Parerea mea e ca facem egal. Or sa ne dea turcii gol si ca de obicei revenim si ne calificam.
Parerea mea e ca facem egal. Or sa ne dea turcii gol si ca de obicei revenim si ne calificam.
Mai bine sa atacam....daca ne bagam cu curul in poarta o furam
Zapata - P.Marin - Goian - Radoi - Nesu - Nicolita - Ov. Petre - Toja - Dayro - Stancu - Arthuro
Cred ca e cea mai buna echipa posibila cu ceea ce avem la dispozitie acum.
Mai bine sa atacam....daca ne bagam cu curul in poarta o furam
Faza e ca e asta numa a formula defensiva nu pare. Toja, Dayro, Stancu, Arthuro, si destul de des, Banel urca in atac. Cu formula asta ori dam multe goluri, ori luam multe.
noi facem istoriadin nou in fronttre sa dam totul ,fiindca este vb de Liga Campionilor ,un vis,care pt noi este realitatea de zi cu zi,deci nu conteaza cine intra atata timp cat moare pe teren si daca nici acum nu lupta at cand?
Ne vom califica! Simt eu asta:)
Hai Laca! Hai Steaua!
P.S.: Da cineva o pastila ca sa dorm pana maine seara, cand incepe meciul? Si un telefon la serviciu sa anunte ca ma duc poimaine cu un suc si cu steagul?
eu nu mai pot dejaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
:steag_cruce_invers:
Nu avem cum sa dam gol cu Spoitingiri titular. Cel mult sa luam, asa cum se zice la Radio Erevan. Asadar jucam de la inceput in 10 (situatie des intalnita). In afara de asta, nefericita idee sa improvizezi cu Petre Marin pe dreapta in acest meci de importanta capitala (dar nu prea avem incotro datorita politicii de transferuri extrem de "inteligenta") si sa il pui pe Nesu titular, pentru ca e clar ca va juca la fel ca la Bistrita (adica, mai bine zis, nu va pune osul, ceea ce e oarescum normal in situatia plecarii lui iminente la Utrecht).
In consecinta: mult noroc, Steaua! E clar ca numai o doza mare de noroc ne poate califica. Atat de mult noroc as vrea sa avem, incat sa moara Borcea!
Cum am zis mai sus, impecabil articolul lui Vochin!
Hai, Marius!
26 August, 2008 |
Hai, amintește-ți tot! Cum ai venit în Ghencea și din douã curse pe dreapta ai dat 3 goluri lui ASA. Cum te-ai dus la naționalã și ai dat douã boabe în Portugalia. ªi apoi cum ai venit acasã și ai început sã ucizi portarii. De la Vekeman la Dasaev și de la Van Breukelen la Urruticoechea. Hai, amintește-ți cum plecai tu pe culoar înainte ca mingile sã vinã din gheata lui Fane Petcu sau Loți Boloni. Cum, altruist fiind, pasai în fața porții și apoi, cu umorul tãu hîtru, îl întrebai pe marcator: "Þi-a fost greu, mã?".
Hai, amintește-ți cum începea Steaua cu tine în Ghencea, cum era 1-0 de la vestiare și cu Anderlecht, și cu Vejle, și cu Goteborg, și cu Honved. Cum îi încãrcai încã de pe tunel pe coechipieri, înspãimîntîndu-i, în același timp, pe adversari.
Hai, amintește-ți ce ai însemnat ca jucãtor pentru Steaua. Ai luat Cupa Campionilor și Supercupa Europei. Te uiți în urmã și mai vezi vreo 15 înși. Amintește-ți cum ai marcat la Mondialul italian. Te uiți în spate și mai vezi vreo doi-trei. Cum ai bifat 10 titluri pentru aceeași echipã, Steaua. Te uiți în spate și vezi cã nu mai e nimeni.
Astãzi, te-ai întors în timp. Ești, ca antrenor, înaintea meciului ãla cu ASA. În fața celui mai important hop din noua meserie. Hai, Marius, amintește-ți tot, spune-le bãrbaților din vestiar povestea ta și pornește la alt drum! Pe marginea cãruia vei avea aceeași iubire nebunã a fanilor, iar la capãtul lui chipul altei legende. Legenda antrenorului. Hai, Marius!
