08.2005 19:58

Domnu AntiGigi daca ,,dumneavoastra" va considerati suporterul echipei Steaua cum aveti tupeul sa injurati proprii jucatori?

Bai nesimtitilor Cristea este doar un pusti cum credeti ca s-a simtit cand a fost huiduit de unii ,,suporteri" cand a iesit din teren???

 

Mai bine gura mica ca va dau exemple de pe acest forum:

 

1.Virgil SLV a spus cand a fost anuntat transferul lui Banel Nicolita la Steaua(,,O sa am pe cine sa injur acum" ).Si acum Banel joaca extraordinar si este iubit de suporteri.

2.Neaga a fost contestat si el de suporteri si pana la urma toate lumea il plange acum!

3.Dica a fost contestat de suporteri si injurat in tot halul si uite datorita lui putem spune ca am ajuns Campionii Romaniei!

4.Si acum o sa vina si vremea lui Cristea care o sa va inchide gura la toti!

 

Forza Steaua pana la moarte si dincolo!

Virgil14.08.2005 01:10
4.Si acum o sa vina si vremea lui Cristea care o sa va inchide gura la toti!  

 

Cristea traverseaza o perioada nefasta in cariera sa.Pentru a-si reveni trebuie sa-si recapete in primul rand increderea in el.Cred ca i-ar fi de mare folos sa inceapa prin a inscrie un gol.Dar la modul cum joaca,parca fugind de balon,nu stiu daca se va intampla prea curand.Probabil ca isi va reveni si vom avea din nou ocazia sa-l aplaudam si sa-i scandam numele.

 

Cand un jucator greseste intruna intr-un meci,mi se pare firesc sa fie fluierat.

Corul de fluieraturi este semnalul dat antrenorului ca ar cam fi timpul sa-l schimbe,pentru a nu mai fi tinta ironiilor si injuriilor celor care au platit biletul de meci.

Captain RedBlue14.08.2005 04:41
Domnule capitan....esti cam mare fan al acestui personaj numit Cristea nu crezi?ma intreb de ce oare...vrei sa demonstrezi cam multe...doar ca eu nu sunt singurul care il contesta...sper ca stii asta...nu am avut nimic sezonul trecut absolut nimic(kiar daca am avut am zis sa treaca de la mine mai ales ca a dat gol cu javrele).iti zic eu ca singurele goluri ajutatoare au fost in meciurile cu Dinamo si cu valencia...in meciu cu Poli daca nu dadea el gol dadea altu' si tot ne scoteam....dar totusi ma mira faptul ca esti mult prea PRO Andrei Cristea...ar trebui sa'i revina ARNOLD ca altfel va avea tare mult de suferit.shtii?!

1.Raspunsul tau demonstreaza ca nu ai citit cu atentie ceea ce am scris; inainte de a te avanta in ironii, vreau sa te intreb: l-ai contestat cu atata vehementa pe <<acest personaj numit Cristea>>, jucatorul propriei tale echipe, inca de la inceput? Tu nu ai fost printre cei care l-au notat? Daca raspunsul tau este da, esti meserias, nu am ce zice, de ce nu te duci tu la club sa-i spui lui dom` Jiji pe cine sa transfere si pe cine nu?

2.Am raspuns cu o statistica de pe aceast site, tocmai ca sa nu spui ca sunt subiectiv si tin eu cu Cristea;

daca nu stii sa o interpretezi si raspunzi cu argumente de genul <<iti zic eu...etc>>, nu are rost sa mai continuam discutia.

Imi permit sa comentez eu statistica golurilor marcate:

Steaua-APULUM 3-0- 5 decembrie, au marcat :A.Cristea(49'),Neaga(51),Dinita(90+2)<<primul gol marcat, conteaza asta cred eu>>

Dinamo-Steaua 0-1- 22 august - a marcat: Cristea('84)<<unicul gol marcat, cel al victoriei>>

Steaua-U Craiova 5-0- 29 august - a marcat:Dica(13,18,pen61), Cristea(14), Bostina (72)<< al doilea gol, al desprinderii, la un interval de 1 minut fata de primul>>

