Daca ne referim la clubul lor corcit nu sunt alaturi de ei.
Daca ne referim la filmul cu FRFul printre protagonisti atunci sunt alaturi de ei.
Daca ne referim la clubul lor corcit nu sunt alaturi de ei.
Daca ne referim la filmul cu FRFul printre protagonisti atunci sunt alaturi de ei.
De ce sa fiu alaturi de niste suporteri de rezultat, care si-au tradat echipa si sustin un surogat de echipa. Eventual sa fiu alaturi de adevaratii fani al acestei echipe, locuitorii din Bragadiru.
Vai ce tragedie ca se desfiinteaza Poli AEK Rocar Fulgerul Timisoara, de parca nu ar fi numai si numai vina lor. Ce credea Iancu, ca poate sa ia FIFA si UEFA la misto? Credea ca merge cu tiganeli mioritice cum a fost schimbarea hilara a culorilor din violet in mov? Site-ul lor de ce tot politimisoara se numeste(declaratia ca ala nu e site ofcial e o vrajeala; doar acolo au postat raspunsul dupa ce s-a aflat de decizia FIFA)?
Poate as fi avut o urma de compasiune daca decizia era abuziva, dar de vreme ce nu au respectat decizia TAS si-au facut-o cu mana lor! Daca Jabba se crede deasupra legii in Romania, asta nu inseamna ca ii merge si cu FIFA
Io nu cred o boaba din ce spune Jabba the Hutt suflet de cioara -La puscarie cu el!! Dar la puscarie si cu Sandu si mai ales cu MITICA !!
LA PUSCARIE sa le vad in aceeasi celula pe astea trei **** batrane..
Iar suporterii "civilizatei cimicioara" acum 3-4 ani bateau cu lanturi fete din galeria naostra pe strazile "bastionului civilizatiei de pe Bega"!!
Sa-i rupa garda, da-i drecu... Sa dispara mutantul de la Bragadiru!
Nu sunt alaturi de suporterii timisoreni, pt ca ei, daca am fi fost noi in locul lor, ar fi publicat un articol pe site care scria:"echipa comunista pedepsita" sau ceva in genul asta. Pe de alta parte, probabil ca magariile despre care vorbeste Iancu sunt adevarate, probabil ca au dreptate. Eu personal as face orice ca acest demagog hot si nenorocit denumit Sandu sa fie pedepsit. Dar tare mi-e teama ca Iancu nu are cu ce sa-l prinda pe Sandu. Oricum, ce ciudat, nici un membru al clubului lor frate, rapiduletul nu a sarit sa le ia apararea in fata lui Sandu. Oare ce s-a intamplat? Si-au dat seama peste noapte ca nu mai sunt frati? Nu lua acest raspuns ca pe o lipsa de solidaritate, daca ar fi fost alta echipa, in mod clar suporterii nostri i-ar fi luat apararea.
Cred k autorul articolului s-a grabit cand a titrat "stelistii sunt alaturi de timisoreni". Pentru mine timisorenii nu sunt decat niste milogi mai violeti(sau mov cum e acum) care ne-au spurcat mai mereu alaturi de celalate zburatoare din Liga lui mitica. Dupa mine,toata problema asta e privita gresit din start pentru ca adevarata Poli Timisoara,cea istorica,detinatoarea morala a acelui palmares joaca in divizia b sau c,nici nu mai stiu exact.
E vina timisorenilor k s-au lasat fraieriti de acest hibrid construit de balena Iancu si e vina lui Iancu k s-a lasat pacalit de macaronarul ala infect. Restul e gargara. Cred k e un sentiment cumplit sa fie depunctata/desfiintata echipa ta,dar timisorenii au sustinut un proiect care se baza mai mult pe fosta bragadiru decat pe adevarata echipa a acestui oras.
Ca orice lucru construit precar a cazut destul de repede. Daca Iancu se tine de cuvant si retrage echipa din campionat pentru mine asta inseamna k abia astepta sa se care si astepta prima ocazie.
