FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

SUPORTERII STELEI CONTRA GAZETEI SPORTURILOR

«12345»
SSK29.07.2005 03:55

Din pacate, pana si eu care inclin sa nu vad conspiratii si intrigi in orice misca trebuie sa recunosc ca in ultima vreme articolele din GSP sunt usor tendentioase. Imi este foarte clar ca se cauta si se exploateaza la maximum orice fisura din "angrenajul" Stelei si ca de acum incolo orice abatere si oricat de mica va fi scoasa repede in evidenta.

 

Sigur ca unii vor aminti despre patronul trustului media, nimeni altul decat Dan Voiculescu, cel care "din ratiuni economice" era invitat de "presedintele" nostru sa ii presteze un sex oral. Pe de alta parte, este posibil ca cei de la GSP sa le raspunda ca, la gradul de decadenta la care a ajuns Becali, oricine ar fi indreptatit sa-l combata.

 

Ca de obicei, adevarul cred ca este pe undeva pe la mijloc. In fond, poate ca am uitat prea repede ce "lighioana" avem in fruntea clubului, dupa ce acum doua saptamani ne crapa obrazul de rusine. Pe de alta parte, poate ca nici Steaua nu merita un tratament atat de dur, mai ales cand ataca cu sanse accederea in prima comeptitie fotbalistica europeana. Sa nu uitam insa ca..."daca te amesteci cu taratele, te mananca porcii" :roll:

 

PS Ca sa nu neglijam totusi "capra vecinului", nu am priceput demersul gazetei de a ni-i prezenta pe catzelushii din groapa in ipostaze de turisti de lux prin Disneyland, Versailles etc. Ori poate cred ca vreodata Tamas va refuza o manea "de corazon" pentru o vizita la Muzeul Judetean Brasov :?

Kobiy29.07.2005 05:16

Ovidiu Ionitoaia Gsp(mancand KKt):

 

"De la Zenga la Protasov

 

 

Nu-i usor să infrunti o formatie nabadaioasă ca Shelbourne, pentru care fotbalul incepe cu lupta si se termină cu ea. Un asemenea stil nu place echipelor noastre si, ca atare, el nu i-a convenit nici Stelei. Adaugind si că la Dublin mingea sarea aiurea din gazonul denivelat, campioana Romaniei se poate declara oarecum multumită cu remiza albă de miercuri. În ideea ca desi lipsit de stralucire, acest 0-0 ii conferă prima sansă să continue cursa. Fiind superioară lui Shelbourne, logic e s-o continue. Partial satisfacută de scor, garnitura din Ghencea are insă motive să-și reproseze jocul, sigur numai in zona centrală a apararii. În rest, prestatia ei n-a convins, mai ales Ogararu, Dică si Iacob raminind datori. O să se supere unii, dar absenta lui Dorinel se resimte la mijlocul terenului, unde se construieste anevoie, previzibil, lent.

 

Clar, drumul de la Zenga la Protasov nu va fi lesne de parcurs. În vreme ce italianul era perceput, si datorită temperamentului, ca apartinind grupului, apropiat acestuia, mai rezervat, ba si mai dur, ucraineanul pare să aibă probleme de dialog. Implicit, de adaptare. Tocmai pentru că starea de spirit contează in evolutia oricarei echipe, Protasov va trebui să gasească repede calea să se facă mai intii inteles si apoi agreat. Altfel, riscă să piardă nu doar calificarea in Champions League, ci si chiar postul. """

nick200530.07.2005 18:27

Urmarind sezonul trecut o frantura din emisiunea Recursul Etapei, nu am putut sa nu remarc absurditatea Diviziei Sexy. Ce legatura are asta cu fotbalul, cu realitatea din campionat? Probabil aceeasi pe care o au si majoritatea celor ce lucreaza la Gazeta Sporturilor cu meseria de jurnalist. Dar nu-i pot condamna, se ocupa si ei de ce se pricep mai bine :oops:

Kobiy01.08.2005 12:43

Prosport interzis pe Ghencea!

 

Clubul FC Steaua a trimis un comunicat catre redactia noastră in care suntem anuntati că nu vom primi acreditari pentru sezonul competitional 2005-2006. Prosport iși exprimă indignarea față de atitudinea de neinteles a oficialilor unui club de asemenea anvergura Amintim că dincolo de a ignora trei redactori si doi fotoreporteri care vor să-și facă meseria, conducatorii nu ii iau in seamă pe cei aproximativ 500.000 de oameni care ne citesc zilnic.

