FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Galatasaray - Steaua 2 - 2

«123459»
raducelbun13.08.2008 21:45

EXECRABIL!

Nu am crezut pana acum ca Steaua poate juca asa de prost!

Am fost foarte atent si am constatat ca in a doua repriza nu au fost decat doua situatii in care Steaua a tinut mingea mai mult de 5 (cinci) secunde!!! Nu se poate asa ceva.

Din pacate nu jucam nimic in atac si jucam din ce in ce mai prost in aparare.

Nu credeam ca o sa ajung sa fiu asa de dezamagit dupa un 2-2 in deplasare intr-o competitie europeana.

 

Cert este ca NU suntem calificati. Mai sunt 2 saptamani in care Galata, cu siguranta, o sa creasca. Va fi greu de tot la Bucuresti.

Cat despre rolul lui Laca in toata aceasta panarama de joc imi rezerv dreptul sa comentez intr-un moment in care o sa fiu mai calm.

Imi pare rau ca de ceva timp vizionarea unui meci al Stelei se termina, inevitabill, cu multi nervi! Din pacate, de prea mult timp, fotbalul nu-mi mai aduce nicio satisfactie. Nici chiar acest 2-2 care privit doar ca rezultat, este unul bun.

 

 

AdrianUltras2513.08.2008 21:46

Bogdan_AR

 

Ovidiu Petre tine mijlocul Stelei de ceva vreme incoace.

Iar Golanski e probabil cel mai bun mijlocas dreapta din Liga 1.

 

Unde mai gasesti 2 ca astia?

Sau probabil tu crezi ca o echipa merge si numai cu atacanti?

 

Am mai zis si o mai zic.

Lovin a jucat defensiv foarte bine azi.A acoperit bine tot mijlocul terenului.

Lincoln a inceput tare dar s-a stins pe parcurs datorita cuplului Ov Petre - Lovin.

La fel si ceilalti mijlocasi centrali turci.

lucy_bunu13.08.2008 21:47

dragi stelisi si mai exact frati de culori

nu inteleg de ce sunteti nemultumiti dupa meciul din seara aceasta.a fost un meci bunicel, un meci in care piciorul de lemn al lui Nicolita si daruirea lui Dayro au aratat o ecipa a Stelei pe care de mult nu am mai vazut-o.sa nu uitam ca la 2-0 Steaua ataca in cautarea celui de al 3lea gol.a reaparut acea sete de goluri si dorinta de victorii.in ceea ce il priveste pe toja eu sunt alaturi de el(cum bineinteles sunt si de Nicolita),a fost primul meci.va spun din propia experienta ca la primul meci e greu sa te gasesti cu coechipierii,e greu sa iti dai seama care e roulul tau in acel sistem chiar dk joci pe acelasi post.sa avem incredere si va zic ca la meciul din27 veti vedea alta echipa astelei,o echipa mai combinativa.

Forza Steaua si hai sa fim uniti cu totii si sa fim alaturi de echipa la bine si la rau.

novac13.08.2008 21:48
Ba-I astia mari fotbaisti, care sunteti pe forum mari vedete stiti ce inseamna sa jucati botbal 90 de minute ? ...

 

Nu vinzi lantu, ala?

stelist24/2413.08.2008 21:49
EXECRABIL!

Nu am crezut pana acum ca Steaua poate juca asa de prost!

