E timpul sa facem un meci bun cu Lyon... Avem o revansa de luat (si ma refer aici la atitudine) pentru jocul crispat si fricos din 2006.
E timpul sa facem un meci bun cu Lyon... Avem o revansa de luat (si ma refer aici la atitudine) pentru jocul crispat si fricos din 2006.
Mandru ca sunt stelist![]()
Va amintiti de Bate Borisov? Necunoscutii aia pe care i-am intalnit in preliminarii anul trecut... echipa aia cu care Steaua a facut 2-2, nemultumind publicul roman... In seara asta aceeasi echipa a reusit sa ii nemultumeasca si pe italieni, reusind sa obtina un 2-2 cu Juventus Torino(dupa ce au condus cu 2-0)! Ar trebui sa ne dea de gandit chestia asta si sa nu mai fim atat de carcotasi.
De acord cu tot ce ai scris, dar asta cu BATE e cea mai tare! Si ce ne mai lamentam cu totii, ca nu e posibil sa ne chinuim cu aia, ca sunt slabi. O coacaza! Nu au jucat bine pentru ca era Hagi penibil ci chiar stiau (iar acum se pare ca stiu si mai bine) fotbal.
un meci bun,dar inca nu si-au revenit se poate mai mult,avem pretentii dar zero intentii.cum au jucat cu galatasaray si cum joaca acum.totusi sper sa ne revenim sa mergem mai departe.haideti baieti ca puteti!
@ssilviu_19'
giovinco a dat pasa de gol si a jucat bine...mai urmareste si tu fotbal,nu numai Liga Campionilor si Liga 1...mai trage cu ochiul si pe la olimpiada , ca si asa e din 4 in 4 ani...mai tragi cu ochiul si prin serie a si te mai uiti putin si pe la echipa de tineret a italiei...si ai sa vezi cine e giovinco
vad ca esti destul de ignorant. probabil nu l-ai vazut jucand prea mult pe giovinco. eu iti recomand sa-l urmaresti!!!!!o sa ajunga unul din cei mai buni jucatori din lume. mai urmariti-l pe vela de la arsenal, kerlon de la corinthians parca, ever banega (parca a ajuns la valencia de la boca), breno de la bayern, adu, geovanni care a ajuns la newcastle vandut surprinzator de barca, nu mai zic de pato, sau bojan.
parerea mea ca ar trebui folositit juniori la fiecare echipa. doar asa pot creste. dobrin,Hagi si alti mari jucatori au debutat in prima divizie la 16-17-18 ani. acum jucatorii debuteaza de la 21 in sus cand deja nu mai pot acumula asa mult.
Banega joaca la Athletico Madrid si Giovanni joaca la Tottenham...
imi pare rau sa zic,dar CFR joaca mai frumos ca Steaua in acest moment....insa situatia va fi altcumva in urmatoarele meciuri...snt convins!!
incredibil joaca CFR`u..nu`mi vine sa cred..pai daca juca cu noi Chelsea aveau deja 2-0 ![]()
imi pare rau sa zic,dar CFR joaca mai frumos ca Steaua in acest moment....insa situatia va fi altcumva in urmatoarele meciuri...snt convins!!
Asa e frate si acum sa-i vad pe aia care se lamentau ieri ca Fiorentina a facut transferuri de 50 de milioane, sau ca Van Nisterlooy costa 40 de milioane.
Banega joaca la Athletico Madrid si Giovanni joaca la Tottenham...
mersi. stiam ca unul s-a transferat in spania si celalalt in anglia dar am gresit echipele. mersi mult oricum.
Cu toate ca sunt sutem stelisti nu poti sa nu nu felicitzi chefereii pt fotbalul pe care al joaca.nu pot sa inteleg dc Steaua nu poate juca la fel in Liga!!??? fara teama si cu mai multa determinare?!?!
