FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Poli Iasi - FC Steaua 0 - 2 (0 - 0)

«1235»
Virgil03.08.2008 20:21

Vineri 8 august, Steaua se va deplasa la Iasi, pentru a juca a treia partida a inceputului de campionat, impotriva formatiei gazda, Poli.

Daca judecam dupa primele doua etape, in care Poli a pierdut ambele partide (dintre care una pe teren propriu, in fata Vasluiului, cu 1-3), iar noi am obtinut o victorie acasa si un esec la limita, pe greseala lui Zapata, la Vaslui, se poate spune ca avem prima sansa.

 

Se pare ca Poli nu mai e nici ce a fost, iar Steaua incepe sa joace frumos si sa inscrie.

 

Va fi primul meci dupa 8 ani, in care Mirel Radoi nu va mai face parte din lotul Stelei, fiind transferat la Internazionale Milano.

 

Pronostic Poli-Steaua: 2 solist

weeezer03.08.2008 20:23
Se pare ca Poli nu mai e nici ce a fost, iar Steaua incepe sa joace frumos si sa inscrie.

Pronostic Poli-Steaua: 2 solist

 

Steaua incepe sa joace frumos si sa inscrie? 2 goluri dintr-o gafa si jumatate a lui Stelea, in Ghencea, e cam putin. Nu sunt de acord cu tine, Virgil.

 

Iasi-ul nu mai e ce a fost, dar Steaua nici atat. In plus, toti muritorii de foame isi depasesc conditia intr-un meci impotriva Stelei. Pronostic 1x

Virgil03.08.2008 20:33

@ weeezer

 

Eu cred ca nu conteaza ca am marcat datorita greselilor lui Stelea. Asa cum nu cred ca a contat ca am luat bataie de la Vaslui, pe o gafa si mai mare a lui Rufay. Stii cum e in fotbal. Jocul greseala asteapta.

Am marcat doua goluri si am castigat 3 puncte si asta conteaza. :)

 

Eu vad o schimbare calitativa in jocul Stelei, iar pe Dayro, peste Dica. E important ca a marcat si Arthuro si ca Ghencea a fost aproape plin din dragoste de Steaua.

weeezer03.08.2008 20:36

Esti foarte optimist :)

Sa fie asa!

s0r1n11103.08.2008 21:01

De fiecare data am avut probleme la Iasi.Daca vom juca cum am jucat si pana acum cred ca vom avea probleme.Dar sper ca echipa sa'si revina.

Pronostic:x,2

WhiteSnake03.08.2008 21:28

Ar fi frumos sa-i batem pe moldoveni si sa strangem cat mai multe puncte. Iasul vine dupa doua infrangeri consecutive (deci e clar ca vor da totul), iar un eventual esec de partea noastra ar fi fatal, spre urmare sansele pt titlu s-ar risipi.

Ionutjoss03.08.2008 21:39
@ weeezer

 

Eu cred ca nu conteaza ca am marcat datorita greselilor lui Stelea. Asa cum nu cred ca a contat ca am luat bataie de la Vaslui, pe o gafa si mai mare a lui Rufay. Stii cum e in fotbal. Jocul greseala asteapta.

Am marcat doua goluri si am castigat 3 puncte si asta conteaza. :)

 

Eu vad o schimbare calitativa in jocul Stelei, iar pe Dayro, peste Dica. E important ca a marcat si Arthuro si ca Ghencea a fost aproape plin din dragoste de Steaua.

 

 

Dayro nu juca asa in atac cand era mendoaza si pepe ...nu stiu dar parca acuma e mai liber sa faca ce ii place

Khalid03.08.2008 21:40

In ultimii ani la Iasi a fost un meci de toata mana, iesenii se apara, ne rup gleznele si reusesc sa dea gol din faza fixa. Asadar, cel mult o remiza in fata "tipaturilor" lui Popa :).

MoWeed03.08.2008 21:58

In ultimii ani am avut meciuri grele la Iasi si de cand au revenit moldovenii in prima Liga rar am plecat cu toate punctele.

.Ax3L.03.08.2008 22:18

terenu mai e suspendat si la meciu cu noi ca la meciu de azi a fost fara spectatori ;)

mountytoma03.08.2008 22:36

de ziua mea vreau o victorie cu 1-0, noi jucand in 8 oameni contra 11 moldoveni plus cei trei arbitri, golul nostru marcat de Lovin, Badea sau Baciu in minutele (7) de prelungire cand arbitrasii trageau tare sa impinga iasiul spre poarta noastra!