 

pai dar nu ai vazut meciul cu Vaslui)

Serilius13.08.2008 21:49

sunt perfect de acord...mai putin la Ovidiu Petre(varza) si golanski(prea dur execabil....a avut cateva interventii si urcari bune...chiar destule...)

escape13.08.2008 21:49

Lovin asta este complet pe langa acest sport!!!! nu este posibil ca un asemenea jucator sa fie titular la vreo echipa din primele 2 ligi nationale!!! si nu mai zic de cate ori ne-a injurat si ne-a ratat diverse degete noua celor care platim abonamente si deplasari ca am avut tupeul sa-i reprosam ca nu alearga dupa mingii. sa nu ne amintim de reactia stupida si penibila de la meciul cu rapid din returul sezonului trecut.

elias_custura13.08.2008 21:52

in privinta lui toja pot spune ca a facut driblingul acela din mimutul 15 parca si i-a cam speriat pe adversari .... si a fost bine .... ca il tineau pe el si Dayro mai mereu 2 oameni...

novac13.08.2008 21:58
Eu imi dau cu parerea asa:

1. Nu avem antrenor, avem simbol.

2. Am avut VICTORIA in mana si am pierdut-o (deja-vu Middelsborough)

3. Am jucat in 9 (Banel, in ciuda golului care mi-a amintit de un anume meci, fara viziune si organizare, iar Toja nu a fost jucat DELOC)

4. Avem un lot, dar nu si idee de joc

5. Nu vom castiga acest campionat.

Voi nu vedeti jumatatea plina a paharului ... avem un nucleu de columbieni (ameroindieni, whatever) care incep usor-usor sa joace, mingiile ajung la Dayro care limpezeste faza (oricum mult mai bine jocul decat a facut-o Dica in ultimul an) si mingia nu se mai plimba inapoi. Daca am scapa de parazitii echipei (Banel&Lovin) si jucam in 11 chiar vom arata binisor ... deci nu-i chiar asa de rau incat sa ne vaitam pe forum.

 

Hai ca se poate si-i casapim pe astia'n Ghencea!

 

PS. Unde-i prietenul meu cu dromaderul ala frumusel... ? ca vreu sa-l intreb cate ceva!

cornel-cluj13.08.2008 21:58
in privinta lui toja pot spune ca a facut driblingul acela din mimutul 15 parca si i-a cam speriat pe adversari .... si a fost bine .... ca il tineau pe el si Dayro mai mereu 2 oameni...

 

 

Eu zic ca pe Toja l-au bagat in gura lupilor. Vedeti si comentariile "specialistilor". Ma tem ca azi l-au fortat aiurea, iar baiatul asta de maine o sa simta o presiune inutila asupra lui.

Cat despre Dayro, ce sa mai zici.....baiatul asta o sa creasca.....si Toja la fel....

 

vraja13.08.2008 21:59

lasati vrajeala cand ia batae Steaua e slaba...hmmm e cea mai iubit achipa si treb sa fiti mandri de ea ;) toti isi merita locul acolo...clar????????????? voi astia doar vb sti sa criticati dar pe un teren sa va dati sufletul pt o echipa nu cred a-ti facut asa ca gura mika ;)toti si-au dat sufletul ca Steaua sa faca o figura frumoasa si au reusit Hai pa amatorii de fotbal care doar injurati pe stadion in loc sa apreciati ce fac jucatrii in teren..pe scurt isi risca viata pt bani si pt a va aferii voua un spectacol.hai Steaua

maye13.08.2008 21:59
Ba-I astia mari fotbaisti, care sunteti pe forum mari vedete stiti ce inseamna sa jucati botbal 90 de minute ? ...

 

Nu vinzi lantu, ala?

=))))))))))))))))))))))))))0

ThereauRistul13.08.2008 22:01

este cel mai bun "prost" rezultat posibil,putem castiga ,dar la urma urmei e un rezultat pentru care cu totii semnam in alb daca ni-l promitea cineva inainte de meci. Nu sunt deloc un sustinator al lui Lacatus,dar tinand cont de rezultatul de asta seara ma abtin de la comentarii si critici. Baietii s-au daruit si asta conteaza. Si pe mine m-a impresionat Dayro ,un jucator de mare viitor si valoare. Banel a marcat dar oare eu sunt nebun??? fratilor a reusit o singura centrare tot meciul,apoi nu pot uita faza in care fundasul dreapta turc s-a dezechilibrat si i-a oferit sansa lui Banel sa scape sigur...ce executie cu ristul a putut avea desi era nemarcat:))...ma rog vechea discutie..

