FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Galatasaray – Steaua, sau cum sa fii un antrenor mic

«123458»
Protasov13.08.2008 22:58
Joc trist. Nici una din cele doua echipe nu merita in UCL. Golurile s-au marcat TOATE pe greseli elementare in aparare.

La noi, cel mai prost a jucat...Lacatus! A avut doua momente in care trebuia sa reactioneze:

- la 2-0 pentru Steaua trebuia sa inchida jocul, fundasii laterali nu mai aveau voie sa urce, iar mijlocul trebuia aglomerat. Trebuia sa se astepte trecerea timpului si cresterea nervozitatii turcilor.

- din min 75, cand se vedea ca turcii erau in patru labe, Ov Petre trebuia schimbat cu Bogdan Stancu. Erau sanse mari sa-i destabilizam in aparare si sa inscriem.

Mi-e teama ca aici s-a pierdut calificarea. Turcii nu vor mai fi asa poeti in retur, in plus, vor sta mai bine cu conditia fizica.

 

Spui asa:

 

"Mi-e teama ca aici s-a pierdut calificarea."

Vorbesti de parca am fi deja descalificati. De ce?

Marius13.08.2008 23:03

Nu inceteaza sa ma uimeasca postarile extraordinar de coerente si foarte bine ARGUMENTATE ale unor useri... Poate ma voi obisnui pana la urma :)

bebyk_sbye13.08.2008 23:06

Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus Lacatus ;)

tiger_boy13.08.2008 23:36
Joc trist. Nici una din cele doua echipe nu merita in UCL. Golurile s-au marcat TOATE pe greseli elementare in aparare.

La noi, cel mai prost a jucat...Lacatus! A avut doua momente in care trebuia sa reactioneze:

- la 2-0 pentru Steaua trebuia sa inchida jocul, fundasii laterali nu mai aveau voie sa urce, iar mijlocul trebuia aglomerat. Trebuia sa se astepte trecerea timpului si cresterea nervozitatii turcilor.

- din min 75, cand se vedea ca turcii erau in patru labe, Ov Petre trebuia schimbat cu Bogdan Stancu. Erau sanse mari sa-i destabilizam in aparare si sa inscriem.

Mi-e teama ca aici s-a pierdut calificarea. Turcii nu vor mai fi asa poeti in retur, in plus, vor sta mai bine cu conditia fizica.

 

Cum sa inchizi jocul din minutul 13? ..era ca o sinucidere ...

choli13.08.2008 23:49

Marius

 

sa stii ca imi este extrem de greu sa te ignor....si sti faza cu "carnea in frigider"

 

La ce dracu nu faceti o data pentru totdeauna un sondaj de opinie si sa vedem...cati il vor pe Laca antrenor si cati nu-l vor?

 

In locul tau as intra cu capul in pamant de rusine!

Si tu esti un mare Stelist....pffff

MoWeed13.08.2008 23:54
Nu inceteaza sa ma uimeasca postarile extraordinar de coerente si foarte bine ARGUMENTATE ale unor useri... Poate ma voi obisnui pana la urma :)

Postarile acelea sunt probabil la fel de bine argumentate ca si articolul asta. Si cum noi ne-am obisnuit cu articolele anti-Laca sunt sigur ca si tu te vei obisnui :thumbsup:

Sherginio14.08.2008 00:01

deja nu stiu ce sa mai zic despre toti "antrenorii" din Romania. va dau un sfat. daca tot sunteti asa de buni faceti o cerere ca vreti sa deveniti antrenori la Steaua si depuneti-o la club. cine stie, poate cand se elibereaza postul va angajeaza. numai oameni care nu au ce sa faca in timpul liber decat sa dea in antrenor/ jucatori. poate ca Meme a facut bine cand l-a picat pala. ma duc la meci si brusc la 1-1 cu brasovul se aude unul din spate cum isi baga ceva in moreno. pai stai frate putin ca in urma cu o saptamana ii strigai numele si acum il injuri. dar asta e ...traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul

