FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Galatasaray – Steaua, sau cum sa fii un antrenor mic

«1678»
MoWeed15.08.2008 06:23
chiar si jocul cu olanda de la mondiale care la primul gol al lui huntelaar era undeva prin alta lume nestiind nimic de el obiectii de la cineva astept mesaj

La primul gol din meciul cu Olanda, Tamas era ala de dormea cu el pe teren(pe langa el a trectu Huntelaar ca trenul). Ghionea a fost cam singurul care a jucat ceva din apararea noastra.

 

sonel15.08.2008 06:56

nu vreau sa sun ca ciobanul, deoarece dispretuiesc voma aia de om, dar Lacatus va stii singur cand sa plece si nu va forta nota in genul lui Olaroiu.

formatorii de opinie trebuie sa se opreasca aici cu subiectul Lacatus, este o palarie mult prea mare pentru voi, nu stricati ce v-ati chinuit in atatia ani sa realizati.

i0nutz8315.08.2008 08:16

Comparatia Lacatus - Marius Popa - Talnar este putin fortata. Una e sa comentezi/critici tactica unui antrenor intr-un meci de Champions League, fie el si de calificare (dar uite ce nume in randul adversarilor, multi semifinalisti la EURO) si cu totul altceva e sa vorbesti despre inspiratia "geniala" a lui Popa intr-un meci cu cs otopeni, care acum trei-patru ani abia facea ochi pe harta diviziei B. Pana la urma Lacatus a ajuns unde a ajuns, moral vorbind e un vis implinit pentru un om care a facut istorie in Ghencea iar aceste critici - in cazul de fata DURE- trebuie sa vina de la oameni care stiu fotbal, consuma fotbal, au antrenat de-adevaratelea, nu pe calculator sau mai stiu si eu pe unde.

Ii condamn uneori pe Emerich Ienei si Lita Dumitru pentru agresivitatea cu care acuza antrenorii de la Steaua - indiferent cine ar fi ei, personajele mai sus-mentionate au gasit totdeauna ceva de comentat, si deloc in sens pozitiv. Dar ei chiar au dreptul sa o faca, pentru ca sunt cine sunt in fotbalul asta.

Cum bine spunea cineva mai sus, SSK parca, e clara atitudinea tendentioasa a autorului vizavi de Lacatus-antrenorul. A nu se intelege de aici ca as fi mare fan al tehnicianului dar dupa un 2-2 cu galatasaray care ne da prima sansa la calificarea in grupe e cam mult sa fie pus la colt intr-un asemenea articol. Care, fie vorba intre noi, nu se bazeaza pe argumente in toata puterea cuvantului. Am convingerea ca indiferent de formula aleasa, criticile erau aceleasi.

In fine, personal ii urez lui Lacatus multa bafta in retur, sa arunce si un ochi pe forumuri si sa vada unde se spune ca a gresit si poate in curand o sa rezerve 2-3 locuri in primul 11 exclusiv pentru doleantele suporterilor. Ca deh, ei stiu :)

JDERUL15.08.2008 08:56

Spre deosebire de multi de pe aici,criticile lui nea Emy sunt constructive.El nu critica niciodata cu rautate sau din vanitate.El tot ce spune este menit sa-i ambitioneze un pic pe antrenorii respectivi,sa le dea incredere.Cine nu intelege lucrul acesta,atunci nu intelege nimic.

Pe nea Emy il recomanda performantele obtinute ,,in iarba".

Pe cei ce-i contesta calitatile de antrenor lui Lacatus cine-i recomanda? Fotbalul-manager? Se documenteaza ei dupa toti ,,specialistii"care au ceva impotriva Stelei si dupa aceea vin si ne ,,toarna"ideile acestora ca fiind proprii si adanc concepute si cugetate.

Eu nu spun ca Lacatus este un fenomen in ale antrenoratului,dar nu pot fii de acord cu cei care-l trateaza ca pe un nimic.Au fost ,,voci"pe acest forum care-l desfiintau si ca ,,fosta glorie"a clubului nostru.Nu se poate asa ceva.Indiferent cata antipatie (din varii motive) poti avea vis-a-vis de cineva,nu-i poti contesta calitatile si realizarile recunoscute de ceilalti.Daca o faci,frizezi ridicolul.