hai las-o in plm ca daca joaca 3 zile mortaciunile alea de la Chelsea nu dau gol
hai las-o in plm ca daca joaca 3 zile mortaciunile alea de la Chelsea nu dau gol
nu mai fii frustrat.."mortaciunile" alea de la Chelsea au ajuns in finala Champions League anu trecut .. si sunt unii dintre cei mai buni jucatori din lume la ora actuala
nu mai fii frustrat.."mortaciunile" alea de la Chelsea au ajuns in finala Champions League anu trecut .. si sunt unii dintre cei mai buni jucatori din lume la ora actuala
tu nu vezi cum joaca acuma??? anu trecut au jucat finala dar in meciu asta au crezut ca e suficient sa se prezinte si castiga
daca se mai juca inca 7 zile deacuma tot 0-0 se termina
nu mai fii frustrat.."mortaciunile" alea de la Chelsea au ajuns in finala Champions League anul trecut .. si sunt unii dintre cei mai buni jucatori din lume la ora actualatu nu vezi cum joaca acuma??? anul trecut au jucat finala dar in meciu asta au crezut ca e suficient sa se prezinte si castiga
daca se mai juca inca 7 zile deacuma tot 0-0 se termina
Nu mai cautati fratilor motive. Pur si simplu ei joaca, noi nu prea. De cand nu mai joaca Steaua pentru noi? De cand nu se mai daruiesc cu totul pentru club si pentru suporteri? Noi nu avem un atacant calumea, am luat necunoscuti. Uite ca ungurii au dat bani pe unu cu experienta in Liga. Noi ce face, ii luam sa faca experienta pe spatele nostru si sa plece dupa?
Inca odata treziti-va, nu mai cautati motive, acceptati realitatea. Si din pacate realitatea de data asta cam doare. Noi am ratat cu seninatate aseara. Plus ca avem cam multi lenesi in echipa, nu au chef de fuga.
ma nu conteaza.. ei au facut 4 p din 2 meciuri .. pai noi am facut 6 p in 14 meciuri .. nu inteleg cum poate sa jaoce asa bine CFR-ul in Liga?! sa faci egal cu Chelsea e ceva..
si de ce nu ti cu ei Fear? doar joaca...
hai las-o in plm ca daca joaca 3 zile mortaciunile alea de la Chelsea nu dau gol
nu mai fii frustrat.."mortaciunile" alea de la Chelsea au ajuns in finala Champions League anu trecut .. si sunt unii dintre cei mai buni jucatori din lume la ora actuala
or fi cei mai buni jucatori din lume aia de la Chelsea..dar n`au jucat nimic acum...:Gabi Balint:"tre sa tinem cont si ca Chelsea a avut o zi proasta"...
Dupa ce-am vazut meciul de la Cluj nu pot decat sa felicit Steaua si pe Marius Lacatus pentru rezultatul excelelent reusit vinerea trecuta. Nu pot sa nu remarc faptul ca desi Chelsea a atacat toata repriza a doua nu numai ca n-a marcat dar chiar clujenii au avut cele mai periculoase ocazii de gol.
ma nu conteaza.. ei au facut 4 p din 2 meciuri .. pai noi am facut 6 p in 14 meciuri .. nu inteleg cum poate sa jaoce asa bine CFR-ul in Liga?! sa faci egal cu Chelsea e ceva..
joaca CFR nu zic nu da Chelsea azi a crezut cai suficient sa se prezinte si castiga ,asta se intampla cand nu tratezi meciu cu seriozitate
noi de ce nu jucam??? pentru ca ne multumim cu putin
dar nu e vorba de tinut.. eu tin cu Steaua de cand eram mic..doar admiram o echipa din Romania ce poate sa faca..eu credeam ca suntem prea mici pt ei..da azi CFR-ul mi`a dovedit ca se poate..
Acum apar "specialistii" sa ne compare pe noi cu CFR.
Adversarii nostri au jucat fotbal; nu ca AS Roma(de Chelsea nu zic; nu am vazut meciul). Sunt 2 meciuri diferite, adversarii nostri au avut atitudini diferite, nu se poate compara!
Cheferii sunt de laudat pentru k s-au aparat bine si pentru k au incercat din cand in cand sa iasa la atac. Tactica lor a fost una corecta,au stat masati in propria jumatate si l-au postat pe kone la 40 de metri de poarta. Chelsea a jucat slab astazi si vorba lui zloty,puteau sa mai joace si 7 zile ca tot nu marcau. Pentru echipele mari CL incepe dupa grupe,de fapt tactica lor in grupe e sa scoata un egal(daca se poate si o victorie) in deplasare si sa bata tot acasa.
Sa nu va aud k va luati de cheferei pentru k isi merita laudele. Or fi prins ei niste echipe in forma slaba dar cu nume insa nici noi nu am dat de un bayern in forma iar fiorentina nu e cine stie ce echipa. Momentan ei au 4 puncte,noi avem 1 p. Diferenta a fost facuta de noroc si de multe ori de atitudinea mai curajoasa in anumite momente a clujenilor. Ganditi-va k daca nu o scotea cech in minutul 88 bateau Chelsea si daca le-ar fi iesit asta intr-adevar ar fi reusit mai mult decat Steaua in toate participarile sale in CL.