raswan14.08.2008 00:01

Un "articol" deosebit de prost!Autorule, nu am jucat cu FC CARACAL, am jucat cu Galatasaray.Noua dintre jucatorii Galatei au facut un adevarat spectacol la CE si tu spui ca Steaua e fricoasa?Uite-te doar la pretul si salariile jucatorilor Galatei si poate ai sa constati ca Galata ar fi trebuit sa fie mult peste Steaua.Iti inteleg nemultumirile si eu am fost dezamagit, dar fii realist, nu mai da tu cu biciul cand duci lipsa totala de imaginatie, ca nu esti vechil.Mai bine ai analiza intr-un mod realist si echidistant partida.Cat despre Becali, este urat din partea ta si a celor care se iau de el.Nu conteaza ca greseste, greseste pe banii lui.Cert este ca vrea binele echipei 100%, tu stii asta, dar invidia nu are limite.Daca mi-ar da cineva ocazia mi-ar face o deosebita placere sa dictez si eu la tine in casa dupa cum vreau eu, pe banii tai.Nu ai cum sa intelegi aceste lucruri cand o viata intreaga ai fost un angajat umil si singurul loc unde ai putere de decizie este in toaleta, singura ta grija, si atunci esti sub presiune, este cand iti vine factura de la telefonul fix.Parerile si frustrarile tale nu ma intereseaza, pentru ca acest articol este parerea ta si doar atat, nu reflecta realitatea.

 

 

HAI Steaua !!!

 

fular-campionii:steag_cruce_invers:

w3bmaster14.08.2008 00:05

Articol de KKT e prima data cand zic asta dar e de tot KKTU

 

si mai zic ceva Lacatus Lacatus multa ue pt toti terminatii care comenteaza aiurea Hagi e ptimit ca un rege la galata la noi facem ca tiganii uitam de legende aplaudatil ma pe Becali fmm de popor jegos care sunteti MIE RUSINE CAS ROMAN cand vad aberatii de genu asta si in curand cred ca o sa imi fie rusine si cas Stelist cu inapti ca voi

 

Ganditi-va ca e Becali (Care nu ii lasa mana da stiu ar trebui sa plece o da sa vina Oli va e dor de Zeroli ? sa facem anti joc cu locu 10 din Ro ? zice-ti ma suporterilu peste vreti pe Oli inapoi SA VA FIE RUSINE) ati stricat-o rau cu articolu asta de kkt si credeam ca mai exista si romani cu capu pe umar da vad ca .......

 

FORZA Steaua

FORZA Lacatus

UE Becali

UE asa zisilor suporteri ai lu peste duceti-va sa tineti cu Dinamo sa vedeti jocuri in europa odata la 2 ani in care bat si eu nijte desculti daca ii bat si paia

ninelus14.08.2008 00:11

Hai sa fim seriosi, Steaua a facut cel mai bun meci al sau din ultimii ani. Cand a mai condus cu 2-0 ? La englezi, unde s-au pierdut si au luat 4. Dar in ce minut conduceau cu 2-0 la englezi ? Acum nu antrenorul e de vina ci jucatorii. S-a luat gol repede. Unde s-a gresit ? Pai cand ai 2-0 la mijloc faci teatru. Cazi, te duci cu mingea in lateral sa obtii lovituri libere si cornere. Asta o fac jucatorii cu instinct innascut. Pentru ca la noi nu exista antrenori la copii si juniori nu exista instinct inascut. Adica fotbalul se invata de mic. Sa stii ce sa faci pe fiecare post. Care sunt smecheriile minime ale postului. Un caz din care se poate invata este ce se intampla la Rapid si CFR. Pai un jucator ca Matei care nu a dat o centrare timp de 10 ani mai e bun de fundas lateral ? Sau Didi care ajunge sa loveasca cu capul din 10 metrii si rateaza, cand il schimba pe Ruiz, care nu primise o astfel de sansa pana atunci ? Ce sa faca Lacatus ? El cadea bine cand era in teren. Lupta pana la epuizare saracul. Avea o tehnica de te lasa masca. Eu zic ca a fost mai mare ca Hagi. Adica Hagi a zis la un moment dat ca e la sfarsitul carierei si el nu mai risca ca sa ramana in amintirea suporterilor ca un mare jucator. Pe Lacatus nu l-a intrebat nimeni nimic si a luptat pana la capat la risc. Turcii au echipa buna. Au jucat bine. Radoi a fost spectator la golul 2 al lor. Nu e bun acolo. E mic si fraier. La mijloc e viata lui. Becali e paralel cu fotbalul.

xray_rom14.08.2008 00:25

Mai Mariuse!

 

Mereu echipa de pe banca e mai buna decat cea din teren, iar antrenorii de la TV mai "profesionisti" decat cei din teren.

Sa-ti spun eu ceea ce nu stiai. Un antrenor bun il recomanda rezultatele si nu caii verzi visati de unii sau de altii.

