@Adrian..hai sa o luam pe rand :
Protasov : cu el pe banca,se spune ca Steaua a jucat cel mai frumos fotbal de dupa revolutie,ca a implementat jucatorilor placerea de a juca ,acel fotbal cu zambetul pe buze .
Insa ,pe rand,Steaua a ratat cam tot ce se putea rata : Supercupa Romaniei,Grupele CL,victoriile cu marile rivale,locul 1 la finalul turului . Doar calificarea in primavara europeana este singura sa realizare la Steaua . Plus de asta,el a plecat de la Steaua la prima oferta,chiar daca aceasta a fost de la echipa care l-a consacrat. Crezi ca a doua oara nu ar face la fel ?
Boloni : un antrenor bun daca ne uitam in cv-ul lui,insa nu a avut mari succese pe unde a antrenat,iar ca sa ne ghidam dupa un exemplu "autohton",a clacat la nationala . In plus,se stie conflictul lui cu Becali , cand Boloni a zis ca nu o sa antreneze pe Steaua cat timp va fi becali patron .
Lacatus : cu siguranta nu este cel mai bun antrenor din istoria Stelei,cu siguranta ar putea obtine rezultate mult mai bune cu acest lot, dar toata lumea stie ca respira pentru Steaua,ca este simbolul Stelei si ca fara el Steaua ar fi fost mult mai saraca. A implementat jucatorilor spiritul de lupta,de sacrificiu ; la acest capitol cred ca esti si tu multumit de el . Are timp sa devina un antrenor mare , si daca nu la Steaua,atunci unde altundeva ?
Cum spuneam si mai sus,haide sa ii acordam si lui cateva sanse,si el ne-a facut de atatea ori fericiti .