Dupa mine chefere e calificata. M-am uitat mai mult la bordeaux-roma(1-3) si ambele echipe sunt praf,chiar imi pare rau k nu jucam noi cu ele,clujenii scot sigur inca vreo 4 puncte din dubla cu bordeaux si meciul de acasa cu roma. Vestea buna pentru noi este k noi inca avem sanse insa doar daca invatam ceva din lipsa de complexe a chefereilor.
Trebuie sa va zic k m-a mirat victoria lui anorthosis impotriva lui panathinaikos,stiu k panathinaikos nu Real Madrid insa cipriotii sunt debutanti in aceasta competitie. De asemenea sahtior i-a tinut pe barca in sah pana in a 2-a repriza cand au fost egalati. Iar runda trecuta anonimii de la aalborg au facut egal cu celtic. Ideea e k se poate.
Este o diferenta de valoare intre noi si celalte echipe din grupa insa cu un joc mai lipsit de complexe putem sa facem mai bine fata acestor echipe. Daca altii pot,noi,care avem mult mai multa experienta in Europa,de ce n-am putea?
CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!
FORZA Steaua!!!
Intotdeauna superiori.
meci bun, dar cand vom juca si noi fotbal ? Fiorentina era echipa de batut 100%, iar cu Bayern n-are rost sa mai comentez ... nu mai e ce a fost. Totusi sa revin la intrebarea mea, cand vom juca fotbal ? cand vom sti sa plimbam mingea ? Daca v-ati uitat careva la chefireu in seara asta veti vedea ca au jucat fotbal, o diferenta ca de la cer la pamant intre fotbalul practicat de ei fata de Steaua ... no comment tata ...
Cu toate ca sunt sutem stelisti nu poti sa nu nu felicitzi chefereii pt fotbalul pe care al joaca.nu pot sa inteleg dc Steaua nu poate juca la fel in Liga!!??? fara teama si cu mai multa determinare?!?!
In primul rand pt ca la nivel de conducere este mentalitate de stana.
In al doilea rand,tupeul clujenilor este in mare masura dat de numarul mare de jucatori straini din lotul cefereului,care au o mentalitate sanatoasa,si care se pare ca ii molipseste si pe romanii din lotul lor.Stiu ,avem si noi straini in lot,dar in afara de Golanski,Dayro ,Zapata si partial Semedo si Emeghara,restul sunt sub cei de la CFR,veniti pe bani multi.
Revin la primul punct.Cand patronul aduce jucatori nu la recomandarea antrenorului,ci a verilor si prietenilor,dupa vizionari de casete;cand el face echipa,nu antrenorul,cum ar fi normal;cand in teren sunt introdusi jucatori nauciti de pe o parte pe alta ,pusi sa joace in toate partile terenului,mai putin acolo unde o fac cel mai bine,deci cand toate astea se intampla,echipa nu va putea juca niciodata la nivel mare.
Cu toate astea,Steaua joaca destul de bine,parca a mai progresat,dar ramanem mereu cu impresia ca se putea mai mult...
Ceferistii au meritat egalul in meciul de azi,cel putin pt felul in care trateaza fotbalul.Sunt convins ca daca juca Steaua cu Chelsea de azi,aflata in criza de inspiratie,ne instalam 80 de minute in propriul careu,si probabil atacam dupa ce ne dadeau gol.
noi de ce nu jucam??? pentru ca ne multumim cu putin
Ei, na ! Cu putin se poate spune ca se multumeau aia care erau entuziasmati dupa meciul cu Bayern. Dar cand intr-o saptamana reusesti un egal pe terenul echipei care a tinut piept lui Chelea iar apoi un egal pe terenul unei semifinaliste a cupei UEFA nu prea ai de ce te plange.
Avand in vedere ca Bate Borisov a facut egal 2-2 cu Juventus, dupa ce a condus cu 2-0, mi se pare un rezultat RUSINOS. Fiorentina mi s-a parut o echipa de batut azi, foarte slaba in aparare, in atac periculoasa doar prin Mutu, numai la mijlocul terenului au fost mai buni. Sincer sunt dezamagit.
FACEM PARIU PE 1 MILION CA BATE BORISOV ISI IA 5 IN RETUR?
Unii intra cu gandul in teren ca pot castiga si nu i ridica in slavi pe adversari indiferent de numele sau la noi....e jale..data trecuta...Goian a declarat ca Steaua e o echipa mare pentru ca si a creat ocazii cu Bayern......vai de capul nostru. Urmand acest algortim Bate e super echipa ..a reusit sa marcheze 2 goluri lui Juve care e peste Bayern.....
Am jucat ca o echipa limitata si asta doare. dar cel mai mult doare cand dinspre echipa se emana multumire dupa meciuri mediocre facute de echipa.