FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Trebuie Lacatus Sa Demisioneze?

«123459»
c.ronaldo1704.08.2008 20:28

Nu am nici`o indoiala ca in 20 de ani va pleca "Daca striga destui oameni, dupa destula vreme, dupa inca niste alegeri ratate".

AdrianUltras2504.08.2008 22:43

MoWeed

 

Pot spera.

Alta cale de a-l "convinge" sa plece, nu exista.

 

Doar protestul in masa.

Acasa si in deplasare.

Doar asa cred ca se poate.(Legal)

 

Si cred ca va renunta la Steaua in momentul cand va vedea ca imaginea lui ori e prea puternica pt a mai fi nevoie de Steaua, ori va fi prea murdarita de scandarile suporterilor.

Marius04.08.2008 22:51

un pic de off-topic

 

Adriane,

 

Imaginea finantatorului nu va fi niciodata destul de puternica. El fara Steaua nu exista. Scandarile suporterilor nu-i fac niciun rau, reclama negativa e tot reclama. El are nevoie de expunere media, nu conteaza contextul.

 

Imi pare rau sa-ti spun, dar iti faci iluzii degeaba :)

MoWeed04.08.2008 22:56
Si cred ca va renunta la Steaua in momentul cand va vedea ca imaginea lui ori e prea puternica pt a mai fi nevoie de Steaua, ori va fi prea murdarita de scandarile suporterilor.

Steaua e imaginea lui. Fara Steaua nimeni nu ar invita zilnic la TV un cioban sef a unui partid minuscul. Este constient de asta si cred ca a ajuns sa fie atat de obsedat sa apara la TV incat nu mai conteaza in ce context.

 

AdrianUltras2504.08.2008 23:00

Marius si MoWeed

 

Dupa cum bine stiti, presa din Romania se ocupa doar cu scandal, cu senzational.

 

Daca apari de 2 ori la o emisiune, deja esti vedeta.

Apar ziare, interviuri, pictoriale si alte emisiuni la care esti invitat.

 

Daca esti un personaj colorat si ai priza la public pe deasupra, devi invitat permanent(vezi cazurile tolea,magda,etc).

 

Asa si becaliii.

El va fi invitat oricand, cu sau fara Steaua.

De ce?

Pt ca face audienta.

Lumea il cunoaste deja.Stie ce ii poate capul.Stie ca se poate distra daca il urmareste.

 

In mom de fata el exista si fara Steaua.

 

Dar Marius are dreptate.El traieste din expunerea media.Oricare ar fi ea.Buna sau rea.

 

Insa parca, daca toata ar fi rea, ar fi mai bine.

Poate asa nu ar mai castiga el 5% la nici o primarie.

MoWeed04.08.2008 23:04

@AdrianUltras25

 

Tu chiar crezi sincer ca cei care-l voteaza pe Becali sunt fani adevarati ai Stelei, fani pentru care Lacatus sa insemne si altceva decat antrenorul actual al echipei? Sau pe care sa-i intereseze de protestele "huliganilor" la adresa oierului? Ma indoiesc sincer....

Marius04.08.2008 23:06

aia 5% sunt circumstantiali. Daca ar fi fost alegeri in momentul semifinalei cu Boro ar fi facut 10%, la fel ca atunci cand a promis casele pentru sinistrati. Exista momente si momente. Eu sunt sigur ca la parlamentare nu mai face 5%.

AdrianUltras2504.08.2008 23:06

NU.

Sunt niste dobitoci care pierd vremea pe 0tv si care cred ca tolea si magda sunt superstaruri si ca elodia a fost omorata de francmasoni.

 

Oamenii aia sunt niste idioti.

Ei au votat cu becalii pt ca il stiu.

Pt ca au auzit de el.

Pt ca mai stiau ca a platit ceva curent electric, a facut ceva case pt sinistrati si a mai dat ceva bani la biserica.

 

Dar doar atat stiu.

MoWeed04.08.2008 23:09

@AdrianUltras25

 

Complet de acord cu tine! Si de ce crezi ca nu l-ar mai vota in cazul in care l-ar da afara pe Lacatus?

Voturi nu ar pierde, numai el e in stare sa creada ca o persoana inteligenta l-ar vota pe el...

AdrianUltras2504.08.2008 23:13

daca i s-ar face publicitate negativa la nivelul intregii tari, oamenii sigur nu l-ar vota.

dar trebuie sa stie lumea ca becalii e RAU!

MoWeed04.08.2008 23:15

Nu fi naiv, mereu se va gasi un ziarist de vanzare....

