FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Otelul - Steaua 2 - 0

«123456»
Mihai Somanescu17.10.2008 15:18

http://blog.mysport.ro/stelista_yo/2008/10...spre-demnitate/

 

"Steaua nu trebuie sã aibã doar atacanți, ci și un joc de atac. Pe vremuri toatã lumea fãcea faza de atac și de apãrare, acum Steaua nu mai joacã la fel, chiar dacã are atacanți. Steaua a renunțat ușor la Thereau, la Pepe Moreno.Dacã chiar vrei sã te califici în Cupã, bagi titularii de la început și apoi odihnești 2-3 jucãtori", a spus Emeric Ienei la Telesport.

Mihai Somanescu17.10.2008 15:24

@ bodanelu

 

si eu vin in b.

 

@all

 

 

Daca Jiji e de vina ca i-a adus lui Laca jucatori slabi, inseamna ca Marius Stan ar trebui crucificat de Grigoras, pentru ca in fiecare an vinde ce are mai bun si aduce jucatori anonimi, de 4-5 mii de euro. Stiti cine e Pena? E un anonim, la fel ca Bourceanu sau bulgarii aia.

Laca primeste atacanti sud-americani si nu reuseste sa creeze mai mult de 3 ocazii pe meci. Daca Jiji e vinovat la infrangeri, inseamna ca tot el e si la victorii. Atunci nu mai antreneaza el...

Abia astept sa treaca alegerile astea...

ssinpadureacualune17.10.2008 15:25

Gata macar cu LA-CA-TUS incontinu! Eu unul cat de simbol ar fi nu mai pot sa-i scandez numele.Nu mai pot pt ca asta nu e Lacatus. Lacatus ar fi avut curajul sa piarda pe mana lui, ar fi avut onoare...repet asta nu e Lacatus. Cum spunea un tovaras, Lacatus nu are presiune la Steaua, Becali il iubeste ca ii face toate poftele, iar noi suporterii il iubim ca exista.Pentru mine deocamdata Lacatus nu mai exista si nu o sa-i mai strig numele.Nu il voi injura niciodata, dar nici nu ii voi mai scanda numele...

ThereauRistul17.10.2008 15:26
@ bodanelu

 

si eu vin in b.

 

@all

 

 

Daca Jiji e de vina ca i-a adus lui Laca jucatori slabi, inseamna ca Marius Stan ar trebui crucificat de Grigoras, pentru ca in fiecare an vinde ce are mai bun si aduce jucatori anonimi, de 4-5 mii de euro. Stiti cine e Pena? E un anonim, la fel ca Bourceanu sau bulgarii aia.

Laca primeste atacanti sud-americani si nu reuseste sa creeze mai mult de 3 ocazii pe meci. Daca Jiji e vinovat la infrangeri, inseamna ca tot el e si la victorii. Atunci nu mai antreneaza el...

Abia astept sa treaca alegerile astea...

-----------------------------------------------

de acord 100%...

Alin Marinescu17.10.2008 15:28

N-avem antrenor , nu se leaga nimic..jucam doar cu mingii luni . Laca , lasa-ne inainte sa ne distrugi !

Dj17.10.2008 15:29
Gata macar cu LA-CA-TUS incontinu! Eu unul cat de simbol ar fi nu mai pot sa-i scandez numele.Nu mai pot pt ca asta nu e Lacatus. Lacatus ar fi avut curajul sa piarda pe mana lui, ar fi avut onoare...repet asta nu e Lacatus. Cum spunea un tovaras, Lacatus nu are presiune la Steaua, Becali il iubeste ca ii face toate poftele, iar noi suporterii il iubim ca exista.Pentru mine deocamdata Lacatus nu mai exista si nu o sa-i mai strig numele.Nu il voi injura niciodata, dar nici nu ii voi mai scanda numele...

 

 

acelasi lucru il simt si eu..

