la 3-5 e dezastru.Ce sa mai,Steaua s-a dus la vale rau de tot,pe Lacatus il paste postul.Cred ca toti ar trebui sa plece,incepand de la patron la jucatori praf.
la 3-5 e dezastru.Ce sa mai,Steaua s-a dus la vale rau de tot,pe Lacatus il paste postul.Cred ca toti ar trebui sa plece,incepand de la patron la jucatori praf.
Lacatus!Lacatus!Lacatus!Uite acus,acus,acus,ne baga-n B Lacatus!
deci cel mai varza jucator..TOJA !
mai bine nu il mai baga Laca..ca mai mult a incurcat echipa x(
io v-am spus sa nu va faceti sperante , ca va faceti degeaba...
ce prosti sunt , deci acum imi dati dreptate cand am zis ca eu is suporterul Stelei din trecut , nu a celei de acum , nu sunt suporter de rezultate insa Steaua de acum e varza in beci , ma doare capul ce jucatori de 2 bani avem , la revedere le zic lui arthuro , Semedo , Nicolita , Ghionea , toja , Lovin , avem Lacatus un tiago , un Ochirosii , un szekely , chiar si pe ionescu , ce astepti sa iei bataie si de la avantura ciumpalaca?
Nu are rost sa ne agitam...
Ce a facut azi Arthuro? Ce a facut Dayro? Ce a facut Lovin? Petre Marin? Semedo?
Toja a picat ca din cer in acest meci...
N-ai cum sa bati pe Lyon. Echipa de nota 10 cu patron de nota 10. Noi la ce patron avem sa zicem mersi ca jucam in grupe. A trebuit sa pierdem cu Otelul ca sa-si dea seama ca superatacantu lui adus din segunda nu e bun de nimic.
cat de prost poate fi un antrenor ? ?! Sa conduci cu 2-0 in min .10 si sa te uiti cum Petre Marin gafeza total .
Laca , antrenor mic . Pierzand la mijloc controlu au luat cinci .
Oare de ce ??!
Steaua a picat la final. Nota 5 din partea mea. RUUUSIIIINEEEEEE!!!!!!!!!!!!
cat de prost poate fi un antrenor ? ?! Sa conduci cu 2-0 in min 10
Ba ce vina are antrenorul ? jucatorii sunt incompetenti, da tu nu poti intelege asta...
cat de prost poate fi un antrenor ? ?! Sa conduci cu 2-0 in min 10
dar cat de prost poate fi un antrenor ca la 3-2 sa-l bage pe Toja...Lacatus, esti varza...imi place oricum ca-l pui pe Pedrazini sa-si noteze tot, intotdeauna dupa un gol primit scrie ceva in carnetelul ala. Lyon e o echipa puternica, asta am simtit-o toti, dar se putea obtine ceva...cu alt antrenor. Bravo Toja...pleaca acasa.
cat de prost poate fi un antrenor ? ?! Sa conduci cu 2-0 in min 10Ba ce vina are antrenorul ? jucatorii sunt incompetenti, da tu nu poti intelege asta...
explica-mi si mie atunci ce conceptie de joc are Steaua, pana si Gaz Metan traseaza mai frumos cu jucatori amatori, cum e posibil sa joci in halul asta ?
cat de prost poate fi un antrenor ? ?! Sa conduci cu 2-0 in min 10Ba ce vina are antrenorul ? jucatorii sunt incompetenti, da tu nu poti intelege asta...
Nici eu nu te pot intelege de ce-i tii partea lui Lacatus.A incercat sa apere rezultatul bagandu-l pe Ghionea,pe bezmeticul de Toja iar la mijloc - NU ACOLO PE STANGA UNDE-I E LOCUL,si pe Kapetanos fara Szekely.Ce antrenor e asta frate?
Primul care plateste este Antrenorul intotdeauna.CFR n-a avut rezultate la inceputul campionatului cu Andone si ce-au zis baietii destepti Paszkany/Muresan?A castigat titlul,Cupa,dar gata!!!Nu mai merge,il schimbam.Lui Trombetta i-au zis - Esti in stare?Da sau NU?Omu` a zis da- uite treaba si sa vedem si maine cu mare interes cum CFR isi asigura locul 2 si locul in Optimile UCL in timp ce Lacatus va trai in continuare din amintiri iar CiobiVrabia viseaza malai auriu - pardon - lana aurie - naiba stie ce mai viseaza - da` realitatea e rece.
