Prietene Choli
Cuplul Ov Petre-Lovin a anihilat mijlocul turcilor.
De aia nu au iesit in evidenta pe plan ofensiv Lincol, Topal si Meira.
Topal nu s-a vazut deloc.
Lincoln s-a vazut doar cand facea incursiuni pe flancuri.
Iar Meira a contat doar in plan defensiv.
Cei 2 mijlocasi la inchidere si-au facut perfect treaba.
Sau aproape perfect.
Ar fi putut strange mai mult in aparare la primul gol al turcilor.
Dar faza s-a desfasurat in viteza iar cei 2 sunt destul de lenti.Deci cam au o scuza.
Golurile au venit amandoua din partea dreapta a apararii noastre, parte dreapta unde Nicolita l-a cam lasat pe Golanski singur cu Arda, un jucator mai rapid si mai tehnic.
Ai dreptate cand zici ca Lovin si-a batut joc de 2 goluri.Probabil te referi la sutul sau slab de la distanta si la calcaiul ala enervant de prost.Ai dreptate.
Doar ca sarcinile lui Lovin nu au fost de a inscrie si de a da pase de gol.
El a trebuit sa se apere.
Eu zic ca azi ar trebui mai mult sa il laudam pe Dayro Moreno decat sa ii criticam pe altii.
Dayro a jucat perfect azi.
I-a iesit totul.Si se pare ca ideea cum ca joaca bine numai in Ghencea e o prostie.
A fost peste tot.A dat gol.A deschis jocul.A tinut de minge.
Cand l-am vazut cum s-a napustit asupra lui Hasan Sas in careu si l-a deposedat, mi s-a facut pielea de gaina.
Avem in curtea noastra un mare jucator.
Un mare jucator care poate sa ajunga si mai mare.
Un fotbalist adevarat!