Joint17.10.2008 15:30
Multumim mult, Laca-simbbol-fiara- si ce mai vrei tu.

Nu conteaza ca ne-ai facut praf, ramii simbolul nostru si la anul, in B !!!

si la anul in B vi sa susti echipa? ca eu ma duc!

 

Drum bun !!! Du-te tu sa o sustii si in locul meu !!!

 

Adrian17.10.2008 15:33
si la anul in B vi sa susti echipa? ca eu ma duc!

 

 

O sa vin in b asa cum vin si in a.

Si daca echipa nu va juca, iar o sa comentez si o sa acuz.

 

Tu se pare ca nu intelegi sau nu vrei sa intelegi ce tot zic eu.

 

 

Antrenorul asta de acum al Stelei nu stie nimic!

O fi el mare stelist dar nu stie nimic cand e vorba de a antrena o echipa.

 

Nu o sa abandonez Steaua daca pica in b.Stai tu linistit.

 

Ma intreb insa ce fel de stelist esti tu daca pe tine nu te-ar deranja deloc o retrogradare a Stelei?!

bodanelu17.10.2008 15:36

@Adrian nu era adresata tie intrebarea.

Nu, nu m-ar deranja retrogradarea daca stiu ca iese ceva: Plecarea jegului de la echipa.

c.ronaldo1717.10.2008 15:37

@all

 

De ce nu incercati sa vedeti si altfel situatia?

 

De cand a venit Lacatus la Steaua, am avut rezultate mereu, mai ales cu echipele din Romania. Rar se intampla sa pierdem puncte. Acum, brusc, au venit cateva rezultate mai slabe. Oare chiar toti antrenorii de pe planeta au tinut-o din victorie in victorie? Poate este doar o perioada mai neagra a noastra.

 

Eu voi continua sa il sustin in continuare pe Marius Lacatus. Cu el antrenor, am ajuns de pe locul 5 in Liga Campionilor!!! Vreau sa cred ca este doar o perioada nefasta prin care trecem si doar cu ajutorul nostru Steaua poate trece peste ea.

 

PS: Multi dintre noi am ajuns sa fim stelisti doar la BINE. La RAU, ^*$&%^!

Weed4All17.10.2008 15:39
Gata macar cu LA-CA-TUS incontinu! Eu unul cat de simbol ar fi nu mai pot sa-i scandez numele.Nu mai pot pt ca asta nu e Lacatus. Lacatus ar fi avut curajul sa piarda pe mana lui, ar fi avut onoare...repet asta nu e Lacatus. Cum spunea un tovaras, Lacatus nu are presiune la Steaua, Becali il iubeste ca ii face toate poftele, iar noi suporterii il iubim ca exista.Pentru mine deocamdata Lacatus nu mai exista si nu o sa-i mai strig numele.Nu il voi injura niciodata, dar nici nu ii voi mai scanda numele...

 

 

acelasi lucru il simt si eu..

 

 

acelasi lucru......

 

la Steaua nu e criza de atacanti, e criza de antrenor ;)

 

Cata dreptate poti avea....

The Flyer17.10.2008 15:46
Gata macar cu LA-CA-TUS incontinu! Eu unul cat de simbol ar fi nu mai pot sa-i scandez numele.Nu mai pot pt ca asta nu e Lacatus. Lacatus ar fi avut curajul sa piarda pe mana lui, ar fi avut onoare...repet asta nu e Lacatus. Cum spunea un tovaras, Lacatus nu are presiune la Steaua, Becali il iubeste ca ii face toate poftele, iar noi suporterii il iubim ca exista.Pentru mine deocamdata Lacatus nu mai exista si nu o sa-i mai strig numele.Nu il voi injura niciodata, dar nici nu ii voi mai scanda numele...

 

gogule,mi-ai facut seara putin mai frumoasa!merci mult!

