FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Dinamo - Steaua 1 - 1 (0 - 1)

«12347»
Getodacu27.10.2008 17:03
O sa fie un neasteptat 2-0 pentru Steaua si javrele o sa isi linga coada de ciuda...Vreau razbunare si vreau sa vad javrele urland de durere!!!!

 

Moarte javrelor!!!!

 

FORZA Steaua

 

Cata ura! d c nu putem fi cu totii prieteni?! :)))

oase27.10.2008 18:22

frate vreau si vin si io la meci da nu am bilete

am nevoie de 2 bilete daca poti sa ma ajuti iti las un nr de telefon 07******** George busteni si id-ul meu de mess e ******* pls help me thank"s

punkboy27.10.2008 18:29

nu mai lasati nr tel.id-uri fratilor,te duci in ziua meciului si iti iei de la casele de bilete dar sa fi atent sa nu porti culorile Clubului,sa sti ca nu se vor vinde toate biletele in sectorul nostru

Ic3MaN27.10.2008 18:33
Din lista de accidentati a blatistilor din groapa, doar Pulhac si Bratu conteaza, chiar daca primul a avut un sezon slab.

 

Innebunesc cand citesc prin presa: s-a mai rupt un dinamovist, Ze Diabate... cine dracu o mai fi si asta, ceva vedeta la Dinamo? Thiago e masa neglijabila, Zicu e eternul accidentat(Plesanul lor), Niculae si Kalanga nu sunt piese de baza.

 

Ei sunt penibili, noi suntem penibili, insa un asemenea meci scoate ce este mai bun din ambele echipe.

 

Meci de 1X2, in care sper ca jucatorii nostri sa aiba o tresarire de orgoliu.

 

Ii vreau pe Neaga si Ochirosii in teren. M-am saturat de experimente.

 

Primul 11:

 

--------------- Zapata -------------------

 

- Ogararu - Goian - Ghionea - Marin -

 

- Szekely - Radoi - Petre - Ochirosii -

 

---------- Neaga - Kapetanos ----------

 

 

si eu cam la aceeasi echipa ma gandeam.trebuie sa joace doar stelistii adevarati,care mor pt echipa asta. fular-campionii fular-campionii

:steag_cruce_invers::steag_sah_mic:

Ic3MaN27.10.2008 18:39
Nici nu stii ce sa spui despre meciul asta, cum a spus Bogdan4Steaua, noi suntem penibili, ei sunt penibili. Unde mai pui ca ei au probleme cu lotul (nici noi nu stam extraordinar) dar pe de alta parte anul asta sunt decisi sa spele rusinea pe care o traiesc de atatia ani si sa ia campionatul CU ORICE MIJLOACE (vezi meciul cu Otelul si nu numai), d-asta ma tem in primul rand. Din cate am auzit o sa fim arbitrati de Tudor si asta nu e un lucru bun. Trebuie sa castigam meciul asta, ar fi un debut bun pentru Dorinel si ar fi primul pas catre o revenire. Avem nevoie, ne asteapta meciuri foarte grele si dupa asta.

 

 

 

nu cred ca va fi Tudor.cica el e delegat in UCL etapa asta:)) sa speram ca il odihnesc pt UCL si nu o sa-l delege.nu stiu cine ar putea arbitra derbiul

andyro27.10.2008 18:46
nu mai lasati nr tel.id-uri fratilor,te duci in ziua meciului si iti iei de la casele de bilete dar sa fi atent sa nu porti culorile Clubului,sa sti ca nu se vor vinde toate biletele in sectorul nostru

 

Punkboy bate campii ca de obicei - cum zicea si @rezistentaultras, cu biletele cumparate de la case NU SE VA PUTEA INTRA IN SECTORUL STELIST.

punkboy27.10.2008 19:00

pai dc sa nu se intre cu biletele de la casele de bilete,pai altfel dau in judecata clubu Dinamo :))

SRamos27.10.2008 19:55

Daca nici pe astia, atunci pe cine?!

Meciurile cele mai grele au trecut (cu Buzau si Otopeni din Ghencea) acum urmeaza Dinamo si rApid in deplasare... :yeahh:

Toate ca toate sper sa castigam :thumbsup:

Sper ca Dorinel sa gaseasca 11-le potrivit si sa ii batem pe maidanezi forzateaua

Blackzie27.10.2008 20:11
Ii vreau pe Neaga si Ochirosii in teren. M-am saturat de experimente.