Va mai da ceva bani la sinistrati sau la muntele athos, va mai plati cateva facturi la curent prin Ferentari si credulii care-l voteaza vor continua sa-l idolatrizeze.

Pentru o publicitate negativa la nivelul intregii tari este nevoie de presa si de televiziuni. Dar ele de ce sa-l atace pe Becali atata timp cat le aduce rating?

AdrianUltras2504.08.2008 23:19

Atunci suntem pierduti.

 

Daca voi credeti ca nu e nimic de facut, atunci suntem pierduti.

 

Si nu mai are rost sa ne stresam.

Nu mai are rost sa ne uitam la meciuri.

Nu mai are rost sa mergem la stadion.

Nu mai are rost nimic.

 

Daca voi credeti ca becalii e invincibil inseamna ca asa e.Inseamna ca el a castigat si ca noi am pierdut.

 

Deci sa ne asteptam la aparitia echipei fece becaliiii.

 

Ca Steaua se pare ca a ramas fara nici o speranta.

MoWeed04.08.2008 23:24

Adriane nu am zis ca nu e nimic de facut, dar pentru a putea avea un impact major trebuie sa fim uniti. Trebuie sa-l injure si tribunele si peluzele. Trebuie sa lasam gandirea asta tampita ca afectam rezultatele pe termen scurt al echipei.

El a castigat momentan pentru ca a reusit sa ne dezbine. Plus ca de cand este el creditor la Steaua, procentul de suporteri de rezultat care nici macar nu au habar de primul 11 de la Sevilia a crescut ingrijorator.

Ce e de facut cand noi, cei care-l contestam pe Becali suntem in minoritate comparativ cu marea masa a "stelistilor" care-l idolatrizeaza? Pe el nu-l intereseaza de suporterii care incearca sa incurajeze echipa la meci. Pentru el un ultras si un samantar gornist care injura jucatorul reprezinta acelasi lucru: o sursa de bani.

Abia cand va vedea ca marea majoritate a stelistilor il contesta va incerca sa faca ceva in acest sens...

AdrianUltras2504.08.2008 23:31

Prietene MoWeed,

 

tot sunt mai multi stelisti adevarati decat suporteri de palmares din astia.

Nu se pune aici problema.

 

Problema e ca nu prea vor sa faca nimic.

Pt ca ei gandesc ca si tine.

 

Ce sa fac eu, singur?

Pai nu esti singur.

 

Vii la stadion si strigi cu alti oameni.

Cu 10, 20, 30, nu conteaza.

In timp daca cei ca tine vad ca se poate, vin sa te ajute.Nu le va mai fi frica ca sunt singuri.

FC_STEAUA_194705.08.2008 05:05

NU! Totusi, sunt doar 2 meciuri si lumea deja vorbeste despre o demisie (numai in Romania...). Lasati omul sa isi faca treaba.

Marius05.08.2008 05:55

Adriane,

 

Hai sa ne intelegem. Iti spun parerea mea sincera. Nu stiu daca suntem sau nu pierduti dar un lucru po sa ti-l spun sigur. Finantatorul nu va renunta la Steaua nici daca 25.000 de oameni il huiduie la fiecare meci timp de un an. Omul nu e tampit (indiferent de ce ar spune unii) si stie ca "grosul" votantilor sai nu sunt din cei care merg la stadion. Asa ca, in timpul unui protest masiv stii ce ar face? Ar aduce ceva la Steaua, un antrenor, doi jucatori, de top, ceva foarte scump si ar posta in victima celor ce vor raul Stelei. In fata cui ar face asta? In fata celor care conteaza pentru el, suporterii care nu pot ajunge la meciuri, eventual din mediul rural, care cred cam tot ce vad la stiri. Si cu protestul ce s-ar intampla? Pai, in conditiile date ar putea continua 10 ani consecutiv ca n-ar avea efect.

 

Daca vorbesti de finantator nu poti sa te referi numai la partea sportiva, pentru ca Steaua e, din pacate, strans legata de politic. Astfel, protestele pe plan sportiv nu au niciun efect atata timp cat omul politic Becali obtine ceea ce isi doreste, expunere media mult mai mare decat a oricarui alt om politic.

 

Uita-te la Berlusconi, Milan l-a facut premier. Nu spun ca asta se va intampla cu finantatorul Stelei, dar fotbalul nu mai e fotbal. Fotbalul e fenomen social, fotbalul iti da notorietate, fotbalul iti da timp pe TV si in ziare, fotbalul iti aduce voturi. Pe langa anuntarea transferului lui Toja (doar un exemplu) poti aduce la cunostinta opiniei publice ca repari 30 de case inundate sau ca donezi niste bani unor amarati. Pe langa a comenta tragerea la sorti a Ligii Campionilor, poti anunta ca partiduletul tau a incheiat nu stiu ce alianta electorala si tot asa...

