FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - FC Brasov 2 - 1

«12346»
DelPiero1003.08.2008 21:50
Nu jucam nimic.

 

Lacatus sa plece.

 

Daca brasovul iesea la joc, ne putea bate.

 

Am dat 2 goluri de bulan.

Stelea merita laudat pt astea.

Stelea si nae Constantin.

Vorbesti prostii!Cand a iesit la joc,i-am facut usor pe Brasov,am suferit insa la finalizare!N-am jucat extraordinar,dar nici f rau...avem cateva maini moarte in echipa,poate Lacatus isi da seama ca e sinucidere curata sa joci cu Lovin titular,sau Neaga...

ThereauRistul03.08.2008 21:57
Cum Peseiro a facut in doua luni sa joace o echipa cu multi jucatori noi,si Laca nu poate intr-un an de zile?Te-ai gandit la asta?

-------------------------------------------------------------

perfect de acord...este incredibil cat se poate observa mana unui antrenor..rapid( desi ma doar s-o spun) joaca fotbal..sigur il sustinemla Laca,suntem langa el:))ma rog...e ridicol sa crezi in ceva doar pt ca el reprezinta Steaua ....sa fim seriosi deja e evidenta amprenta antrenorului Stelei dupa 1 an jumate...peseiro a facut echipa aia sa joace in 2 luni, cu jucatori noi....cineva zicea ca portughezul a facut echipa sa joace si ca jucatorii nu sunt noi,ci el ii cunoaste bine....poi si Laca de ce nu-si aduce jucatori pe care ii cunoaste bine?? a nu-i poate baga din cauza patronului?? atunci Laca fi demn si pleaca!...ma rog peseiro are de unde sa aduca jucatori cunoscuti..sporting,panathinaikos,grecia...cu Laca e mai greu sa-i aduci pe avadanei sau lascarache....ok stiu...tre sa-mi iau licenta de antrenor sa pot comenta....dar comentariul tau e extrem de pertinent!

bebeto03.08.2008 21:59

arthuro,kapetanos,Badea.3 atacanti care nu au ce cauta la Steaua.n-o fi Laca mare antrenor dar trebuie sa recunoastem ca nici lotul nu-l prea ajuta.ne agitam degeaba.cit timp ciobanul va fi la Steaua,vom avea lot mediocru si antrenori mediocrii.

 

bruno castellano03.08.2008 22:00

nu am reusit sa vad meciul pt ca asa au hotarit securistii din tara asta... (ar fi multe de spus dar, ma retin din respect pt Steaua si fanii ei).

am ascultat in schimb la radio... cit s-a dat si acolo.

cred ca Steaua in momentul de fata a cistigat un jucator, pe D. Moreno. in schimb curind va pierde altul, pe Radoi. sufletul echipei cum a fost numit. acesta s-a hotarit sa plece. ce va fi dupa el?! asteptam cu toti... in orice caz un lucru e sigur Gigi trebuie sa caute alt ciripitor. cu tot respectul pt Radoi dar, inainte de toate trebuia sa FIE OM. cu totii stim de ce atitia si atitia jucatori au plecat de la Steaua. sa nu uitam de Neaga, cind a plecat cum a plecat?! dupa ce reusise sa faca spectacol in Cupa UEFA. ma retin insa si la alte comentarii.

despre jocul Stelei sper sa fie din ce in ce mai bun dar, la ce tactica foloseste Lacatus.... nu prea cred?!

nu prea cred ca Steaua va merge mai bine. Probabil ca, rezultate vor fi dar, tot asa pe ultima suta de metri si mai mult din noroc. Steaua si noi fanii meritam mai mult de atit. meritam mai mult de cit zimbetul ipocrit al familiei Becali.

sper ca pe viitor Gigi sa strice relatiile cu verii lui. spun asta pt ca, acestia pe unde au fost, nu au facut nimic bun.

asa cum este el, Gigi daca nu este influentat prea mult are o fata mai umana.

plecarea Lui Meme s-a vazut....

pe Banel sper (cel putin o perioada) sa nu-l mai vad pe teren. la fel si pe altii citiva pe care evit sa le mai dau nume pt a nu intra in conflict cu colegii de pe foruum.

totusi Steaua are nevoie de inca vreo doi jucatori plus un antrenor bun. iar din Romania nu prea vad pe cine... Singura varianta ar fi, Dan Petrescu. iar de Olaroiu eu unul nici nu vreau sa aud.

poate i-o veni lu Gigi mintea la cap in ceasul al 12-lea si l-o aduce pe Protasov sau macar alt antrenor de talia lui.

choli03.08.2008 22:01
Un joc slab , urat , neplacut ochiului ca si cel de la Vaslui ...

