FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

De ce mai stã Lãcãtuș?

«1234514»
Yoyoyoi05.10.2008 20:22

daaaa nici usturoi n-ai mancat, nici gura nu-ti pute :D

 

pt minciunica asta dai o bere cand ne mai intalnim :P

 

PS acum observ ochii rosii din avatarul tau. Ce am spus mai sus nu se referea deloc la asta, dar se potriveste al naibii de bine ;)

maye05.10.2008 20:49

Lacatus este antrenor la Steaua si trebuie sa ramana antrenor la Steaua!!!

alexblaja05.10.2008 20:58
Cand ai decolarat"trup si suflet pt culori" nu teai gandit ca echipa ta va trece si prin perioade mai grele?....alexblaj ?!

 

Ba da, asta e si ideea pentru care am scris acest articol.

Prima parte a articolului este o insiruire a argumentelor celor care il vor pe Lacatus indepartat de la echipa, iar a doua este contra-argumentatia mea.

CreaTor05.10.2008 20:58

alexblaja nu ai vrea sa fii tu antrenorul Stelei ?

alexblaja05.10.2008 21:03

@creator

 

Tu ai citit numai prima parte a articolului, sau cum? Vezi explicatia data lui fantomass

 

Si nu, nu as vrea sa fiu antrenorul Stelei, nu ma pricep la antrenorat si nici nu am pregatirea profesionala necesara.

Matteo05.10.2008 21:24

pt cei care il iubesc atat de mult pe Lacatus (antrenorul) am o intrebare... o sa-l vreti in continuare pe Lacatus antrenor si daca iesim pe locu 4 in Liga si ajungem pe 4-5 in campionat ?

sabin130705.10.2008 21:46
pt cei care il iubesc atat de mult pe Lacatus (antrenorul) am o intrebare... o sa-l vreti in continuare pe Lacatus antrenor si daca iesim pe locu 4 in Liga si ajungem pe 4-5 in campionat ?

Si daca Lacatus ia campionatul ¨mai aveti obrazul¨ sa intrati pe site-ul asta?

 

Eu cred ca problema de a intelege mesajul acestui articol e mult mai ¨adanca¨; pur si simplu nu poate fi perceputa ca una dintre probabilitati, nu am pretentia ca certitudine. Pe noi de acuzati de ¨probleme cu inima¨, eu v-as banui de unele cu capu´. Dar sa nu devin off´topic..

 

P.S.: In sfarsit a venit si articolul asta!

choli05.10.2008 23:10

sa plece, sa plece, sa plece, sa plece, sa plece, sa plece, sa plece, sa plece, sa plece, sa plece,

 

dar mai bine: sa-i aruncam pietre in cap, sa-i aruncam pietre in cap, sa-i aruncam pietre in cap, sa-i aruncam pietre in cap, sa-i aruncam pietre in cap, sa-i aruncam pietre in cap, sa-i aruncam pietre in cap,

sau sa: facem o coregrafie impotriva lui, sa scandam Laca, Laca, lasa-ne lasa-ne....

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

oricum, RUSINE SA VA FIE.

 

altii fac fan-cluburi pentru eroi, noi dam cu rahat. ma intreb...cati dintre voi mai erati stelisti daca nu era Lacatus?

 

nici unul, voi care contestati va-ti vandut sufletul satanei!!

 

mai bine de ce nu faceti un site, www.antilacatus.ro, sa plecati acolo sa comentati....

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

CER PUBLIC AISS - CONDUCERII- SA IASA SI SA FACA UN COMUNICAT. VREAU SA STIU EXACT CARE ESTE POZITIA AISS CU PRIVIRE LA ACESTE JIGNIRI!

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

RUSINE SA VA FIE RUSINE SA VA FIE RUSINE SA VA FIE RUSINE SA VA FIE RUSINE SA VA FIE RUSINE SA VA FIE RUSINE SA VA FIE RUSINE SA VA FIE RUSINE SA VA FIE RUSINE SA VA FIE

 

 

 

CaTaLiNsm StElIsTu05.10.2008 23:34

Ma exaspereaza anumite "primate"pe acest site:"daca castigam Laca era cel mai bun,dar acum il huliti"/"cum pierde Steaua,cum sariti la gatul lui Laca"/"Daca o sa ia campionatu si va ocupa un loc bun in Liga unde va v-a fi nasul",etc...se folosesc fel si fel de astfel de formule patetice si puerile.