Bisquit01.08.2005 13:06

Bine le face...mama lor de ziaristi......dinamovisti.

Kobiy01.08.2005 14:28

Astazi 1 august 2005 Clubul Steaua a declarat si oficial (prin faxuri transmise pe adresa principalelor ziare de """"""""sport"""""" din Rom)razboi impotriva mancatorilor de kkt interzicandule accesul pe Ghencea cred ca e primul lucru bun pe care la facut ciobanu machedon si sluga lui ciobanu moldovean MM dew cand sunt la Steaua

 

Si eu prin acest topi m-am declarat impotriva a tot ce inseamna presa de 2 lei din Romani de care m-am saturat pana gat care scrie numai neadevaruri si porcarii impotriva Stelei

RUSINE Ionitoia RUSINE Tolontan Rusine Chiotzea sau cum dracu va mai chiama pe toti

savicevici01.08.2005 14:44
Injurati toata gazeta, cu exceptia lui Vochin si tolontan.  Vochin e cel mai bine pregatit jurnalist sportiv din tara, iar Tolontan este unica valoare din "valul nou" care ii mai cuprinde pe Chiotea,  Mitran is Ivanovici (daca doriti). Tolontan cu toate ca este un antiGIGI convins, si el recunoaste asta, poate sa faca analize obiective, sa puna punctele pe i.

 

 

Pentru cei care nu mai tin minte le reamintesc

ca Tolontan la acel meci celebru cu Dinamo

cand a fost incendiata peluza din Ghencea,a stat

in galeria dinamovista si seara la Pro TV, care pe vremea aceea transmitea meciurile din campionat

incerca sa ne convinga ca stelistii au incendiat-o.

Asa ca nu ai mai luati apararea.

El e piaza rea la ziar. Ioanitoaia nu are nici o putere.

Asa cum e si cu Topescu la Pro sport.

savicevici01.08.2005 14:53
atat doresc sa spun acum cateva luni injuram toti pro sport , acuma ne luam de astialalti.

 

 

Problema ca si pro sport si gsp si mai nou

total sport merg pe aceeiasi linie; atacuri zilnice

la adresa Stelei. Avea dreptate Gigi cand spunea ca

atacurile sunt dictate de patroni.

Observati stirile Pro TV si TV Sport care sunt cele

mai obiective.

stefan_cel_mare01.08.2005 15:36

eu sunt dinamovist si imi mai place sa ma contrez cu voi (deh asa sunt suporterii) da' aici sunt perfect de acord cu voi - sau macar cu unii. trebuie sa constientizam ca ziarele de sport de la noi sunt mai mult ziare de scandal si din asta isi castiga banii. nu vezi decat rar o analiza realista a unui meci, scheme de joc, opinii pertinente ale jucatorilor si antrenorilor. ca sa-si vanda ziarele prefera sa caute scandalul chiar si acolo unde nu este, desi si ai vostrii patroni si ai nostri ofera ocazii din belsug.

SteauaToronto01.08.2005 21:14

Bai dar coregrafia voastra nu a fost in colaborare cu ziarul Prosport? :lol:

stefan_cel_mare02.08.2005 02:56

te inseli, coregrafia noastra nu a fost in colaborare cu prosport

Padrese02.08.2005 03:07
te inseli, coregrafia noastra nu a fost in colaborare cu prosport

Nu a fost colaborare, ei au platit voi ati executat deci pare mai degraba o subordonare. :lol:

Kobiy02.08.2005 04:57

Birjarul si Steaua

Catalin Tolontan

 

 

După ce a tras la caravana electorală a PNG, Ciobanul o pune pe Steaua să facă pipi pe citeva ziare si televiziuni. Iar Steaua se conformează pentru că n-are ce face.

 

În 1986, cind echipa lui Duckadam, Lacatus Belodedici, Piturca Tudorel Stoica si Boloni devenea primul nume din Est care cîștiga Cupa Campionilor, Partidul obliga redactia Sportul să deschidă ziarul cu aniversarea PCR, impingind victoria in baza paginii de garda Era cea mai importantă zi din istoria fotbalului romanesc!