Il respect foarte mult pe Catalin Asavoiaie si tocmai pt asta imi permit sa-l intreb..de ce a fost Golanski execrabil? Catalin, a gresit in faza defesnsiva dar sa nu uitam si fundasii centrali au avut la ambele goluri ezitari si un plasament prost mai ales la golul doi.In rest a contribuit la golul doi,a centrat mai mereu exact,si pana la urma arda nu a iesit foarte mult in evidenta..plus ca am inteles ca in partea a doua a fortat ,datorita crampelor care nu-i dadeau pace..ma rog,analiza ta e ca de obicei excelenta...toja? evident nu trebuia fortat mai ales ca il avem pe Ochirosii...am vazut twente-arsenal....incredibil wenger s-a calificat cu pustii fratilor...noi avem unu talentat si nu-l folosim nici macar cu iasiul.S-a miscat bine toja ,e un mare castig pentru viitor asta cred eu,mai ales ca aveam nevoie de jucatori care dribleaza si paseaza bine.....Lovin....slab,destul de slab...sa remarcam totusi ca Steaua s-a descurcat excelent in compania unei echipe care si-a permis sa-l aduca pe nonda,meira,lincoln sau kewel...cat despre Marius ...atat zic...Lacatus isi da examenul de antrenor in retur...de ce?? a avut nevoie doar de un egal in Stefan cel mare pt a fi campion..-nu l-a obtinut- acum are nevoie de un 0-0 sau un 1-1...sa-l speram ca-l va obtine si ne va demonstra ca are valoare...daca nu...asta e ne va da dreptate noua celor care il contestam vehement

AdrianUltras2513.08.2008 22:01
lasati vrajeala cand ia batae Steaua e slaba...hmmm e cea mai iubit achipa si treb sa fiti mandri de ea ;) toti isi merita locul acolo...clar????????????? voi astia doar vb sti sa criticati dar pe un teren sa va dati sufletul pt o echipa nu cred a-ti facut asa ca gura mika ;)toti si-au dat sufletul ca Steaua sa faca o figura frumoasa si au reusit Hai pa amatorii de fotbal care doar injurati pe stadion in loc sa apreciati ce fac jucatrii in teren..pe scurt isi risca viata pt bani si pt a va aferii voua un spectacol.hai Steaua

 

 

Augh augh augh

 

 

La ce echipa ziceai ca joci?

elias_custura13.08.2008 22:02

dar oameni buni ce va asteptati de la un inchizator??? sa creeze in momentul in care el este creat pentru a distruge??/

La fotbalistii inchizatori sunt relevante exactitatea paselor si numarul recuperarilor!!! asa ca va rog sa inchideti gura pentru ca Ovidiu e cel mai bun jucator de Liga 1 pe postul sau.......

cornel-cluj13.08.2008 22:02
Eu imi dau cu parerea asa:

1. Nu avem antrenor, avem simbol.

2. Am avut VICTORIA in mana si am pierdut-o (deja-vu Middelsborough)

3. Am jucat in 9 (Banel, in ciuda golului care mi-a amintit de un anume meci, fara viziune si organizare, iar Toja nu a fost jucat DELOC)

4. Avem un lot, dar nu si idee de joc

5. Nu vom castiga acest campionat.

Voi nu vedeti jumatatea plina a paharului ... avem un nucleu de columbieni (ameroindieni, whatever) care incep usor-usor sa joace, mingiile ajung la Dayro care limpezeste faza si mingia nu se mai plimba inapoi (oricum mult mai bine jocul decat a facut-o Dica in ultimul an). Daca am scapa de paraziti de (Banel&Lovin) si jucam in 11 chiar vom arata binisor ... deci nu-i chiar asa de rau incat sa ne vaitam pe forum.

 

Hai ca se poate si-i casapim pe astia'n Ghencea!

