Ha-ha ! Good joke. Cum sa fim alaturi de acesti ingrati ? Ia ganditi-va cum ar fi reactionat daca Steaua se afla intr-o asemenea postura ? De ani de zile Iancu si nu numai, scuipa foc la adresa echipei noastre, iar acum ma intreb cum am putea noi sustine "gruparea viola", mai exact fosta, de pe-acum. Sa se descurce si singuri, sau daca nu, sa le sara in ajutor franarii de sub Grant ca de-aia le sunt frati. Tineti minte scandarea unui stadion intreg la Timisoara dinaintea meciului Steaua - Rapid din UEFA ? Sau bataia pe care au indurat-o stelistii din vest dupa eliminarea dureroasa a cioroilor ? Si lista poate continua. De ce au nevoie acum de suportul inutil al unor "mitici" cand isi pot purta si singuri de grija ? De ceva timp prefera sa sustina o echipa fantoma, promovata in prima Liga pe bani grei si chiar ma bucur ca roata timpului s-a intors in defavoarea lor. Politehnica lor a apus de mult si nici acum nu si-au dat seama. De altfel, nu tin minte sa fi dat vreodata dovada de fair-play, nici suporterii, nici conducerea, in special la adresa Stelei, asa ca nu vad nici cel mai mic motiv pentru care noi am fi alaturi de ei. Nu suntem noi de vina pentru prostia unor oameni gen Iancu sau Chivorchian. Au dat dovada de incompetenta si apeleaza la masuri si scuze jalnice, precum acel transport de echipament care n-a mai ajuns in Romania nici pana azi. In urma cu cateva minute, "marele" lor patron il invinuia in direct pe Mircea Sandu, acuzand-ul si totodata autodemascandu-se, cu privire la o suma de bani pe care i-a oferit-o, CERAND ARBITRAJE FAVORABILE. Sa fie vorba de aceeasi persoana care insista ca Steaua sa fie retrogradata in urma scandalului "Valiza" ? Sa fie vorba de acelasi personaj care se batea cu pumnul in piept pentru epurarea fotbalului romanesc ? Gura pacatosului adevar graieste. Rusinos este si faptul ca vrea sa se retraga, tocmai acum, cand latul se strange pe zi ce trece in jurul echipei. Un las incurabil si nimic altceva acest Marian Iancu. A promovat cu succes o echipa de mana a 2-a, un fals, crezand ca poate slefui un palmares demult apus, avand ca scop mutarea capitalei fotbalistice la Timisoara. Pana acum n-a reusit decat o calificare cu emotii in UEFA si un egal pretios cu Juventus intr-un meci amical. Bravos amigos ! M-am saturat de asa numitii petro-dolari, probabil spalati prin intermediul acestei echipe si acum se asteapta ca tot suporterul roman sa le intinda o mana ? Sau poate doua.
Raman indiferent la protestele lor, la acel probabil mars spre capitala si daca se hotarasc s-o faca, le-as sugera traseul minerilor lui Cozma. Pacat pentru ei ca vor sa-si spele toate pacatele marsaluind chiar in centrul "miticilor" pe care ii urasc atat de mult.
Se afla intr-o situatie delicata si ar trebui sa-si asume o parte de vina pentru ca si-au pus sperantele in acest "Mesia" al fotbalului crezand ca le va aduce gloria peste noapte.
Nu ma intereseaza catusi de putin nici acel macaronar cu nume de jambon pe care-l acuza toata lumea, devenind peste noapte persona non-grata pe intreg teritoriul Romaniei. Inainte de toate sper ca acest individ "penal" sa se reintoarca unde ii e locul, alaturi de persoanele carora le-a dat spaga si sa lase bucuria fotbalului sa se desfasoare doar pe gazon. Si macar de s-ar crea un precedent, insa sunt sigur ca in minunata noastra tara exemplele de acest gen sunt unice.