Cu lotul asta nu cred ca prindem locul trei anul asta ...

Si inca ceva ... nu o mai dati atata cu Lacatus .

Lotul este bun,problema este ca nu avem cine sa-i antreneze!

Cum poti sa spui despre un lot din care 8 titulari joaca la echipele nationale ale tarilor lor este un lot rau?

Cum Peseiro a facut in doua luni sa joace o echipa cu multi jucatori noi,si Laca nu poate intr-un an de zile?Te-ai gandit la asta?

 

 

Dar tu te-ai gandit ca atacantii rapidului nu rateaza singuri cu portarul din 2 si 6 metrii? Lot bun? cu cine mah? care atac? Badea? a jucat 15 min si credeai ca a intrat pt Brasov.....arthuro? a ratat de doua ori singur cu portaru....care lot? care mijloc? da ce vb. eu....sunt atatia "specialisti" aici pe forum...........

Cosmin_Stelistu198603.08.2008 22:04

a inregistrat cineva meciul ? :steag_cruce_invers:

AdrianUltras2503.08.2008 22:05
"Am jucat bine, am avut foarte multe ocazii. Ei au avut doar un sut pe poarta, anemic, dar a gresit Zapata si am luat un gol aiurea. S-a vazut alta fata a Stelei fata de meciul de la Vaslui. Am pasat pe jos, nu am mai dat mingea pe sus", a spus Gigi Becali la Fanatik Show.

 

Ma doare capul.

 

"Sunt multumit, incepe sa se lege jocul echipei. Nu stiu ce probleme vor pune brasovenii altor echipe, cand ei au avut un singur sut pe poarta.

 

Ar fi fost ofticant sa facem egal cu ei, o nedreptate. In prima repriza, Brasovul s-a inchis foarte bine, dar in a doua repriza au fost obositi ca i-am pasat. Pe asta mizam, sa li se termine benzina. In a doua repriza am jucat de senzatie", a spus Gigi Becali la emisiunea Fanatik Show

 

AUUUUUUUUU!!!

 

Cineva sa ii explice bolovanului ce inseamna "Senzational".

 

"A fost o manierã de arbitraj normalã pentru un meci în Ghencea. Ãsta e Drãgãnescu, ãsta e nivelul lui, nu știu dacã îl va putea depãși vreodatã. Nu a influențat rezultatul, doar i-a impins cãtre noi". Dinu Gheorghe

 

Uitati aici un om care a vazut alt meci.

 

Prietene, rui duarte al tau, merita eliminat de vreo 3 ori.Ca sa nu mai zic nimic de penaltyul nedat la Dayro.

Ar fi fost ofticant sã nu batem, pentru cã am avut multe ocazii de a marca. În prima reprizã am jucat foarte bine, dar în a doua am evoluat de senzație. Echipa va deveni încet încet mai bunã, deoarece va avea mai multe meciuri în picioare. Nu îmi dau seama ce se întamplã însã cu Zapata, pentru cã a luat douã goluri în acest început de sezon și ambele au fost cauzate de lipsa de concentrare. În fine, avem un lot valoros, n-are cum sã nu joace bine aceastã echipã". Gigel becaliii

 

ce argumente solide are.

 

 

AmuntBoy03.08.2008 22:09

vai capul meu ce mascarici e Badea asta

daca astia sunt fotbalistii romani e clar ....

am crezut ca si-a rupt coloana la foarfeca aia de brazilian de la severin ce e

 

trebuie si oaia asta de Becali sa ia straini de valoare si sa arunce toate ciuruciurile astea care nu au treaba cu fotbalul

altfel sa plece, ca ne-a terminat cu deciziile lui

MoWeed03.08.2008 22:12

Jocul a suferit la fel ca in meciul cu Vaslui.