...Emotziile cresc de la ora la ora..vom fi cu totzii pe stadion sa ne sustzinem echipa spre inca o calificare in Liga..din pacate mai sunt si unii penibili ca tupac amaru care cred ca jucam in 10 pt ca Nesu nu va da totul pe teren ..e normal sa gandeasca asa despre Nesu (un jucator care isi varsa sangele la propriu pt Steaua la fiecare meci) tupac amaru un personaj care nu a vazut 2 meciuri ale Stelei nici la TV..frustratzilor ,borcica ,contestatari penibili al lui Laca pregatitzi-va de umilintza...Forza Steaua !
Cum am zis mai sus, impecabil articolul lui Vochin!
Hai, Marius!
26 August, 2008 |
Hai, amintește-ți tot! Cum ai venit în Ghencea și din douã curse pe dreapta ai dat 3 goluri lui ASA. Cum te-ai dus la naționalã și ai dat douã boabe în Portugalia. ªi apoi cum ai venit acasã și ai început sã ucizi portarii. De la Vekeman la Dasaev și de la Van Breukelen la Urruticoechea. Hai, amintește-ți cum plecai tu pe culoar înainte ca mingile sã vinã din gheata lui Fane Petcu sau Loți Boloni. Cum, altruist fiind, pasai în fața porții și apoi, cu umorul tãu hîtru, îl întrebai pe marcator: "Þi-a fost greu, mã?".
Hai, amintește-ți cum începea Steaua cu tine în Ghencea, cum era 1-0 de la vestiare și cu Anderlecht, și cu Vejle, și cu Goteborg, și cu Honved. Cum îi încãrcai încã de pe tunel pe coechipieri, înspãimîntîndu-i, în același timp, pe adversari.
Hai, amintește-ți ce ai însemnat ca jucãtor pentru Steaua. Ai luat Cupa Campionilor și Supercupa Europei. Te uiți în urmã și mai vezi vreo 15 înși. Amintește-ți cum ai marcat la Mondialul italian. Te uiți în spate și mai vezi vreo doi-trei. Cum ai bifat 10 titluri pentru aceeași echipã, Steaua. Te uiți în spate și vezi cã nu mai e nimeni.
Astãzi, te-ai întors în timp. Ești, ca antrenor, înaintea meciului ãla cu ASA. În fața celui mai important hop din noua meserie. Hai, Marius, amintește-ți tot, spune-le bãrbaților din vestiar povestea ta și pornește la alt drum! Pe marginea cãruia vei avea aceeași iubire nebunã a fanilor, iar la capãtul lui chipul altei legende. Legenda antrenorului. Hai, Marius!
foarte bun articolul. forzza Steaua, si sper sa planga iar oligofrenul de Borcea care iar simte nevoia sa se bage in seama.
Cum am zis mai sus, impecabil articolul lui Vochin!
Hai, Marius!
26 August, 2008 |
Hai, amintește-ți tot! Cum ai venit în Ghencea și din douã curse pe dreapta ai dat 3 goluri lui ASA. Cum te-ai dus la naționalã și ai dat douã boabe în Portugalia. ªi apoi cum ai venit acasã și ai început sã ucizi portarii. De la Vekeman la Dasaev și de la Van Breukelen la Urruticoechea. Hai, amintește-ți cum plecai tu pe culoar înainte ca mingile sã vinã din gheata lui Fane Petcu sau Loți Boloni. Cum, altruist fiind, pasai în fața porții și apoi, cu umorul tãu hîtru, îl întrebai pe marcator: "Þi-a fost greu, mã?".
Hai, amintește-ți cum începea Steaua cu tine în Ghencea, cum era 1-0 de la vestiare și cu Anderlecht, și cu Vejle, și cu Goteborg, și cu Honved. Cum îi încãrcai încã de pe tunel pe coechipieri, înspãimîntîndu-i, în același timp, pe adversari.