Prea se leaga totul si aici vorbim de mafioti,pentru k toti baietii din aceasta poveste sunt niste mafioti,si nasu,si mitica,si Iancu si zambon. Chiar credeti k nu se intelegeau ei la bani? Iancu a recunoscut k i-a dat niste bani lui Sandu si nu m-ar mira sa fi incercat asta cu zambon cum nu m-ar fi mirat k macaronarul sa stoarca cat mai mult din toata povestea asta. Personal cred k macaronarul nu a vrut sa cada la un acord sau le-a dat bani alora de la FRF sa faca niste mismasuri cu actele alea iar aia au bagat scuza cu "trebuie sa aplicam legea".
Eu zic sa nu ne mai batem capul. Niste corupti se cearta cu alti corupti si momentan nu afecteaza Steaua cu nimic.
Ceea ce m-a frapat pe mine este cu cata lejeritate se discutau anumite subiecte la aceste emisiuni,cum se vorbea de spaga,mita,influentare de comisii,cum urmaritul general Nicu gheara spunea la grasu in emisiune cum k e prieten si cu Sandu si cu Iancu si cum sunt amandoi baieti de treaba chiar daca se intelegea ca ambii sunt cam corupti si tot asa.
Asta ne arata inca o data cum se fac achizitiile de cluburi in Romania,cum ajung unii patroni de cluburi prin smecherii si ma ia cu frisoane cand ma gandesc cum e preluat jijel Steaua.
Cateodata parca as vrea sa iau Steaua si sa o mut in Spania sau alt campionat puternic pentru k aici atmosfera pute rau de tot.
CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!
FORZA Steaua!!!
Intotdeauna superiori.
cei care au luat gaze si bastoane sunt de apreciat,intr-un fel..in rest, sa le fie de bine!au primit ce au meritat pentru ca au acceptat asa ceva si s-au bucurat la o mizerie de echipa,un bastard al aek fulgerul bragadiru.si toata lumea stie un mesaj din toata tara....
@iOnutz83
nu ne intereseaza ca faci tu "presa adevarata" si stim cu toti ca "o parte din presa preseaza rahat" dar de unde si pana unde tre' sa ai deontolgie cand scrii ceva pe un site al suporterilor?!stai in banca ta cu meseria ta si lasa-ne cu asta.in cazul in care nu-ti convine ceva fa o reclamatie la clubul roman de presa si dupa deliberari o sa afli sanctiuni sau comunicate in mare parte personale ca si steagurile sau site-urile.mare e gradina lui Dumnezeu!
Mi se rupe de Timisoara...
Am mai auzit chestia ca trebuie sa fim mereu superiori, blah, blah ..De ce sa ne pese de ei?
Pe ei i-ar durea fix in .. de noi daca se intampla lucrul asta cu noi.
Puscariasu` chiar merita asta.
Sa ii depuncteze cu 20 de puncte.
Merda Iancu!
Felicitari Zambon!
Ce cauta mizeria asta de articol aici?
Acele curve din Banat isi merita soarta. Daca ieseau in strada pt sitatia adevaratei Poli din C mai intelegeam. Sunt unii care tot ridica intrebarea ca daca ni s-ar intampla si noua cum ar fi. Ce sa fie ma? Daca vine Armata si revendica palmaresul si istoria Stelei si porneste la drum din divizia D, eu voi fi langa ea la datorie.
Eu zic sa nu ne mai batem capul. Niste corupti se cearta cu alti corupti si momentan nu afecteaza Steaua cu nimic.
Al nostru Gigi ca bradu' a afirmat public ca-l sustine pe Iancu, plus ca strange semnaturi pentru adunarea aia generala pentru schimbarea Nasului. Toate astea se vor sparge in capul echipei Steaua, fiindca Sandu, Lupescu si Prunea sunt foarte razbunatori. Stai sa vezi arbitraje, cartonase si suspendari pe capete ce vor curge asupra noastra. Daca raman neclintite muhaielele astea,anul asta nu prindem nici Cupa UEFA...