 

PS. Unde-i prietenul meu cu dromaderul ala frumusel ca vreu sa-l intreb cate ceva ... ?

 

 

Pai asta e problema, ca nu scapam de paraziti....cata vreme e idiotul ala in fruntea Stelei.....si atunci esti de acord ca jucam in inferioritate numerica in fiecare meci?

raducelbun13.08.2008 22:05
EXECRABIL!

Nu am crezut pana acum ca Steaua poate juca asa de prost!

 

pai dar nu ai vazut meciul cu Vaslui)

Din pacat l-a vazut. Totusi nu cred ca a fost asa de prost ca cel de azi. Repet - in repriza a 2-a nu am avut decat doua situatii in care am avut posesia balonului mai mult de 5 (CINCI) secunde!!!! Despre ce vorbim!

Personal nu mai pot sa gasesc scuze. Nu mai pot inventa nicio scuza in dorinta mea de a ma minti si a crede ca Steaua este o echipa buna. Pur si simplu, in acest moment, imi suna in cap declaratia patronului CFR-ului care pronostica faptul ca Sreaua va termina campionatul pe locul 4. Privind si la ceea ce jucam in acest moment inclin sa cred ca omul asta chiar se pricepe la fotbal!

cornel-cluj13.08.2008 22:07
este cel mai bun "prost" rezultat posibil,putem castiga ,dar la urma urmei e un rezultat pentru care cu totii semnam in alb daca ni-l promitea cineva inainte de meci. Nu sunt deloc un sustinator al lui Lacatus,dar tinand cont de rezultatul de asta seara ma abtin de la comentarii si critici. Baietii s-au daruit si asta conteaza. Si pe mine m-a impresionat Dayro ,un jucator de mare viitor si valoare. Banel a marcat dar oare eu sunt nebun??? fratilor a reusit o singura centrare tot meciul,apoi nu pot uita faza in care fundasul dreapta turc s-a dezechilibrat si i-a oferit sansa lui Banel sa scape sigur...ce executie cu ristul a putut avea desi era nemarcat:))...ma rog vechea discutie..

Il respect foarte mult pe Catalin Asavoiaie si tocmai pt asta imi permit sa-l intreb..de ce a fost Golanski execrabil? Catalin, a gresit in faza defesnsiva dar sa nu uitam si fundasii centrali au avut la ambele goluri ezitari si un plasament prost mai ales la golul doi.In rest a contribuit la golul doi,a centrat mai mereu exact,si pana la urma arda nu a iesit foarte mult in evidenta..plus ca am inteles ca in partea a doua a fortat ,datorita crampelor care nu-i dadeau pace..ma rog,analiza ta e ca de obicei excelenta...toja? evident nu trebuia fortat mai ales ca il avem pe Ochirosii...am vazut twente-arsenal....incredibil wenger s-a calificat cu pustii fratilor...noi avem unu talentat si nu-l folosim nici macar cu iasiul.S-a miscat bine toja ,e un mare castig pentru viitor asta cred eu,mai ales ca aveam nevoie de jucatori care dribleaza si paseaza bine.....Lovin....slab,destul de slab...sa remarcam totusi ca Steaua s-a descurcat excelent in compania unei echipe care si-a permis sa-l aduca pe nonda,meira,lincoln sau kewel...cat despre Marius ...atat zic...Lacatus isi da examenul de antrenor in retur...de ce?? a avut nevoie doar de un egal in Stefan cel mare pt a fi campion..-nu l-a obtinut- acum are nevoie de un 0-0 sau un 1-1...sa-l speram ca-l va obtine si ne va demonstra ca are valoare...daca nu...asta e ne va da dreptate noua celor care il contestam vehement

 

cea mai buna sinteza a meciului. FELICITARI!!!!

stelist24/2413.08.2008 22:14
EXECRABIL!

Nu am crezut pana acum ca Steaua poate juca asa de prost!

