FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Olympique Lyonnais 3 - 5 (3 - 2)

«1235»
I.N.Money30.09.2008 22:17

Steaua - Olympique Lyonnais , 21 octombrie , ora 21 : 45 , Ghencea

 

Post TV : Pro TV

sirFlorin01.10.2008 06:11

putem invinge...si o vom face :boxing:

STARforce01.10.2008 06:37

3 puncte. 1-0 gol Semedo

MoWeed01.10.2008 07:43

Invingem daca nu mai rateam atat

DelPiero1001.10.2008 08:31

Lyon nu mai este ce-a fost,insa ramane una din echipele redutabile ale CL!Daca scoatem 4 p in aceasta dubla,se vede primavara CL... :tongue:

xDaJACKALx01.10.2008 10:39

Mama abea peste 3 saptamani .... :ce_oameni:

 

steaua_gloria01.10.2008 12:10

Pana acum puteam avea 4 puncte, 3 aseara, unul cu bayern, poate o sa recuperam punctele pierdute , tinand cont ca din nou jucam cu o echipa iesita din forma.

cornisa5801.10.2008 17:40
Pana acum puteam avea 4 puncte, 3 aseara, unul cu bayern, poate o sa recuperam punctele pierdute , tinand cont ca din nou jucam cu o echipa iesita din forma.

 

Nu cumva sã se trezeascã și ãstia inainte de meciul cu noi ce frumos ar fii mãcar 4 puncte cu Lyon

:steag_cruce_invers: :steag_cruce_invers: :steag_cruce_invers: :steag_cruce_invers:
Catalyn0701.10.2008 18:20
Nu cumva sã se trezeascã și ãstia inainte de meciul cu noi

 

pai deobicei asa se intampla...

I.N.Money01.10.2008 18:42

Dar cumva Lyon doarme ? Deja e la 5 puncte distanta de locul 2 in Ligue 1 , iar in meciul de aseara Bayern abia a scapat cu un 1-1 .

Sa bati Lyon-ul trebuie sa iti dublezi forma din meciul cu Valencia si sa speri ca nu se trezeste Juninho sa traga iar de la 50 de metri .

 

 

Verssace01.10.2008 19:45

abea pe 21 oct doamne murimmm panã atunci . :worthy:

RaMs3s01.10.2008 20:36

oricum.....chiar daca Lyon nu e in forma .... tot o sa fie foarte greu meciul :unsure:

pronostic: nu pierdem ...poate victorie :smile:

andrey_ptm_steaua01.10.2008 20:44

dak atacam si noi poate avem sanse

Lance02.10.2008 08:14

sa asteptam pana atunci ca sigur se mai accidenteaza cineva :( sper ca vom bate fular-campionii

LARI02.10.2008 08:29

Sper sa nu-i lasam si pe-astia sa zburde la mijlocul terenului, ca e de rau. Daca-l lasam pe Juninho, Kallstrom sau Delgado sa suteze de la distanta, o sa fie de rau.

 

De fapt eu sper sa betonam mijlocul terenului la toate meciurile importante. Laca ar putea sa experimenteze 4-2-3-1 asta in jocurile cu echipele mai slabe, ca n-o fi foc.

LARI02.10.2008 23:42

O veste buna! Excelenta, chiar!

____________

 

Atacantul lui Olympique Lyon, Sidney Govou, va absenta de pe gazon între patru și opt sãptãmâni din cauza unei entorse grave la glezna dreaptã și nu va putea evolua în meciul cu Steaua, din Liga Campionilor, programat la data de 21 octombrie, informeazã AFP.

 

Internaționalul francez a efectuat miercuri searã o radiografie la piciorul afectat, iar staff-ul medical al grupãrii din Hexagon i-a transmis cã va trebui sã stea departe de gazon cel puțin o lunã.

 

Govou s-a accidentat în minutul 35 al partidei pe care Lyon a disputa-o marți cu Bayern Munchen, în Liga Campionilor.