Pai mai oameni buni...degeaba castiga acest antrenor toate meciurile,sau ia n'spe mii de cupe daca tu,ca si simplu suporter,accepti sa-ti deschizi ochii si vezi ca echipa favorita obtine victorii doar prin daruire exemplara a jucatorilor si nu o idee tactica sau vreo formula care sa persiste in joc si sa-ti dovedeasca tie ca si fan,sau simplu privitor,ca acel antrenor care face ture de pe banca in tusa are si el o contributie la acel joc.

Stiti cum se spune...dragostea prea mare te face orb...eu cred ca Lacatus e prea indragostit de Steaua.

 

Adrian05.10.2008 23:53

Nu inteleg de ce toata lumea vede criticile aduse antrenorului Lacatus ca jigniri?

 

Daca zicea cineva de jucatorul/atacantul Lacatus ca nu stie sa faca bine faza defensiva ati fi sarit sa il injurati si sa il acuzati ca arunca cu noroi in Lacatus?

 

Eu nu cred.

Pt ca acel argument ar fi adevarat.

 

Sa imi demonstreze cineva ca antrenorul Lacatus se pricepe la meseria de antrenor si atunci o sa fie totul ok.

Omul e la echipa de un an.

Timp a avut destul.Jocul echipei nu s-a imbunatatit insa.

 

Ba mai mult, defensiva nu mai e asa sigura iar fazele fixe au fost uitate.

 

Si vreau sa va spun ca nici atacul nu straluceste.

Am dat cate 4 goluri cu cateva echipe slabe si gata.

 

Cel mai bine s-a vazut cu otopeniul cat de bine merge atacul.

Goian nu avea ce sa caute in careul advers.A fost mutat acolo din DISPERARE!

El a dat pasa de gol.

Dar normal, nu ar fi avut ce sa caute acolo.

 

Lacatus e important pt Steaua.

E o parte foarte importanta din istoria Stelei si din Steaua.

 

Dar frate, cand esti ranit la mana si rana devine cangrenoasa, ori amputezi mana,oricat de importanta ar fi ea, ori mori.

 

 

CreaTor06.10.2008 01:26
@creator

 

Tu ai citit numai prima parte a articolului, sau cum? Vezi explicatia data lui fantomass

 

Si nu, nu as vrea sa fiu antrenorul Stelei, nu ma pricep la antrenorat si nici nu am pregatirea profesionala necesara.

 

Nu asa trebuia sa te exprimi daca vroiai un articol sa-l aperi pe Lacatus de ce spun ceilalti , acest articol suna ca si cum ai fii impartit in 2 bucati , o bucata care nu il mai vrea pe Lacatus la Steaua si care e criticat aspru, iar a 2 in care este aparat !!

Eu cred ca in prima parte ai vorbit putin in numele tau si ai scos in evidenta unele lucruri care nu iti plac tie la el , dar ai spus prea putine de bine ca sa acopere tot ce ai scris sus de rau !!

CreaTor06.10.2008 01:37
Nu inteleg de ce toata lumea vede criticile aduse antrenorului Lacatus ca jigniri?

 

Daca zicea cineva de jucatorul/atacantul Lacatus ca nu stie sa faca bine faza defensiva ati fi sarit sa il injurati si sa il acuzati ca arunca cu noroi in Lacatus?

 

Eu nu cred.

Pt ca acel argument ar fi adevarat.

 

Sa imi demonstreze cineva ca antrenorul Lacatus se pricepe la meseria de antrenor si atunci o sa fie totul ok.

Omul e la echipa de un an.

Timp a avut destul.Jocul echipei nu s-a imbunatatit insa.

 

Ba mai mult, defensiva nu mai e asa sigura iar fazele fixe au fost uitate.

 

Si vreau sa va spun ca nici atacul nu straluceste.

Am dat cate 4 goluri cu cateva echipe slabe si gata.

 

Cel mai bine s-a vazut cu otopeniul cat de bine merge atacul.

Goian nu avea ce sa caute in careul advers.A fost mutat acolo din DISPERARE!

El a dat pasa de gol.

Dar normal, nu ar fi avut ce sa caute acolo.

 

Lacatus e important pt Steaua.

E o parte foarte importanta din istoria Stelei si din Steaua.

 

Dar frate, cand esti ranit la mana si rana devine cangrenoasa, ori amputezi mana,oricat de importanta ar fi ea, ori mori.