Steaua-Farul 3-1- 19 septembrie - a marcat:Lovin(57),Cristea(59),Ogararu(61)/Gurita(90)<< al doilea gol, al desprinderii, la un interval de 2 minute fata de primul>>

Steaua-Poli Iasi 0-1 -3 octombrie - a marcat: Adrian Cristea('64)<<unicul gol marcat, cel al victoriei>>

Steaua-FC National 5-1- 31 octombrie - au marcat:Nega(34pen,64),Oprita(35),Cristea(76,77)/Caramarin(80)<< doua goluri marcate, la interval de 1 minut unul fata de altul>>

Steaua-Poli Timisoara 2-1<<golul egalizator, cel care ne-a dat speranta victoriei si in final titlul>>

Mai crezi ca doar golurile cu Valencia sau Dinamo au fost singurele goluri ajutatoare?

In final multumesc atat celor care mi-au impartasit opiniile, cat si celor care nu au fost de acord cu mine si au facut acest lucru in mod civilizat. Consider ca subiectul este incheiat.

ANTIgigi14.08.2005 08:57

Steaua Toronto invata limba romana, a contesta nu e totuna cu a injura.vezi ca o dai in prosteala.v'ati gasit voi 2 acuma sa i tineti partea.mie mi'a cam ajuns 1 an de zile in care nu a facut nimic.vorba ta Capitane...am inkeiat discutia.

Captain RedBlue14.08.2005 09:14
Steaua Toronto invata limba romana, a contesta nu e totuna cu a injura.vezi ca o dai in prosteala.v'ati gasit voi 2 acuma sa i tineti partea.mie mi'a cam ajuns 1 an de zile in care nu a facut nimic.vorba ta Capitane...am inkeiat discutia.

Domnule ANTIgigi trebuie sa fii de acord ca e posibil sa nu fim toti de aceeasi parere! Cat timp iti aperi opiniile si nu jignesti totul e OK! Eu am adus argumente la ce am spus, fa si tu la fel si nu se supara nimeni!

ANTIgigi14.08.2005 11:30

nu are rost sa'mi pun mintea si sa ma iau la discutii cu voi.....ce argumente doresti...cel mai bun e faptul ca numai tu il aperi in timp ce nimeni nu mai zice nimic de Cristea decat in sens negativ...prea mult i susti partea lui...mai era cineva cu ceva timp in urma care il sustinea partea lu Becali si intre timp a disparut de pe site...oare la fel vei face si tu ?...Capitane sa dea Dumnezeu sa fie asa cum zici tu...sa fie doar forma de moment...kiar imi doresc acest lucru...ca doar vorba lu Gigi-cine ajunge la Steaua doar are valoare.

Captain RedBlue14.08.2005 11:41

Paralela cu Becali nu-si are rostul! Nu-l simpatizez nici eu! Nu vreau decat sa intelegi ca a lovi intr-un jucator cazut deja la pamant nu ajuta cu nimic!

Daca nu va mai face fata la Steaua sunt sigur ca Protasov nu-l va mai folosi! Sper, spre binele carierei lui Cristea, sa-si revina cat mai repede!

SteauaToronto14.08.2005 11:56
Steaua Toronto invata limba romana, a contesta nu e totuna cu a injura.vezi ca o dai in prosteala.v'ati gasit voi 2 acuma sa i tineti partea.mie mi'a cam ajuns 1 an de zile in care nu a facut nimic.vorba ta Capitane...am inkeiat discutia.

Ce mahhhhh?? daca eu priveam meciul la satelit si cand a iesit Cristea toata lumea zicea: ,, Baga.... p... in tine Cristea" si in timpul meciului se auzeau strigate la adresa lui! Ala e doar un pusti care este debia la inceput si ii trebuie sprijin sa faca ceva!

reddog14.08.2005 16:12

Adevarul e ca Cristea nu mai joaca mai nimic. Totusi v-a adus acea victorie cu Valencia, fapt pentru care cred ca ar trebui sa ii mai acordati credit in continuare.Nu uitati ca asa s-a intamplat intr-o perioada si cu Dica, nici unul de la voi nu prea ii mai agrea jocul si acum e deja un idol de-al vostru si, nu degeaba, singurul jucator convocat de Piti la nationala.

«1345»