Raduccio04.08.2008 05:54

Iesenii sunt vai de capu' lor. Au in continuare lotul slabit de accidentari si suspendari. Nici nu mai pot sa se apere in 11 oameni. Aia fac greseli crunte in aparare si portarul lor e mult mai 'aerian' decat zapata. Nici nu ma gandesc sa nu castige Steaua la scor.

dax4704.08.2008 08:41

Ar trebui sa pornim ca favoriti in meciul asta, desi iesenii ne-au cam facut zile fripte in trecut. Insa acum ei sunt intr-o perioada mai nefasta decat suntem noi, asa ca ar trebui sa ne impunem.

 

Poli 0 - 1 Steaua (Dayro Moreno)

ULTRASSICK04.08.2008 09:15

Sper intr-o victorie cu 2-0 ...iesenii nu prea dau semne ca ar vrea sa realizeze ceva in noul sezon...

FORTA Steaua! SPRE 24!

.Ax3L.04.08.2008 13:12
terenu mai e suspendat si la meciu cu noi ca la meciu de azi a fost fara spectatori ;)

 

imi raspunde si mie cineva sau nu stitzi niciunu?

S.S.Lazio04.08.2008 14:54
terenu mai e suspendat si la meciu cu noi ca la meciu de azi a fost fara spectatori ;)

 

imi raspunde si mie cineva sau nu stitzi niciunu?

nu sunt 2 etape ? parca ? :thumbdown:

on topic ..batem clar la Iasi 0-2 scurt (toja :D , arthuro )

:steagcruce:

punkboy04.08.2008 17:19

meciul se vede LIVE pe antena1 :X macar il wedem la TV dk nu apucam sa ne invoim de la munk sa fim prezenti

stelist2204.08.2008 17:35
terenu mai e suspendat si la meciu cu noi ca la meciu de azi a fost fara spectatori ;)

 

Nu....doar o etapa de suspendare....

 

IONUTZ-CIPRIAN04.08.2008 17:36

Eu ma astept la victorie,dar cum e Steaua azi,stau cu inima in pantaloni!

grim_lovesteaua04.08.2008 17:59

Am si eu o intrebare.....face cineva deplasarea la Iasi??......eu sunt din Iasi si as vrea sa merg pe stadion dar ma cam strange in spate cand stau sa ma gandesc ce tarani sunt concetatenii mei.....ma gandeam ca m as putea strecura in galeria voastra.......ms anticipat pt orice raspuns!! :steag_sah_mic:

S.S.Lazio04.08.2008 22:41
Am si eu o intrebare.....face cineva deplasarea la Iasi??......eu sunt din Iasi si as vrea sa merg pe stadion dar ma cam strange in spate cand stau sa ma gandesc ce tarani sunt concetatenii mei.....ma gandeam ca m as putea strecura in galeria voastra.......ms anticipat pt orice raspuns!! :steag_sah_mic:

 

pai , vino si tu normal la stadion , la peluza , unde va sta galeria si`ti iei bilet ,simplu` . Asta in cazul in care nu se intampla ca la Vaslui,ca iar imi aduc aminte ! Daca nu te descurci,te duci si il intrebi pe un membru al vreunei brigazi . Nu cred ca v-ar lasa pe afara pe cei care sunteti din Iasi . Bafta ;) P.S nu trebuie sa te duci cu nu stiu cate ore , 1 ora jumatate inainte e suficient .

SzabiStelistu05.08.2008 09:37

la meciul cu Brasov a fost scris ca va fi transmis pe antena 1,si a fost pe GSP.....acuma unde va fi??antena 1 ii scris dar sper sa nu se schimbe.....meciul va fi greu,ca intodeauna la Iasi....ultimul rezultat 2-1 pentru ieseni......dar acuma va fi : Poli Iasi - Steaua 1-4(Nicolita/Dayro m.,toja,arthuro,szekely)

kaymack05.08.2008 18:15
Am si eu o intrebare.....face cineva deplasarea la Iasi??......eu sunt din Iasi si as vrea sa merg pe stadion dar ma cam strange in spate cand stau sa ma gandesc ce tarani sunt concetatenii mei.....ma gandeam ca m as putea strecura in galeria voastra.......ms anticipat pt orice raspuns!! :steag_sah_mic:

 

 

 

 

si eu as dorii sa vin la meci sunt din Bucuresti dar momentan sunt in vacantza la bunici in botosani si as dorii sa vin la meci............................astept(am) rasp :X:D:D:D:D:D S

 

Forzza Steaua!!!SPRE 24!!!

4_ever_steaua05.08.2008 18:16

hmm...imi e frica sa ma pronunt...cam mereu cu Poli Iasi am avut probleme mai mici sau mai mari...sper sa ne revenim complet dupa infrangerea de la Vaslui..si sa urmeze numai victorii...FORZA Steaua !

Virgil05.08.2008 18:43

Popa zice ca vrea sa ne bata. Simpatic baiat Popa asta. Mai trebuie sa si poata. Odata trebuie sa i-o tragem si noi sa-l umfle plansul.

«1235»