 

Primul 11:

 

--------------- Zapata -------------------

 

- Ogararu - Goian - Ghionea - Marin -

 

- Szekely - Radoi - Petre - Ochirosii -

 

---------- Neaga - Kapetanos ----------

 

Bogdan pentru antrenor, Bogdan pentru antrenor! :happy:

 

Tare echipa.. Mi-ar placea sa o vad pe teren..

Dar depinde ce dicteaza jjjjjj.... Oricum forza Steaua sper sa obtinem 3 puncte. Daca pierdem cu Dinamo.. Greu sa-i mai ajungi.

sthelystu_200527.10.2008 20:34

Deci sa inteleg ca singura modalitate de a merge in "groapa" este sa cumparam bilete de la stadionul lui Dinamo? chiar nu mai exista alta posibilitate? :(

bodanelu27.10.2008 21:09

la cat de putine bilete sunt... nu prea cred. Si poate nici alea nu o sa fie, dupa ultimele vorbe ale lu jijica

AcMilan1427.10.2008 23:29

Cu toti ne dorim razbunare pe javre... daca si ar dori si jucatorii la fel de mult ca noi si ar juca cu daruire altfel ar sta soarta meciului. Dar dupa ultimele(5) rezultate sunt sceptic ca vom reusi sa facem ceva.

 

Biletele abia ajung la galerie, nu va mai agitati numai dati cereri pentru ca nimeni nu va poate ajuta. Mi se pare ca au si ei la intrare "sistem modern" si nu se va putea intra cu bilet din alta parte a stadionului. In alte parti ale stadionului este riscant dar daca mergeti mai bine vorbiti intre voi sa nu fiti singuri sa mergeti mai multi. Daca ati sta la tribuna 1 vreo 50-60 de oameni(fara semne ale clubului) si v-ati bucura la vreun gol de al Stelei nu vad care de pe acolo ar avea tupeul sa sara la bataie

Spoonman28.10.2008 09:30
cu tine vor fii 601 sau 1001..in functie de preferinte.

 

1001 e bun frate... sangele lu Hristos... da va recomand numai de la cunoscutzi... ca daca nu are butoiele curate iti crapa capu de durere a doua zi (pe la noi i se mai spune 1000 shantz) in concluzie cel mai bun vin din Romanica... CLAR PREFER 1001... :D scuzatzi off topic... nu am putut sa ma abtzin...

maye28.10.2008 09:48

Nu vreau de la meci nimic...vreau doar sa`l vad mort pe cioban!

rattlesnake28.10.2008 10:14

Si daca-i batem pe Dinamo ce rezolvam??? O sa apara ciobanu iar la TV laudandu-se de cum a facut el echipa castigatoare si ca nu mai e nevoie de niciun transfer :angry:

 

Nu ma uit la meci, si pentru prima data in viata prefer sa piarda Steaua contra lui Dinamo. Chit ca-l vad pe Borcea laudandu-se decat sa vad javra asta penala!

 

AFARA CIOBANE!!!

Ic3MaN28.10.2008 13:07

@rattlesnake

 

Singura veste buna pt noi,legata de aparitiile lui Jiji la TV,este inceperea campaniei electorale;deci Jiji nu o sa mai apara la TV cum vrea muschii lui si numai in emisiuni politice. Turul asta scapam de idioteniile lui.

 

 

Nu mai cita tot postul anterior!

Flaviu8628.10.2008 14:12

Sambata pe teren cu "spucatii" sa fie 10 romani + Zapata, indiferent de la Radoi la Filip si invers, vreau sa-i vad jucand cu sufletul, ca strainii vin si pleaca ei nu am treaba, nu stiu ce ii ala derby cu Dinamo si ce important ii pentru suporteri. Forza Steaua! Bafta Munti!

aleyanddru28.10.2008 14:20
--------------- Zapata -------------------

 

- Ogararu - Goian - Ghionea - Golanski -

 

- Szekely - Radoi - O.Petre - Ochirosii -

 

---------- Neaga - Kapetanos----------

 

Welcome back Neaga :hooray:

Daca jucam asa pierdem sigur...... eu c-am asa o vad:

------------------Zapata---------------------

 

Golanschi-Goian -Radoi- P.Marin-

 

-Secheli -Tiago - Toja-

 

Stancu- Moremo

 

Pedriel

 