RaDoooI15.08.2008 09:51

Marius, nu vrei tu sa antrenezi Steaua?

 

*****

john_8615.08.2008 11:36

Marius, sa mor eu daca iti inteleg atitudinea asta vis-a-vis de Lacatus. Ne certam ca prostii exact cand Steaua are atata nevoie de noi, inainte de meciul decisiv pentru calificare. Macar asteapta deznodamantul dublei si dupa aceea poti sa il judeci. Dupa meciul de la Bucuresti poti sa spui deca e antrenor mic. Tu faci atata tam-tam, iar Lacatus califica Steaua in grupe si tu o sa fii tinta ironiilor pe acest forum. Mai bine aveai putina rabdare, pana pe 27.

AdrianUltras2515.08.2008 11:43

Bine ca a ajuns calificarea in grupele CL obiectivul principal al Stelei!

 

Da-o-n colo de performanta!

La ce ne trebuie un titlu sau o cupa?

 

Macar sa ne calificam in grupe, sa vina banii la gigii sa isi poata face banca.

 

Restu' nu conteaza!

joseph16.08.2008 03:53

nu pot sa inteleg vehementa articolului si mai ales placerea autorului de a critica antrenorul si simbolul echipei noastre.

 

pe vremea lui Piturca cred ca erai in camasa de forta... ca altfel nu vad cum rezistai

sabin130716.08.2008 04:10
nu pot sa inteleg vehementa articolului si mai ales placerea autorului de a critica antrenorul si simbolul echipei noastre.

 

pe vremea lui Piturca cred ca erai in camasa de forta... ca altfel nu vad cum rezistai

Corect. Am confirmarea ca nu sunt singurul ¨nebun¨.

axl17.08.2008 08:01

Mariuse, te preferam cand erai yo_marius_xxx. Acum parca prea te-nversunezi aiurea.

the_ace18.08.2008 06:43

frate ai postat cand ai postat aticolul asta cauai pe cinve cu care sa te certi? data viitoare zi frate direct ca la asemenea articol toti am sari la gatul tau

medichit18.08.2008 22:22

Salutare tuturor suporterilor stelisti adevarati!!!!

 

si eu ma consider unul dintre voi, deoarece tin de mic cu Steaua si n-am cedat, la nici un vant, curent sau briza din diversele directii !!!!!!!!!

Lacatus este a fost si va ramane un SIMBOL la Steaua, comparativ cu altii trepadusi ... .

Hagi de asemeni a fost un simbol, devenit la Steaua, Balint, Bumbescu, Dukadam, etc. ...

Sa critici un simbol, e aiurea de tot. e adevarat ca este si el un om si ca poate gresi, ca toti suntem supusi greselii, dar nu toti comentam, unii ne vedem inca barna din ochi, fata de ceilalti care nu si-o vad, dar au grija de paiul altora ... .SA-i vad pe ei in locul lor, cum ar lua decizii, oare?

Nu sunt un suporter de genul celor din "linia I" de pe stadion direct, dar nu mi-am tradat echipa nici cand, indiferent de glorie sau decadenta, e echipa cu care tin cu adevarat.

De asemeni, daca orice echipa adversa din Liga I joaca cu o echipa externa, tin cu ai mei, cu romanii, nu m-as bucura daca romanii ar pierde, altii o fac insa ... .

Rusineeee celor care critica, de-aia nu merge nimic, aproape toti critica pe cei care fac, dar sa puna ei mana sa faca ceva mai bun si mai bine, basca, nici gand; pai e si firesc, ce e mai usor? SA critici sau sa faci?

Cred ca e o psiho barfa, ca la sah, ai impresia ca de pe margine, vezi mai bine(si uneori poate ca asa e), dar greul e acolo jos, in iarba/pe tabla, nu in afara ... . Aici e diferenta !!!!!!!!

Ce-ai face tu Marius, dac-ai fi in locul celui din linia intai .... ????? Oare ce-ai face????????/ E posibil, un fas, sau mai bine zis, ar fi ok daca s-ar produce un fas macar, dar cred cu certitudine ca nici de un fas, n-ar fi in stare cei care arunca cu noroi atat de usor, asadar , sincer, "fasaiti la alta masa " , n-avem nevoie decat de unitate, de echipa, de coeziune, de joc bun, de sclipire sanatoasa.

