FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Era Becali , unii au inceput un protest!

«12345»
SteauaToronto10.07.2005 18:16

Bai degeaba incercam noi! E simplu facem talente Jiji angajeaza vreo 30 de bodyguarzi pe toti ne ia la bataie!

 

OffTopic: Am fost la Quinston Beach,Ontario,Canada si mergeam cu fularul Stelei pe strada cand apar unii in masina si incep sa striga m... Steaua(caini erau ca le-am vazut pantolonii dupa aia cu insigna cateilor)! Uitati pana unde ajunge ura!

decaraiman10.07.2005 19:08

si in plus e un iuda se vinde pe trei bani de argint toata aceasta campanie e pusa la cale de smecheri iar cei care raspund cu "imflacarare" acestor demersuri sunt niste marionete care nu au ratiune si discernamant. v-ati intrebat de ce se face acum aceasta campanie? nu, bineinteles ,pentru ca, creieri vostri infierbantati in alcool si aurolac nu vede dedesupturile acestei afaceri uitati-va ca totul e aranjat cu lux de amanunte sa va poata influenta de la declaratii la acuze Gigi (aviz analfabetilor care spun Jiji)nu e usa de biserica dar nici terminator nu e asa ca dai bataie ca oricum demersul vostru e pierdere de timp de plecat Gigi pleaca daca vrea nu, ca ar veni un grup de anarhisti aurolaci si drojdieri si pentru ca nu le da bani de bautura sau vandut dusmanului cu atitudinea voastra daca Gigi pleaca va trebui sa mai treaca cel putin 10 ani pana sa mai luam un titlu daca nu avem soarta craiovei intre timp sa vanda Piturca echipa la barbut sau Paunescu sa o falimenteze vezi Craiova unde 80%din ce se intampla acolo e de pe vremea fratilor Paunescu iar dinel mititelu ilinca si cine o mai fi au pus bomboana pe coliva asa ca dai batai ingroapa echipa sau ajuto sa se salveze dar nu asa

decaraiman10.07.2005 19:15

mai Alexandru moderator de ce esti mitocan si ti partea nemernicilor? ori esti nesimtit ori nu sti ce inseamna a fi moderator (berganbier)apropo sti cum le zice sotiilor de marinari?(n-are nici-o legatura cu tine)asa ca fati treaba de moderator si lasa gargara

George Stan10.07.2005 19:52
si in plus e un iuda se vinde pe trei bani de argint toata aceasta campanie e pusa la cale de smecheri iar cei care raspund cu "imflacarare" acestor demersuri sunt niste marionete care nu au ratiune si discernamant. v-ati intrebat de ce se face acum aceasta campanie? nu, bineinteles ,pentru ca, creieri vostri infierbantati in alcool si aurolac nu vede dedesupturile acestei afaceri uitati-va ca totul e aranjat cu lux de amanunte sa va poata influenta de la declaratii la acuze Gigi (aviz analfabetilor care spun Jiji)nu e usa de biserica dar nici terminator nu e asa ca dai bataie ca oricum demersul vostru e pierdere de timp de plecat Gigi pleaca daca vrea nu, ca ar veni un grup de anarhisti aurolaci si drojdieri si pentru ca nu le da bani de bautura sau vandut dusmanului cu atitudinea voastra daca Gigi pleaca va trebui sa mai treaca cel putin 10 ani pana sa mai luam un titlu daca nu avem soarta craiovei intre timp sa vanda Piturca echipa la barbut sau Paunescu sa o falimenteze vezi Craiova unde 80%din ce se intampla acolo e de pe vremea fratilor Paunescu iar dinel mititelu ilinca si cine o mai fi au pus bomboana pe coliva asa ca dai batai ingroapa echipa sau ajuto sa se salveze dar nu asa

 

Mestere, mai da o tura pe la scoala, apoi intoarce-te si posteaza. Faci atatea greseli gramaticale incat mi-e si lene sa le enumar. Nea Gigi, tu esti?

alex ripper11.07.2005 04:45

nu are cum sa fie Gigi deoarece bekalides nu e in stare sa dechida calculatorul,daramite sa scrie...

Poate e unul din sclavii lui...unul din noua specie de animal pastorita de Gigi lingaul de Ghencea :lol: specie pe cale de aparitie.