Singurele momente in care jocul s-a apropriat de ceea ce dorim noi toti au fost momentele in care brasovenii au iesit la joc pentru a egala. Din pacate dupa egalarea brasovenilor iar s-au precipitat marea majoritate a jucatorilor, noroc ca Dayro a ramas lucid. Apropo de Dayro se vede ca este cu o clasa peste tot ceea ce avem in pitoreasca Liga a lu' mitica....

Atacantii nostri sunt vai de mama lor. Arthuro nu stie decat sa dea cu capul; mi-a scos fire albe cu ratarile lui. Badea a fost moartea pasiunii azi. Absolut tot ce a trecut pe la el a distrus. Noi jucam cu astia titulari desi este clar ca ori nu sunt adaptati(Arthuro) ori atata pot(Badea) dar il reprofilam pe Dayro care se vede ca este de departe cel mai bun atacant din lot.

Arbitrajul a fost tendentios s-a vazut astazi ca Becali are un conflict cu Mircea Sandu. Jocul dur al brasovenilor nu a fost pedepsit nici macar prin lovituri libere cateodata, de vreo 2 ori s-a dat out desi mingia era cu vreun metru in teren ca sa nu mai vorbim ca la Dayro a fost penalty clar. Bine, asta nu era o scuza daca nu reuseam sa invingem.

N-am mai inteles astazi schimbarile lui Lacatus. Cum se poate ca la 1-1 acasa cu Brasovul sa-l scoti pe Lovin si sa-l bagi pe Rada. Inteleg ca ideea era sa-l avanseze pe Radoi dar la 1-1 noi facem schimbari post pe post cand Bogdan Stancu si Ochirosii erau pe banca de rezerve....

choli03.08.2008 22:16
Nu jucam nimic.

 

Lacatus sa plece.

 

Daca brasovul iesea la joc, ne putea bate.

 

Am dat 2 goluri de bulan.

Stelea merita laudat pt astea.

Stelea si nae Constantin.

 

 

 

Iar ma iau de tine.......imi este imposibil sa nu fac asta!!!!!!

Esti laudat ca vezi bine meciul, ca ai solutii la echipa...ca esti bun!!!(zice lumea)!!

Frate cred ca meciul l-ai vazut la radio...serios!

 

zici ca brasovul iesea la joc... brasovul a iesit la joc in a doua repriza cand a scos trenul din fata portii si am ratat 5-6 ocazii clare de gol(2 dintre ele 1la1 cu portaru;)

Si cand vrei cu tot dinadinsu' sa vb. rau despre cineva(in speta Laca) spui ca golurile au fost la bulan... Du-te la nani...somn usor!!! Care bulan mah? CE lobul lui Dayro a fost bulan? AAAA cred ca vrei sa zici ca stelea a gresit....pai nu a facut-o cu intentie...nu ai vazut la radio ca Arthur a facut presing la el si a gresit?????

Si apoi golul lui Arthur....o lovitura de cap(nu precisa) in forta din 6 metri dupa o centrare a lui Dayro excelenta... UNDE DRACU VEZI TU BULANUL????

 

 

SI CU Laca....MA ABTIN ITI BAG ORICUM "CARNE IN FRIGIDER"...NU TREBUIE SA O SI SCRIU. CRED CA STI ASTA...

 

Jocul a suferit la fel ca in meciul cu Vaslui.

Singurele momente in care jocul s-a apropriat de ceea ce dorim noi toti au fost momentele in care brasovenii au iesit la joc pentru a egala. Din pacate dupa egalarea brasovenilor iar s-au precipitat marea majoritate a jucatorilor, noroc ca Dayro a ramas lucid. Apropo de Dayro se vede ca este cu o clasa peste tot ceea ce avem in pitoreasca Liga a lu' mitica....

Atacantii nostri sunt vai de mama lor.

Arthuro nu stie decat sa dea cu capul; mi-a scos fire albe cu ratarile lui. Badea a fost moartea pasiunii azi. Absolut tot ce a trecut pe la el a distrus.

