FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - FC Brasov 2 - 1

«1236»
fcsteaua.ro03.08.2008 20:29

Ce ar fi de povestit dupa o astfel de partida? Sa privim partea plina a paharului? Asta ar insemna sa ne bucuram de o victorie smulsa intr-un final de meci tensionat si de faptul ca avem in clipa de fata un superjucator: Dayro Moreno.

 

Daca am privi spre partea goala atunci cu adevarat ne apuca durerile de cap. Asa cum ne-a invatat si in ultimii doi ani, Steaua se descurca greu pe teren propriu in fata unor adversari care se organizeaza foarte bine. Golul vine tarziu si egalarea din partea vizitatorilor, repede. La fel de frustrant este faptul ca dureaza atat de mult pana ce vin suturile la poarta si ocaziile de gol. Ingrijoratoare este si evolutia lui Zapata, un portar la a doua greseala in aceasta editie de campionat dar si faptul ca o schimbare Lovin - Rada pe final de meci, atunci cand ai nevoie sa marchezi, ridica semne de intrebare.

 

Au fost si momente bune de joc ale ros albastrilor, mai ales dupa marcarea primului gol dar si dupa ce oaspetii au egalat. Din pacate, in primul caz a fost pe fond de descatusare, iar in cel de-al doilea, factorul mobilizator a fost disperarea. Oricum, Moreno isi merita toti banii. Stie sa dribleze, tine mereu capul sus si alearga tot timpul. Fara el in teren, ofensiva Stelei nu ar face doi bani. Un argument in acest sens este adus de prestatia hilara a atacatului (?) Badea. Pur si simplu Valentin a reusit sa strice vreo doua ocazii la poarta adversa exprimand limite si probabil lipsa de concentrare.

 

Imi pare rau pentru Lacatus, dar are probleme serioase. Multe din cauza lui. Din pacate pentru el, nu are prea multe scuze, pentru ca nu se pune problema ca sa fie lucrat de proprii jucatori sau sa fie tulburat de o atitudine distructiva din partea publicului. Daca nu se va imbunatati jocul ros albastrilor in scurt timp se pare ca nu vom putea trece de Galatasaray. Mai mult, titlul de campioana pare si el un tel irealizabil.

 

Ca sa inchei optimist, admit ca un prim pas spre insanatosirea jocului Stelei s-a facut prin introducerea lui Goian si nefolosirea lui Nicolita. De asemenea, desi turca a fost prezenta si in aceasta seara (pase lungi, laterale, miscari greoaie) au fost si situatii cand un' doiurile si pasele scurte in regim de viteza au destabilizat flancurile apararii brasovenilor. Putinele patrunderi pe centru, reinventate in Ghencea la meciul cu Roma, au reprezentat o premiera pentru baietii nostri, un factor asupra caruia ar trebui sa se insiste. Din pacate, Moreno, Radoi si Szekely sunt singurii capabili de asa ceva.

1uLy4Nn03.08.2008 20:36

offf cat ghinion am avut.Arthuro are o detenta foarte buna insa cu piciorul nu prea stie...din pacate am muncit mult pentru victoria asta in fata nou promovatei FC Brasov...pana la meciul cu Galata avem de indreptat multe..FZ Steaua

fansteaua4603.08.2008 20:38

tactica lui Laca : Toate mingile la Dayro Moreno :hmmm:

Horica03.08.2008 20:40

e bine ca am castigat...

De ce nu mai bagati sistemu de notare a jucatorilor?

Simionesei03.08.2008 20:48

ce rau imi pare ca nu am reusit sa vad meciul...eu sunt din suceava si din cauza unor cretini suporterii nu pot sa isi urmareasca echipa...noroc cu domnul Catalin care a reusit prin acest articol sa imi fac o idee despre jocul prestat de favoritii nostri...

avem un campionat tare greu...si a indoiesc ca Lacatus va termina campionatul la Steaua ;)

agu03.08.2008 20:51

Un joc slab , urat , neplacut ochiului ca si cel de la Vaslui ...

Cu lotul asta nu cred ca prindem locul trei anul asta ...

Si inca ceva ... nu o mai dati atata cu Lacatus . Nu uitati nici de Hagi , Piturca , Meme , Adi Ilie si toti ceilalti fotbalisti alungati de cioban din Ghencea , ca Elton de exemplu !

Legea la Steaua , ca si transferurile sau echipa sunt facute de Unicul Comandat !

 

P.S. Becali , pleaca din Ghencea !!!

Il Soldatino03.08.2008 20:51
e bine ca am castigat...

De ce nu mai bagati sistemu de notare a jucatorilor?

 

Sal. Habar n-am. Era un coleg de-al meu care se ocupa cu acel sistem de notare dar nu mai stiu cine. Oricum, fiind vara, e mai greu cu activitatea la site (vacanta, relaxare, mare, munte, concediu). Sper sa putem sa oferim in cel mai scurt timp un nou sistem de notare.

 

Noroc

 

Catalin

 

moni03.08.2008 20:52

de unde downloadam melodia de la goluri? care inlocuieste Scooter Maria?