Galata nu avea meciuri in picioare, dar nici noi nu suntem departe cu 3 meciuri oficiale la Vaslui, Ghencea si Iasi plus noii veniti.

Singurul punct slab in contul antrenorului este titularizarea aiurea a lui Toja si folosirea(fortarea) cu Ov. Petre. Dar aici sunt sigur ca a fost mana lui Necali si nu initiativa lui Lacatus.

In rest ... 2-2 e 2-2!

Nu stiu ce calitate ai tu in administratia acestui site, dar articolul tau ma astepatam sa-l vad la GSP, ProSport sau la ProRapid:))... in nici un caz in fieful stelistilor!

Nu transefera, precum mass media, razboiul tau imaginar cu Becali in diatribe jenante contra lui Lacatus si a jucatorilor!

raszvan14.08.2008 00:50

aleluiaaaaaaa e cineva care isi da seama ca Lacatus e antrenor cum sunt eu sabreour ....nu e altceva decat papusha lu` Gigi ....exceptand una sau 2 din acuzele pe care i le aduci ...SUNT PERFECT de acord cu tine ...da ce sa`i faci ....asa ne place noua sa avem simboluri ...pe banca ....

revivo14.08.2008 02:32

NICI UN SUPORTER AL Stelei N-ARE DREPTUL SA-L JUDECE PE Lacatus.

El a pus o stea din cele doua pe pieptul nostru.

El a marcat primul gol la Sevilia in 86.

Ati uitat asa repede????

 

Pe tine Marius te iubesc NECONDITIONAT.

 

Dano14.08.2008 04:33
El a pus o stea din cele doua pe pieptul nostru.

El a marcat primul gol la Sevilia in 86.

Ati uitat asa repede????

 

 

Esti pe langa subiect....cine a zis ca nu e asa....aici e vorba de antrenor .

chirichiri14.08.2008 05:41

Slab articol, majoritatea acuzelor puse la plezneala.

Korado14.08.2008 05:45

Era unu care spunea ca spectacolul adevarat e in GranT ba in Grant... am fost si am vazut si ce sa mai spectacolul il fac fanii milogi betivi care din cand in cand mai arunca cu brichete !!! ;):steag_cruce_invers:fular-campionii

Marius14.08.2008 05:47

:)

 

Dat fiind ca e vorba despre mine si nu as fi impartial (o, da) las pe altcineva sa decida daca meriti ban.

 

Despre postul tau... ultima fraza anuleaza tot ce ai scris. Habar nu ai sa argumentezi niste idei.

 

Despre sezonul trecut nu stii absolut nimic, despre cum au fost recuperate parte din cele 13 pct. 2-2 pe terenul unei Galate fara nicuin meci in picioare si care a inotat in ghete in ultimele 20 de minute. Faptul ca a luat titlul e fix zero, aseara Urziceniul facea scor cu campioana Turciei. Nonda nu va fi titular cand vor intra Umit Karan. Da, Nonda ala care A FOST la Roma si Monaco.

 

Da, am batut Roma cu 3-1. O echipa cu jucatori adunati de pe plaja cu vreo 5 zile inainte de meci, o echipa cu vreo 3 antrenamente la ora partidei.

 

In concluzie, de ce m-am obosit sa-ti raspund? Sincer, nu stiu. Dar daca eu ar trebui sa-mi cer scuze stelistilor pentru un articol (care btw, este apreciat de alti useri... da' binenteles ca aia nu e[/b] stelisti, nu?) tu ar trebui sa-ti ceri scuze parintilor tai si omenirii pentru ca existi.

 

Sa ai o zi buna ;)

enjoy14.08.2008 05:57

un articol aiurit, scris de un nepriceput cu pretentii de profesor. cine va angajeaza sa atacati inutil, doar pentru placerea voastra bolnava de a va vedea scris numele la sfarsit? daca ai avea un elementar bun simt ti-ai vedea de treburile tale, poate ai ceva mai bun de facut unde sa fii evident mai bun ca la scris esti de-a dreptul o panarama! poate te iau cei de la prostsport, ce zici? rusine!

mirceaor14.08.2008 05:57

Un articol imbecil, care probabil ca este scris de un om la fel.

Pai ba baiatule tu vrei sa tavalim Galata la ei acasa?