N-am mai inteles astazi schimbarile lui Lacatus. Cum se poate ca la 1-1 acasa cu Brasovul sa-l scoti pe Lovin si sa-l bagi pe Rada. Inteleg ca ideea era sa-l avanseze pe Radoi dar la 1-1 noi facem schimbari post pe post cand Bogdan Stancu si Ochirosii erau pe banca de rezerve....

 

Bogdan Stancu nu a fost in lot

Dj03.08.2008 22:16
e bine ca am castigat...

De ce nu mai bagati sistemu de notare a jucatorilor?

 

Sal. Habar n-am. Era un coleg de-al meu care se ocupa cu acel sistem de notare dar nu mai stiu cine. Oricum, fiind vara, e mai greu cu activitatea la site (vacanta, relaxare, mare, munte, concediu). Sper sa putem sa oferim in cel mai scurt timp un nou sistem de notare.

 

Noroc

 

Catalin

 

 

putem face un fel de vot...unde se face o medie in functie de notele date de suporteri..

lista cu jucatori si o nota de la 1 la 5,6 unde putem vota fiecare..asa cum credem de cuviinta.

e doar o idee.

AdrianUltras2503.08.2008 22:16

Del Piero

 

tu la ce meci te-ai uitat?

cum poti sa zici ca am fost peste brasoveni cand ei au dominat mijlocul.

 

Doar Dayro a reusit sa descalceasca ce era acolo.

 

Ov Petre si Dayro au jucat.Lovin pe spate.Neaga pe spate.Szekely pe stanga.

Ce cauta ala pe stanga?Ala e mijlocas dreapta de picior drept dar marele antrenor Lacatus il pune pe stanga.

 

de ce?

 

Cam atat a jucat si Golanski.cat a fost szekely pe dreapta.apoi nu a mai jucat nimic.

 

Arthuro ala nu poate da gol nici cu poarta goala.

 

Badea e orice altceva dar nu fotbalist.

 

Cand Brasovul a iesit la joc, ne-a dat un gol si era sa ne mai dea unul.Noroc cu Zapata ca a scos sutul lui Sburlea.

 

In rest brasovul a jucat la rezultat.

A blocat mijlocul si doar atat.

 

DelPiero1003.08.2008 22:18

Nu vreau sa ma dau antrenor,dar sa-i zica totusi lui Lacatus cineva ca sistemul propus de el nu-i adecvat pt ce are Steaua in lot acum...eu un 4-4-2 vad...

choli03.08.2008 22:19
tactica lui Laca : Toate mingile la Dayro Moreno :hmmm:

 

 

poate stie doar el sa dea cu piciorul in mige.....si de aici tactica.....nu crezi?

AdrianUltras2503.08.2008 22:28

Choli

 

Da-mi voie sa iti explic.

 

 

Brasovul a aglomerat mijlocul ca sa nu putem sa ne facem noi jocul.Si pt ca Lacatus a bagat 2 inchizatori nu prea le-a iesit nimic.Nici noua si nici lor.Pt ca erau la mijlocul terenului pe undeva pe la 10 jucatori.

 

O aglomerare unde nu se putea face nimic.

 

Si atunci s-a jucat pe flancurile dracului ca nu mai suport sa vad Steaua jucand pe flancuri.

 

Golul 1 a venit dintr-o gafa a lui Stelea care poate s-a "senilizat" ca altfel eu nu imi pot explica cum de el a uitat una din regulile de baza ale fotbalului:

 

"daca esti portar nu degajezi niciodata in centru!!!"

 

Golul 2 a venit de la faptul ca nae Constantin era groggy.Daca statea la Arthuro, mi-e greu sa cred ca ar fi facut ceva brazilianul.Mai ales ca a demonstrat ca poate rata din pozitii mai usoare.

 

Cand brasovul a inceput sa joace, fiind condus cu 1-0, a facut-o tot pe margini.

Si a inaintat putin cate putin ca la rugby.

 

Mijlocasii lor, veneau cu grosul si practic puneau stapanire pe tot terenul.

Pt ca mijlocasii nostri ofensivi, erau lasati in terenul lor.

