FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Unde vedem meciurile din Liga I?

«1236»
Marius24.07.2008 22:46

Pentru ca e un subiect care intereseaza o buna parte a suporterilor Stelei imi permit sa postez aici un articol din gesepe.

 

Pentru cã negocierile dintre RCS și ceilalți operatori TV sînt în impas, 3,4 milioane de abonați pierd minimum șase meciuri în fiecare weekend

 

Au rãmas douã zile pînã la debutul Ligii I. În acest moment, 3,4 milioane de abonați riscã sã nu vadã nici un meci în primul weekend cu fotbal! Pentru cã furnizorii lor de televiziune nu s-au înțeles cu RCS, ei trebuie sã aștepte pînã miercuri ca sã urmãreascã prima partidã din campionat, FC Vaslui-Steaua, transmisã de Antena 1, de la ora 20:30.

 

Meciurile se vãd pe cablu doar la RCS, iar dintre platformele DTH doar DigiTV are inclus postul în pachet. Abonații UPC, Boom, Dolce sau Max TV nu vor prinde GSP TV, așa cã nu vor avea acces la jocurile transmise de noul post. RCS și ceilalți operatori TV nu s-au înțeles nici pînã acum pentru ca abonații celorlalte firme sã beneficieze de GSPTV. Deținãtorul drepturilor pentru Liga I vrea ca microbiștii sã vadã meciurile gratis, în pachetul de bazã, dar cere ceva mai mult de un euro pe abonat din partea operatorilor, sumã pe care UPC și Dolce, cu care RCS a negociat, o considerã exageratã.

 

Programul primei etape

 

Sîmbãtã, 26 iulie

FC Brașov - Urziceni 18:00, GSPTV

U Craiova - Poli Iași 18:00, GSPTV 2

FC Argeș - Poli Timișoara 19:30, GSPTV 3

Buzãu - Farul 21:00, netelevizat

Rapid - Gloria Bistrița 21:15, GSPTV

 

Duminicã

Gaz Metan - Oțelul 18:00, netelevizat

CS Otopeni - CFR Cluj 19:30, GSPTV 2

Pandurii - Dinamo 21:15, GSPTV

Miercuri

FC Vaslui - Steaua 20:30, Antena 1

 

Transmisii simulcast

Pe GSP TV, GSP TV 2 și GSP TV 3 vor fi șase meciuri din prima etapã a Ligii I, sîmbãtã și duminicã. Trei dintre partidele de sîmbãtã se vor suprapune. De aceea, ele vor fi transmise în sistem simulcast pe cele trei variante ale GSPTV. Ce înseamnã acest lucru? Cã pe durata suprapunerii celor trei partide acestea vor fi transmise simultan pe cele trei canale. Astfel, FC Brașov - Urziceni (18:00) va fi pe GSPTV, în timp ce U Craiova - Poli Iași (18:00) și FC Argeș - Poli Timișoara (19:30) vor fi pe GSPTV 2, respectiv GSPTV 3.

 

Din cate se pare, singurele posibilitati de a viziona LigaI la TV sunt RCS si Digi TV.

 

DelPiero1024.07.2008 22:49

Neata GSP,ca sa fiu in ton cu articolul...

MoWeed24.07.2008 22:56

Ce bine ca am cablu de la RCS-RDS :yes:

f234567k25.07.2008 00:00
Ce bine ca am cablu de la RCS-RDS :yes:

Prima oara cand ma bucur ca am cablul de la ratatii astia.

 

axl25.07.2008 00:37

Am imbulinat-o, UPC scrie pe mine.

Inteleptul25.07.2008 07:01

Vai de capu meu nu am de la astia :thumbdown: ......ce idee proasta asta cu gsptv!Nu puteau sa lase asa cum era.... :confused:

Sper sa bage si la celelalte gsptv .....

.Ax3L.25.07.2008 07:43

UPC prinde sau nu GSPTV ? :hmmm:

i0nutz8325.07.2008 07:59

@Ax3L: deocamdata nu... upc am si eu :(

AdrianUltras2525.07.2008 11:17

deci nu vedem...oricum nu conteaza.

 

ca doar catelele iau titlul...

DelPiero1025.07.2008 11:21

Da...o sa ia organul sexual masculin catelele! :yes:

Marius25.07.2008 11:43

Se pare, doar se pare, ca din 15 august posturile gesepee vor fi introduse in grila si la Boom.

1on25.07.2008 11:47

Se audã cã UPC negociazã cu RDS-RCS pentru GSPTV

s0r1n11125.07.2008 12:37

Eu tot prin UPC am.Sper ca inaptii sa rezolve problema.Inca o dovada ca traim in Romania.

weeezer25.07.2008 14:10

Da, citisem si eu ca o sa bage si UPC-ul GSPTV-urile in grila. Da eu cu dolce, ce sa mai zic? Sper sa prind ceva meciuri din sezonul 2010-2011...

SteelBoy25.07.2008 14:14

si eu tot UPC am....bine ca meciurile Stelei din primele etape sunt pe Antena

 

dar chiar daca o sa prind GSP......se pare ca 2 meciuri din fiecare etapa nu vor fi difuzate(o mare prostie).....si fiind galatean....tin si cu otelu......si tare ma tem ca meciurile din deplasare nu prea o sa le vad......pot sa pun pariu ca meciurile care nu vor fi difuzate o sa fie cele in care sunt gloria,otelu,gaz metan

stelistul stelist25.07.2008 14:17

dar eu ca am o firma locala de cablu nici macar in 2020 nu am sa prind meciuri din liga1

weeezer25.07.2008 14:36

Da ce inseamna de fapt Optiunea 1, 2, etc? Adica cum s-a stabilit ce optiune reprezinta fiecare meci?

stelistul stelist25.07.2008 14:40

pai optiunea1 e la antena1 , restul la gspTV

Marius25.07.2008 14:43

Optiunile au fost stabilite de reprezentantii televiziunilor (in speta antena1 + gesepeele) in functie de importanta lor. Din ce stiu eu, ele nu sunt publice, insa, daca ne uitam la programul Ligii I (care apropo, de acum se numeste Frutti Fresh =))) ) ne putem da seama destul de usor care si cum sunt. Ideea e ca optiunea 1, derby-ul rundei, va fi pe antena 1.

stelistul stelist25.07.2008 15:01

470-52038-ligai_fruttifresh1.jpg

cik asta e noua sigla...=))

SteelBoy25.07.2008 15:14

arata penibil.......chiar mai rau ca spatele noilor tricouri

MALDINI25.07.2008 15:25

Pe mine m-a amuzat cand am vazut : Liga I Frutti Fresh ... mi-a adus aminte de copilarie :tongue:

Inteleptul25.07.2008 15:52
470-52038-ligai_fruttifresh1.jpg

cik asta e noua sigla...=))

 

Adica nu mai e Liga 1 burger?:)) e Liga 1 fruti fresh???:)):gathering:

Doamne fereste :)) acu in loc sa ragaim bere o sa ragaim fruti fresh (mie oricum nu imi place berea)

stelistul stelist25.07.2008 15:57
Pe mine m-a amuzat cand am vazut : Liga I Frutti Fresh ... mi-a adus aminte de copilarie :tongue:

 

pai cred ca la copii s'au gandit cand au facut sigla sau oare a facut'o un copil :)

c.ronaldo1725.07.2008 15:59

Am ajuns de rasul lumii. Frutti Fresh...

In 5 ani maxim vom avea Liga 1 Durex.

«1236»