Fundas dreapta mai bun ca Golanski-nu avem

Mijlocas-stinga mai bun ca Toja - nu avem

Radoi-nu prea poate pasa mai bine decit Tiago

Pedriel-om de nationala cred ca va face treaba buna doar trebuie folosit

Toja - la prima selectie cel mai un om de pe teren a Columbiei contra Braziliei si la noi - isi bat joc de el trebuie folosit cit mai mult ca se inteleaga din priviri cu coechipierii

Sau s-ar putea folosi echipa din tur cu Galatasaray Pedriel=Arturo

Si poate vom avea atacuri pornite de le fundasi=Golanski

Tot raul s-a pornit de la venirea lui Ogararu si introducerea acestuia in teren pe Blat de catre idolul vostru Lacatus (din 10 centrari una buna)

 

Si daca-i batem pe Dinamo ce rezolvam??? O sa apara ciobanu iar la TV laudandu-se de cum a facut el echipa castigatoare si ca nu mai e nevoie de niciun transfer :angry:

 

Nu ma uit la meci, si pentru prima data in viata prefer sa piarda Steaua contra lui Dinamo. Chit ca-l vad pe Borcea laudandu-se decat sa vad javra asta penala!

 

AFARA CIOBANE!!!

Ce vorbiti de parca Ciobanul ar vrea raul echipei

Neaga la echipa a doua-demult trebuia caci marca cam ca Arthuro

Arthuro Kapetanos-transferuri facute de Lacatus si Ilie

Ciobanu a gresit doar cu Semedo

Restul transferurilor sunt bune-Doar trebuiesc folositi regulat si pe posturile lor

 

@Flaviu86

nu uitati cu cine am ajuns pe locul doi in sezonul trecut-strainii

Romaniii in afara de suflet si un joc stupid nimic nu au uite-Dinamo ce joaca

STRAINII uite-CFR ce joaca

ultra_ss28.10.2008 15:08

ma gandesc cu groaza daca ne bat javrele ce o sa sparga baiatu geamuri,parbirze,lunete de la audi-uri

Allyylla28.10.2008 15:44

deci acest derby, Dinamo-Steaua, respectiv, Steaua-Dinamo este cel mai cunoscut derby din Romania,.,,, razboiul orgoliilor, daca nici in acest meci nu castigam, daca ne lasam umiliti in fata dusmanilor nostri vesnici, javrele astea .... :-j... chiar nu stiu ce sa mai cred...

nu mai recunosc echipa:)

unde e sufletul depus in fiecare meci?

 

 

 

dezamagire totala :-j

 

 

 

oricum abia astept meciul

 

 

FORTZzA Steaua:x:X:x:x:x:X

spiridusu28.10.2008 16:14

cate bilete au rezervate stelistii ??? si cand se pun in vanzare ?

4_ever_steaua28.10.2008 16:51

va fi un meci extrem de greu...nimeni nu ar mai suporta o infrangere a Stelei in fata acestor increzuti..nici nu mai stiu la ce sa ma astept..dupa meciurile slabe facute de Steaua ar fi greu sa visez la o victorie...dar cine stie...sper sa ii bagam pe ei in propria groapa..forza Steaua

1uLy4Nn28.10.2008 16:52

pronosticul meu este 2-1 pt Steaua dar cum mie niciodata nu imi ies scorurile o sa fie 3-1

SRamos28.10.2008 17:16

@aleyanddru

 

Cea mai proasta echipa posibila e aia care ai facuto tu!!!

Deci am lua bataie rau de tot, pai tu te crezi la fifa?! sau ce... tu nu o\vezi ca Toja nu joaca nimic, Tiago nu a mai jucat de nush cat timp, si nu are fata de derby... Ov Petre si Lovin sunt peste Tiago de N ori (mai ales Petre), Pedriel a jucat doar 2 meciuri de cand a venit la Steaua, si tu vrei sa joace titular cu Dinamo...

Lasa-i pe altii sa faca echipe, ca nu te pricepi! :confused:

 

 

 

 

cornisa5828.10.2008 17:55

Nici nu mai știu sã aștept acest derby sau mai bine nu totuși am încredere cã nimic nu țime pînãn veci și asta e valabil și pentru jocul nostru ne revenim și batem cãinii . Hai Steaua .

:steag_cruce_invers: :steag_cruce_invers: :steag_cruce_invers:
«12347»