Criticile sunt normale , dar inteleg 1-2 critici dupa fiecare meci , gata ne-am varsat offf-ul si mergem mai departe , dar voi nu va mai opriti , ati facut un obicei de a lovii in Lacatus , la victoria cu galataray toata lumea Lacatus antrenor bun antrenor mare , egal la fiorentina , doara lumea felicitari Lacatus , semi-esec cu otopeni gata lumea si-a revenit la normal , la pesimismul dinainte !! Eu cred ca un antrenor mare se vede la meciurile cu miza , si Lacatus a aratat ca stie sa pregateasca un meci super important cum a fost cel cu galatasaray !!

Ca mai vine un Pandurii acasa sau un otopeni care baga autobaza in poarta asta nu e nimic va spun eu !!!

Stelistii vechi stiu ca Steaua a avut mereu probleme cu aceste echipe mici , pentru ca Steaua a fost invatata cu echipe marii care jucau si ele fotbal , nu care stateau 90 de minute cu fundu in poarta facand antifobal probabil pentru o suma de bani venita dispre Stefan cel mare (aseara otopeniul)...Trebuie sa invatati ca la o echipa mai exista si perioade mai putin bune , si va zic eu ca nimeni de la Chelsea nu a crapat ca au facut 0-0 cu CFR , un fel de otopeni pentru ei ....

 

 

Trebuie sa ne gandim cate a facut el pentru Steaua , si cat de mult iubeste aceste culori , si ce inseamna pentru el Steaua. Steaua este viata lui , nu cred ca exista un antrenor in Romania care sa fie mai trist la infrangeri sau semi-esecuri decat el , nu cred ca exista un antrenor care la fiecare gol marcat sa ridice pumnii in aer si sa se bucure ca un nebun ,toate astea pentru ca Lacatus inseamna Steaua , si Steaua inseamna Lacatus , si trebuie sa incercam sa trecem cu vederea fata de unele aspecte tactice din respect pentru el!!Pentru ca daca el nu poate , sa-l ajutam noi , sa fim al 12-lea jucator la meciurile de acasa !! Lacatus !! suporterii adevarati te iubesc din inima !!!

dee06.10.2008 03:40

"De ce mai stã Lãcãtuș?" - sta din ambitie.

 

Daca ar pleca acum, probabil ar resimti o mare insatisfactie pe plan profesional si personal, pentru ca n-a reusit ceea ce si-a propus pentru clubul cu care se identifca. Nivelul expectantei este sub nivelul aspiratiei, iar pana cand nu va ajunge la un echilibru, Lacatus nu va renunta.

Cata8606.10.2008 04:44

"dar totusi" este pleonasm

robson06.10.2008 05:57

Eu n-o sa ma dau specialist in tactici, dar am o intrebare. Spunea cineva mai sus, imi cer scuze ca n-am retinut cine, ca Lacatus a facut o echipa care joaca fotbal adevarat, nu una care joaca frumos si pierde. Eu intreb daca tot jucam "fotbal" de ce nu batem pe Otopeni ?

 

Si inca ceva, eu sunt in primul rand fan Steaua, nu Lacatus. Da, Lacatus inseamna o mare parte din istoria ei, Lacatus va ramane mereu un mare stelist, dar eu tin cu Steaua, nu cu Lacatus. Cand Lacatus antrena UTA, eu nu tineam cu UTA pt ca era Lacatus acolo, ci cu Steaua si voiam ca Steaua sa-i bata. Interesul echipei e mai presus de interesul unui individ, indiferent cine ar fi acela.

 

Putem rezuma discutiile astea la intrebarea sunteti fani Steaua sau fani Lacatus ? Nu spun ca "fanii Lacatus" au dreptate sau nu. Dar asta e forumul fanilor Stelei, nu al lui Lacatus. Asta nu inseamna ca trebuie sa-i dam in cap lui Lacatus, in niciun caz, dar cand facem comentarii trebuie sa ne gandim la joc si la rezultate, nu la numele antrenorului.

Horica06.10.2008 06:45

Deci incredibil ma oameni buni, cum se castiga un meci greu toata lumea il lauda, cum e vb de un esec va apucati de latrat. Hotarati-va odata ori il sustineti ori vb cuiva de mai sus "aruncati cu pietre in el"? Sau ce asteptati? Sa facem un sir de 50 victorii consecutive? Desi mi-as dori enorm sunt cu picioarele pe pamant si stiu ca nu e posibil. Bagati-va mintile in cap, toata ziua va plangeti, uitati-va la rapid, aia au de ce sa se planga nu noi!!!!!!!!

sabin130706.10.2008 07:33
Eu n-o sa ma dau specialist in tactici, dar am o intrebare. Spunea cineva mai sus, imi cer scuze ca n-am retinut cine, ca Lacatus a facut o echipa care joaca fotbal adevarat, nu una care joaca frumos si pierde. Eu intreb daca tot jucam "fotbal" de ce nu batem pe Otopeni ?