 

Altfel, jucãtorul campioanei din Ligue 1 va rata și meciul pe care echipa naționalã a Franței îl va juca împotriva României, la data de 11 octombrie.

sabin130703.10.2008 07:40
De fapt eu sper sa betonam mijlocul terenului la toate meciurile importante. Laca ar putea sa experimenteze 4-2-3-1 asta in jocurile cu echipele mai slabe, ca n-o fi foc.

Sunt foarte de acord cu tine. E singurul sistem prin care momentan am putea controla mijlocul terenului, tocmai pt ca avem mijlocasi buni doar pe faza defensiva, sau doar pe faza ofensiva, nu si una si alta.

Cu lotul actual nu merge 4-4-2 pt ca vom juca doar cu mingi bubuite.

Melku03.10.2008 09:19

@ LARI

 

Mai trebuie sa se accidenteze si Juninho, Fred, Benzema, Toulalan si Kallstrom si putem sta linistiti !

 

Suntem obligati sa scoatem un rezultat bun, in meciurile cu Galata am raspuns bine in ciuda presiunii fantastice, sa speram ca o sa fie la fel.

Virgil03.10.2008 10:11

Steaua trebuie sa lase deoparte respectul excesiv fata de marile nume ale fotbalului european. In primul rand. Apoi sa joace cum stie mai bine. Maestrului Lacatus ii revine sarcina sa-i puna pe jucatori pe posturile pe care s-au consacrat inainte de a veni la Steaua. Ma refer la Toja, la Dayro si altii. Apoi, sunt sigur vor veni si rezultatele. Aparare avem. Avem si atac, dar trebuie lasat sa joace.

Lyon-ul e in mare forma in campionat, dar nici cu Steaua nu mi-e rusine.

 

Avem nevoie de victorie si sunt de acord ca o putem obtine.

RBK06.10.2008 11:03

Rennes 3-Lyon 0 ,avem sanse acum in Cl :),Bayern 3-Bochum 3:)

Virgil06.10.2008 20:52

FC Steaua anunta faptul ca de luni, 6 octombrie, a inceput vanzarea biletelor pentru partida FC Steaua Bucuresti - Olympique Lyon, contand pentru a treia etapa a Grupei F din UEFA Champions League.

 

Programul caselor de bilete in aceasta saptamana este urmatorul:

 

Luni - Vineri - 12:00 - 18:00

Sambata - 10:00 - 14:00

Duminica - Inchis

 

Preturile biletelor sunt urmatoarele:

 

Peluze 75 LEI

Tribuna II 150 LEI

Tribuna I 250 LEI

Tribuna 0 350 LEI

Fotolii 500 LEI

 

steauafc.com

Melku14.10.2008 20:45

"Meciul din România e departe de a fi socotit unul facil. Am vãzut sâmbãta trecutã ce dificultãți a întâmpinat echipa Franței în meciul cu România. Steaua își joacã marți calificarea. Ideal ar fi sã câștigãm la București, dar niciun punct nu ar fi un rezultat rãu. Pentru cã dupã acest meci mai avem douã partide pe teren propriu și sunt încrezãtor cã putem obține suficiente puncte pentru a ajunge în optimile Ligii Campionilor", a declarat Juninho pentru site-ul oficial. (prosport.ro)

 

Politeturi.

dr.adrian914.10.2008 20:57

spun de pe acum ca Steaua pierde. fac pariu cu oricine

CoRsSo14.10.2008 21:02

Tot va mandriti cu rezultate gen Bayern werder 2-5 sau rennes Lyon 3-0. Si ce ? Valoare se vede pe teren.

SteauaB14.10.2008 22:34

Nu vom face mare lucru!

 

Max un egal! Si vom zice din nou ca am avut ghinion..

 

 

Ce ar fii daca romanul era talentat si technic ca brazilianul, spaniolul sau portughezul? Pai....

«1235»