SHAYAN11.07.2005 05:58
si in plus e un iuda se vinde pe trei bani de argint toata aceasta campanie e pusa la cale de smecheri iar cei care raspund cu "imflacarare" acestor demersuri sunt niste marionete care nu au ratiune si discernamant. v-ati intrebat de ce se face acum aceasta campanie? nu, bineinteles ,pentru ca, creieri vostri infierbantati in alcool si aurolac nu vede dedesupturile acestei afaceri uitati-va ca totul e aranjat cu lux de amanunte sa va poata influenta de la declaratii la acuze Gigi (aviz analfabetilor care spun Jiji)nu e usa de biserica dar nici terminator nu e asa ca dai bataie ca oricum demersul vostru e pierdere de timp de plecat Gigi pleaca daca vrea nu, ca ar veni un grup de anarhisti aurolaci si drojdieri si pentru ca nu le da bani de bautura sau vandut dusmanului cu atitudinea voastra daca Gigi pleaca va trebui sa mai treaca cel putin 10 ani pana sa mai luam un titlu daca nu avem soarta craiovei intre timp sa vanda Piturca echipa la barbut sau Paunescu sa o falimenteze vezi Craiova unde 80%din ce se intampla acolo e de pe vremea fratilor Paunescu iar dinel mititelu ilinca si cine o mai fi au pus bomboana pe coliva asa ca dai batai ingroapa echipa sau ajuto sa se salveze dar nu asa

 

Mestere, mai da o tura pe la scoala, apoi intoarce-te si posteaza. Faci atatea greseli gramaticale incat mi-e si lene sa le enumar. Nea Gigi, tu esti?

 

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol: Ai fost genial la faza asta!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

O fi scris MM dupa dictarea lui Gigi. :lol: :lol: :lol: :lol:

bratanu11.07.2005 06:38

si mai e o chestie pe care am uitat sa o spun:daca am o indoiala si as vrea sa fie dat afara e pentru ca mi se pare ca este in aceeasi situatie(oarecum) cu Zenga-adik e o situatie destul de tensionata pentru echipa si trebuie facuta o schimbare-

 

din acest motiv cred si am subscris acelei petitii ca trebuie sa plece...dar...o sa plangem dupa el!

bratanu11.07.2005 06:40

sa stiti ca eu nu sunt complet convins ca ar trebui sa fie dat jos Becali,am votat si eu...apropo sunt deja 2500 de semnaturi,dar....exista un mare dar...ganditi-va dupa...va vinde aproape toata echipa,vor exista multi care vor dori sa fure din milioanele de dolari(nu prea curati dealtfel-cred eu) pe care Becali i-a investit.(spun unii "spalat")...ca sa revion cred ca o sa-i ducem dorul de aceea folosesc acel DAR pentru ca daca va uitati in urma el a investit foarte mult si a tinut jucatorii in Ghencea-poate or sa vina unii gen varuso care o sa vanda si nu o sa mai eliminam noi valencia in veci.

 

deci eu sunt de parere ca o sa plangem dupa el si cred ca este un om bun si in acelasi timp un "nebun" ajuns in asa fel din cauza presei care i-a dat prea multa importanta si o falsa impresie de putere care l-a innebunit in momentul cand a simtit frica prabusirii pe plan financiar si judiciar

 

cotraziceti-ma unde gresesc

Padrese11.07.2005 07:08

Problema lui este ca acum nu mai are cale de intoarcere - nu mai poate fi cel de la inceput cand dadea bani si nu se baga prea mult.

IL_Diablo11.07.2005 07:18

3700 de semnaturi pana acum! Daca intradevar sunteti impotriva oierului semnati pe afaradinghencea.ro

 

FORZA Steaua! AFARA Becali!!!

Pirania11.07.2005 07:56
Vad ca merg foarte bine semnaturile electronice.E 20:39 si deja s-au strans 1500.Foarte multe din tara.Se vede ce mult il iubeste lumea,pretutindeni.