Hai, amintește-ți ce ai însemnat ca jucãtor pentru Steaua. Ai luat Cupa Campionilor și Supercupa Europei. Te uiți în urmã și mai vezi vreo 15 înși. Amintește-ți cum ai marcat la Mondialul italian. Te uiți în spate și mai vezi vreo doi-trei. Cum ai bifat 10 titluri pentru aceeași echipã, Steaua. Te uiți în spate și vezi cã nu mai e nimeni.
Astãzi, te-ai întors în timp. Ești, ca antrenor, înaintea meciului ãla cu ASA. În fața celui mai important hop din noua meserie. Hai, Marius, amintește-ți tot, spune-le bãrbaților din vestiar povestea ta și pornește la alt drum! Pe marginea cãruia vei avea aceeași iubire nebunã a fanilor, iar la capãtul lui chipul altei legende. Legenda antrenorului. Hai, Marius!
Acesta este cel mai bun articol pe care l-am citit pana acum.
Bravo, jon!
PS Si sunt convins ca si ceilalti useri care stiu (din vazute, nu din auzite) ce inseamna marea echipa din anii 80 simt la fel.
MARE PROSTIE utilizarea lui Radoi pe ultima linie! Vulnerabilitatile lui Mirel ca fundas central sunt evidente de ani de zile, cel mai recent s-a vazut acum 2 saptamani la Istanbul, si cu toate astea Lacatus executa in continuare pofta lui Becali. Radoi este centrul de greutate al echipei, nu poate fi suplinit la mijloc nici daca joci cu 4 Lovin si Ovidiu Petre, este ca si cum cobori acest centru spre fund, invitand adversarul sa atace!
O asemenea echipa este nebunie curata....o nebunie absolut FANTASTICA daca iese, dar altfel nebunie curata....vreau sa amintesc doar un singur lucru: joci, te aperi si ataci la fel de mult cat TE LASA ADVERSARUL. Daca turcii vor intra pe teren cu capul numai inspre poarta noastra asteptand ca noi sa ne aparam, atunci cu atacuri i-am putea curata, dar daca Lacatus trimite aceasta formula pe teren si ea in loc sa combine la firul ierbii si sa-i paseze pe turci incepe sa bubuie mingiile si sa se baricadeze in aparare cu aberatii de gen Toja inchizator si Dayro izolat in banda...am pus-o. Ai nostri trebuie sa fie CURAJOSI si sa nu uite de ce poarta tricoul ROS-ALBASTRU! NOI VOM FI CU EI!
FORZA Steaua!!!!! ![]()
![]()
Zapata - P.Marin - Goian - Radoi - Nesu - Nicolita - Ov. Petre - Toja - Dayro - Stancu - ArthuroCred ca e cea mai buna echipa posibila cu ceea ce avem la dispozitie acum.
Mai bine sa atacam....daca ne bagam cu curul in poarta o furamFaza e ca e asta numa a formula defensiva nu pare. Toja, Dayro, Stancu, Arthuro, si destul de des, Banel urca in atac. Cu formula asta ori dam multe goluri, ori luam multe.
aici ai dreptate ori dam 4 goluri ori luam 4 ........eu zic ca Laca risca prin aceast 11
scor corect 3-1 si calificare meritata gol TOJA ca i-a venit randul ARTHURO ca e foarte increzator si Stancu!!!
Ce articol a putut sa scrie Andrei Vochin.
Mai ca-mi dau lacrimile.
Ce mai poti sa spui in plus despre Lacatus?
Ca nu e Mourinho?
Sincer nu ma intereseaza.
![]()
Deseara vom fi toti cu zambetul pe buze!!!
Zapata - P.Marin - Goian - Radoi - Nesu - Nicolita - Ov. Petre - Toja - Dayro - Stancu - Arthuro...wow...dak asta ar fi echipa..ori dam goluri sau cel putin facem spectacol..ori luam goluri si ne disperam in aparare....eu is increzator..dar daca nu se va reusi calificarea macar a intram in UEFA cu capul sus
Dayro si Stancu titulari diseara este imposibil .Sunt sigur de asta.Ori unul , ori celalalt.