Dar sa revenim la fotbal:

 

1. Da, Toja nu trebuia sa intre. Dar pe cine sa bagi nene? Pe Ochirosii,care e inca prea crud chiar si pentru Liga 1 si care inca nu poate fizic sa faca faza defensiva? Pe Neaga, care joaca in mod normal al doilea varf?

2. In caz ca n-ai observat, antitalentul Nicolita a facut un emci bun, a si marcat, a castigat mingi, a fost unul dintre cei care au castigat majoritatea duelurilor fizice cu adversarul. El a fost omul al 4-lea in ofensiva.

3. Ghionea in locul lui O.Petre Schimbare asteptata. Si pe cine ai fi vrut ma sa bage la mijloc? NU mai aveam nici un mijlocas defensiv disponibil. Ghionea este totusi fundas de nationala, si era de asteptat ca turcii sa arunci multe centrari in careu.

4. Tiago Gomes, in caz ca nu stiti inca, este MIJLOCAS OFENSIV. Aa, el poate juca si mai retras, cum o face de multe ori la Steaua. Deci schimbarea cu Toja este cat se poate de normala.

5. Golanski. Aici sunt mai multe lucruri de spus.

-Golanski e clar un jucator de mare valoare.

- Turan Arda e un fotbalist de clasa mondiala

- Petre Marin la primul duel unu la unu cu mijlocasul turc n-a mai stiut cum il chema; ce te face sa crezi ca daca juca din start el pe dreapta, Arda era mai bine pazit decat asa, cu Golanski?

- problema principala pe partea lui Golanski a fost dublajul; polonezul n-a fost sustinut de coechipieri indeajuns - nu-l poti lasa pe Turan Arda unu contra unu cu fundasul, intotdeauna trebuie sa existe dublaj (fie mijlocasul dreapta, fie fundasul central-dreapta, fie unul dintre inchizatori)

Intr-adevar, si mie mi-a fost mila de oamenii din atac, dar asta le e meseria, intr-un meci de deplasare ei sunt sacrificati. Daca nu apareau problemele cu O. Petre, Golanski, Toja in mod normal ei erau primii schimbati - sau macar Arthuro cu Stancu.

 

Ar trebui sa mai urmaresti fotbal prietene, sa mai inveti, si apoi sa-ti dai cu parerea atat de radical.

Si mai mult, ma irita la culme atitudinea asta lipsita de respect pe care incep multi sa o aiba la adresa lui Laca, ar trebui sa li se mai taie din nas...

Piece of Mind14.08.2008 06:03

Execelent articol, bravo Marius!

 

Meciul de aseara ne-a aratat de ce Lacatus nu va face pasul vreodata catre grupul select antrenorilor de elita. In loc sa fortam victoria in ultimele 15 minute, cand era limpede pentru toata lumea ca turcii sunt la pamant fizic, Lacatus a mutat exclusiv defensiv, lasandu-l e banca pe Stancu, fotbalist tehnic si rapid.

 

Nu va imbatati cu apa rece mai baieti, am marcat doua goluri absolut intamplator, iar jocul nostru sufera ingrozitor, in lipsa unei idei coerente de a-l dezvolta. Nici nu te poti astepta la mai multe cu doi mijlocasi centrali de acelasi profil, Lovin si Petre, plus un bezmetic, Nicolita, care a produs aseara unele din cele mai comice momente pe care le-am vazut vreodata pe un teren de fotbal. Sigur, avand in vedere ca a marcat, probabil ca va reintra iar in gratiile patronului, iar "specialistii" se vor grabi sa ii arate din nou cu degetul pe aceia care nu ii inteleg potentialul acestui "titular la toate echipele din Romania"...

 

Pacat, ne-am facut singuri un retur complicat.

eddie the 'ead14.08.2008 06:19

Pai ba baiatule tu vrei sa tavalim Galata la ei acasa?

 

Eu nu doar ca as fi vrut, dar cred ca aseara am fi putut.

 

2. In caz ca n-ai observat, antitalentul Nicolita a facut un emci bun, a si marcat, a castigat mingi, a fost unul dintre cei care au castigat majoritatea duelurilor fizice cu adversarul. El a fost omul al 4-lea in ofensiva.

 

Banel a facut un meci excelent pentru cum joaca el in general, pentru ca a dat un gol in poarta care trebuie. Altfel, nu stiu unde ai vazut tu ca a cistigat duelurile fizice cu adversarii, cind ori pierdea mingea, ori era pe jos. De la lipsa lui de intelighentie au plecat ambele goluri ale turcilor. Apreciez ca omul pune suflet, dar in repriza a doua daca ar fi avut un dram de creier si ar fi pasat in careu in loc sa incerce niste executii penibile, am fi venit acasa cu o victorie.

