Am jucat bine doar in ultimele 15 minute, in rest nu am facut nimic. Nicolita este in continuare un minus evident in primul 11. Si Neaga si Ochirosii ar da randament mai bun, sunt sigur.
Am jucat bine doar in ultimele 15 minute, in rest nu am facut nimic. Nicolita este in continuare un minus evident in primul 11. Si Neaga si Ochirosii ar da randament mai bun, sunt sigur.
jocul e jalnic..sper ca victoria sa nu fie printrun autogol...nu cred ca 4-4-2 merge la lotul pe care il are Steaua...Lacatus e o legenda dar incep sa ma indoiesc de abilitatile sale ca tehnician,,,
Sa va spun ceva...unii dintre voi vor fi pacaliti de aceasta victorie.Este o victorie mincinoasa.Fara glorie!Fara prestanta!Noi nu suntem chefere sau sub-podarii,sa multumim pt orice autogol!Jocul nostru ofensiv este sub orice critica!Curios cum se intamplas asta!Avem jucatori de valoare...dar n-avem antrenor!
P.S.E 2-0,insa opinia ramane aceeasi!Laca,contrazice-ma,TE ROG!Pe Ali Sami Yen...
Later Edit:Doamne ajuta sa joace Szekely!
Victorie meritata si nu uitati 3 puncte luate in deplasare. Bogdan Stancu si-a aratat ce clasa are cand este jucat pe pozitia lui naturala. Sa speram ca nu este nimic grav cu Szekely pentru ca ne trebuie foarte mult acest jucator.
FORZA Steaua!
Slabe sanse ca Szekely sa prinda primul meci cu galata. Nici nu putea sa se sprijine pe piciorul drept... Sper sa ma insel. Echipa nu a jucat rau... dar nu prea ai ce sa faci cu echipe care opresc toate actiunile noastre prin fault. Te multumesti cu orice fel de victorie. Mai ales daca terenul e plin de denivelari. Abia puteau jucatorii nostri mai tehnici sa controleze mingea pe pamant. Chiar si asa... ne-am creat cateva ocazii.
In plus imi place ca Zapata si-a revenit si a avut cateva interventii foarte bune azi.. si ca Stancu a reusit in putinele minute care le-a jucat sa inscrie un gol.
eu pana azi nu am vrut sa il critic pe Lacatus insa nu se mai poate cred ca pana si Popa care nu e un antrenor de top e mai bun decat el. Am fost exasperat de numarul de offsideuri in care am fost surprinsi (in special arthuro, apropo slabut baiatul asta). Dam vina mereu pe echipele adverse, ba ca se apara aglomerat, ba ca faulteaza prea mult, cand de fapt ne mintim singuri si problema e la noi.
Nu inteleg in continuare incapatanarea cu care il foloseste Lacatus pe Nicolita cad are 2 solutii mai bune Neaga si Ochirosii, apoi tiago ala parca e mai fotbalist decat Lovin si Petre.
Singurul lucru bun din meciul asta e combinatia de la golul 2 in rest am fost varza si daca jucam asa cu Galata cred ca nu avem mai mult 10-15% sanse de calificare.
Unul dintre cele mai urate meciuri pe care le'am vazut.Tot meciul iesenii nu au facut altceva decat sa loveasca adversarul,ai nostri avand parte de niste intrari foarte dure.
A fost o victorie meritata si oarecum logica.In cea mai mare parte a meciului jocul a suferit,acest lucru se datoreaza si din pricina gazonului foarte prost,dar e bine ca am luat cele 3 puncte.
Revenind la jucatori,am remarcat ca Bogdan Stancu este cu 2 clase peste Arthuro,mult mai rapid si mai tehnic.Nici Tiago nu joaca rau,in orice caz este peste Lovin.Iar de Banel nici nu mai are rost sa vorbesc,faza defensiva o face bine dar in atac e praf.