Dayro zic eu ca e bun basator in fata portii exact ca Nicolita care si`a mai dat drumul !!!
daca nu jucam cu doi inchizatori in meciul asta, vom avea mari probleme. eu ma indoiesc ca Lacatus va apela tocmai azi la o formula de risc cu Bogdan Stancu, Dayro si arthuro simultan in teren. noi am jucat cu doi inchizatori si cand am intalnit brasovul sau pitestiul in Ghencea si ne gaseste acum jocul ofensiv?!
singurele variante corecte pe axul central, cel putin la inceput, sunt Petre - Mirel sau Petre-Lovin. la cum il stiu pe Lacatus nu cred ca-l va folosi pe thiago, un inchizator cu mai putina prezenta fizica, dar mai mobil decat Lovin. in dreapta Banel e titular fara contracandidat, si omul cu cele mai dificile sarcini (blocarea lui arda si a lui lincoln care coboara mult in banda) iar pe stanga toja. Dayro - arthuro in atac, cu Stancu prima rezerva.
repet: la cum a facut echipa in meciurile de pana acum si avand in cedere rezultatul de la care pornim, singura solutie viabila este una de siguranta, cu doi inchizatori. in toate meciurile, cu exceptia celui de la Bistrita, am jucat numai asa si ar fi o nebunie sa experimentezi o alta asezare tocmai cu galata.
daca eu ar fi sa modific ceva, as juca cu tiago fundas dreapta. e un jucator inteligent si mobil, cu un bun control al balonului. ar ramane insa ca problema sincronizarea iesirilor la ofside. oricum, nu muta Lacatus atat de neasteptat.
Nu cred ca vom juca asa.
Cred ca ar fi mai bine cu Lovin in locul lui Arthuro, o echipa de contraatac.
Si cred ca asa o sa si fie.
Un 4-4-1-1.
Zapata-Petrica,Radoi,Goe,Nesu-Nicolita,Lovin,Petre,Toja-Dayro-Stancu
Oricum turcii se vor arunca peste noi.
Nu vad deci la ce ar fi bun Arthuro intr-un astfel de meci.
Ma rog, degeaba ne dam noi cu parerea.
Lacatus e antrenorul, vede el ce face.
Istoria spune asa:
La ultimele 3 calificari in Liga am jucat primul meci in deplasare si s-a terminat 2-2! Si la toate am avut un regret ca nu am castigat pentru ca puteam lejer! Brugges, Liege, Bate Borisov!
Deci, in mod logic si normal ar trebui sa ne calificam!
Dar nu prea cred ca avem cum! Noi nu avem antrenor si se va vedea dupa meciul de azi! La ultimele meciuri de calificare de pe teren propriu a fost asa:
Min 5 : Gol Standard: 0-1!
min 4: Gol Zaglebie: 0-1!
min2: BARA Bate: 0-0!
Deci, tot logic ar fi ca Galata sa dea gol in primele 10 minute sau sa aiba o ocazie monumentala!
Aici intervine problema cu Zapata: Sper sa nu o comita, ca altfel vom avea probleme cu moralul apararii! Ca in perioada Carlos cand se vedea ca se clatina din cauza gafelor!
Gol cred ca vom lua si atunci se va vedea ca Steaua nu are antrenor! Din pacate! Asta e adevarul chiar daca unii nu vor sa vada asta!
Daca luam gol, s-a terminat, ca Laca nu va sti ce sa faca!
Cand Lacatus nu-l va mai pune pe Banel sa bata TOATE loviturile libere din laterale si cornerele, atunci voi admite ca sunt sanse ca Laca sa ajunga antrenor! Daca il si va scoate de tot pe Banel din echipa, si pe Lovin, atunci Laca e pe drumul cel bun! Pana atunci, voi spune mereu ca Laca nu are nici o treaba cu antrenoratul!
Avem echipa! Nu avem antrenor!
Sa speram ca eu ma insel si Lacatus va ajunge un antrenor decent!