Forza Steaua !!!!!!!!!!!

Stiu cum ganditi voi, cei care creeati articole, sunteti lipsiti de scrupule, sau poate chiar de coloana vertebrala de cele mai multe ori!!!!

Nu vedeti decat interesul vostru, de a starni comnetarii, orgolii, discutii cat mai lungi, daca se poate, insa la primul colt, daca cineva pune geana pe voi, va lepadati imediat de totul, doar ca sa scapati.

SebahSTEAUA18.08.2008 22:57

Marius, nu te supara pe mine, dar explica mi si mie, ti se pare normal ca o asemenea rusine sa apara pe prima pagina a site-ului suporterilor stelisti? esti chiar atat de incapatanat incat sa recunosti ca 2-2 e un rezultat bun? am fost in concediu in turcia si am vazut meciul de acolo. vrei sa ti spun ceva? turcii erau impresionati de Steaua, de modul in care a jucat Steaua de Dayro Moreno si de Nicolita, citez "un fotbalist foarte util". nu e parerea unuia, e parerea tuturor celor care au vazut meciul. sunt unul dintre cei care nu l sufera pe Banel, dar titular la Steaua, titular la nationala, vazut bine afara de antrenori, vazut bine de publicul strain, am inceput sa imi pun anumite semne de intrebare. tu, nu? in legatura cu TOT!

joseph26.08.2008 14:08

"Hai, amintește-ți tot! Cum ai venit în Ghencea și din douã curse pe dreapta ai dat 3 goluri lui ASA. Cum te-ai dus la naționalã și ai dat douã boabe în Portugalia. ªi apoi cum ai venit acasã și ai început sã ucizi portarii. De la Vekeman la Dasaev și de la Van Breukelen la Urruticoechea. Hai, amintește-ți cum plecai tu pe culoar înainte ca mingile sã vinã din gheata lui Fane Petcu sau Loți Boloni. Cum, altruist fiind, pasai în fața porții și apoi, cu umorul tãu hîtru, îl întrebai pe marcator: ?Þi-a fost greu, mã??.

 

Hai, amintește-ți cum începea Steaua cu tine în Ghencea, cum era 1-0 de la vestiare și cu Anderlecht, și cu Vejle, și cu Goteborg, și cu Honved. Cum îi încãrcai încã de pe tunel pe coechipieri, înspãimîntîndu-i, în același timp, pe adversari.

 

Hai, amintește-ți ce ai însemnat ca jucãtor pentru Steaua. Ai luat Cupa Campionilor și Supercupa Europei. Te uiți în urmã și mai vezi vreo 15 înși. Amintește-ți cum ai marcat la Mondialul italian. Te uiți în spate și mai vezi vreo doi-trei. Cum ai bifat 10 titluri pentru aceeași echipã, Steaua. Te uiți în spate și vezi cã nu mai e nimeni.

 

Astãzi, te-ai întors în timp. Ești, ca antrenor, înaintea meciului ãla cu ASA. În fața celui mai important hop din noua meserie. Hai, Marius, amintește-ți tot, spune-le bãrbaților din vestiar povestea ta și pornește la alt drum! Pe marginea cãruia vei avea aceeași iubire nebunã a fanilor, iar la capãtul lui chipul altei legende. Legenda antrenorului. Hai, Marius!"

de Andrei Vochin

 

 

uite un articol care vrea sa vorbeasca despre cum sa fii un antrenor mare. dar tu Marius, esti orbit de ura asta pt Lacatus(de unde oare?!) si de placerea de a-l critica si ai lasat sa apara pe prima pagina a site-ului suporterilor stelisti porcaria aia de articol.

 

nu cred ca Vochin este stelist, asa ca articolul asta ar trebui sa fie o palma pt multi. el ii acorda o sansa. cred ca nimeni nu a spus ca Lacatus este mare antrenor, dar pana sa aiba o sansa sa devina, vreti sa ii dati voi in cap. si in special tu...

Marius26.08.2008 14:09

Vochin e stelist, stai tu linistit...

joseph26.08.2008 14:12

daca atat ai de spus... merci si la revedere

Marius26.08.2008 14:19
MadFroG26.08.2008 14:20
[/br]- Ghionea in locul accidentatului Petre. In conditiile in care turcii sunt rapizi si combinativi, tu joci cu doi fundasi centrali inalti si LENTI domnule! L-ai urcat pe Radoi la mijloc si l-ai stins de tot.