Cat despre Szekely,sper sa'si revina pana la meciul de la Istanbul pentru ca ar fi o pierdere foarte mare.
Forza Steaua!!!
exasperant de slab au jucat Dayro si arthuro, daca Lovin nu dadea doua pase gresite care mi-au inghetat sira spinarii l-as fi considerat omul meciului. de ce mi-a fost teama nu am scapat, cotonogarii si-au facut datoria, iar noi nu am stiut sa ne ferim piesele de baza intr-un meci care se anunta cu scantei. ma intreb daca becaliotul a inteles in sfarsit de ce e mai bine sa joace Radoi la mijloc, si poate ii vine mintea la cap si accepta ca arthuro si kapetanos au nevoie de timp sa se adapteze. pana atunci putem juca fara grija cu Bogdan Stancu, face in cateva minute mai mult decat aia in meciuri intregi. e mult mai stapan pe minge si se intelege mult mai bine cu coechipierii!
in plus, mi se pare mie sau romanii nu prea agreeaza strainii, cu exceptia lui zapata si golanski? nici de-ai dracu' nu-i dau mingea lui Dayro, dar nici Dayro lor! golul doi, o combinatie superba in trei, a fost 100% romanesc si 67% renegatii Neaga si Lovin :-)
acum sa speram intr-un egal maine la disputa locomotivelor, desi sunt sigur ca rapidul isi va primi punctele inapoi (cele daruite returul trecut cefereului).
din nou arbitrii s-au grabit sa fluiere orice offside la noi, ma mir ca nu au dat penalty pentru Iasi. au tolerat insa jocul dur si ne-a costat tocmai szekely. sper sa aiba minte si sa nu joace cu galata daca nu se reface 100%. din ce s-a vazut de departe, nu are cum sa se refaca pana miercuri, din pacate.
Un rezultat foarte bun. Steaua a jucat bine tactic. A dat drumul repede la minge si, mai ales in repriza a doua, a avut bune ocazii de a marca. Dintre acestea au fost fructificate doar doua. In min 50 Pecnik a vrut sa respinga o pasa de gol si a marcat in propria poarta. Al doilea gol a venit dupa 39 de minute si a fost marcat de Bogdan Stancu.
Iesenii au jucat ca de fiecare data foarte determinat, tare, una din intrarile unui aparator iesean la Szekely, soldandu-se cu accidentarea si schimbarea septarului nostru.
Il remarc pe Zapata, sigur in interventii, sobru, cu respingeri ale balonului la sacrficiu. Apoi pe Arthuro care m-a impresionat la o faza din prima repriza, cand a driblat trei jucatori alb-albastri pe linia lor de 16 metri, a sutat cu stangul, dar Branet a prins. Il remarc si pe Neaga pentru pasa data lui Stancu la al doilea gol. Stancu a jucat putin si totusi a reusit sa marcheze.
Intreaga echipa si-a facut datoria si a obtinut o victorie meritata.
Steaua a jucat EXCEPTIONAL! ![]()
eu pana azi nu am vrut sa il critic pe Lacatus insa nu se mai poate cred ca pana si Popa care nu e un antrenor de top e mai bun decat el. Am fost exasperat de numarul de offsideuri in care am fost surprinsi (in special arthuro, apropo slabut baiatul asta). Dam vina mereu pe echipele adverse, ba ca se apara aglomerat, ba ca faulteaza prea mult, cand de fapt ne mintim singuri si problema e la noi.Nu inteleg in continuare incapatanarea cu care il foloseste Lacatus pe Nicolita cad are 2 solutii mai bune Neaga si Ochirosii, apoi tiago ala parca e mai fotbalist decat Lovin si Petre.
Singurul lucru bun din meciul asta e combinatia de la golul 2 in rest am fost varza si daca jucam asa cu Galata cred ca nu avem mai mult 10-15% sanse de calificare.
