FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

SUPORTERII STELEI CONTRA GAZETEI SPORTURILOR

«12345»
ADRIAN PACURAR24.09.2005 10:40
Inca un articol tendentios si vadit anti Steaua in Gsp:

"" Triplu rateu!

Protasov a disputat 13 meciuri oficiale pe banca Stelei, reusind doar două victorii in meciurile importante: 4-1 cu Shelbourne si 3-0, la Oslo, cu Valerenga. Steaua a pierdut cu Protasov pe bancă 3 dintre cele 4 tinte ale sezonului: Supercupa Romaniei, accesul in grupele Ligii Campionilor si Cupa Romaniei. Protasov a fost instalat ca "principal" in Ghencea la finalul lunii iunie. Exact la o lună de zile distanță, ucraineanul disputa primul trofeu, Supercupa Romaniei. Și avea să fie primul rateu. 2-3 in fata lui Dinamo. În luna august, la 3 saptamini de la insuccesul cu eterna rivala a venit un alt esec "

 

_____Ba da astia nu se mai satura sa manance atat kkt degresat

sincer tendentios nu mi se pare a aratat numai putin de trei obiective din 4 , e foarte mult.
zarboss24.09.2005 11:37

eu am mai scris .. si in alte posturi .. si am afirmat cu tarie ca gsp-ul si prosport sunt puse pe rele in privinta Stelei.. si asta ddatorita luptei dintre Jiji si ziarele mai sus mentionate...

Adevarul ca ciobanul asta ne-a pus in cap toata lumea...

zarboss24.09.2005 11:39

aaaaaaaaaaaa.. si am uitat sunt de acord in totalitate cu acest post

I.N.Money24.09.2005 16:16

Prosportu sincer nu ma asteptam sa fie impotriva Stelei...pentru ca daca nu ma insel Cristian Topescu este sef pe acolo...si pe langa faptu ca e stelist,este cel mai bun ziar roman all time.

IL_Diablo24.09.2005 18:25

:roll: :o :roll: Iara-si v-a apucat mania persecutiei? si koby omule... nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar ti-am citit toate posturile. Si... ori te-a pus cineva sa incingi spiritele... ori ai niste probleme de personalitate si de percepere a realitatii. Nu stiu cat de temperat esti in viata reala, dar ma asteptam sa vad un topic de comentarii si nicidecum discursuri acuzatoare gen Hitler. Calmeaza-te putin ca esti obsedat cu gsp si prosport. Get a life omule si nu-i mai canta in struna lui Becali.

UltraSS24.09.2005 19:05

Omu are dreptate si la stirile de p antena 1 nu arata la sport decat chestii anti-steaia...Steaua e pasibila de amenda pt ca bla bla bla..terenu ar putea fi suspedat deoarce decizia comisiei va fi atacata de bla bla..''in concluzie imi bag puncte puncte **** in Dan voiculesci si in toata antena 1 aia de muncitori'' :D ...textul e un pamflet adica o satira vorba ciobanului

SSK24.09.2005 20:55

Oleg Dinamită

Cristian Geambasu

 

 

 

Antrenorul stelist si-a iesit din fire. Și a inceput să spună toate ineptiile de care-l banuisem

 

Protasov si-a pierdut umorul pe care nu i l-am descoperit niciodata Enervat din cauza unei intrebari directe a unor colegi, vă simti amenintat postul?, enervantul antrenor stelist a evocat dinamita. Pe care ar detona-o la picioarele ziaristilor, ca să scape de insistenta, indiscretia si stupizenia acestora. Pentru a intelege resorturile stiintifice ale optiunii tehnicianului, care a ales să apeleze la solutia cu adevarat explozivă in privinta presei, să ne oprim putin asupra dinamitei.

 

Denumită stiintific trinitrotoluen, substanta a fost prelevată de chimistul si fizicianul suedez Alfred Nobel. Derivat al nitroglicerinei, dinamita i-a adus in scurt timp avere lui Nobel. Și mustrari de constiință. Întelegind că inventia sa nu va fi folosită doar in scopuri pasnice, ci va fi materia primă pentru tot soiul de explozibili folositi la producerea armelor, el a infiintat fundatia care decernează premiile cu acelasi nume. Un fel de a cere iertare peste timp. Dinamita distruge vieti, tot ea alimentează fondurile destinate a recompensa cele mai valoroase descoperiri si creatii umane.