@predatorpulse7
Cred k autorul articolului s-a grabit cand a titrat "stelistii sunt alaturi de timisoreni"...
Era si un semn de intrebare la final.Adica asta:?
...,cum urmaritul general Nicu gheara
Tot aud ca e urmarit general,dar el tot vine prin tara de cate ori are ocazia.De unde ati scos fabula asta cu "urmaritul general"?Acu cateva zile a fost prezent la inmormantarea lui Caiac ala din Craiova...
p.s. de ce n-ai scris un articol si despre Otelul cand li s-a facut acea nedreptate(pierderea meciului cu 3-0 in fata "curatului" porumb-boyu)? asta daca tot trebuie sa fim alaturi de cei care sunt nedreptatiti.
Va spun eu cum e cel mai bine: sa iasa adevarul la iveala si sa se faca dreptate, insa dreptate in adevaratul sens al cuvantului.
Sunt stelist, dar in aceste momente gandul meu este alaturi de suporterii timisoreni. Nu pot sa spun "suporterii lui Poli" sau "suporterii lui FC Timisoara", pentru ca nici ei nu stiu exact ai cui suporteri mai sunt. Acei oameni care au batut suporteri stelisti in Piata Unirii din Timisoara, pentru simplul motiv ca erau niste oameni care se bucurau de victoria echipei lor. Nu erau ultrasi, nu erau huligani, nu strigau nimic de Timisoara, erau pur si simplu niste oameni a caror bucurie a fost curmata de telescopice, bate si pumni.
Eu nu sunt dispus sa trec peste aceste momente, pentru ca pentru fiecare bata care s-a oprit in fata unui stelist, ma intreb cum poate un om in toate mintile sa fie alaturi de cei care isi fac orasul de rusine, alaturi de cei care iti bat prietenii, alaturi de cei care au manifestat intotdeauna o superioritate nejustificata fata de oricine.
Mergand mai departe, lucrurile sunt extrem de simple : a existat o hotarare a TAS, referitoare la nume, palmares si culori. O hotarare NERESPECTATA, cu buna stiinta, de clubul timisorean. In bunul sictir romanesc, de "las' ca stiu eu mai bine decat aia, nu ma fac ei pe mine". Iar cand au aparut consecintele, a aparut tragismul porcesc timisorean - cum, aia vor sa respecte legea ?
Cat despre bietii suporteri care si-au pierdut echipa, si-au pierdut-o in momentul in care au lasat-o sa putrezeasca prin cotloanele diviziei C sau D. Wow, avem o noua jucarie in oras, se cheama Fulgerul Bragadiru. Hai sa-i zicem FC Timisoara. Hai sa ii transformam culorile in alb-violet. Hai sa ne imaginam ca are un palmares. AIA sunt suporteri ? AIA merita o echipa ?
M-as intreba de ce nu a existat aceeasi atitudine atunci cand Otelul a fost scoasa din UEFA de banii lui Porumboiu. De ce nu regretam cu la fel de mult amar disparitia altor echipe "de traditie" alaturi de suferinta suporterilor lor, si primele care imi vin in minte sunt Progresul si Corvinul.
Dar nu, ei sunt timisoreni. Sunt speciali. Hai sa facem articole lacrimogene. Ei sunt fruncea. Argumentatia lantului. Civilizatia flegmei pe obraz.
Draga Irina, te invit in Timisoara la urmatorul meci al Stelei din CL, te invit sa te calce pe cap bocancii timisorenilor, sa fii scuipata si terfelita in ultimul hal, sa ti se dea foc la tricoul cu Steaua pe care-l aveai pe tine in fata ta. Si apoi, sa vii sa ne tii noua lectii de prietenie si tovarasie. Si daca tot vii, ia-l si pe prietenul care a bagat mizeria asta aici, timisorenii au o preferinta pentru limbute umede in locuri calde si intunecoase.
Scoateti mizeria asta de articol ca innebnesc!
Astept un contra-articol adevarat, care sa lumineze toate mintile induiosate de suferinta occidentalilor, in legatura cu abandonarea Poli de catre suporteri in mocirla.
