FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua și oportunistul Pãunescu

«12345»
Marius29.07.2008 18:07
Daca fetita aceea s-a imprietenit cu femeia care i-a omorat toata familia doar pentru ca i-a dat ceva bani inseamna ca are un caracter si mai infect ca al Paunestilor....

 

 

si cu asta chiar inchei, oricum n-are rost. dar cine oare iti da tie dreptul sa judeci caracterul unui om? cu ce esti tu un "caracter mai deosebit" in comparatie cu fetita aia? cine ti-a spus tie ca esti "mai superior" si poti emite hotarari in ceea ce priveste caracterul unui om pe care nu l-ai intalnit niciodata, a unui om care a trecut prin iad (pierzandu-si parintii)?

 

chiar nu pricep, cu ce esti tu mai breaz, mai moral, mai drept in comparatie cu fata aia?

 

ok, nu mai vreau un raspuns... nici macar nu mai intru aici unde e plin de fiinte mult superioare mie din punct de vedere moral si uman...

mdionis29.07.2008 18:10
Ca sa incheiem off-topicul despre accident:

[...]

Singura supravietuitoare a accidentului a fost Silvia Burlan, o tanara de numai 16 ani. [...] "Vorbesc aproape zilnic la telefon cu doamna Paunescu. A fost un nefericit accident si nu pot sa-i port pica", mai declara Silvia despre cea care i-a ucis familia.

 

Daca fata care si-a pierdut parintii si sora a reusit sa o ierte pe C.Paunescu, atunci ce drept avem noi s-o judecam ?

 

Daca ar fi pierit si ea in accident si nu ar mai fi ramas nimeni care sa o "ierte" pe C.P. am fi fost oare privati de dreptul de a judeca?!

Noi nu avem caderea de a judeca ce a fost in sufletul lui C.P. si al Silviei Burlan, insa putem oricand judeca implicatiile sociale ale nesabuintei lui C.P. -- oricare dintre noi ar fi putut fi nu atat in locul sotiei senatorului Paunescu cat in locul celor decedati.

 

Si, ca veni vorba: sa iti faci scapata sotia in aceste conditii este explicabil, omenesc, insa nu justificabil. Iar "normal" poate fi doar intr-o societate in care anormalitatea devine regula foarte des, precum cea romaneasca.

axl29.07.2008 18:10
Daca fetita aceea s-a imprietenit cu femeia care i-a omorat toata familia doar pentru ca i-a dat ceva bani inseamna ca are un caracter si mai infect ca al Paunestilor....

Mo, sa fim un pic sobri. Fata aia are 16 ani. A trecut printr-o trauma extraordinara. Nevestei lu' Paunescu si Paunescului insusi nu le-ar fi greu s-o imbrobodeasca. Poate ca n-a iertat-o pentru bani, poate c-a iertat-o pentru vorbe.

In plus, mai era si chestia aia, ca violatele se-ataseaza de violatori, in subconstient. O fi valabil si-aici.

AdrianUltras2529.07.2008 18:12

Stai un pic Marius.

Daca un om iti omoara familia si iti da niste bani ca sa scape, tu te imprietenesti cu el?

 

Pai femeia aia nu a respectat niste reguli de circulatie si a omorat niste oameni.

A facut o ilegalitate si a omorat niste oameni si a mai si scapat.

IEFTIN!

Pt ca paunelu are bani.

 

Daca tu te infratesti cu infractori, ce esti?

Marius29.07.2008 18:13

citeste postul lui axl... nu-mi spune ca tu stii exact cum ai reactiona intr-un asemenea caz...

MoWeed29.07.2008 18:14

@Marius

 

Tocmai, acel om a trecut prin iad. Si-a pierdut parintii din inconstienta unei posesoare de jeep care se credea regele soselelor.

Zi-mi si tu ce caracter trebuie sa ai ca sa te imprietenesti cu cel care a ucis-o pe mama ta? Ai putea face asa ceva tu?

Pe mine nu m-ar interesa catusi de putin banii, as vrea numai ca cei care au provocat aceasta tragedie sa plateasca.

 

 

@axl

 

Ceea ce zici tu este mai probabil, dar tot nu pot sa o inteleg. Orice i-ar fi zis doamna Paunescu, ramanea faptul ca i-a omorat familia....

AdrianUltras2529.07.2008 18:14
Mo, sa fim un pic sobri. Fata aia are 16 ani. A trecut printr-o trauma extraordinara. Nevestei lu' Paunescu si Paunescului insusi nu le-ar fi greu s-o imbrobodeasca. Poate ca n-a iertat-o pentru bani, poate c-a iertat-o pentru vorbe.

In plus, mai era si chestia aia, ca violatele se-ataseaza de violatori, in subconstient. O fi valabil si-aici.