 

Si inca ceva, eu sunt in primul rand fan Steaua, nu Lacatus. Da, Lacatus inseamna o mare parte din istoria ei, Lacatus va ramane mereu un mare stelist, dar eu tin cu Steaua, nu cu Lacatus. Cand Lacatus antrena UTA, eu nu tineam cu UTA pt ca era Lacatus acolo, ci cu Steaua si voiam ca Steaua sa-i bata. Interesul echipei e mai presus de interesul unui individ, indiferent cine ar fi acela.

 

Putem rezuma discutiile astea la intrebarea sunteti fani Steaua sau fani Lacatus ? Nu spun ca "fanii Lacatus" au dreptate sau nu. Dar asta e forumul fanilor Stelei, nu al lui Lacatus. Asta nu inseamna ca trebuie sa-i dam in cap lui Lacatus, in niciun caz, dar cand facem comentarii trebuie sa ne gandim la joc si la rezultate, nu la numele antrenorului.

Suntem ¨fani Steaua¨, Steaua inseamna Lacatus, prin inductie suntem ¨fani Lacatus¨ daca vrei tu. Nu ma mai refer la celelalte argumente concrete pt ca nu cred ca are vreun rost. Cel mai bine pentru Steaua la ora asta este ca Lacatus sa ramana pe banca, in conditiile de fata, dintre care pe multe nu le intelegeti.

Mai zicea cineva ca de ce ni se par jigniri criticile la adresa lui Lacatus. Cand nu intelegi niste lucruri care sunt un pic mai incolo de ¨suprafata¨ mie mi se par jigniri la adresa umanului. E ilogic sa te bati in piept ca ai idealuri marete cand nu poti rezona la niste lucruri elementare.

Adrian06.10.2008 07:41
Suntem ¨fani Steaua¨, Steaua inseamna Lacatus, prin inductie suntem ¨fani Lacatus¨

 

 

Ce mari fraieri au fost Marcel Raducanu, Puiu Iordanescu, Ilie Savu, Ion Alecsandrescu,Gheorghe Constantin,Apolzan,Ienei,Voinescu,Toma,Vasile Iordache,Sames,Iovan,Tudorel Stoica,Hagi,Ilie Dumitrescu,Dan Petrescu,Adi Ilie si ce fraieri sunt Radoi sau Ogararu.

 

Ei si-au rupt sau isi rup picioarele pt Steaua fara sa stie ca nu au nici cea mai mica sansa sa faca parte din Steaua.

alexblaja06.10.2008 07:56
pt cei care il iubesc atat de mult pe Lacatus (antrenorul) am o intrebare... o sa-l vreti in continuare pe Lacatus antrenor si daca iesim pe locu 4 in Liga si ajungem pe 4-5 in campionat ?

 

La sfarsitul sezonului vom putea discuta oportunitatea demiterii antrenorului, in functie de rezultatele sale. Nu ti se pare normal sa antreneze omul un sezon intreg si dupa aia sa tragem niste concluzii?

bodanelu06.10.2008 08:00

@alex, lor nu. Lor li se pare normal ca un antrenor sa demonstreze in 3 etape. Si daca in a 4-a face egal cu otopeniul sa-si dea demisia.

sabin130706.10.2008 08:08
Suntem ¨fani Steaua¨, Steaua inseamna Lacatus, prin inductie suntem ¨fani Lacatus¨

 

 

Ce mari fraieri au fost Marcel Raducanu, Puiu Iordanescu, Ilie Savu, Ion Alecsandrescu,Gheorghe Constantin,Apolzan,Ienei,Voinescu,Toma,Vasile Iordache,Sames,Iovan,Tudorel Stoica,Hagi,Ilie Dumitrescu,Dan Petrescu,Adi Ilie si ce fraieri sunt Radoi sau Ogararu.

 

Ei si-au rupt sau isi rup picioarele pt Steaua fara sa stie ca nu au nici cea mai mica sansa sa faca parte din Steaua.

Adriane, eu cred ca ai inteles unde bateam.

Nu inseamna ca acei mari stelisti enumerati de tine nu mai au loc de Lacatus. Normal ca fac parte din Steaua, fiecare este o parte din trecutul sau prezentul Stelei, dar Lacatus este pilonul principal care da sens templului rosu´albastru.

Atatia ani pana acum nici nu s-a pus problema asta, acum se incearca demitizarea unui mit. Imposibil. Inexplicabil dupa mine.