Prietene , nu ma intereseaza UCL , si cred ca pe multi de pe aici. Ma intereseaza sa facem si noi o DUBLA. Iti mai aduci aminte ce e aia ? Eu unu am cam uitat.
@metzzz
Stai sa vezi ultimele 5 etape din tur/retur. Sa vezi atunci ce ramanem in spate. Cu un asemenea lot/joc nu avem mari sanse sa facem dubla.
Presimt ca iar se va sacrifica cupa pentru inca o victorie chinuita in campionat
Presimt ca iar se va sacrifica cupa pentru inca o victorie chinuita in campionat
Care si asa nu a mai venit de vreo 2ani incoace...
@danimarcu
O victorie chinuita intr-un meci de campionat ![]()
Imi cer scuze daca am fost ambiguu....
in plus, mi se pare mie sau romanii nu prea agreeaza strainii, cu exceptia lui zapata si golanski? nici de-ai dracu' nu-i dau mingea lui Dayro, dar nici Dayro lor!
Sincer si mie mi se pare la fel. Baietii nu il prea joaca pe Dayro si asta nu e bine...
Sincer si mie mi se pare la fel. Baietii nu il prea joaca pe Dayro si asta nu e bine...
S-ar putea sa fie in situatia in care a fost Elton odata. Sunt invidiosi ca e aclamat de public si ei , jucatori cu state vechi la echipa, nu sunt.
Mai e o variata: pur si simplu unii din jucatori nu au capacitatea tehnica de a pasa in fata(vezi Lovin, Banel)
Nu e jucat!Doar Szekely il paseaza pe Dayro,deh,fotbalistii se simt intre ei...
Una peste alta cred ca am facut un joc peste media meciurilor de pana acum.Observ o crestere de la meci la meci,dar decisiv pentru parcursul ulterior al Stelei ramane dubla cu Galatasaray.O calificare ar insemna enorm pentru suporterii stelisti.
Realistic vorbind, cred ca pornim cu sansa a doua in meciu cu Galata,deoarece individualitatile din lotul lor sunt clar peste ale noastre(Meira,Kewel,Nonda,Miguel,Arda,Hasan Sas,De Sanctis).
Un prim 11 pentru meciu cu Galata cred ca ar putea fi:
Zapata-Golanski,Goian,Ghionea,Nesu-Szekeli(Nicolita daca nu va putea juca),Radoi,Petre,Neaga-Dayro,Stancu(Arthuro)
Pronostic 2-2(Stancu,Neaga)
Iubim Steaua si-o vom urma
Oriunde lume va juca
Suntem aici pentru culori
Si pentru ale noastre valori
Congratulations Steaua
Ady, te pricepi tu la tactica si la sustinut o cauza, dar formatia nu o cunosti. Si nici intuitie nu ai.
Ghionea s-a consacrat ca fundas central stanga, deci in echipa scrisa nu poate fi inaintea lui Goian. Va fi mereu, atata timp cat vor juca impreuna, Goian, Ghionea.
A doua observatie: Radoi va juca fundas central dreapta, iar Goian se va afla la stanga sa. Cam asa: Radoi, Goian.
Lacatus nu va incepe niciodata meciul cu Nesu titular, daca Petre Marin este valid. Deci linia de aparare este aceasta: Golanski, Radoi, Goian, P. Marin.
Inchizator va fi probabil Ovidiu, asa cum ai scris, dar nu va face tandem cu Radoi, ci cu Plesan sau Tiago. Pe benzi vor juca Szekely si probabil Neaga.
Szekely, Ovidiu, Plesan (Tiago), Neaga. Cu conditia ca Plesan sa se fi refacut.
In atac vor juca Dayro, cam ce juca Dica inainte, adica un varf retras, cu aceeasi libertate pe care o avea Dica si cu toate mingile pe el, si Arthuro, care incet-incet incepe sa confirme.
