@weezer,pe scurt nimeni nu prea mai vede meciurile online,cel putin nu live stream,poate doar scoruri. Datorita sesizarilor unor baieti de la gsptv si a unui articol imbecil din prosport in care se mentionau site-urile ce transmiteau live stream meciurile din Liga,nu mai putem vedea online acele meciuri. Eu unul am incercat toate acele site-uri,am mers si pe rojadirecta si nu imi merge gsptv,nici cu sopcast,tvants sau tvuplayer.
Doar in Romania se poate intampla asa ceva,ca doar o treime din tara sa vada meciurile din prima Liga de fotbal. Si ma enerveaza faptul ca se oripileaza toti deontologii ca vai ce pirateaza astia pe net. Sa fie clar,eu nu sunt un mocagiu,nu ma doare mana sa mai dau 60.000 pe luna sau cat ar fi ca sa vad meciurile la TV,dar ce sa fac nene daca nu am aceasta optiune. Prefer sa nu vad nici un meci din Liga 1(oricum ma intereseaza doar Steaua) decat sa imi schimb abonamentul TV,si nu zic asta pentru ca am vreo mare iubire fata de upc dar nu vrea sa fiu manipulat de caracatitat anteno-voiculesciano-rcs-ista. Vad(sau mai bine zis vedeam) meciurile pe net pentru ca nu am cum altfel,panaramelor care ne criticati ca piratam. Stiu ca e ilegal dar nu avem cum altfel,pur si simplu.
Credeti ca oamenii care se uita la calc nu prefera sa vada meciul la televizor in loc sa se uite la monitor rugandu-se sa nu pice conexiunea,insa ce sa-i faci,vorba aia,n-ai cu cine ma.
Mesajul subliminal este "vrei fotbal,treci pe rcs". Daca erau oameni corecti,negociau inainate de vreme cu toti distribuitorii de cablu astfel incat sa fie o optiune pentru gsptv oriunde in tara,astfel isi faceau si imbecilii astia audienta. Apropo,sa stiti ca amicalul Stelei cu Roma a facut audienta la Pro TV cat toata prima etapa din liga1. Misto,nu?
Mitica le daduse un termen sa-si rezolve probleme cu acoperirea pe tara pana in etapa a 7-a,insa nu vad ce parghii are mitica astfel incat sa puna in aplicare vreo metoda punitiva pentru gsptv-uri. Totusi mi se pare ciudat ca astia dau meciurile Stelei pe Antena1,poate vor si ei sa faca audienta cat de cat,desi astfel gsptv pierde bani.
Sper ca oamenii sa nu fie prostiti si sa nu isi schimbe abonamentul si de asemenea mai sper ca gsptv sa dea faliment pana la sfarsitul anului urmator. Le-as ura numai bine insa vazand cat rau au facut multor oameni negandu-le ceea ce e pentru unii singura placere in aceasta tara mizerabila,sper sa crape acest post TV.
CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!
FORZA Steaua!!!
Intotdeauna superiori.