În urma întîlnirii dintre membrii CNA și reprezentanții Antenei 1, de ieri, s-a stabilit ca fiecare derby al etapei sã fie pe Antena 1.
Membrii CNA au convocat încã o întîlnire cu Antena 1-RCS pentru a vedea în ce stadiu se aflã negocierile cu ceilalți operatori de cablu și DTH. Reprezentantul Antenei 1, Dan Matiescu, a lãsat sã se înțeleagã cã deși se aflã în negocieri cu alți operatori de cablu și DTH, acestea nu se vor finaliza curand: "Antena 2 și Euforia TV au intrat în grilã dupã șase, respectiv 18 luni, aceste lucruri nu se finalizeazã ușor".