 

Iată de ce apreciem optiunea lui Protasov. El nu doreste să ne curete pur si simplu de pe fata pamintului. Nu-i un simplu raket imbracat in trening si tradus liber de Ștefan Stoica, ci un umanist. Un renascentist. Unul care a reusit in 3 luni să rateze 3 dintre cele 4 obiective ale sezonului.

 

Supercupa, Champions League, Cupa Romaniei. În ordine cronologica nu valorica Asta dacă are vreo importanță pentru Protasov, care dă semne că nu pricepe nimic din ce se petrece in jur. Cititi si vă minunati:

 

Poate aveti voi vreo explicatie, eu nu am nici una!

 

Echipa pe care am bagat-o in teren miercuri n-a avut nici un antrenament facut impreuna formatia a fost alcatuită pe loc

 

Am 18 jucatori pe foaia unui meci, insă evolutiile celor pe care-i folosesc două minute nu m-au multumit deloc

 

Acum am inteles. Dacă un antrenor asteaptă randament de la un jucator pe care-l trimite in teren 120 de secunde, dacă acelasi antrenor n-a efectuat nici o sedință de pregatire cu formatia care se presupunea că ar fi trebuit să bată Rapid II, dacă tot el nu are nici o explicatie pentru ce s-a intimplat in ultimele 90 de zile la Steaua, inseamnă că dinamita este solutia. Nu pentru el, ci pentru contractul acela beton care leagă Steaua de un incapabil cu privirea albă ca intinderile Siberiei.

 

25 septembrie 2005

 

 

Nu sunt nici pe departe unul dintre cei care cred ca presa are ceva cu noi ! Ca exista un complot impotriva noastra ! Ca platim prea scump pentru greselile unui analfabet badaran (nu-i dau numele, persoana insemnata...).

 

Dimpotriva, sunt de parere ca totdeauna trebuie sa cautam raul intai la noi in ograda. Ca trebuie sa facem tot ce e posibil spre a fi noi ireprosabili pentru a nu lasa loc de manevra rautaciosilor si cartitorilor.

 

Insa acest articol al lui Geambasu este chiar de prost-gust :evil: Se observa din chestii mai subtile decat uzatele "argumente inverse" (acele argumente in favoarea situatiei pe care o descriu total defavorbail, care-i invaluie pe jurnalisti intr-o aura de obiectivitate...ioanitoaia e master of all times aici) ca articolul este scris cu tendinta, pentru a lovi si nu pentru a incerca sa ajute.

 

Nici nu stiu de ce ma mir de altfel... Autorul este un caine declarat (nu public) care acum cateva zile ii facea un elogiu scris lui (daca este posibil asa ceva 8O )...zicu !

Virgil25.09.2005 05:16

Geambasu ar face mai bine sa continue traditia inaintasilor sai,si sa se ocupe cu vanzarea cailor.

Sau sa mijloceasca vanzarea cailor.

Pentru ca numele lui asta inseamna.Si nu poarta intamplator acest nume.

Parerea mea e ca acest domn Geambasu,nu a inteles niciodata adevarata menire a unui ziarist.

Aceea de a aduce la cunostinta celor care cumpara ziarul,stirile si nimic mai mult.In cazul de fata interviul acordat de Protasov.

Gol.Dezbracat de parerile lui subiective,intentionat defavorabile unui om mai cuminte decat o fata mare.

Trebuia sa ne lase pe noi cititorii,daca era onest,sa tragem concluziile.

Fiecare in felul nostru.

Nu era greu..

Nu.El a facut pe judecatorul,ca si cum numai el ar fi avut creier,si a manipulat prin intermediul gazetei,gandirea intreagii mase de cititori.

Sau a incercat sa o manipuleze.

Pentru ca nu e nimeni prost sa nu inteleaga,ca parerea lui nu e altceva decat barfa,samanta de scandal.

Nu o sa reusesti niciodata,oricat te-ai stradui,sa ne faci sa intelegem altceva decat ceea ce intelegem noi.

Dar poate ca nu numai asta vrei.

Poate ca vrei mai mult.

Poate ca vrei iar destabilizare in curtea Stelei...

 

Nu o vei avea,stai linistit.