Ce ai facut astazi Lacatus ? Antrenorul cu mari rezultate pe la UTA , Otelul , si cate si mai cate parnai de echipe ? Ce faci tu , idolul stelistilor de pretutindeni , Michael Jordan al Stelei , cand te trezesti cu pomana 2-0 din primele 11 minute ? Tu , care erai pregatit iar de asediu, cum te-ai pregatit si cu Otelul , te-ai trezit cu ideile incurcate rau . Ai sarit in sus cand a dat gol Arthuro , parca voiai sa ne dai peste bot noua astora care tot tipam ca pana si Iovita e mai bun ca el si ca indolentul asta nu merita nici sa vanda shaworma in Romania .
Am avut vreo umbra de tactica in meciul asta ? Vreo schema exersata la antrenament ? Vorbesc de faze de atac , nu de faze fixe din care marcam cu mana . Ne bazam pe hei-rup si pe sclipirile lui Dayro ? Nu ti-e mila de Mirel ca il distrugi punand-ul sa joace si fundas central si mijlocas la constructie si mijlocas la inchidere ? De cand a ajuns Banel executant absolut al tuturor fazelor fixe? Recunosc , centrarea pentru Ovidiu Petre a fost cred singura reusita de Banel in viata lui . Arthuro al tau , dupa gol , a mai dat 3 pase pentru contraatacuri devastatoare ale adversarilor. Pentru ca te incapatanezi sa faci tot jocul echipei pentru dobitocul ala care nici nu se uita la tine cand il strigi de pe margine . Cate mingi au trecut pe la Dayro si pe cate s-a rahat Lovin ?Prietene , tu si cu Hagi trebuie sa ramaneti simboluri daca vreti binele Stelei , sa ramaneti idoli . Pana si Gaz Metan Medias are o conceptie de joc , o tactica . Noi ne apropiem din ce in ce mai mult de Gloria Buzau . Ne imbracam in ros-albastru si credem ca speriem pe cineva . Maine , Clujul o sa bata pe Bordeaux , si o sa-i bata rau . Ei o sa se califice , pentru ca Roma e varza , Bordeaux e egala ca valoare . Eu maine , de ziua mea de nastere , o sa stau ascuns in casa . De ce ? Pentru ca sigur i-as sparge fata vreunui invitat care ar face misto de rezultatul din seara asta .
Colegilor de suferinta , le-as sugera sa ne mai lase cu suportul neconditionat acordat antrenorului Lacatus . E simplu . Nu poate si gata . Dumnezeu iti da , dar nu iti baga in traista .
Scuzati stilul haotic , sunt si eu un fel de Dayro Moreno , dar doar la nervi .
suntem praf si pulbere ![]()
Lacatus e praf ce sa mai zic de echipa =)) eu zic ca Steaua este o echipa buna dar ii trebuie un antrenor bun si binenteles alti jucatori ca astia sunt praff !!!
Sebi,pai de ce nu schimbi tu antrenorul si toata echipa?
pt toti oligorfrenii care-l striga pe Lacatus inainte de meci si la pauza: unde
mea erati la finalul meciului? din cauza voastra n-o sa mai scapam de acest SIMBOL ne-antrenor pana la dezastru (care dezastru nici eu nu stiu ca deja suntem in rahat).. voi il contestati pe net/site-uri/forumuri - tot voi il pupati in cur la meciuri cu gaz metan si gloria buzau!
SIMBOL-ule te rugam lasa-ne ca n-ai nici o treaba! bine zicea un "cetatean" dupa meci.. Zenga poate fi numit SIMBOL dupa 20 si ceva de ani la INTER.. si unde a antrenat? Steaua? Steaua Rosie? marea echipa a Cataniei? De ce trebuie sa antrenezi tu Steaua?
Din cauza unui cioban analfabet trebuie sa te suportam inca juma de an ca antrenor.. Esti zero: N-am vazut o schema, o tactica, o ceva, orice.. de cand ai venit, desi ai deja un an la echipa..
Sunt antrenori mult peste tine chiar si in Liga 1 si cred ca ar manca tot cacatul din lume sa aiba postura ta: esti antrenor la Steaua si, desi esti cioburi, nu poti fi atins!
Ne-ai mancat ani de viata intr-o luna de zile. MULTUMIM!!! LA-CA-TUS! LA-CA-TUS!
cat de prost poate fi un antrenor ? ?! Sa conduci cu 2-0 in min 10Ba ce vina are antrenorul ? jucatorii sunt incompetenti, da tu nu poti intelege asta...
explica-mi si mie atunci ce conceptie de joc are Steaua, pana si Gaz Metan traseaza mai frumos cu jucatori amatori, cum e posibil sa joci in halul asta ?
