Victore, n-ai fix nicio treaba. Nu tine nici metoda asta. Nu poti tu atinge vreo coarda sensibila cu postul asta patetic, pentru ca tu nu poti rezona la alte lucruri ne-monetare. Esti foarte impertinent cand iti permiti sa spui ca suporterii Stelei au ingropat meciul cu Buzaul.
Tu nu poti pricepe ce inseamna sa fii ¨trup si suflet pentru culori¨ fara interes, aceste culori murdarite de cioban. Noi tocmai pentru curatarea acestor culori de mizeria becaliana militam. Ca sa putem fi trup si suflet pentru culori pe viitor, nu sa ne mintim ca se poate face abstractie de acest cancer. Intelegi macar de ce este numit cancer seful tau?
Da, in mintea oricarui stelist Becali e de vina pentru tot ce se intampla, pentru ca el vrea sa se bage in tot, si din pacate ii si iese. Deocamdata. E un dictator al timpurilor moderne care spera ca va rezista mult timp cu aceasta atitudine. Nu a dat niciodata de inteles ca-si va schimba aceasta atitudine, de aceea il vrem disparut de la club prin orice mijloace, si oricat ar dura.
Da, e un scop nobil, pentru ca noi, spre deosebire de tine, nu facem asta din vreun interes sau motiv, inafara de dragostea pentru culori.
Dar tu normal ca nu o sa intelegi niciodata asa ceva; probabil e in fisa postului tau.