 

In rest, de acord cu tine, mai putin treburile alea cu imbecil, cu taiat de nas si alte lucruri care i-ar putea face pe unii sa creada ca ai detine vreun adevar universal. Am mai spus-o, nu sunt nici pro, nici anti-Lacatus, dar nu cred ca antrenorul Lacatus e mai presus de critici.

Piece of Mind14.08.2008 06:27
Un articol imbecil, care probabil ca este scris de un om la fel.

Pai ba baiatule tu vrei sa tavalim Galata la ei acasa?

 

 

Cred ca imbecila nu este decat virulenta reactiei tale...

 

Si da, putem tavali acasa la ea orice echipa, daca o prindem intr-o forma execrabila, asa cum a fost Galata aseara!

bodanelu14.08.2008 06:30
Execelent articol, bravo Marius!

 

Meciul de aseara ne-a aratat de ce Lacatus nu va face pasul vreodata catre grupul select antrenorilor de elita. In loc sa fortam victoria in ultimele 15 minute, cand era limpede pentru toata lumea ca turcii sunt la pamant fizic, Lacatus a mutat exclusiv defensiv, lasandu-l e banca pe Stancu, fotbalist tehnic si rapid.

 

Nu va imbatati cu apa rece mai baieti, am marcat doua goluri absolut intamplator, iar jocul nostru sufera ingrozitor, in lipsa unei idei coerente de a-l dezvolta. Nici nu te poti astepta la mai multe cu doi mijlocasi centrali de acelasi profil, Lovin si Petre, plus un bezmetic, Nicolita, care a produs aseara unele din cele mai comice momente pe care le-am vazut vreodata pe un teren de fotbal. Sigur, avand in vedere ca a marcat, probabil ca va reintra iar in gratiile patronului, iar "specialistii" se vor grabi sa ii arate din nou cu degetul pe aceia care nu ii inteleg potentialul acestui "titular la toate echipele din Romania"...

 

Pacat, ne-am facut singuri un retur complicat.

 

alt antrenor de tastatura.

 

mirceaor14.08.2008 06:31

@ Piece

 

Da, frate, pentru ca ai nostri sunt mereu intr-o forma de zile mari! :)

Nu trebuie sa uitam ca si noi suntem tot la inceputul sezonului, chiar daca avem 3 meciuri in plus fata de ei...

Haida-de, am facut un meci destul de slab, Galata unul si mai slab, ei au mai multe valori individuale, rezultat echitabil. PUNCT

 

Si ca sa nu mai scriu un msj..iti raspund tot aici la ce ai scris tu mai jos. Schimbarile au fost toate necesare: O Petre nerefacut, Golanski usor accidentat, Toja ma mir cum de a jucat chiar si atat... Daca mai aveam 1 schimbare disponibila sunt suta la suta sigur ca-l vedeam pe Stancu in locul lui Arthuro.

Piece of Mind14.08.2008 06:34
un articol aiurit, scris de un nepriceput cu pretentii de profesor. cine va angajeaza sa atacati inutil, doar pentru placerea voastra bolnava de a va vedea scris numele la sfarsit? daca ai avea un elementar bun simt ti-ai vedea de treburile tale, poate ai ceva mai bun de facut unde sa fii evident mai bun ca la scris esti de-a dreptul o panarama! poate te iau cei de la prostsport, ce zici? rusine!

 

 

Articolul a pus punctul pe "i", dar iubirea oarba pe care o aveti fata un simbol fotbalistic va intuneca judecata.

 

Sigur, e mult mai usor sa vezi doar partea plina a paharului, adica acest 2-2, decat pe cea goala, mult mai "consistenta". Aseara trebuia sa castigam la pas si sa ne asiguram calificarea, dar antrenorul nostru a preferat un 2-2 fricos in locul unei victorii la scor. Cand in ultimele 20 de minute turcii sunt cazuti fizic si tu faci numai mutari defensive, lasandu-l pe banca pe Stancu, un jucator tehnic, rapid si combinativ, arata cam care e nivelul tau in materie de antrenorat.

 

Ma simt nevoit sa iti repet, in toata polemica, asta singurul nepriceput, intr-ale fotbalului, esti tu!

 

 

«123458»