LUPANU03.08.2008 20:54
e bine ca am castigat...

De ce nu mai bagati sistemu de notare a jucatorilor?

pt ce sa bage sa ia toti nota 1??

Il Soldatino03.08.2008 20:56
ce rau imi pare ca nu am reusit sa vad meciul...eu sunt din suceava si din cauza unor cretini suporterii nu pot sa isi urmareasca echipa...noroc cu domnul Catalin care a reusit prin acest articol sa imi fac o idee despre jocul prestat de favoritii nostri...

avem un campionat tare greu...si a indoiesc ca Lacatus va termina campionatul la Steaua ;)

 

Sal. Zi-mi pe nume prietene. Oricum, e fain sa fii tratat cu respect. :D

 

Noroc.

 

P.S. Ma tem ca vei avea dreptate in privinta lui Lacatus.

enjoy03.08.2008 21:05

fiind baiet paduri cutreieram, si pe Ilie dobre il ascultam. nenorocitii de la vaca 1 si G.ura S.purcata P.enibila TV, impreuna cu cei de la Liga oracolului din tembelesti, ne-au facut sa umblam pe drumuri pentru a vedea un meci! oare in tara asta mai exista respect pentru ceva?

moni03.08.2008 21:07

Il Soldatino melodia de la goluri cand o sa o putem downloada de pe site?!?!?

DT03.08.2008 21:09

nu inteleg de ce tot insista cu Vali Badea. zicea cineva din peluza, dar care altul? oricare frate, oricare decat Vali. bine a zis Catalin, evolutie hilara. da-o in ma-sa de treaba, nu stie nimic saracul. nici nu stia ce rol are in echipa, de ce a intrat! ce meci trist..... din minutul 80, 80 si ceva nici nu se mai canta. nici macar Dorin nu mai putea, care stim cu totii cat tine la echipa asta! reactia lui si a multor altora spune multe. o sa fie un sezon infernal, pregatiti-va ca se poate intampla orice. merci!

Kittutza03.08.2008 21:10

Si eu de-abia astept sa scriu pe blog despre asta.A marcat Arthuro un gol (salvator) ,dar n-a jucat nimic.Oricum,si-a spalata pacatele din meciul asta in fata suporterilor.Pe parcursul meciului toti il injurau,pe urma "Arthuro ! Arthuro!"

danimarcu03.08.2008 21:10
Un joc slab , urat , neplacut ochiului ca si cel de la Vaslui ...

Cu lotul asta nu cred ca prindem locul trei anul asta ...

Si inca ceva ... nu o mai dati atata cu Lacatus .

Lotul este bun,problema este ca nu avem cine sa-i antreneze!

Cum poti sa spui despre un lot din care 8 titulari joaca la echipele nationale ale tarilor lor este un lot rau?

Cum Peseiro a facut in doua luni sa joace o echipa cu multi jucatori noi,si Laca nu poate intr-un an de zile?Te-ai gandit la asta?

DT03.08.2008 21:19
Si eu de-abia astept sa scriu pe blog despre asta.A marcat Arthuro un gol (salvator) ,dar n-a jucat nimic.Oricum,si-a spalata pacatele din meciul asta in fata suporterilor.Pe parcursul meciului toti il injurau,pe urma "Arthuro ! Arthuro!"

arthuro trebuia sa marcheze mai repede decat a facut-o, eu nu am fost unul dintre aceia care i-am strigat numele. m-a scos din sarite omul asta!

Garrincha03.08.2008 21:21
Un joc slab , urat , neplacut ochiului ca si cel de la Vaslui ...

Cu lotul asta nu cred ca prindem locul trei anul asta ...

Si inca ceva ... nu o mai dati atata cu Lacatus .

Lotul este bun,problema este ca nu avem cine sa-i antreneze!

Cum poti sa spui despre un lot din care 8 titulari joaca la echipele nationale ale tarilor lor este un lot rau?

Cum Peseiro a facut in doua luni sa joace o echipa cu multi jucatori noi,si Laca nu poate intr-un an de zile?Te-ai gandit la asta?

Jucatorii adusi de Peseiro sunt numai jucatori care au lucrat cu el si jucatori care au jucat impreuna. In al doilea rand rapidistilor nu le-a venit varful de careu atat de tarziu.

steauafan03.08.2008 21:21

Lacatus e cel mai slab antrenor din istoria Stelei!

 

Si mai sluga decit Olita!

 

Du-te Laca!

Kittutza03.08.2008 21:22
Si eu de-abia astept sa scriu pe blog despre asta.A marcat Arthuro un gol (salvator) ,dar n-a jucat nimic.Oricum,si-a spalat pacatele din meciul asta in fata suporterilor.Pe parcursul meciului toti il injurau,pe urma "Arthuro ! Arthuro!"

arthuro trebuia sa marcheze mai repede decat a facut-o, eu nu am fost unul dintre aceia care i-am strigat numele. m-a scos din sarite omul asta!