Neaga,Dayro si Szekely au stat mai mult acolo.

 

Asa ca cei 5 brasoveni au ramas doar cu ov Petre si Lovin.

Si au aparut faulturile si fazele lor fixe. si pt ca Steaua are o defensiva destul de solida, baietii au inceput sa bage suturi de la distanta.

 

Golul lor a venit intr-o perioada in care ne calareau.

 

Au avut mult mai multa consistenta la constructie decat noi.

 

Iar pasa aia pt Sburlea putea sa inchida meciul daca nu apara Zapata.

 

Dupa ce au vazut ca Steaua si-a recapatat portarul probabil ca cei de la Brasov si-au zis ca e bun si un 1-1.

Mai ales ca Dayro ii intorcea pe toate partile.

 

Si uite asa s-au retras iarasi la ei in teren.Mutandu-si mijlocasii centrali inapoi in zona de actiune a mijlocasilor nostri ofensivi.

Si iar s-a format aglomeratia aia plictisitoare.

Si doar datorita lui Dayro s-a mai facut ceva.

AdrianUltras2503.08.2008 22:36

Del Piero

 

Pai cand eu ziceam ca trebuie 4-4-2 nu tot tu ziceai ca Laca in sus si Laca in jos?

 

Choli

 

Daca doar Dayro stie sa dea in minge, vina cui e?

Nu cumva a antrenorului care nu a cumparat jucatori care sa poata da in minge?

 

Desi la Steaua nu e cazul.Dayro, Ochirosii,Plesan si Szekely sunt jucatori totusi de calitate

MoWeed03.08.2008 22:39

@AdrianUltras25

 

Totusi stim amandoi cine e responsabil cu transferurile la Steaua. Jucatorii adusi au fost cei care au putut fi adusi pe banii dati de oier la transferuri.

La Steaua exista jucatori de calitate dar din pacate sunt chinuiti pe posturi pe care nu sunt obisnuiti sa joace.

Ce cauta Dayro la mijloc? El, la fel ca si Stancu, este atacant deci locul lui este in atac. Szekely a jucat azi pe stanga o parte din meci desi este evident ca se descurca mult mai bine pe dreapta. Ochirosii freaca banca de rezerve pentru ca "nu face faza defensiva"

AdrianUltras2503.08.2008 22:42

Vina pt tot e in exclusivitate a lui Lacatus in acest moment.

 

Becalul il tine acolo si e vina lui Lacatus ca sta.

 

Practic el ne-a bagat noua un pumn in gura.

Noi trebuie sa tacem si sa inghitim ce se intampla la echipa doar pt ca e el acolo.

 

Si eu sunt 100% sigur ca el stie ca nu suntem multumiti.

 

Pt ca nu are el cum sa fie multumit avand in vedere ca de cand a venit Steaua se chinuie in continuu si mergem din umilinta in umilinta.

 

E vina lui ca sta si ca nu pleaca.

DelPiero1003.08.2008 22:50
Del Piero

 

Pai cand eu ziceam ca trebuie 4-4-2 nu tot tu ziceai ca Laca in sus si Laca in jos?

 

Choli

 

Daca doar Dayro stie sa dea in minge, vina cui e?

Nu cumva a antrenorului care nu a cumparat jucatori care sa poata da in minge?

 

Desi la Steaua nu e cazul.Dayro, Ochirosii,Plesan si Szekely sunt jucatori totusi de calitate

Eu mah?Ma confunzi...nu's eu sustinatorul lui Lacatus,stai linistit!Laca,cu tot respectul pt ce-a fost,e un antrenor limitat...

kosm1n03.08.2008 23:21

Raman la parerea ca fara Plesan nu avem centru! In rest mor, ma imbolnavesc, ma roade pe matze in fiecare meci cand ii baga pe Lovin si pe Nicolita! Un mijloc cu Ov Petre si Plesan extreme Dayro si Szekely asa ar merge zic yo! Stelist pana la moarte!

 

Del Piero

 

Pai cand eu ziceam ca trebuie 4-4-2 nu tot tu ziceai ca Laca in sus si Laca in jos?

 

Choli

 

Daca doar Dayro stie sa dea in minge, vina cui e?