 

Eu iti urez succes cu protestul, dar sincer iti spun ca il vad fara niciun rost. La fel ar fi in cazul absenteismului de la stadion. Trebuie sa realizezi ca finantatorul tine Steaua pentru altceva decat bani.

MoWeed05.08.2008 06:46
Prietene MoWeed,

 

tot sunt mai multi stelisti adevarati decat suporteri de palmares din astia.

Nu se pune aici problema.

 

Problema e ca nu prea vor sa faca nimic.

Pt ca ei gandesc ca si tine.

 

Ce sa fac eu, singur?

Pai nu esti singur.

 

Vii la stadion si strigi cu alti oameni.

Cu 10, 20, 30, nu conteaza.

In timp daca cei ca tine vad ca se poate, vin sa te ajute.Nu le va mai fi frica ca sunt singuri.

Daca intr-adevar se dorea sa se scandeze impotriva lui Becali s-ar fi facut asta oricine ar fi fost antrenor.

Dar nu ar avea absolut nici un efect, el ar poza in victima ca vezi-Doamne a bagat o gramada de bani in echipa asta si huliganii il injura. Dupa i-ar da dreptate toate personajele infecte din fotbal si din presa. De la jegul de Dragomir pana la balena de Iancu. Si prostii care l-ar vota ar crede aceasta vrajeala.

Cand voi fi prezent pe stadion, daca aud un grup ca striga impotriva oierului, voi striga si eu, dar asta nu inseamna ca nu sunt constient ca nu se va schimba nimic....

 

Discutia asta a pornit de la faptul ca tu ziceai ca in cazul demisiei lui Lacatus va fi un fel de revolutie la Steaua si brusc toti l-ar injura pe cioban. Apoi ciobanul va lasa "mina de aur" doar pentru ca-l injura fanii. Ti-am zis parerea mea ca nu se va intampla asa. Asta nu inseamna ca sunt de acord cu resemnarea, dar legal avem mainile legate. Doar am incercat sa iti spun de ce cred eu ca un astfel de demers nu ar avea efectul scontat, dar in cazul in care va exista, n-am zis ca nu voi participa la asa ceva. Chiar daca consider ca nu ar avea nici un efect, cand vine vorba de Steaua ascult inima nu creierul....

manu7105.08.2008 07:58

Becali nu este decat un 'politician' de muhaia ca ceilalti din parlamentul Romaniei,numai ca se afla in clasa vadim,funar,basescu,un populism de cacao,un mincinos si un intelect indoielnic....sa fim realisti in Romania toate formele de conducere a statului sunt ocupate de persoane gen Gigi,puse pe capatuiala in 4 ani sau 5....asta e Romania,politicul este dominat de persoane dubioase,pur si simplu nu ai pe cine vota,intotdeauna de la revolutie incoace nu am ales decat intre hotul x si hotul y,pentru ca in politica cinstea si binele popular nu exista in notiunea de conducere a Romaniei.....Becali se bazeaza pe lipsa de educatie si cultura a societatii romanesti,e atata prostie in tara asta de o iei razna,uitat-va in metrou,in mijloacele de transpot,in mall-uri, o sa vedeti genul de taran smecheras cu audi care si-a vandut pamantul si e plin de aur si de fitze,agramat si prost,muncitorul venit la munca de unde stim noi,romul care a 'muncit' in europa,asta este Romania,persoanele cu bun simt,educate , nu prea au loc in societatea romaneasca.

despre Lacatus......poate omul vrea.....poate omul incearca.....poate omul este sluga...poate,poate.......eu cred ca este o caciula prea mare pt el,dar in acelasi timp este omul care ii vine bine lui Becali,pt moment(salariu mic,cerinte zero)......ca sa faci o formatie buna iti trebuie un antrenor bun,un manager bun,un patron cu buget darnic,un scouter adevarat,cum la Steaua nu sunt indeplinite aceste cerinte, nu se poate forma o echipa mare......s-a vazut imediat ca cineva care investeste mai mult in fotbal(vezi c.f.r si acum rapid,la anul sigur o sa investeasca si Timisoara) Steaua si Dinamo cedeaza terenul,asta a fost 'norocul' nostru ca nu prea s-a investit in fotbal pana acum,iar Gigi s-a miscat mai bine,acum el nu poate face fata material in fata unui investitor ca paskany,taher,chiar si porumboiu o sa-i dea clase,Iancu e oricum peste el dar nu investeste in fotbal decat pt a se spala de pacate....viitorul Stelei cu Becali la conducere nu sta pe roze,eu sper ca o sa vanda unui investitor adevarat,altfel o sa ajungem ca pe vremea lui Paunescu....intotdeauna Steaua.... fular-campionii

mountytoma05.08.2008 13:03
Atunci suntem pierduti.