 

Astazi, Ciobanul vrea să fie mai tare decit Ceausescu si să scoată Steaua de tot din Gazeta Sporturilor, lucru care nu i s-a intimplat nici unui club in istoria de 80 de ani a ziarului!

 

Ceea ce n-a inteles accidentul istoric care patronează astazi Steaua e că embargoul sau va fi unul fară efect. Alaturi de alte institutii media, "Gazeta" va ataca embargoul si, pină cind se va lua o decizie, va intra pe stadion incognito.

 

De asemenea, jucatorii, antrenorii si suporterii din Ghencea pot fi siguri că atitudinea ziarului va fi una obiectivă si de acum inainte. Nu confundam birjarul cu drumul. Iar Steaua, ca orice echipă din tara asta este: un drum catre performanță, civilizatie si bucuria fanilor.

 

 

 

 

Kobiy NO COMMENT

Kobiy02.08.2005 05:01

Pumnu-n gură

Dan Udrea

 

 

Ieri la prinz, conducerea Stelei a anuntat printr-un fax redactia Gazetei Sporturilor că ziarul nu va primi acreditari la meciul cu Shelbourne si nici la celelalte partide care se vor juca in Ghencea in sezonul 2005-2006. Adresa, care nu este semnată de nici un sef al Stelei, dar care are stampila clubului, sustine că această masură a fost luată "pentru a proteja imaginea clubului impotriva atacurilor nefondate". Alaturi de Gazeta Sporturilor, in aceeasi postură se mai află postul Antena 1 si ziarele ProSport si Evenimentul Zilei.

 

Cum iși protejează Steaua imaginea

Principalul argument pentru interzicerea accesului Gazetei la meciurile din Ghencea este acela că "Steaua doreste să-și protejeze imaginea impotriva atacurilor nefondate si a oricaror incercari de a dezinforma opinia publică". De cind Ciobanul a venit ca patron, februarie 2003, Steaua a fost implicată in numeroase scandaluri, cel mai mare fiind gestul presedintelui clubului, Mihai Stoica, de a lovi cu pumnul in plină figură un suporter (foto 1) in timpul meciului Steaua - CFR Cluj 1-0. Apoi, desi are cel mai bogat palmares dintre toate echipele din Romania, Steaua nu detine in momentul de față o vitrină de trofee, cea mai importantă cupă cucerită de echipa Cupa Campionilor Europeni, fiind tinută de Ciobanul pe seiful din biroul sau

sorin_77702.08.2005 05:06

a inceput sa ii doare pe astia de la ziare. Baga editoriale cu caracter istoric. Invoca divinitatea. Sunt de tot rasul.. Daca Steaua se duce in grupe (DOAMNE-AJUTA!!!) ziarele de "sport" de la noi (gazeta scandalurilor si proscandal) isi vor roade unghiile pentru ca stirile prezentate de ei nu au sustinere dat fiind faptul ca nu au acces pe stadion. Ce credibilitate sa mai aiba "Tolomcan" daca el are INTERZIS LA MECI?

:lol: :lol:

 

Transmiteti stiri de la B!!! Ca la CL aveti interzis Tolomcane!!!

Kobiy02.08.2005 05:16

Gigi pune trei ziare si un post de TV pe lista neagra

 

Conducerea echipei de fotbal Steaua Bucuresti a anuntat ieri ca nu va acredita cotidianele 'Evenimentul zilei', 'ProSport', 'Gazeta sporturilor' si postul de televiziune Antena 1.

 

Conducerea echipei de fotbal Steaua Bucuresti a anuntat ieri ca nu va acredita cotidianele 'Evenimentul zilei', 'ProSport', 'Gazeta sporturilor' si postul de televiziune Antena 1 la partidele pe care campionii le vor disputa in noul sezon.

 

Printr-un fax nesemnat, purtand stampila clubului, cotidianul nostru este informat despre decizie, comunicandu-i-se, in acelasi timp, motivul:

 

'Stimate domn, tinand cont de comentariile denigratoare la adresa FC Steaua aparute in ultima perioada in paginile cotidianului pe care il conduceti, clubul isi rezerva dreptul de a nu va acredita la meciurile disputate de echipa de fotbal Steaua in sezonul competitional 2005-2006. Va informam ca am luat aceasta hotarare pentru a proteja imaginea clubului impotriva atacurilor nefondate si a oricaror incercari de a dezinforma opinia publica, asa cum cotidianul 'Evenimentul zilei' a facut-o constant in ultima perioada'.