Mihai Somanescu ai legatura.
M-as intreba de ce nu a existat aceeasi atitudine atunci cand Otelul a fost scoasa din UEFA de banii lui Porumboiu. De ce nu regretam cu la fel de mult amar disparitia altor echipe "de traditie" alaturi de suferinta suporterilor lor, si primele care imi vin in minte sunt Progresul si Corvinul.
Acelasi lucru ma intrebam si eu sincer sa fiu
Andyro are dreptate.
Nu trebuie sa ne bagam noi in treaba asta.
Timisorenii nu merita nimic.
Nu trebuie noi sa ne dam acum mari pacifisti si buni crestini si sa le vrem binele pt ca ei niciodata nu ni l-au vrut si nu ni-l vor vrea.
Timisoara nu reprezinta una din rivalele Stelei.
Nu avem nici o treaba cu ei.
Insa ura pe care o arata fata de noi(E la moda in Liga 1 sa urasti Steaua!) nu e justificata.
Ne urasc doar din rautate si invidie.
Micodo, nu trebuie sa faca nimeni nici un contraarticol.
Pur si simplu acest incident nu trebuie bagat in seama.
1) "Fie vorba intre noi, care Poli sunteti voi?"
2) "Republica Banat." - cum le place alora sa isi arate superioritatea inchipuita fata de alti cetateni ai Romaniei.
3)"Se dau anti-Bucuresti si sunt frati cu lutarii din julesti"
Din 1) rezulta ca suporterii aia alaturi "de care ar trebui sa fim" sunt mai c@rve decat alea de pe centura. S-au prostituat doar ca sa mearga si ei la meciuri in Divizia A si si-au lasat echipa de izbeliste. Deci, avand in vedere ca ii dispretuiesc, nu pot fi alaturi de ei.
Din 2) rezulta ca pe langa dispret, au din partea mea o antipatie profunda, o scarba pe care o ai fata de prostul fudul.
3) nu se mai pune problema sa il discut:)).
In rest, bun aricolul dar mwe Timi-cioara.
Micodo, nu trebuie sa faca nimeni nici un contraarticol.Pur si simplu acest incident nu trebuie bagat in seama.
Si oricum,majoritatea celor care au postat aici au avut pareri contra.
@micodo-mi se pare exagerata faza cu innebunitul.
Puteai si tu sa ni te alaturi,comentand pro sau contra...
articolul se situeaza la acelasi nivel cu sondajul legat de posibilele injurii ce-i vor fi adresate unui jucator de la acf fiorentina.cred ca fata cand a scris a avut un sentiment care la inceput ne-a incercat pe toti.pana la urma doar NOI contam si atata timp cat suntem singurii ce am avut de infruntat tampenii sau cretinitati din partea elfantului, sau a le lui jabba(cum vrem sa-l numim),din partea "fratiorilor" si a celor ce sunt nebuni dupa culoarea ce acum o are echipa in divizia c nu merita atata atentie din partea noastra. eu cred ca "tarfa sub acoperire nu se-mbraca in mov" exact cum se intampla in cazul de fata sau cum se va intampla cu "Adrian cel frumusel".
subscriu: Scoateti mizeria asta de articol ca innebunesc!
Situatia in care se afla iubitorii fotbalului timisorean nu este una de invidiat, insa nu trebuie uitat ca ei, cu manutele lor (violete sau mov, nu stiu), si-au facut-o !
Au abandonat pe Poli in bratele unui italian (ce ar merita impuscat) iar mai apoi au imbratisat cu drag o echipa venita de la margininile necivilizate ale bucurestilor. Ei, moralistii, anti-comunistii, luptatorii anti-clone.......ei si-au ridicat propriul idol fals, de la venirea AEK-ului lui Dobos si pana la transfigurarea balkan-petrolista a lui nenea Iancu (si asta ar trebui impuscat).
