Un articol imbecil, care probabil ca este scris de un om la fel.
Pai ba baiatule tu vrei sa tavalim Galata la ei acasa?
Dar sa revenim la fotbal:
1. Da, Toja nu trebuia sa intre. Dar pe cine sa bagi nene? Pe Ochirosii,care e inca prea crud chiar si pentru Liga 1 si care inca nu poate fizic sa faca faza defensiva? Pe Neaga, care joaca in mod normal al doilea varf?
2. In caz ca n-ai observat, antitalentul Nicolita a facut un emci bun, a si marcat, a castigat mingi, a fost unul dintre cei care au castigat majoritatea duelurilor fizice cu adversarul. El a fost omul al 4-lea in ofensiva.
3. Ghionea in locul lui O.Petre Schimbare asteptata. Si pe cine ai fi vrut ma sa bage la mijloc? NU mai aveam nici un mijlocas defensiv disponibil. Ghionea este totusi fundas de nationala, si era de asteptat ca turcii sa arunci multe centrari in careu.
4. Tiago Gomes, in caz ca nu stiti inca, este MIJLOCAS OFENSIV. Aa, el poate juca si mai retras, cum o face de multe ori la Steaua. Deci schimbarea cu Toja este cat se poate de normala.
5. Golanski. Aici sunt mai multe lucruri de spus.
-Golanski e clar un jucator de mare valoare.
- Turan Arda e un fotbalist de clasa mondiala
- Petre Marin la primul duel unu la unu cu mijlocasul turc n-a mai stiut cum il chema; ce te face sa crezi ca daca juca din start el pe dreapta, Arda era mai bine pazit decat asa, cu Golanski?
- problema principala pe partea lui Golanski a fost dublajul; polonezul n-a fost sustinut de coechipieri indeajuns - nu-l poti lasa pe Turan Arda unu contra unu cu fundasul, intotdeauna trebuie sa existe dublaj (fie mijlocasul dreapta, fie fundasul central-dreapta, fie unul dintre inchizatori)
Intr-adevar, si mie mi-a fost mila de oamenii din atac, dar asta le e meseria, intr-un meci de deplasare ei sunt sacrificati. Daca nu apareau problemele cu O. Petre, Golanski, Toja in mod normal ei erau primii schimbati - sau macar Arthuro cu Stancu.
Ar trebui sa mai urmaresti fotbal prietene, sa mai inveti, si apoi sa-ti dai cu parerea atat de radical.
Si mai mult, ma irita la culme atitudinea asta lipsita de respect pe care incep multi sa o aiba la adresa lui Laca, ar trebui sa li se mai taie din nas...