 

Hartii similare au primit 'ProSport', 'Gazeta sporturilor' si Antena 1.

 

A inceput razboiul pa bune o sa se lase urat de tot cu murdari si porcaieli mari de ambele parti :twisted:

 

Kobiy AntiBerbecali AntiMM ANtiGsp da PRO Steaua

sorin_77702.08.2005 05:23

pierd ziarele acum... pentru ca Steaua se duce in Grupe CL... moare Tolontan!!! mama ce l-as bate pe prost!

savicevici02.08.2005 16:27
pierd ziarele acum... pentru ca Steaua(Campioana Romaniei 2005) se duce in Grupe CL... moare Tolontan!!! mama ce l-as bate pe prost!

 

 

Prima masura ar fi ca ziaristii sa nu mai fie luati in

avionul echipei.Sa vina cu curse de linie pe bani lor.

Si sa li se interzica accesul si la Mariott.

SteauaToronto02.08.2005 18:03

Da e adevarat pierd ziarele o gramada si merita tampitii aia! Cat au tarat imaginea Stelei, cat scandal au facut la treaba lui MM si dupa fiecare meci Steaua lua cel putin o critica! Merita sa dea Dumnezeu sa se califice in grupe sa vezi dupa aia cum o sa moara aia de ciuda!

Bine bai Jiji ai facut si tu ceva bun!

Bisquit03.08.2005 04:37

Bine le-a facut....insa totusi un razboi cu presa e cam nasol..Se stie ce putere de manipulare a populatiei are!!!!!

I.N.Money03.08.2005 09:11

Adevarat..astia d la GSP si ProSport au sarit calu..pacat k Vochin nu prea are un cuvant de spus la GSP...el e stelist ..a scris SUPERSTEAUA..in schimb Tolontat si restu atacandu`l p Jiji strica imaginea Stelei

Kobiy03.08.2005 10:45

Va multumesc tuturor celor care au postat ideile lor anti Gsp si AntiproSport in acedst topic si va cer sa continuam noi pe acest site razboi nostrul al suporterilor(nu cel al conducerii noastre de kkt de la Steaua)impotriva presei mincinose si sluga unor oameni de nimic Ca voiculescu Ioanitoia samd.

_______Si sunt absolut de acord cu voi exista si ziaristi adevarati (expl. Vochin ziarist de nota 10,pan la proba contrara)da nu sunt lasa-ti sa se exprime

 

 

_____Kobiy,, continuatii Razboi Impotriva presei noastre de kkt :twisted: :twisted: :evil:

Kobiy05.08.2005 05:16

Razboiul cu Gsp continua_________________________

Chiar si dupa calificare asta asa zisi ziaristi au zgarmat in kkt si au mai scos un scandal doar asa sa mai faca un rau Stelei si anume priviti aici titlu de articol in Gazeta curului

________-"ca-1 in Ghencea"

-------- incredibil cat kkt pot sa manance acesti terminati :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Kobiy24.09.2005 07:37

Inca un articol tendentios si vadit anti Steaua in Gsp:

"" Triplu rateu!

Protasov a disputat 13 meciuri oficiale pe banca Stelei, reusind doar două victorii in meciurile importante: 4-1 cu Shelbourne si 3-0, la Oslo, cu Valerenga. Steaua a pierdut cu Protasov pe bancă 3 dintre cele 4 tinte ale sezonului: Supercupa Romaniei, accesul in grupele Ligii Campionilor si Cupa Romaniei. Protasov a fost instalat ca "principal" in Ghencea la finalul lunii iunie. Exact la o lună de zile distanță, ucraineanul disputa primul trofeu, Supercupa Romaniei. Și avea să fie primul rateu. 2-3 in fata lui Dinamo. În luna august, la 3 saptamini de la insuccesul cu eterna rivala a venit un alt esec "

 

_____Ba da astia nu se mai satura sa manance atat kkt degresat

I.N.Money24.09.2005 09:37

Parca joi era pe prima Pagina un titlu cam deplasat.."rasii Cupei" sau era la prosport

«12345»