DelPiero1017.10.2008 15:56

Orice ar fi,cu Laca pana la moarte.Nu cu Steaua!Cu Laca!Si in C daca ne-ar duce,noi pe Laca il vom suge! :blush: Ooops,am fost cam porno la faza asta.Sa ma scuzati.Dar totusi...indiferent cat de infect ar juca Steaua,indiferent cati jucatori ar termina,noi il vom sustine.Doar e Simbolul nostru,nu?Hai Laca.Nu hai Steaua,hai Laca,da-o incolo de Stea.

Sunteti baieti destepti,totusi.si sper ca v-ati dat seama ca acest post este la misto.Exact cum este si jocul practicat de actuali mercenari ai Stelei,antrenati de Jijinho si de Lacatus.Noroc bun!

spider7117.10.2008 15:57

De ce nu a jucat Kapetanos??

De ce nu jucam cu doi atacanti???

De ce nu joaca Abel Moreno????

De ce jucam cu TREI inchizatori?????

De ce mai este Lacatus antrenor la Steaua??????

DE CE L-A ADUS Piturca PE Becali LA Steaua!?!?!?!?!?

sabin130717.10.2008 15:58
eu unu nu cred ca o miscare impotriva ciobanului ar avea succes.nu spun ca nu ar merita incercata...dar eu nu cred.

Nu, pe termen scurt nu o sa mearga. Niciodata. S-a ajuns in situatia actuala intr-o perioada mare de timp, multe luni, multi ani de indiferenta, pasivitate - complice. Normal ca tot pentru o perioada mare de timp trebuie protestat, constant.

Ca noi numai focuri de paie facem, ne agitam un pic si a doua zi ne resemnam. Si in momentul in care ne-am resemnat uitam de unde vine raul (nu stiu de ce i se mai spune lui becali cancer) si atacam pe toti ceilalti si pentru celelalte lucruri ¨resemnate¨. Daca ni se pare ca nu putem schimba nimic, ni se pare ca nici nu mai conteaza asa mult raul facut de becali; macar sa fim cu constiinta impacata. E un sistem de autoaparare egoist si prefacut.

Toti care au legatura cu Steaua, inclusiv noi suporterii, sunt batjocoriti de becali. Faptul ca o persoana, un individ nu poate schimba nimic doar prin actiunea lui sau prin opinia lui, nu-l absolva de vreo mizerie de la Imperator.

Nu mi se pare ca are cineva onoarea asta ¨idealista¨ ca sa o pretinda si altora. Nu atat timp cat cadrul, decorul este becali.

AmuntBoy17.10.2008 16:12

Argaseala: "Cu Otelul nu ne-a mers, insa cu Lyon va fi altfel"

 

cu astfel de mascarici la club nu o vom duce bine

thomasvictor_marian17.10.2008 16:13

ce poti sa mai spui ca mie imi vine sa las balta totul cu Steaua.am ajuns o stea cazatoare,foarte slabi.nu are rost sa mai jucam noi daca retrogradam in b de acolo mergem si mai jos si tot asa.am ajuns sa stam la mila sportului studentesc si Otelul galati .apropo ce mai fac si pedrel si ionescu,i-a luat degeaba bani aruncati in vant.........nu mai stiu ce sa zic.......nici nu stiu daca sa o mai ??sustin??

sabin130717.10.2008 16:16
"Steaua nu trebuie sã aibã doar atacanți, ci și un joc de atac. Pe vremuri toatã lumea fãcea faza de atac și de apãrare, acum Steaua nu mai joacã la fel, chiar dacã are atacanți. Steaua a renunțat ușor la Thereau, la Pepe Moreno.Dacã chiar vrei sã te califici în Cupã, bagi titularii de la început și apoi odihnești 2-3 jucãtori", a spus Emeric Ienei la Telesport.