Ce conceptie ar trasa vreun antrenor pentru un meci cu Lyon unor ¨fotbalisti¨ care intr-un meci de CL se impiedica in minge? Daca ei nu au la baza niste calitati elementare pentru un fotbalist poti sa le trasezi de dimineata pana seara conceptii de joc.
Adevarul e ca sunt unii jucatorii cu care nu poti face NICIODATA nimic la acest nivel.
Eu nu inteleg cum acest Toja,laudat de toti si primit ca un erou la aeroport si la palat, a fost cel mai bun de pe teren (dupa presa romana) contra Braziliei si a fost in lotul celor de le River Plate.Aici e de Liga a treia si punct.Sa nu ne mai amagim.
Lovin - cand oare va intelege Becali ca acest jucator e doar de Steaua 2 ? Cand il vezi pe acest baietas cum loveste mingea iti pare rau ca esti microbist.
Semedo nu este la nivelul acestei competitii,fiind doar un jucator de viteza si care uneori marcheaza din instinct,desi de multe ori nu stie cand s-a terminat terenul.
Petre Marin - total depasit de realitatea fotbalistica actuala si de ce nu de varsta.
Arthuro - cine la adus pe asta la Steaua,si cred ca Adi Ilie trebuie sa iasa in fata si sa ne dea niste explicatii la acesti cateva milioane de fraieri...
Radoi se da mereu cu genunchii de pamant,alearga ca un nebun,are un suflet mare de luptator,mai sta accidentat 5 meciuri, dar cam atat....
Ghionea - total depasit in ultimele meciuri,nu numai in seara asta.
Adevarul e ca in meciul de ieri cativa au facut figuratie pe teren.
Pai marea majoritate a actiunilor francezilor au venit pe partea stanga, unde e clar ca Petre Marin nu mai poate. Tot respectul pentru profesionalismul lui; pentru faptul ca niciodaca nu a pornit vreun scandal, dar este clar ca, cel putin in meciurile mari, nu mai poate.
Lovin a fost praf ieri, nu a facut mai nimic nici pe partea defensiva, nici pe partea ofensiva.
Radoi a jucat foarte slab; l-a pierdut din marcaj pe Benzema la golul 2 si golul 4 al francezilor, iar inlocuitorul lui Ghionea a fost si mai slab.
Semedo a fost cam degeaba pe teren, nu a facut mai nimic, dar adevarul e ca nici "salvatorul" Toja nu a facut nimic din momentul in care a intrat pe teren(daca nu ma insel, el a pierdut mingia care a dus la golul 3).
Arthuro, desi a dat gol, nu a facut absolut nimic in rest; Dayro nu a facut chiar nimic
Tot respectul pentru Zapata(unde e acum ala de-l facea cizma?) Ogararu, Goian, Ov Petre si chiar Banel(pentru cele 2 centrari de gol)! Ei au fost singurii care ar fi meritat mai mult
Mai terminati cu inmormantarile astea. Suporteri de doi bani, cum joaca Steaua ceva cum ura stiti sa laudati. Dar in secunda doi, cand suntem infranti gata, stiti sa sariti la gatul jucatorilor si antrenorului in loc sai sustineti. Pentru ca asta trebuie sa facem, sa sustinem echipa la bine si la rau, nu suntem nici ciori nici javre sa ne certam aiurea. NOI SUNTEM Steaua.
Sunt de acord, Lacatus nu e antrenor de Steaua, e slab. Dar de ce il tine Becali?
Pentru ca ii e frica sa nu pateasca cum a patit cu Hagi, stiti prea bine ce scandal a fost atunci si cum juca echipa. Asa ca atunci cand va pleca Lacatus POATE vom avea si antrenor. Poate.
Dar pana atunci FORZZA Steaua, TE VOM IUBI MEREU.
cat de prost poate fi un antrenor ? ?! Sa conduci cu 2-0 in min 10Ba ce vina are antrenorul ? jucatorii sunt incompetenti, da tu nu poti intelege asta...
explica-mi si mie atunci ce conceptie de joc are Steaua, pana si Gaz Metan traseaza mai frumos cu jucatori amatori, cum e posibil sa joci in halul asta ?
Ce conceptie ar trasa vreun antrenor pentru un meci cu Lyon unor ¨fotbalisti¨ care intr-un meci de CL se impiedica in minge? Daca ei nu au la baza niste calitati elementare pentru un fotbalist poti sa le trasezi de dimineata pana seara conceptii de joc.