 

Ce te face sa crezi ca numai stelistii voateaza? Eu cred ca toti dusmanii voteaza deoarece au interesul ca Gigi sa plece pentru ca Steaua sa nu mai aiba nici o sansa la campionat. In momentul cand Gigi se va satura de netrebnicii din presa si de asa-zisii suporteri, isi va lua jucariile (jucatorii) si va pleca, iar voi, in prostia voastra, veti ramane cu o echipa de divizia B. Poate ca acesct lucru vi-l doriti. Cine stie???!!!!!

Pirania11.07.2005 08:03
nu este facut nici de gazeta nici de alt ziar. este facut de suporteri. numele si adresa n-as putea s-o dau... prietenii stiu de ce :)

 

Nu ma Alexandre, chiar de jigodiile de la Gazeta este facut acel site. Numai niste redactori care aveau arhivate acele declaratii de mai bine de 5 ani puteau dupa atata timp sa le aduca in atentia voastra.

alex ripper11.07.2005 08:17

pirania nu iti merge mintea mai mult decat lu` Gigi...daca tu te apuci si jignesti asa ca nu iti convine tie ca lumea e impotriva marelui patron nu am ce sa iti zic decat ca te inscrii in subspecia lingaul de Ghencea.

George Stan11.07.2005 08:22
In momentul cand Gigi se va satura de netrebnicii din presa si de asa-zisii suporteri, isi va lua jucariile (jucatorii) si va pleca, iar voi, in prostia voastra, veti ramane cu o echipa de divizia B. Poate ca acesct lucru vi-l doriti. Cine stie???!!!!!

 

Spune-ne tu, atotstiutorule, de ce un investitor nu incearca sa-si rentabilizeze pe cat posibil investitia?

De ce exista posiilitatea "sa-si ia jucariile"?

De ce Steaua, desi plateste salarii mari, are practic conturile goale?

De ce acest patron nu a incercat in nici un moment sa faca un club stabil financiar, desi avea toate posibilitatile?

 

Poate pentru ca vroia ca clubul sa depinda 100 de el, in conditiile in care se considera vesnic, meteahna celebra a dictatorilor! Cine stie???!!!!!

 

Si, pentru ultima oara, de data asta public, te rog nu mai jigni membrii siteului prin comentariile sau postarile tale in forum.

alex ripper11.07.2005 08:31

Ciobanul suspendat 10 luni si amendat cu 8.000 de euro!!!

Patronul Stelei, Ciobanul, a fost suspendat astazi pentru 10 luni si amendat cu 8.000 de euro de Comisia de Disciplină a FRF. Ciobanul a fost suspendat si amendat in urma declaratiilor publice facute la adresa medicului echipei nationale, antrenorului primei reprezentative, Victor Piturca si a celoralti oficiali ai FRF, după decizia luată de Comisie in cazul lui Mirel Radoi.(www.gsp.ro)

 

Astept declaratiile in aceasta seara la stiri.Sa aud cum toti sunt niste zdrente si niste hahalere,si totul e o conspiratie comunisto-securista.

 

Gigi te rugam,fa-ti bagajele si pleaca nu ne mai obosi cu ineptiile tale.

Padrese11.07.2005 09:25
Ciobanul: "Cei care mă contestă

sunt homosexuali!"  

Patronul Stelei, Ciobanul, i-a atacat virulent pe cei care au deschis site-ul www.afaradinghencea.ro. "Cei care mă contestă pe Internet si au lipit afise prin oraș nu sunt suporterii Stelei. sunt niste homosexuali! Am stat si m-am gindit ce dusmani am eu. Am tras concluzia că homosexualii sunt cei mai inraiti dusmani ai mei, pentru că i-am criticat mereu si am zis că nu voi da niciodată mina cu ei. Suporterii adevarati ai Stelei sunt cei cu care eu mă intilnesc pe stradă si mă felicită", a spus Becali la TV Sport

 

Atat il duce capul atat zice, nu are rost sa ne asteptam de la mai mult pt ca nu are capacitatea intelectuala de mai mult.

alex ripper11.07.2005 10:09

iti dai seama cate de mare e comunitatea homosexualilor daca te iei dupa vorbele cretinului?!?!