 

 

Sa fim seriosi!

 

Mie daca mi-ar omori cineva familia, nu m-as odihni pana nu l-as jupui de viu!

SSK29.07.2008 18:14

Noi nu vorbeam despre dreptul de a o judeca pe Carmen Paunescu. Daca micuta Silvia chiar a iertat-o, bravo ei: caile Domnului sunt foarte incurcate, insa intotdeauna firesti. Noi vorbeam despre aplicarea unor legi si despre "normalitatea" de a incerca sa le ocolesti. In fond, daca dna Paunescu ar fi facut puscarie, multi ar fi primit mesajul potrivit. Asa, dupa cum se vede, fiecare a "invatat" ca are sansa lui sa scape. Asta e mesajul povestii lui Carmen Paunescu: daca ati omorat pe cineva, bagati o fisa (de cateva miliarde): aveti toate sansele sa scapati! Vorba aia, incercarea moarte n-are! Sau, ca tot se parafrazeaza din Parazitii, cum fac sa mut si eu zebra aia daca mierlesc un fraier..?

 

Eh, noi sa fim sanatosi, sa n-avem accidente in familie (nici de-o parte, nici de alta) si justitia sa-si faca datoria! :)

 

Forza Steaua! Hai baietii!

MoWeed29.07.2008 18:17

@SSK

 

 

Asa este, ai dreptate. Nu conteaza ca a iertat-o, conteaza faptul ca a incalcat niste legi(acest lucru avand consecinte grave) si a scapat basma curata!

Asa ceva nu este normal din orice punct de vedere ai privi...

 

@AdrianUltras25

 

La fel si eu, nu m-as opri pana nu ar plati nenorocitul. Dar se pare ca pe aici sunt presoane care considera ca e normal sa-l ierti pentru un apartament, o masina, niste bani si niste vorbe bune(probabil scuze tardive)

AdrianUltras2529.07.2008 18:21

MoWeed

 

Vorbeam despre tradatori si chiar am acuzat-o pe dee ca e tradatoare.

 

A-ti vinde familia pe bani, daca nu ma insel, e clar tradare.

 

 

axl29.07.2008 18:22
@SSK

Asa este, ai dreptate. Nu conteaza ca a iertat-o, conteaza faptul ca a incalcat niste legi(acest lucru avand consecinte grave) si a scapat basma curata!

Asa ceva nu este normal din orice punct de vedere ai privi...

Nu a scapat basma curata, a luat doi ani de puscarie. Cu suspendare. Legile au fost aplicate, s-a umblat doar la indulcirea pedepsei. Ceea ce, bineinteles, nu e scuzabil, decat, poate, din punctul de vedere al impricinatului.

 

Dar se pare ca pe aici sunt presoane care considera ca e normal sa-l ierti pentru un apartament, o masina, niste bani si niste vorbe bune(probabil scuze tardive)

Exagerezi, si-o faci c-o rautate malitioasa.

dee29.07.2008 18:25
MoWeed

Vorbeam despre tradatori si chiar am acuzat-o pe dee ca e tradatoare.

 

ca sa-i fac placere lui axl, voi continua offtopicul...

 

Adriane, continua te rog ce ai inceput, ia poveste tu lumii cum mi-am tradat eu familia pentru bani, ca o adevarata tradatoare ce sunt .

 

Lume, luati-va popcorn si ascultati povestirea ultrasului :)

 

later: in ce mod am tradat eu Steaua?

AdrianUltras2529.07.2008 18:26

Axl

 

Eu nu am pile.

Daca eu ma urc acum in masina si omor 3 oameni pt ca depasesc pe linie continua in curba(exagerez) crezi ca voi primi 2 ani cu suspendare?

 

dee

 

Te-am acuzat ca esti tradatoare in ceea ce priveste Steaua.

Pt unii dintre noi Steaua e foarte importanta.O parte din familie poate.

Pt tine sigur nu e asa.

 

Nu te-am acuzat ca ti-ai vinde familia daca ai putea.

Dar acum, sincer, vorbele tale m-au pus pe ganduri si nu sunt sigur ca nu ai face-o.

Virgil29.07.2008 18:26

Niciodata nu a avut maestrul Ardeleanu un articol atat de comentat. Si cu toate acestea putine comentarii sunt la obiect. De la oportunismul lui Paunescu, am trecut la etapele vietii lui de veritabil pupincurist in raport cu cei puternici, apoi la sotia sa, la groaznicul accident comis din prea mare graba si nesabuinta.

 

Un fel de unde dai si unde crapa.

 

Cu toate acestea comentariile sunt care de care mai interesante si banuiesc ca nu se vor sfarsi pana nu vor trece de o suta. Acum au ajuns abia la 87.