 

Nonda in repriza a doua , da de doua ori cu capul din centrul apararii - un gol si o ocazie mare

- Nesu in locul lui Golanski. Nu inteleg de ce l-ai mai titularizat pe polonez. Stiai domnule Lacatus ca pe partea dreapta a apararii noastre va actiona Turan, jucator rapid si tehnic. Stiai de asemenea ca Pawel urca mult in atac, faot ce va facilita patrunderile lui Turan. Si mai stiai ca Pawel nu exceleaza in duelurile unu-la-unu, si totusi tu l-ai titularizat in fata celui mai periculos turc.

 

 

Esti penibil maestre , Golanski e titularul pe partea dreapta si indiferent ca nu excela in duelurile 1 la 1 , a demonstrat-o ca e unul dintre cei mai buni si constanti jucatori ai nostri . Stii vorba aia ,dupa razboi multi viteji se arata

- Gomes in locul lui Toja. Ai schimbat un jucator, presupus de atac, cu unul defensiv. Si asta in momentul in care Galatasaray ERA LA PAMANT din punct de vedere fizic! Ne-ai rapit sansa unui gol, cel putin.

 

Galata pusese stapanire pe minge in ultima parte a meciului ,iar noi mai eram periculosi doar prin contra-atacuri . Intrarea lui Tiago si urcarea lui Radoi ne-a ajutat sa avem un final de meci linistit

Il irosesti incredibil pe Dayro Moreno, domnule Lacatus. Il pui sa fie si coordonator, si varf, sa vina si in defensiva. Il irosesti pe Arthuro, punandu-l sa alerge ca un bezmetic timp de 90 de minute, singur intre doi-trei fundasi turci. In conditiile astea, te asteptai ca cei doi sa mai atace in minutul 80?

 

 

Nu il iroseste , il invata ce sunt alea responsabilitati de joc . Dayro a crescut de doua ori de cand a venit la Steaua , e mult mai bine pregatit fizic si ajuta si apararea . Intr-o echipa , ataci in 11 si te aperi in 11 ...niciodata nu beneficiaza nimeni de anumite favoruri..toata lumea traga la aceeasi caruta

Esti un antrenor fricos domnule Lacatus. Ai prins o Galatasaray extreme de slaba. In doua saptamani ii vor avea pe Karan, Kewell "Iar noi vom avea aceeasi lipsa de orice idée tactica"

[br]

 

Am facut 2-2 pe terenul unui adversar dificil si gata..imediat ai si gasit concluzii . Penibilitati d'astea de suporteri ma scot din minti...la fel ca si comentatorii meciului care nu stiau daca "sa se bucure sau nu" ...am facut 2-2 si tratam de parca am fi jucat cu Unirea Bragadiru

 

 

 

Nu stiu ce articole sunt astea , parerea mea ca unii au pile de reusesc sa posteze asemenea tampenii

 

Ai vreo scoala de antrenori ?

 

 

Articolul lui Vochin e demential....asta e stelist adevarat

joseph26.08.2008 14:26

da... i-ai acordat 2 luni incredere sau ce vrei sa inteleg din articolele alea?

 

cand am ramas dezamagit de raspuns, am fost dezamagit pt ca nu mi-ai povestit ce a provocat placerea asta de a-l critica. fac pariu ca simti fluturasi in stomac de fiecare data cand ii mai aplici o lovitura lui Lacatus(tu ii spui Marius de obicei).

Marius26.08.2008 14:44

Tinand cont ca primul e scris dupa infrangerea de la Iasi, din returul editiei trecute a Ligii I, nu cred ca sunt doar doua luni.

 

In rest, intelegi ce vrei sau ce poti...

joseph26.08.2008 14:47

ok, fiecare dupa cum si cat il duce capul.

 

doar un lucru iti mai spun. nu mai face cu ochiul la baieti nici macar pe net... ca nu e nici o smecherie, e doar gay. te-am pupat

Marius26.08.2008 14:51
te-am pupat

 

e la fel de gay, daca tii neaparat sa fii "mai" superior.

joseph26.08.2008 15:04

eram ironic...

«1678»