 

Daca voi credeti ca nu e nimic de facut, atunci suntem pierduti.

 

Si nu mai are rost sa ne stresam.

Nu mai are rost sa ne uitam la meciuri.

Nu mai are rost sa mergem la stadion.

Nu mai are rost nimic.

 

Daca voi credeti ca becalii e invincibil inseamna ca asa e.Inseamna ca el a castigat si ca noi am pierdut.

 

Deci sa ne asteptam la aparitia echipei fece becaliiii.

 

Ca Steaua se pare ca a ramas fara nici o speranta.

 

nu cred ca suntem pierduti. nu e mai rau decat anul trecut, nici decat acum doi ani. incearca sa vezi partea buna a lucrurilor. in meciul cu brasovul am avut o gramada de ocazii de gol, lucru care nu ni s-a mai intamplat de ani buni. de ce ar fi de vina Lacatus ca nu nimeresc jucatorii poarta?

iar in privinta plecarii lui Becali, as da orice sa avem vreo sansa sa scapam de el. dar nu cred ca putem altfel decat daca moare. m-am gandit la un milion de alte variante, inclusiv ca fiecare suporter stelist sa ii aduca 10 voturi la presedintie becaliotului, dar tot nu scapam de el. numai moartea lui ne va scapa pe noi!

 

Virgil05.08.2008 14:26

Personal nu cred ca sunt motive ca Lacatus sa fie indepartat de la echipa. Sezonul abia a inceput, iar obiectivele pot fi realizate. Ma gandesc in ordine la UCL, Cupa si campionat. Apoi la jocul practicat.

E evident ca jocul Stelei nu mai seamana cu cel din trecuta editie. Se joaca mai rapid, se paseaza mai bine, momentele spectaculoase nu lipsesc. Si nici golurile de efect. Ma gandesc la cele marcate de Dayro. Vor veni desigur si rezultatele. Nu ma indoiesc de asta.

 

LE O mica obiectie. Intrebarile chestionarului nu sunt formulate corect. Consider ca sunt tendentioase. Parerea mea e ca ar fi trebuit sa se raspunda cu DA si NU. :)

weeezer05.08.2008 14:52

Virgil, modifica tu variantele de raspuns ;) Nu ma deranjeaza si n-am avut nici o intentie de apropo-uri/sugestii/aluzii/rautati :)

 

Si apropo, SUNTETI OFFTOPIC CU TOTII (mai putin Virgil :P)

ultras steaua21.08.2008 13:11
:steag_cruce_invers:fular-campionii:steag_sah_mic: NU ,CATEGORIC ,NU
choli21.08.2008 13:48

Categoric NU!!!

 

 

Nu are niciun motiv sa o faca, jocul a inceput sa mearga, calificarea in c.l. este aproape, in scandaluri nu intra....! De ce sa o faca?

 

Doar pentru ca unii forumisti de pe aici se considera "buni antrenori"?

 

Oricum laudabila initiativa cu acest sondaj..., cred ca trebuia facut de mai mult timp, inainte ca lucrurile sa rabufneasca.

 

In rest.....PACE TUTUROR!

 

 

P.S. Catre A.I.S.S: Nu ar trebui sa iesim cu un comunicat la adresa clubului rapid?

enjoy21.08.2008 15:00

probabil nefiind atent n-am vazut sondajul pana astazi. ce constat? discutiile la tema sunt aidoma unor raspunsuri date de "politicienii" romani la problemele arzatoare ale tarii!? bravo "dialoghistilor"! sigur , in lipsa de alte teme, desi ele exista, v-ati apucat sa "puneti tara la cale". cativa mameluci, cu un dezvoltat spirit de turma, vor demisia lui Lacatus. si ce daca? nu conteaza nimic altceva, doar demisia si sigur satisfactia nebunilor ca s-a schimbat seful (a se citi antrenorul). limitati de trei parale sunt pe toate gardurile, ganditorii sunt mai rari( e drept ca uneori sunt si printre astia niste exemplare rare).

eu cred ca ar fi bine sa-l lasam pe Lacatus in pace, oricum e cel mai bun dintre noi, sa comentam fotbalul si meciurile Stelei si sa sprijinim, in raport de optiuni, aceasta echipa! HAIDE Steaua!

syndy21.08.2008 17:40

Eu sunt de parere ca nu trebuie sa demisioneze

«123459»