Si ca sa nu mai fiu warnat ca ma iau de antrenor si il fac de KAKAO: Sa traiti tovarase Lacatus, Traiasca Republica Socialista Romania! Ca si asa nu avem voie sa ne exprimam cu adevarat si suntem pusi la punct daca ne luam de magnificul conducator!
daca nu jucam cu doi inchizatori in meciul asta, vom avea mari probleme. eu ma indoiesc ca Lacatus va apela tocmai azi la o formula de risc cu Bogdan Stancu, Dayro si arthuro simultan in teren. noi am jucat cu doi inchizatori si cand am intalnit brasovul sau pitestiul in Ghencea si ne gaseste acum jocul ofensiv?!
singurele variante corecte pe axul central, cel putin la inceput, sunt Petre - Mirel sau Petre-Lovin. la cum il stiu pe Lacatus nu cred ca-l va folosi pe thiago, un inchizator cu mai putina prezenta fizica, dar mai mobil decat Lovin. in dreapta Banel e titular fara contracandidat, si omul cu cele mai dificile sarcini (blocarea lui arda si a lui lincoln care coboara mult in banda) iar pe stanga toja. Dayro - arthuro in atac, cu Stancu prima rezerva.
repet: la cum a facut echipa in meciurile de pana acum si avand in cedere rezultatul de la care pornim, singura solutie viabila este una de siguranta, cu doi inchizatori. in toate meciurile, cu exceptia celui de la Bistrita, am jucat numai asa si ar fi o nebunie sa experimentezi o alta asezare tocmai cu galata.
daca eu ar fi sa modific ceva, as juca cu tiago fundas dreapta. e un jucator inteligent si mobil, cu un bun control al balonului. ar ramane insa ca problema sincronizarea iesirilor la ofside. oricum, nu muta Lacatus atat de neasteptat.
Subscriu aproape in totalitate postului tau. Chiar discutam dimineata cu un amic care se intreba cum de ne gasim tocmai acum sa jucam atat de deschis, in conditiile in care miza este uriasa, iar pana acum am pastrat doi inchizatori atat cu Brasovul, cat mai ales cu Argesul, joc in care am evoluat cu un om in plus.
Cred insa ca avem nevoie in egala masura si de mobilitate la mijloc, solutiile Tiago si Radoi fiind, in opinia mea, mai lucrative in planul jocului decat cea cu Lovin, un fotbalist de acelasi profil cu Petre, lent si imobil, fara orizonturi legate de verticalizare.
Eu unul nu va mai inteleg de niciun fel.
Pana mai ieri il puneati la zid pe Lacatus pentru ca folosea doi inchizatori iar acum nu va convine ca ar putea trimite in teren o echipa mai ofensiva. Pai cand spuneti adevarul? Sau mai bine zis ce va doriti pana la urma de la echipa asta?
Sigur o sa-mi spuneti ca acum miza este mai mare si ca ar fi bine sa jucam mai prudent. Poate ca cei care gandesc asa ar avea dreptate dar, va intreb, nu cumva toate meciurile din returul camp. trecut au avut o miza foarte mare? Nu stiu daca va mai amintiti dar la inceputul returului Steaua nu avea securizat nici macar locul doi (eram pe 3 in spatele Rapidului). Tin sa va mai amintesc ca am fost siguri de acest loc 2 abia dupa episodul "bricheta". Si atunci va intreb, oare a fost chiar asa tampit Lacatus cand a apelat la acel sistem cu doi inchizatori? Unde mai puneti ca in afara de Nicolita niciun alt jucator nu facea faza defensiva!
Eu unul imi doresc ca mijlocul echipei sa arete cam asa: Nicolita - Ov. Petre - D. Moreno - Toja. Am vazut ca se vehiculeaza varianta cu Toja langa Petre dar daca ar fi asa cred ca aparatorul stanga nu ar avea destula sustinere.
Ce ziceti de Radoi fundas dreapta si Petre pe stanga? Nu stiu de ce dar de dimineata m-am trezit cu gandul asta in cap. Nu cred nici eu in varianta asta dar parca ceva imi spune ca asa va fi.
Altfel, nu cred nici in formula pe care a sugerat-o Becali aseara la TV. Inca nu-l cred asa de tampit incat sa le dea turcilor formatia pe tava cu aproape 24 ore inaintea meciului. Sau poate...
In momentele astea imi doresc pe cartu pe banca si mocirla in Ghencea ![]()