Iata cum va arata formatia pe care simbolul Stelei, Marius Lacatus, o va alinia la Iasi:
Zapata - Golanski, Radoi, Goian, Petre Marin - Szekely, Ovidiu, Plesan (Tiago), Neaga - Dayro, Arthuro
Sau daca vrei:
Zapata - Golanski, Radoi, Goian, Petre Marin - Ovidiu - Szekely, Plesan, Dayro, Neaga - Arthuro
@ c.Ronaldo
Steaua va folosi echipamentul ros-albastru, pentru ca Poli joaca de obicei in alb-albastru.
Echipamentul de rezeva il va folosi numai impotriva echipelor care folosesc nuante apropiate(rosu, visiniu sau echipament complet de culoare inchisa, astfel incat pe televizoarele alb-negru nu se distinge care e Steaua si care cealalta echipa.)
fara suparare dar ceva se intampla cu tine, mai Virgil. In afara de faptul ca nimic de aici nu ti s-a adeverit ai mai comis-o de cateva ori din ce-mi aduc eu aminte...Se pare ca ar trebui sa ramai doar moderator si nu-i mai corecta pe cei care cat de cat au habar de tactica si sunt un pic mai informati decat tine....Nu te supara pe mine dar asta e parerea pe care mi-am format-o despre tine in urma catorva posturi inexacte ale tale.... ![]()
PS Pe tine te-a impresionat Arthuro? Poate il vezi cu alti ochi. Sunt o duzina de fotbalisti mai buni decat el in campionatul nostru sau chiar pe banca de rezerve....
Steaua a jucat EXCEPTIONAL!![]()
Glumeai ... desigur .
Nu jucam nimic de ceva ani incoace . Nu avem tehnicitate ( nu am mai vazut un dribling de la Elton incoace ) cat despre cursivitatea jocului si eficienta ...
Lotul este mediocru ca si locul nostru in campionat ... Cam asta e cand face Becali echipa !
"Fanii bucuresteni sunt in cercetari la Politie dupa ce au sustras 6 000 de lei dintr-o benzinarie din Ciortesti
19 suporteri stelisti se afla in cercetari la Politia Iasi dupa un incident aparut aseara. Plecind dupa meciul cu Poli spre Bucuresti, microbuzele cu care fanii "ros-albastri" au facut deplasarea s-au oprit la Ciortesti, la o benzinarie, de unde au fost sustrasi 6000 de lei. Vinzatorul si-a dat seama de lipsa banilor abia dupa ce bucurestenii au plecat si a anuntat Politia, care i-a oprit pe fani in judetul Vaslui. Cercetind microbuzele, s-a decis intoarcerea in Iasi a unuia dintre acestea, unde s-au gasit ascunsi 3 400 de lei. Cei 19 pasageri din acel microbuz au ajuns in Iasi unde sunt anchetati, principalul suspect fiind un barbat de 21 de ani."
deci nu este posibil asa ceva....am inteles ca ar fi fost microbuzul lui Vlad implicat...bai nene, astia isi mai revin vreodata? cat mai au de gand sa stea intre noi, sa se ascunda ca paduchii? ![]()
![]()
insurgentii... ![]()
"Fanii bucuresteni sunt in cercetari la Politie dupa ce au sustras 6 000 de lei dintr-o benzinarie din Ciortesti
deci nu este posibil asa ceva....am inteles ca ar fi fost microbuzul lui Vlad implicat...bai nene, astia isi mai revin vreodata? cat mai au de gand sa stea intre noi, sa se ascunda ca paduchii?
Asta face parte din sacrificiile enorme pe care le fac ei pt echipa iubita! ![]()
"Fanii bucuresteni sunt in cercetari la Politie dupa ce au sustras 6 000 de lei dintr-o benzinarie din Ciortesti
Poate au confundat numele localitatii cu "Ciordesti". Pacat ca o sa vuiasca presa la adresa "suporterilor Stelei"...