E SIGUR! Steaua nu va avea suporteri în "ªtefan cel Mare"
În cursul zilei de ieri patronul formației din Ghencea a declarat cã renunțã la biletele oferite de clubul Dinamo suporterilor Stelei în vederea derby-ului de sâmbãtã, din ªtefan cel Mare.
Deși oficialii clubului Dinamo au insistat ca biletele sã intre în posesia "roș-albaștrilor", Jandarmeria a primit în acest sens un comunicat oficial din partea formației din Ghencea, prin care steliștii decid sã renunțe la cele 676 de bilete, reprezentând 5% din capacitatea stadionului Dinamo.
Reprezentanții Jandarmeriei au înștiințat clubul Dinamo, urmând ca gruparea "alb-roșie" sã punã în vânzare cele 676 de bilete. Circa 200 de fani ai "câinilor" urmeazã sã se prezinte la stadionul din ªtefan cel Mare pentru a se asigura cã tichetele nu vor intra în posesia suporterilor formației din Ghencea.
De asemenea, orice persoanã care va intra în Stadionul Dinamo purtând însemnele Stelei va fi datã afarã.
Cum sa-l omoram pe cioban???