 

Pardon. 89!

MoWeed29.07.2008 18:30

@axl

 

Culmea ca indulcirea asta a legilor functioneaza numai la cei cu pile.....

 

Nu e nici o rautate malitioasa ci asta am inteles cand unii i-au luat apararea acelei fete. Nu cred ca am folosti vreodata un limbaj urat sau am dat dovada de rautate gratuita in postarile pe acest site

axl29.07.2008 18:31
Axl

 

Eu nu am pile.

Daca eu ma urc acum in masina si omor 3 oameni pt ca depasesc pe linie continua in curba(exagerez) crezi ca voi primi 2 ani cu suspendare?

Nu. Probabil vei primi pedeapsa maxima, nu stiu care este, probabil stie Ovidiu, pentru ca esti white trash.

Eu n-am spus ca e corect ce-a facut Pauneasca, eu n-am spus ca e corect ce-a facut Paunescu, eu am spus doar ca daca un membru al familiei mele ar fi pasibil de puscarie pentru c-a omorat oameni intr-un accident de circulatie as face, dac-as putea, exact ce-a facut porcul sa-si salveze soata. Fara remuscari.

 

Acum bine, poti sa faci ca Ovidiu, si sa ma-ntrebi cam pana la ce delict as merge cu aparatul. Cred ca as spune pas la crime cu premeditare si pedofilie.

AdrianUltras2529.07.2008 18:35

Axl

 

Sincer, nu cred ca ai face asa cum zici.

 

Sa stii ca un membru al familiei tale a facut rau cuiva constient ca face rau, cred ca ai avea o retinere.

Si nu ma refer aici la faptul ca l-ai abandona.

 

Dar daca esti un om corect, un om adevarat, nu cred ca ai incala legile, batandu-ti practic joc de toti cei din jur,ca sa scapi un infractor.

axl29.07.2008 18:36
@axl

Culmea ca indulcirea asta a legilor functioneaza numai la cei cu pile.....

Vezi bine, toata lumea stie, la fel ca in cazul "valiza", ca n-a primit doi ani cu suspendare de florile marului si ca Paunescu a avut codita bagata pe la Justitie, pe-acolo.

Dar, dupa cum spunea si mdionis, nu-i suficient sa "stie lumea".

Virgil29.07.2008 18:36
Cred ca as spune pas la crime cu premeditare si pedofilie.

 

Chiar daca ti-ar fi fiu, fiica, frate, mama, tata? Nu te cred.

AdrianUltras2529.07.2008 18:39
Chiar daca ti-ar fi fiu, fiica, frate, mama, tata? Nu te cred.

 

De ce prietene?

Chiar e asa de greu sa crezi ca exista si oameni corecti in lumea asta?

 

Daca fiul meu ar face constient rau cuiva, l-as lasa sa isi rezolve singur problemele.

A nu se intelege ca il dezmostenesc.

 

Am fost crescut stiind sa imi asum responsabilitate pt toate actiunile mele.

Asa cred ca ar trebui sa faca toti.

axl29.07.2008 18:40
Cred ca as spune pas la crime cu premeditare si pedofilie.

Chiar daca ti-ar fi fiu, fiica, frate, mama, tata? Nu te cred.

 

Axl

Sincer, nu cred ca ai face asa cum zici.

 

Mai, una spunem si poate alta facem cand suntem pusi intr-o situatie de genul asta, Doamne fereste!

Evident ca ne comportam dupa cum o cere situatia, si sunt prea multe necunoscute in joc aici ca sa fim radicali in raspuns.

danimarcu29.07.2008 18:44
Axl

 

Eu nu am pile.

Daca eu ma urc acum in masina si omor 3 oameni pt ca depasesc pe linie continua in curba(exagerez) crezi ca voi primi 2 ani cu suspendare?

 

Tu ai lua 5 cu executare!Mai ales daca ii spui judecatorului ca tu esti @AdrianUltras25 ,ala cu multe postari pe site-ul suporterilor stelisti..))

 

@SSK:

In fond, daca dna Paunescu ar fi facut puscarie, multi ar fi primit mesajul potrivit. Asa, dupa cum se vede, fiecare a "invatat" ca are sansa lui sa scape.

Sunt convins ca daca C.Paunescu facea puscarie scadea consistent numarul accidentelor de circulatie...

Sa fim seriosi,cazul a fost privit exact cum a fost: un om influent a reusit sa o scape pe nevasta-sa de parnaie,ceea ce nu este la indemana oricui.Accidente au fost si or sa mai fie.Nici o campanie din lume nu a reusit si nu va reusi sa stopeze accidentele,nici macar sa le reduca.Problema necunoasterii codului rutier si a regulilor de circulatie porneste inca de pe bancile scolii de soferi.Carnetele se acorda mult prea usor,pe smen,etc.Aici cred ca s-ar putea face ceva daca vrem sa nu mai fie morti pe sosele,nu in darea ca exemplu a unei persoane...