Da, corect, este discutia normala, intr-un cadru normal. Daca ne aducem aminte ca becali a decretat ca nu trebuie Cupa atunci nu mai are sens. In primul rand pentru ca nu mai poate fi vorba de vreo motivare a jucatorilor.

Inca o bila neagra pentru becali!

Adrian17.10.2008 16:18
"Suporterii sunt influentati de persoane din afara clubului, care nu vor binele echipei, ci binele lor personal. Vorbesc despre ce bani se castiga la Steaua, astfel de lucruri ii ating pe oamenii normali. Romania nu e o tara bogata, dar nu e vina noastra, ci a celor care o conduc. Nu am fost de acord cu acel banner. Jucatorii de la Steaua au facut multe pentru club si tara, nu merita tratati asa. Nu din cauza banilor am ratat. Nu suntem suparati pe suporterii Stelei, le multumim ca vin la stadion, ci pe cei care ii influenteaza", a spus Ogararu.

 

El a precizat ca Steaua a jucat bine la Galati, a avut ocazii, dar din pacate n-a reusit sa inscrie. "Am luat prea usor golurile. Trebuie sa ne revenim fizic, ne-am dorit acest ritm din trei in trei zile si trebuie sa ii facem fata", a comentat el.

 

Si tu, George?!

boggie17.10.2008 16:31

Urmeaza sa vedem in ce colegiu electoral va candida, ca discursul paranoic al partidului l-a adoptat destul de repede.

thomasvictor_marian17.10.2008 16:34

mai bine ar schimba culorile si numele echipei.pateaza palmaresul mare si culorile rosu albastre ca au facut istorie din '80 pana acum.cu Becali la conducere Steaua nu mai e stea e o ............. mai bine imi tin gura ca daca mai zic multe din ce am pe inima o sa spuneti ca nu mai sunt stlist...........

 

tazonne17.10.2008 16:44
mai bine ar schimba culorile si numele echipei.pateaza palmaresul mare si culorile rosu albastre ca au facut istorie din '80 pana acum.cu Becali la conducere Steaua nu mai e stea e o ............. mai bine imi tin gura ca daca mai zic multe din ce am pe inima o sa spuneti ca nu mai sunt stlist...........

si emblema sa fie o oaie cu crucea in dinti:))

Harald17.10.2008 16:50

de ce nu va luati de George acum?

 

adica cum isi permite sa ne critice pe NOI, care sustinem echipa la bine si la rau?!

medichit17.10.2008 16:54
De ce nu a jucat Kapetanos??

De ce nu jucam cu doi atacanti???

De ce nu joaca Abel Moreno????

De ce jucam cu TREI inchizatori?????

De ce mai este Lacatus antrenor la Steaua??????

DE CE L-A ADUS Piturca PE Becali LA Steaua!?!?!?!?!?

 

e rusinos!!!! La primele 4 intrebari n-am ce sa raspund, insa raspunsul se afla prin intrebarea 5.

cat despre 6, ce sa mai zic stim cu totii cine e Piturca si cat de valoros a fost, este si va fi vreodata ... .E doar o nonvaloare, antrenor la nationala si la ce te poti astepta de la el?

Asta e, trebuie sa mergem inainte, dar nu oricum, trebuie sa facem ceva, insa nu stiu ce-am putea face noi, aici, acolo la echipa e problema, pestele cand se impute, de la cap porneste, si la noi cred ca e deja putred.

thomasvictor_marian17.10.2008 16:57
mai bine ar schimba culorile si numele echipei.pateaza palmaresul mare si culorile rosu albastre ca au facut istorie din '80 pana acum.cu Becali la conducere Steaua nu mai e stea e o ............. mai bine imi tin gura ca daca mai zic multe din ce am pe inima o sa spuneti ca nu mai sunt stlist...........

si emblema sa fie o oaie cu crucea in dinti:))

multa dreptate fara bou sau mai bine zis oaia de Becali am fi undeva sus foarte sus.mi se face rau cand aud de el.

«123456»