 

Multumesc domnule Geambasu,pentru ca mi-ai dat inca o data ocazia sa te injur si sa ma eliberez astfel de toata tensiunea nervoasa pe care o acumulasem in aceasta saptamana.

Probabil ca nu ai dorit asta,dar ai reusit.

strezahuzum25.09.2005 05:45

Subscriu la toate mesajele care au declarat asa-zisa "Gazeta Sporturilor" un ziar de rahat. Pentru ca asa si este.

 

Ma mir cum Ioanitoaia, care face reclama la "Recursul epavei" sau cum s-o mai numi zilele astea lesinatura aia de emisiune prezentand doua fototapete cvasi-dezbracate, mai indrazneste sa deschida gura si sa vorbeasca de Steaua, despre atitudine, morala, etc.

Ia mai plimba-te bai, aratare luata din filmele horror de categoria B, si lasa-ne in pace ca n-are nimeni nevoie de parerile tale. Ca si-asa, ziarul ala seamana mai curand a revista porno, plin mai mult cu femei dezbracate decat cu vreun articol inteligent.

Captain RedBlue25.09.2005 07:26

Oleg Dinamită

Cristian Geambasu

citat

...Denumită stiintific trinitrotoluen, substanta a fost prelevată de chimistul si fizicianul suedez Alfred Nobel. Derivat al nitroglicerinei, dinamita...

am incheiat citatul

Gazeta Sporturilor, 25 septembrie 2005

 

Sa nu-mi spuneti acum ca vreau sa-i caut nod in papura, dar un jurnalist care scrie la un ziar cu un asemenea tiraj, are obligatia de a-si verifica articolul atunci cand acesta contine termeni care probabil il depasesc... Sau poate ca asa crede el ca este corect... ... :? Nu de alta dar ajungi sa te faci de ras in fata a milioane de cititori... :lol:

Lectie gratuita de chimie pentru domnul Geambasu:

- trinitrotoluen - denumirea tehnica - TNT, nu a fost descoperit de Alfred Nobel si nu e acelasi lucru cu dinamita;

- trinitroglicerina - denumirea tehnica - dinamita, este substanta la care face referire in articol.

sorin_77725.09.2005 08:25

Buna observatie Captain RedBlue....

Ziaristii de la noi stiu mai bine sa infloresca si sa nascoceasca scandaluri... Geambasu s-a dovedit lider in asa ceva... Are niste fumuri in cap acest om ce nu am vazut... Il intalneam joi seara la terenul de fotbal din incinta spitalului de boli infectioase... pe tartan... veneau si jucau cei de la GSP dupa ce terminam noi la orele 10.00 incepeau ei... Cu ceilalti ziaristi mai intram in vorba; sunt unii care recunosteau ca subiectele incinse se vand de zeci de ori mai bine... Pentru ca de foarte bine rar se gaseste sa vorbesti... plus ca le mai si amplifica... geambasu era inabordabil si plin de figuri... Pana sa inceapa meciul arunca la cosul de baschet... de unul singur... Niciodata nu l-am auzit sa ne spuna si noua ceva... Oare de unde stie sa scrie?!?!? :lol: De fapt nu stie... Multumesc inca o data Captain RedBlue :wink:

zarboss25.09.2005 08:40

geambasu asta .. numai kkt mananca... si acu s-a vazut ce fel de om e.. eu nu l-am suportat niciodata .. si isi mai da si aere de vedeta... de parca ar lucra la new york times.... asta e valoarea lui...analfabet cacacios...sa vada lumea ce prostanac isi da cu parerea.. si poata o sa se trezeasca sa nu mai puna botu la tot ce se scrie prin ziare

Kobiy25.09.2005 08:41
:roll:  :o  :roll:  Iara-si v-a apucat mania persecutiei? si koby omule... nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar ti-am citit toate posturile. Si... ori te-a pus cineva sa incingi spiritele... ori ai niste probleme de personalitate si de percepere a realitatii. Nu stiu cat de temperat esti in viata reala, dar ma asteptam sa vad un topic de comentarii si nicidecum discursuri acuzatoare gen Hitler. Calmeaza-te putin ca esti obsedat cu gsp si prosport. Get a life omule si nu-i mai canta in struna lui Becali.