AdrianUltras2529.07.2008 18:49

Eu nu stiu daca scadea numarul accidentelor rutiere dar poate, daca era respectata legea, mergea vorba prin tara ca nu mai merge cu pile.

 

Si atunci oameni ca baiatul acelui judecator din Craiova nu isi mai permiteau sa isi bata joc de polististi si sa conduca fara carnet si altele...

 

:offtopic:

Danimarcu,

 

Avand in vedere ca tu ai mai multe postari ca si mine, probabil tu ai fi primit vreo cu vreo 10 ani in plus daca erai in locul doamnei paunelu. :punk:

endorama29.07.2008 18:51
Ii dau totodata dreptate lui @Marius referitor la nevasta poetului.Nu cred ca exista om pe lume care isi iubeste nevasta sa fi facut altfel decat AP.Din cate imi amintesc,AP a cheltuit la vremea respectiva in jur de 1 miliard de lei vechi ca sa o scape pe nevasta-sa,bani care au intrat in buzunarele familiei decedatilor.Hai sa fim seriosi:cu ce-i mai incalzea pe respectivii indoliati daca doamna Paunescu facea vreo 2 ani de puscarie? Fapta dansei a fost omor din culpa,ceea ce se poate intampla oricui.Neatentie,nepricepere sau ghinion.Nu a calcat pe cineva din cauza ca bause,caz in care merita fara discutie sa mearga la puscarie...Cei ce urla ca din gura de sarpe sa se gandeasca ca in orice clipa ar putea fi in locul ei.Sunt sigur ca atunci ar judeca altfel...Si oricum,cand omori pe cineva,fie si din culpa,constiinta te pedepseste mai tare decat orice alta lege lumeasca.

 

mda... in primul rand, din cate imi aduc eu aminte, accidentul s-a produs fiindca sotia lui Paunescu a facut o depasire neregulamentara. ea fiind intr-un SUV a scapat nevatamata, in timp ce amaratii aia din Dacia au murit mai toti...

 

in orice tara in care justitia functioneaza asa cum trebuie, vinovatul ar fi intrat la inchisoare intr0un asemenea caz. in Romania insa, justitia se valabila doar atunci cand e vorba sa fie pedepsiti cei slabi - cei puternici sau cu bani gasesc intotdeauna o cale de a scapa.. altfel cum se poate ca dupa 18 ani plin de scandaluri de coruptie, aproape nici un politician sau om de afaceri important sa nu fi intrat la inchisoare..

 

dar la ce sa te astepti intr-o tara in care Giovanni Becali declara la TV ca a luat 2 milioane comision la transferul lui Mutu, adica mai mult decat clubul Dinamo, in conditiile in care un agent are voie legal sa ia cel mult 10-12%, iar peste cateva minute declara in aceeasi emisiune ca el va fi cel care va curata fotbalul romanesc.... tara de rahat Romania asta.... parerea mea..

SSK29.07.2008 19:40
Sunt convins ca daca C.Paunescu facea puscarie scadea consistent numarul accidentelor de circulatie...

Sa fim seriosi,cazul a fost privit exact cum a fost: un om influent a reusit sa o scape pe nevasta-sa de parnaie,ceea ce nu este la indemana oricui.Accidente au fost si or sa mai fie.Nici o campanie din lume nu a reusit si nu va reusi sa stopeze accidentele,nici macar sa le reduca.Problema necunoasterii codului rutier si a regulilor de circulatie porneste inca de pe bancile scolii de soferi.Carnetele se acorda mult prea usor,pe smen,etc.Aici cred ca s-ar putea face ceva daca vrem sa nu mai fie morti pe sosele,nu in darea ca exemplu a unei persoane...

 

N-am vrut sa mai polemizez pe tema asta, dar simt nevoia sa fac o precizare. Paradoxul este ca dna Paunescu a avut de fapt ghinionul sa fie sotia unui om public, senator, poet, bla bla... De-aia s-a aflat, a fost pusa la zid si discutam noi acum pe marginea faptei ei. Daca era....sa zicem....sotia unui prosper om de afaceri din Buzau sau Salaj, cazul se aranja MULT mai usor si fara niciun fel de tam tam. In Romania nu trebuie sa fii senator ca sa-ti scapi nevasta de puscarie, trebuie doar sa ai bani si norocul de a intra in legatura cu "cine trebuie". Sa nu ne amagim ca scapa doar celebritatile: e tara plina de soferi ucigasi in libertate si de urmasi imbogatiti de pe urma rudelor omorate. Din pacate.

«12345»