Fotbalul din Timisoara isi va reveni, fiti fara grija.....situatia nu e asa lacrimogena cum se vrea a parea. Ceea ce nu voi uita, indiferent ce deznodamant va avea aceasta afacere, este felul cum un oras intreg a aruncat la lada de gunoi echipa de suflet; cum un oras intreg si-a lasat sa moara propriul copil, pentru a-l adopta pe altul si a se preface ca el e cel dintai nascut !
Multi nu vedeti padurea de copaci. Fratilor, nu e vorba neaparat de Poli TM! E vorba de cum se poate distruge un club cu 3 oameni din federatie si un italian. Maine ne trezim ca vine vreun spaniol si spune ca el a cumparat Steaua. Are niste acte pe acolo, se duce la FIFA si TAS cu documente semnate de Dumnezeu stie cine, si uite asa se duce totul la vale.
Intelegeti ideea in sine, faptul ca s-a creat un precedent.
Bun, dispare Poli, asa cum vreti toti. Dupa cine mai urla? Nu-l mai vedeti pe Jabba pe la TV, ci numai pe Gigi. Si restul (dinamu, Rapid, chefere) o sa fie in mana cu federatia si o sa ne arda in continuu. Dispare Poli, da? Si ce echipa o sa vina in locul ei la anul? O sa avem o autobaza in plus in campionat.
Incercati sa ganditi logic, nu sa sariti si sa urlati.
SI tipu' cu gandirea aia primitiva, care-i treaba daca si-a dat o fata cu parerea? Esti tu mai destept, sau cum? Vezi tu problema in esenta ei? Ce, nu suporti parerile unei femei? Argumenteaza desteptule, nu da cu capu in zid. Nu de alta, dar daca nu te trezesti din prostie la 20 de ani sau cati ai, nu o sa te mai trezesti niciodata. Era o vorba, cred ca o stii "Multi alearga dupa femei, dar nu se uita nici dracu la ei". Parerea mea ca ai ceva probleme la capitolul asta, caz in care ar trebui sa te puna pe ganduri.
Putine pareri echilibrate am vazut, restul numai injuraturi si tonuri urate. Daca intre noi nu vorbim civilizat, ce dracu pretentii sa mai am de la altii? Din pacate forumul incepe sa se duca incet, dar sigur la vale. Si din pacate nu se poate face nimic. De vreo 2 ani a inceput sa fie plin de oameni cu un orizont de gandire foarte foarte ingust. Probabil pustani de max 18 ani, care in loc sa dea pe la scoala stau si rup in doua gramatica pe mirc/mess.
Treziti-va fratilor! Toti strigati ca traim intr-o tara de kko (majoritatea cel putin), dar nimeni nu face nimic in privinta asta. Daca de la noi nu avem pretentii, de la restul ce asteptam?
Injurati-ma cat vreti, oricum oamenii calculati de aici am vazut ca se feresc sa scrie sau sunt scurti si la obiect.
refresh prietene, singurul care e pe langa esti tu; bun, si autoarea articolului, normal.
Adunatura de pe Bega s-a distrus singura, n-a distrus-o nimeni; nu e o conspiratie menita sa distruga nimic, pentru ca nu mai e nimic de distrus. Care e precedentul, ca a fost depunctata cu 6 puncte ? Ca practic asta s-a intamplat azi, daca n-ai vazut stirile. Si Steaua a fost depunctata, din cauze diferite. Ah, ca nea Jabba vrea sa se retraga de la echipa, asta e alta poveste. Si, care e precedentul ? Ca o sa se retraga si jijel de la echipa ? Da Doamne...
Ah, si ca un mic exercitiu de logica : daca o femeie e proasta, si eu ii zic ca e proasta pentru ca e proasta, nu pentru ca e femeie, sunt misogin ?
E al doilea articol pe care il scrie autorul acestui articol pe site daca nu ma insel si care naste polemici. Pun si eu o intrebare. Voi ati innebunit? E site-ul suporterilor stelisti. Se pare ca se uita cum in vara ne doreau sa retrogradam, cum se bucurau de fiecare data cand pierdeam in UEFA si cum se considera ei anti-Bucuresti. Chiar nu ma intereseaza ce se petrece in curtea lor.