I.N.Money11.07.2005 13:17

Problema e ca n facem d ras...asta face praf istoria Stelei....din pakate oricat am protesta noi asta nu s retrage....ba parca vad ca o sa fie condus clubu si de nepotii lui

Adi11.07.2005 14:11

In primul rind noi, suporterii, trebuie sa fim corecti, trebuie sa facem ce credem de cuviinta, trebuie sa ne spunem parerea, trebuie sa raminem cu constiinta impacata. Indiferent daca in urma protestelor noastre Gigi va pleca sau nu, noi trebuie sa protestam, trebuie sa luptam pentru Steaua.

Trebuie sa luptam pentru Steaua, pentru ca numai noi am suferit, suferim si vom suferi in continuare pentru acest club, pentru ca numai noua ne pasa cu adevarat de Steaua si daca nu o vom face, atunci nimeni nu o va face in locul nostru...

Adi11.07.2005 14:16

Numarul celor ce au votat pe afaradinghencea.ro a ajuns la 5070 :!: :!: E bine :!: Am umplut deja o peluza si sunt sigur ca pina la sfirsitul saptaminii vom umple tot stadionul..... :)

Virgil11.07.2005 14:31
... In momentul cand Gigi se va satura de netrebnicii din presa si de asa-zisii suporteri, isi va lua jucariile (jucatorii + pupincuristii gen Pirania) si va pleca, iar dvs, in urma acestei decizii neasteptate, veti ramane in continuare campionii. Poate ca acesct lucru vi-l doriti. Cine stie???!!!!!

 

Singurul lucru pe care mi-l doresc in clipa asta,e sa ma stapanesc sa nu te injur.

Slugoi abject.

doar_stelist11.07.2005 15:52

pentru toti cei care sunt de partea lui Ciobanul, ascultati discutia dintre el si un reporter al gazetei.mp3-ul il gaziti pe site-ul gazetei. NO FUCKING COMMENT.ca tot incepusera discutii cu teme sexuale=))

horse3711.07.2005 17:35

fac o precizare privind persoana lui boier cacareaza. eu nu-i comentez deciziile in business(unde cred ca este corect!!!) si in viata publica ci atitudinea lui fata de noi suporterii si modul dictatorial in conducerea clubului.

iar pt cei ce cred ca Steaua are sa moara daca boier cacareaza dispare sub o forma sau alta, stati linistiti pt ca-s multi care ar vrea la clasa I a in ale publicitatii. in ce ma priveste, de om juca si in divizia C tot stelist am sa raman.

 

ps. fereste-ne doamne de o reintoarcere a fratilor Paunescu! astia or sa vanda si cojile de seminte in folosul lor.

BlackWoolfy11.07.2005 17:56

Steaua(Campioana Romaniei 2005) / 15:31

Ciobanul: "Cei care mă contestă

sunt homosexuali!"

Patronul Stelei, Ciobanul, i-a atacat virulent pe cei care au deschis site-ul www.afaradinghencea.ro. "Cei care mă contestă pe Internet si au lipit afise prin oraș nu sunt suporterii Stelei. sunt niste homosexuali! Am stat si m-am gindit ce dusmani am eu. Am tras concluzia că homosexualii sunt cei mai inraiti dusmani ai mei, pentru că i-am criticat mereu si am zis că nu voi da niciodată mina cu ei. Suporterii adevarati ai Stelei sunt cei cu care eu mă intilnesc pe stradă si mă felicită", a spus Becali. "M-au sunat adevaratii suporterii si mi-au spus că vor face un miting pentru sustinerea mea", a completat patronul stelist

 

 

 

ȘOCANT!

Ciobanul, limbaj porno

Un reporter al Antenei 1, care incerca să afle amanunte despre anexele financiare ale fotbalistilor stelisti, a fost injurat ca la usa cortului la telefon de Ciobanul. Patronul Stelei, fost candidat la Presedintia Romaniei si aspirant la un loc in Parlament, s-a dezlantuit intr-un recital grotesc de mizerii verbale, care a durat 5 minute! Vă avertizam că inregistrarea este socantă si nu e recomandată copiilor sub 18 ani sau persoanelor sensibile

 

 

 

Nu va pot reproduce o inregistrare a oierului dar o gasiti pe www.gsp.ro

 

 

LA REVEDERE Ciobanul!!!

SteauaToronto11.07.2005 22:30

Hai poate se enerveaza Jiji si angajeaza niste hackeri si pune siteul ala jos(afaradinghencea.ro)! Il cred in stare! :lol:

«12345»