Bodanel06.10.2008 08:11
Ma exaspereaza anumite "primate"pe acest site:"daca castigam Laca era cel mai bun,dar acum il huliti"/"cum pierde Steaua,cum sariti la gatul lui Laca"/"Daca o sa ia campionatu si va ocupa un loc bun in Liga unde va v-a fi nasul",etc...se folosesc fel si fel de astfel de formule patetice si puerile.

Pai mai oameni buni...degeaba castiga acest antrenor toate meciurile,sau ia n'spe mii de cupe daca tu,ca si simplu suporter,accepti sa-ti deschizi ochii si vezi ca echipa favorita obtine victorii doar prin daruire exemplara a jucatorilor si nu o idee tactica sau vreo formula care sa persiste in joc si sa-ti dovedeasca tie ca si fan,sau simplu privitor,ca acel antrenor care face ture de pe banca in tusa are si el o contributie la acel joc.

Stiti cum se spune...dragostea prea mare te face orb...eu cred ca Lacatus e prea indragostit de Steaua.

 

 

Daca castiga toate meciurile si ia 'nspe mii de cupe doar prin daruirea jucatorilor o sa fiu foarte multumit. Personal putin imi pasa de tactica. Daca iau Liga Campionilor nu o sa ma doara nici in fund de faptul ca echipa nu are nici o idee tactica.Din pacate, lucrurile stau putin mai altfel. Nici mie nu imi place cum joaca Steaua, nici in retur nu mi-a placut dar o sa ii ofer lui Lacatus un sezon intreg sa imi demonstreze ca poate fi un mare antrenor. Pentru cei care il critica pe Olaroiu nu uitati ca el a facut din rahat bici (a jucat fara Radoi o buna perioada iar accidentarile se tineau lant). Daca Olaroiu avea lotul de acum cred ca defila dar nu asta conteaza.

 

Eu sper ca Laca sa ia titlul si sa castige 'nspe mii de cupe fara nici o idee tactica.

Adrian06.10.2008 08:21
Adriane, eu cred ca ai inteles unde bateam.

Nu inseamna ca acei mari stelisti enumerati de tine nu mai au loc de Lacatus. Normal ca fac parte din Steaua, fiecare este o parte din trecutul sau prezentul Stelei, dar Lacatus este pilonul principal care da sens templului rosu´albastru.

Atatia ani pana acum nici nu s-a pus problema asta, acum se incearca demitizarea unui mit. Imposibil. Inexplicabil dupa mine.

 

 

Si de ce e Laca pilonul principal?

Pt ca a castigat cele mai multe cupe si campionate?

 

Frate, Tudorel Stoica e de 10 ori Stelistul care e Lacatus, pe putin.

De el de ce nu zice nimeni nimic?El nu merita sa antreneze Steaua?

 

Marcel Raducanu si mai si.

Acest domn a jucat in Romania doar la Steaua, fiind produs 100% al Stelei, nascut si crescut in spiritul Stelist.

Iar ca fotbalist a fost enorm, mult mai bun decat Lacatus.

 

Lacatus e pilonul principal pt ca a luat cele mai multe titluri si cupe.

Parca tu ziceai ca nu trebuie sa fim suporteri de palmares, nu?

robson06.10.2008 08:37
Suntem ¨fani Steaua¨, Steaua inseamna Lacatus, prin inductie suntem ¨fani Lacatus¨ daca vrei tu.

 

Cum spunea Adrian, Steaua sunt sutele de jucatori care au trecut pe la Steaua si au pus umarul la ridicarea echipei. Unii mai mult timp, altii mai putin, dar nu judecam cat de stelisti au fost in functie de timp. Dar niciunul dintre ei n-ar avea voie sa strice ce-au ridicat toti doar pentru ca e mai iubit de galerie. Repet, nu ma refer acum la tactica sau alte considerente, doar la baza discutiei pro si antilacatus.

oop06.10.2008 08:41
@alex, lor nu. Lor li se pare normal ca un antrenor sa demonstreze in 3 etape. Si daca in a 4-a face egal cu otopeniul sa-si dea demisia.

in primul rand se face anul de cand Laca a preluat echipa si tot nu se vede vreo imbunatatire in ceea ce priveste jocul.Lotul este mult mai bun ca alta data,avem atatia internationali si tot nu suntem in stare sa cream cateva faze la poarta unor desculti!

 

Nu egalul in sine deranjeaza,chiar daca am jucat acasa cu o echipa condamnata la retrogradare,ci maniera in care el a fost scos si tactica inexistenta.

«1234514»