Nu cumva a antrenorului care nu a cumparat jucatori care sa poata da in minge?

 

Desi la Steaua nu e cazul.Dayro, Ochirosii,Plesan si Szekely sunt jucatori totusi de calitate

Eu mah?Ma confunzi...nu's eu sustinatorul lui Lacatus,stai linistit!Laca,cu tot respectul pt ce-a fost,e un antrenor limitat...

 

Si daca ne calificam cu Galata? O sa mai fie limitat Laca?

eddie the 'ead04.08.2008 04:32

Eu nu sunt vreun expert in fotbal, dar ce-am vazut aseara:

 

Steaua nu stie sa joace daca echipa adversa se apara foarte sus sau aglomerat (tocmai de aceea cred ca avem sanse mai mari cu Galata decit intr-un meci de campionat, unde vreo 13-14 echipe din 17 se vor apara asa).

 

Meciul a fost greu nu atit pentru ca au jucat parca fara cap, cit si pentru ca am fazut X pase gresite si greseli individuale, unde X e un numar mult, mult prea mare.

 

Zapata are un inceput slab de campionat, dar sper sa-si revina. (Stelea a fost si mai distrus si e coautor la ambele goluri)

 

Exista in lotul Stelei fotbalisti de un penibil grotesc: Badea (desigur o sa apara iar Mos Teaca ala al lui, sa spuna ca a fost stricat de Steaua), Lovin (Tiago, fara a fi vreun Deco, cum e laudat de unii, mi se pare mai bun). Din respect pentru Neaga nu-l bag si pe el aici, dar nu e pe drumul cel bun.

 

Cei doi atacanti de careu, obsesia lui Lacatus, "numarul 9" etc, sunt vai de mama lor. Arthuro da bine cu capul, macar atit, dar cu piciorul nu e cu nimic mai bun decit Badea, iar Kapetanos are scuza ca nu a jucat nu stiu cit timp (asta e scuza lui, cei care l-au adus nu stiu ce scuze au), dar ma indoiesc ca e vreun diamant neslefuit.

 

Un singur plus, un Dayro Moreno la superlativ.

 

Multa bafta lui Radoi daca pleaca... Ma bucur ca scapa din cloaca asta mizerabila care e fotbalul romanesc. Si ajunge la Inter, nu la Catania.

SSK04.08.2008 05:29

Cred ca impresiile la cald dauneaza grav sanatatii. Steaua n-a jucat deloc rau aseara, dar pe-aici vad ca a devenit o moda sa critice oricine orice.

 

In primul rand, e o diferenta destul de mare intre cele 2 reprize. Daca prima a fost urata, stil Vaslui, a doua a fost cu totul altfel: primele 10 minute am fost extrem de periculosi, pentru ca Brasovul iesise la joc, iar apoi am dominat fara drept de apel meciul, in conditiile unui joc de obstructionare facut de micii milogi (care, apropo, n-au jucat mai nimic: 2 suturi pe poarta si 1 gol, in afara ca au aglomerat bine mijlocul n-au facut nimic). Am reusit sa ne cream destule ocazii inclusiv dupa golul egalizator, ceea ce reprezinta totusi un progres fata de felul in care se chinuia Steaua in trecut.

 

In plus, nu stiu de ce nu observati si ca Szekely e un real castig la mijloc, putand sa destabilizeze foarte usor fundasii adversi prin driblingurile si ruperile lui de ritm. Ca Dayro creste de la meci la meci. Ca Ovidiu Petre a facut un meci excelent (inclusiv ofensiv - sau poate mai degraba ofensiv!)! Ca Golanski si Szekely se inteleg deja de minune pe dreapta. Ca Arthuro a marcat la al 2-lea meci oficial pentru Steaua (si al 3-lea per total).

 

Sigur, Zapata scartaie, Petre Marin la fel, iar schimbarea Lovin - Rada a fost un mister (la fel ca si neconvocarea lui Bogdan Stancu, mai ales cand l-am vazut pe "Vali" ce poate...). Dar daca vrei doar sa gasesti nodul in papura, il vei gasi mereu.