 

pai dar nu ai vazut meciul cu Vaslui)

Din pacat l-a vazut. Totusi nu cred ca a fost asa de prost ca cel de azi. Repet - in repriza a 2-a nu am avut decat doua situatii in care am avut posesia balonului mai mult de 5 (CINCI) secunde!!!! Despre ce vorbim!

Personal nu mai pot sa gasesc scuze. Nu mai pot inventa nicio scuza in dorinta mea de a ma minti si a crede ca Steaua este o echipa buna. Pur si simplu, in acest moment, imi suna in cap declaratia patronului CFR-ului care pronostica faptul ca Sreaua va termina campionatul pe locul 4. Privind si la ceea ce jucam in acest moment inclin sa cred ca omul asta chiar se pricepe la fotbal!

sa nu iti para tie da' CFR si Rapid in "derby" au facut multe greseli )

MR.KILLER.ULTRAS13.08.2008 22:15

decat sa mancati atata kkt pe net,mai bine ati ajuta efectiv echipa ...sau,e greu sa te deplasezi la stadion,sa-ti iei bilet,apoi sa mergi la meci...e mult mai comod in fotoliu,cu berea langa tine,pentru ca mai apoi sa ne intoxicati cu sfaturi intelepte si cu indicatii tactice..

e usor sa spui'vai cat iubesc Steaua,cat sufar',dar ce plm ati facut voi efectiv pentru echipa...ce drept aveti voi sa mancati kkt la adresa lui Laca?de suporteri?veniti frate pe stadion,protestati,tipati,agitati-va,nu mai intoxicati forumurile cu ineptiile voastre de mari antrenori si tacticieni....va [...] pe voi cum si cine a jucat?suferiti voi de rezultat?nu mai dormiti noaptea ca trebuia sa invingem,nu?...

of of of...[...]

stelist24/2413.08.2008 22:17

de Stancu nu se prea vb, e f bun domnule cu el tre' sa se joace,dar acum vad ca gigihno pernamBUCAno face echipa lu' nea Laca

choli13.08.2008 22:19
Bai, am vazut la turci pe SHOW TV! Cica toti jucatorii de la Galata au murit prin minutul 60 si acum le fac inmormantarea! DA, cica erau umbre alea de pe teren si nu jucatorii! Nu stiu de ce nu a vazut Laca, acest MourinhoWengerFergusonCappeloLippi!

 

Forzza Banel, alearga bai baiatule si pune si suflet! Cu fotbalul mai putin, ca nu le ai deloc! Cam cum e Laca antrenor e si Banel jucator!

 

A mai dat si gol, a fost cel mai bun, asa a zis Becalicul analfabet! Laca, nu-i asa ca Banel a fost magnific??? Ce sa mai, Becali si Laca conduc Steaua fara greseala! Sa muriti de ciuda bai C.Ronaldo, Kaka, Rooney, Drogba! Ce, Maradona??? Hai, ma lasi!?? Banel iz Za BEST!

 

Ne mananca turcii cu tot cu stele! Cu Laca antrenor, nu avem cum sa ne calificam!

 

Iuhuuuuuuu! Banel, ZA BEST!

 

Banel, Banelule

Lasa-ne baiatule!

 

 

AUZI BAIATULE, TU TI-O CAUTI SAU CE????

 

 

stelist24/2413.08.2008 22:21
decat sa mancati atata kkt pe net,mai bine ati ajuta efectiv echipa ...sau,e greu sa te deplasezi la stadion,sa-ti iei bilet,apoi sa mergi la meci...e mult mai comod in fotoliu,cu berea langa tine,pentru ca mai apoi sa ne intoxicati cu sfaturi intelepte si cu indicatii tactice..

e usor sa spui'vai cat iubesc Steaua,cat sufar',dar ce plm ati facut voi efectiv pentru echipa...ce drept aveti voi sa mancati kkt la adresa lui Laca?de suporteri?veniti frate pe stadion,protestati,tipati,agitati-va,nu mai intoxicati forumurile cu ineptiile voastre de mari antrenori si tacticieni....va fute pe voi cum si cine a jucat?suferiti voi de rezultat?nu mai dormiti noaptea ca trebuia sa invingem,nu?...

of of of...CRETINILOR!