 

E cam varza ... Sigur cel putin o faza clara de gol a ratat.Era poarta a lui ... Dar nimic.

DelPiero1003.08.2008 21:30
e bine ca am castigat...

De ce nu mai bagati sistemu de notare a jucatorilor?

pt ce sa bage sa ia toti nota 1??

Hai,nu fi rau...1 merita Lovin,Badea...dar avem si fotbalisti in lot!Szekely,Radoi,Goian,Dayro,Golanski sunt fotbalisti buni,cei mai buni pe posturile lor in Romania!Avem insa si multe rebuturi...

DT03.08.2008 21:31
Si eu de-abia astept sa scriu pe blog despre asta.A marcat Arthuro un gol (salvator) ,dar n-a jucat nimic.Oricum,si-a spalat pacatele din meciul asta in fata suporterilor.Pe parcursul meciului toti il injurau,pe urma "Arthuro ! Arthuro!"

arthuro trebuia sa marcheze mai repede decat a facut-o, eu nu am fost unul dintre aceia care i-am strigat numele. m-a scos din sarite omul asta!

 

E cam varza ... Sigur cel putin o faza clara de gol a ratat.Era poarta a lui ... Dar nimic.

dupa reactia lui din momentul golului, am ramas cu impresia ca nici lui nu i-a venit sa creada ca a marcat, la cat de slab jucase pana atunci, merci!

Elvis03.08.2008 21:35
de unde downloadam melodia de la goluri? care inlocuieste Scooter Maria?

http://www.fcsteaua.ro/forum/index.php?showtopic=13657

AdrianUltras2503.08.2008 21:42

Nu jucam nimic.

 

Lacatus sa plece.

 

Daca brasovul iesea la joc, ne putea bate.

 

Am dat 2 goluri de bulan.

Stelea merita laudat pt astea.

Stelea si nae Constantin.

il_capitano03.08.2008 21:49

Respect pentru judecarea meciurilor la rece Catalin ! Probabil de 10 ori mai bun decat orice alt jurnalist de la gsp, care scrie cronicile de dupa partide ! Eu unul am vazut o echipa Steaua care a prestat un joc echivalent cu cel de la Vaslui in primele 8 minute, adica IN VITEZA ! Problema este ca acest gen de joc se instaleaza printre jucatorii nostri doar 10 maxim 15 minute, dupa care se revina la ''TURCA'' ! Totusi este bine ca de la meci la meci, avem minute bune in care combinam si reusim sa construim frumos ! Cu 2-3 retusuri, in primul rand pe partea stanga, de la P.Marin, la improvizarile facute de Lacatus (Szekely pe stanga sau chiar D. Moreno ) Zapata care mi s-a parut ca scartaie, eu cred din cauza lipsei de concurenta pe care o are, se simte prea sigur pe postul sau ! Am vazut un atacant de careu Arthuro care ne-a ridicat pulsul de ''n'' ori dar care joaca cu dorinta cu ambitie si cred ca dupa acest gol se va descatusa si va avea evolutii mai bune ! In rest eu cred ca pana la meciul cu trupa CIM BOM, vom reusi sa fixam un sistem de joc, sigur in aparare, constructie in viteza si eficienta la finalizare ! Toate cele bune ! :hai_steaua:

ThereauRistul03.08.2008 21:50

1) Cum de Lovin a fost titular?? tinand cont ca Lacatus era destul de suparat pe el??sa aiba oare legatura cu faptul ca patronul il considera un jucator valoros ...sau ca faptul ca cealalata varianta-tiago- a fost in opinia patronului sters la Vaslui???

2) ce rost are sa joci cu 2 inchizatori pe Ghencea?? care mai e diferenta intre Steaua lui Laca si Steaua lui zeroli?

3) de ce il scoti pe Ovidiu Petre in minutul 65 si il bagi pe tiago pe post de mijlocas ofensiv,daca in minutul 85 il scoti si pe Lovin(la 1-1) pt a-l introduce pe rada funda si a-l urca pe Radoi inchizator?? care e rostul? ..dar ma rog cum spunea cineva mai sus..a fost mutarea castigatoare:))

4) oare mai crede cineva in Vali Badea?? Razvan Lucescu isi facea griji ca nu mai are schimbari si ramane in 10 oameni plus Constantin comotionat...nici o problema ...Badea oricum a jucat pt brasoveni azi...

5) zapata?? e la a doua eroare..poate parea infricosator..ma rog la cat ne-a salvat omul asta....dar uitati-va la tatarusanu... face uneori greseli copliaresti...am incredere in rufay,oricand

6) arthuro nu a jucat rau..ma rog mie mi-a placut..mai ales lovitura de cap din prima repriza...insistenta care l-a determinat pe stelea sa greseasa...sa-l lasam sa se obisnuiasca ...ca stitlul Stelei,cu jocul coechipierilor...

7) Dayro...absolut incantator...remarcabil joc facut de columbian...mi-a placut mult ..a fost impresionat in unele momente...practic ne-a adus victoria azi..

«1236»