 

Sa nu se inteleaga ca am ceva personal cu cei care doar critica: pur si simplu inteleg altfel sustinerea echipei. Mai ales de pe stadion. Critica duce la progres, dar doar daca e ponderata si constructiva.

 

Si eu zic ca ar trebui sa le mai dam 2-3 meciuri si "magicienilor" lui Peseiro (pe care vad ca multi il idolatrizeaza deja)...sa vedem cata magie si cat balon de sapun e in jocul lor. S-ar putea sa avem surprize (placute)!

Tupac Amaru04.08.2008 05:44

Dupa vreo 15 ani de absenta, m-am deplasat in Templu pentru a urmari pe viu meciul echipei favorite.

La elemente pozitive as trece:

1. Puhoaiele de lume de pe bulevardele din vecinatatea stadionului mi-au confirmat ca echipa este la fel de iubita ca odinioara;

2. Casele de bilete sunt mai multe si mai bine amplasate, devenind mult mai functionale;

3. Stadionul are, in sfarsit, un aspect exterior asemanator cu cel al stadioanelor cluburilor serioase din Europa (desi parcarea ar trebui regandita).

 

Din pacate, la negativ as trece:

1. Accesul in stadion se face extraordinar de dificil; as baga mana in foc ca gandirea acestui mod de acces ii apartine dobitocului de Dragomir. Pentru un singur om cumpararea biletului si cele doua controale inseamna circa o jumatate de ora de pierdere de timp, luand in calcul ca trebuie sa stai la niste cozi destul de mari. Ai senzatia ca se urmareste indepartarea spectatorilor de la meci;

2. Faptul ca mi s-au luat datele din buletin la cumpararea biletului (asta e cea mai mare prostie si am senzatia ca se incearca in acest fel micsorarea responsabilizarii fortelor de ordine) inseamna ca trebuie sa primesc vreo nota de plata pentru scaunul infect pe care m-am asezat si care, fiind deja rupt, mi s-ar putea imputa mie?

Pai, daca-i pe-asa, atunci hai sa ne ia si noua, precum tziganilor, amprentele la intrarea in stadion!

3. Foarte multe persoane de sex feminin pe stadion, ceea ce e un semn bun; din pacate, limbajul celor din galerie - si nu numai - ramane la fel de obscen ca pe vremuri;

4. La ora 11, ora incheierii meciului, nu mai exista mijloace de transport in comun. Asadar urmeaza bataia de joc de final, fiind obligat sa mergi acasa, daca n-ai venit cu autoturismul, pe jos.

 

 

Despre echipa doar cateva cuvinte: neputinta se vede altfel de pe stadion, dar tot neputinta este. Avem doi jucatori de atac de clasa mondiala - Dayro Moreno si Janos Szekely. Restul celor de la mijloc si din atac - jucatori de duzina, de care te poti dispensa oricand.

Poate ca un alt antrenor ar gasi solutii, dar cand il introduci pe Badea desi ii ai pe Stancu si Ochirosii si, mai ales, cand, trebuind sa marchezi, il bagi pe Rada....

steauacri04.08.2008 06:44
ce rau imi pare ca nu am reusit sa vad meciul...eu sunt din suceava si din cauza unor cretini suporterii nu pot sa isi urmareasca echipa...noroc cu domnul Catalin care a reusit prin acest articol sa imi fac o idee despre jocul prestat de favoritii nostri...

avem un campionat tare greu...si a indoiesc ca Lacatus va termina campionatul la Steaua ;)

 

si eu sunt din suceava...dar am gasit la cine sa vad meciu!!!dar mai bine ca nu l`ai vazut ca pierdeai 5 ani din viata;))asta e Steaua de akuma "te omoara cu zile"!!!!meciul a fost frumos doar 10 min imediat dupa golul brasovului cand numai divinitatea a scoso din poarta!!!

Ce drog ciudat esti ros -albastru fermecat!!!!

fedora04.08.2008 08:03

Pe langa alte chestii rele si bune, cel mai rau imi pare ca Szekely nu e jucat mereu pe banda dreapta, unde se intelege de minune cu Golanski. Pe stanga, Janos nu da acelasi randament.

«12346»