 

yo acu ma intoxic cu vopsea:) reparatie facem) dar asta dupa meci)

 

 

danimarcu13.08.2008 22:26
Ba-I astia mari fotbaisti, care sunteti pe forum mari vedete stiti ce inseamna sa jucati botbal 90 de minute ? cred ca nu.... orice jucator de la Steaua joaca in teren ca are valuare de Steaua daca ereai tu oricare ai fi mai bun ca ei nu ereai in teren... asa ca ;) gura mika, Steaua e un simbol pt Romania si la primul esec voi stiti doar sa gasiti vinovatuls in loc sa apreciati munca lor.E greu sa fi fotbaliat mare pt ca stiu cum e si ai inteleg pefect ;) eu joc in judeteana in Rm valcea si tot e presiune dar atatia suporteri si mai mult de jumate din Romania care tine cu Steaua ;). Capu sus avem echipa si antrenor ;) iubesc Steaua si cred ca pt orcine e un vis sa joace acolo,chiar si pt mine ;)

Banuiam dupa scris ca esti fotbalist..))

Poza de ce ti-ai pus-o?Asta nu-i agentie matrimoniala!

Presiune in judeteana?Fii serios omule.

In rest,laudabil faptul ca sustii Steaua la bine si la greu...

nepotuuu13.08.2008 22:26
Ba-I astia mari fotbaisti, care sunteti pe forum mari vedete stiti ce inseamna sa jucati botbal 90 de minute ? cred ca nu.... orice jucator de la Steaua joaca in teren ca are valuare de Steaua daca ereai tu oricare ai fi mai bun ca ei nu ereai in teren... asa ca ;) gura mika, Steaua e un simbol pt Romania si la primul esec voi stiti doar sa gasiti vinovatuls in loc sa apreciati munca lor.E greu sa fi fotbaliat mare pt ca stiu cum e si ai inteleg pefect ;) eu joc in judeteana in Rm valcea si tot e presiune dar atatia suporteri si mai mult de jumate din Romania care tine cu Steaua ;). Capu sus avem echipa si antrenor ;) iubesc Steaua si cred ca pt orcine e un vis sa joace acolo,chiar si pt mine ;)

invata sa scrii....sa numai zic , sa vorbesti(presupun ca scrii exact cum...vb :)) )....si sa fiu On topic...am facut un meci mare IN LIMTA POSIBILITATILOR....singurul lucru care ne a ajutat azi...a fst NOROCUL....doamne incep sa cred in D-zeu, in Becali (shiiiit)... s-a vazut clar ca,deoamdata,nu putem mai mult...nu ma hazardez sa arunc critici la adresa unora sau altora...pur si simplu:Banele - lasa ne...ai castigat o gramada de bani...te ai realizat....fa ne un bine....pt binele nostru al tuturor...Lovin:facem cheta toti...numai Lasa ne...desi azi ti ai fct partial datoria....(care o fi aia)...pun pariu ca nici unul de pe teren nu are o sarcina exacta...deci...in concluzie...Laca:te respect...esti un simbol....dar...las o n plm....nu ma asteptam sa l vad pe toja in teren azi...inainte de meci cand am vazut declaratia lui .... Domnului finantator....chiar nu ma asteptam sa te injosesti in asa hal...ma tem ca o sa devii o rusine...nush daca iti lipsesc banii...daca ai ajuns sa faci ceea ce faci....si asta e doar una din greselile pe care le-am vazut yo...repet...e doar parerea mea...LASA NE...

Forzzza Steaua...(fosta Steaua...)

«123459»