Pt Il Diablo omule in primu rand iti spun un singur lucru la cati oameni au subscris la acest oameni demonstreaza ca nu eu am mania persecutiei ci cei de la Gazeta care zi de zi timp de 3,4 luni incoace scriu cel putin un articol antiSteaua,sau ,fara sa vreau sa te jignesc,ori esti orb ori nu vrei sa vezi ca razboiul mediati pe care ei il au cu Oier(....pe care nici decum nu il sustin ba dimpotriva cred ca Berbecali & MM si slugile lui sunt cele mai negre pete din istoria acestui club si nu stiu cum drk scapam de el....)nu pot sa-l faca cum ar fi normal atacandu-l pe cioban nu clubul Steaua

____Asa ca te rog frumos mai citeste odata posturile mele si pe urma poti sa vb

I.N.Money25.09.2005 09:05

GSp si Prosport il ataca pe Becali si cand nu au ce sa zica despre el zic de Steaua...

reddog25.09.2005 11:04

Eu nu cred ca numai de voi se leaga, nici pe Dinamo nu prea ii au la suflet. Eu pe aici prin Timisoara iau Gazeta, editia de Timis, va dati seama ce frumos scrie de echipele din capitala...

IL_Diablo25.09.2005 19:06
:) kobiy... presa se ia si de Dinamo, face misto de rapid si ia peste picior Timisoara. Nu au probleme doar cu noi. Dar ma rog, daca sunteti asa nervosi pe subiectul asta, injurati gsp ca nu ma opun eu. Atentie doar la EVENIMENTUL ZILEI, rubrica sport. daca gsp si prosport sunt niste ziare proaste atunci EZ cum e? :wink:
FanSteaua4Life25.09.2005 20:09

Cel mai bun mod de a protesta este de a nu mai cumpara ziarul...eu nu mai cumpar ziare de sport de 1 an, exista stiri la TV, exista site-uri de sport, daca nu ar mai cumpara nimeni ziarulo cu siguranta isi vor schimba conduita...degeaba se expune un banner, se va intampla exact ca in cazul timisoarei, ii va durea in cur, si gata...

zarboss26.09.2005 05:52
Cel mai bun mod de a protesta este de a nu mai cumpara ziarul...eu nu mai cumpar ziare de sport de 1 an, exista stiri la TV, exista site-uri de sport, daca nu ar mai cumpara nimeni ziarulo cu siguranta isi vor schimba conduita...degeaba se expune un banner, se va intampla exact ca in cazul timisoarei, ii va durea in cur, si gata...

asae .. ai dreptate... innainte cumparam.. si prosportul si gazeta... acu de vreo jumatate de an nu mai cumpar nimic... pai ce sa dau bani sa citesc mizeriile lor.. pe net si la televizor..asta e.....

I.N.Money26.09.2005 13:33

O sa ajungem ca in Spania cum Marca e cu Barca si As Cu real..sau viceversa....nu o sa mai avm ziare neutre

zarboss26.09.2005 13:40
O sa ajungem ca in Spania cum Marca e cu Barca si As Cu real..sau viceversa....nu o sa mai avm ziare neutre

ar fi bine sa ajungem macar in situatia asta .. dar daca se mai imbata Jiji de doua ori si pune mana pe tel.. nu o sa fie nimeni cu Steaua

I.N.Money26.09.2005 13:42

Stii dar e frustrant sa vezi zilnic atacuri la adresa Stelei....pana una alta...poate sa se supere cine nu e de acord cu mine dar..FOTBALUL ROMANESC traieste prin Steaua.

zarboss26.09.2005 13:44

asa .. poate suntem subiectivi.. dar Steaua a mai iesit la rampa prin europa in ultimii ani....

I.N.Money26.09.2005 13:50

In Ghencea in Cupele Europe doar Zeleznik ne-a batut in rest nimeni nu prea a suflat....Nationala cam cine a venit a luat toate punctele....presa are 2 puncte de pornire....atac la adresa Stelei si relatia consuelo-Mutu :lol: ..hai 3...sa-l punem si pe Chivu

ManiaCU26.09.2005 14:52

gsp-ul este cel mai terminat ziar si totusi cel mai vandut :?: :?: :?:

ManiaCU26.09.2005 14:52

gsp-ul este cel mai terminat ziar si totusi cel mai vandut :?: :?: :?:

«12345»