Pai atunci sa nu mai avem antrenor, sa stea pe banca omu care tunde gazonul si gata... cred ca ar avea rezultate mai bune decat antrenorul de acum
Adevarul e ca sunt unii jucatorii cu care nu poti face NICIODATA nimic la acest nivel.Eu nu inteleg cum acest Toja,laudat de toti si primit ca un erou la aeroport si la palat, a fost cel mai bun de pe teren (dupa presa romana) contra Braziliei si a fost in lotul celor de le River Plate.Aici e de Liga a treia si punct.Sa nu ne mai amagim.
Lovin - cand oare va intelege Becali ca acest jucator e doar de Steaua 2 ? Cand il vezi pe acest baietas cum loveste mingea iti pare rau ca esti microbist.
Semedo nu este la nivelul acestei competitii,fiind doar un jucator de viteza si care uneori marcheaza din instinct,desi de multe ori nu stie cand s-a terminat terenul.
Petre Marin - total depasit de realitatea fotbalistica actuala si de ce nu de varsta.
Arthuro - cine la adus pe asta la Steaua,si cred ca Adi Ilie trebuie sa iasa in fata si sa ne dea niste explicatii la acesti cateva milioane de fraieri...
Radoi se da mereu cu genunchii de pamant,alearga ca un nebun,are un suflet mare de luptator,mai sta accidentat 5 meciuri, dar cam atat....
Ghionea - total depasit in ultimele meciuri,nu numai in seara asta.
Toja a jucat pe partea dreapta, desi e jucator de banda stanga. Inexplicabil!
Nu am avut, asa cum anticipam, mijloc! Ce a facut Lovin aseara? Marele jucator "in forma"? Dar Arthuro, febletea lui Argaseala?
incet incet ma resemnez cu gandul ca Steaua mea a fost odata ca nici o data, si nu va mai fi, pentru ca a intrat pe mana unui om prost si fudul mai ceva ca oaia din ograda.
am vazut ieri un meci dramatic pentru stelistii adevarati, nevoiti sa siste la un macel macabru al sperantelor lor intr-un rezultat bun. am vazut in sfarsit Steaua marcand trei goluri, dar am vazut si o aparare a noastra varza, desi doi dintre jucatori au jucat aproape de nota 10!
zapata - a scos mai multe goluri decat a primit, toata stima si respectul meu. nota 9
Ogararu - varza, nota 5 (daca nu dadea centrarea la golul lui arthuro, era de 3)
Goian - excelent, a aratat valoare si ambitie, nota 9
Radoi - varza cu carne, adica varza in care imi bag p...a, nu stiu cine e prost sa il ia pe asta pe 13 milioane de euro
p Marin - varza varza, a fost depasit in acelasi fel de mai multe ori, dar nu e numai vina lui ca nu a venit nimeni de la mijloc sa-l ajute
Nicolita - ironia sortii, cel pe care il injuram atat de mult ca nu stie fotbal, este cateodata singurul care mai arata cate ceva, nu doar ambitie!
ov Petre - bine ne-a fost cat a fost in teren, pacat ca nu poate duce un meci intreg
Lovin - varza, incredibil cum ne-a lasat cu fundul gol in aparare exact cand aveam nevoie mai mult
Semedo - varza cu carne, adica varza in care imi bag p...a de mai multe ori. parca era de pe alta lume, a gresit toate mingile posibile si imposibile
Dayro - varza cu juma' de carne, m-am cam saturat de ifosele lui si de aerul de nedreptatit de arbitrii
arthuro - daca nu dadea golul, merita impuscat. asa merita doar impuscat repede, sa nu sufere prea mult timp. este inacceptabil sa dai atatea pase adversarului cand echipa ta plecase in atac
Ghionea - nu mai are chef de Steaua, se cam vede de vreun an
kapetanos - chiorul de langa orbul arthuro. ar merita totusi sa joace el 80 de minute si arthuro ultimele 10
toja - o enigma totala. a stat vreunul dintre voi aproape de banca de rezerve, sa auda ce ii spunea Lacatus inainte sa intre in teren? ca ziceai ca ii explica cum au fost construite piramidele, am zis ca ii face praf pe francezi...
Lacatus - din pacate no comment. vina lui este insa mult, infinit mai mica decat a lui becali, asta sa fie clar.
cred ca nici daca stau la pescuit 3 zile la rand nu imi trece...
dar daca moare becali, da! sau macar daca-i luam nevasta in p ... asa cum face el cu Steaua noastra