FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Ce Ascultati Acum?

«18910111287»
c.ronaldo1706.02.2009 22:10

Bug Mafia & Villy - O lume nebuna, nebuna de tot

SteauaB06.02.2009 22:27

Alberto Rodriguez - Viata de Latin.

 

 

Ce ne place noua sa laudam ca suntem latinii, ca avem acelasi sange ca si Italienii,francezi,portughezi si spaniolii. Tarile romantice.

 

Insa adevarul e. La ce fotbal avem? Mai degraba, suntem mai mult scotienii decat latinii.

adidwu07.02.2009 11:05

Northern Kings- Brothers in arms

Joga Bonito07.02.2009 12:10

Lilly Allen - The Fear

crysty.steaua07.02.2009 12:46

Radio zu ...tot ce este..:))

c.ronaldo1707.02.2009 20:09

Cabron & Nico & Puya - Viata bate filmul

Marius07.02.2009 20:25

Def Leppard - Love bites (Gold FM)

Robinson Rufay Zapata07.02.2009 21:25

Cargo - Ploaia

maye07.02.2009 21:26

Methadon 3000 - O Mana :)

Bodanel09.02.2009 10:46

Cea mai buna voce masculina

 

Vitas

 

 

din cate stiam eu, cea mai buna voce masculina era a lui Roh Halford (Judas Priest) - 4 octave. M-am inselat.. dry.gif

 

"VITAS VITAS, cea mai mare voce a secolului tocmai a aparut! Se spune despre el ca a depasit orice control asupra muzicii....Producatorul sau Serghei Pudovkin l-a descoperit intr-un mic teatru din Odessa. Vitas a intrat in Cartea Recordurilor pentru ca este singurul cantaret din lume a carui voce cuprinde aproape sase octave. Multi au spus ca inregistrarile sale au fost modificate. ?Ca sa scoata un registru lung au fost puse cap la cap mai multe secvente din mai multe inregistrari.? ? au comentat gurile rele. Total fals! Tocmai de aceea Vitas, pe scena, se ?joaca? cu acel microfon, il apropie si-l indeparteaza, tocmai pentru a inlatura orice suspiciune. In acest fel, nu se mai poate spune ca sunt inregistrari ?puse cap la cap? si nici ca face play-back. Fanii ce participa la concertele sale sustin ca Vitas canta live. ?Sincer, poate canta si fara microfon? ? a spus Pudovkin. Vitas este unul dintre putinii cantareti de sex masculin ce canta cu regularitate in Registrul Fluierului - cel mai înalt posibil pentru vocea umanã. Vitas a compus prima melodie la varsta de 6 ani. La doar 19 ani canta pe scena Palatului de la Kremlin, fiind cantaretul cel mai tanar din istoria Rusiei care a urcat pe aceasta scena si a sustinut un solo concert. Conform declaratiilor lui Vitas, mama sa a fost persoana cea mai importanta. Dupa decesul mamei sale, s-a refugiat o perioada de timp in Tibet pentru a se recupera. ?Nimeni nu poate intelege lumea sa interioara? ? a declarat Pudovkin. Vitas nu a acordat aproape niciodata vreun interviu. Rareori vorbeste despre viata sa personala. Insa, cu tot misterul ce-l invaluie, Vitas continua sa cucereasca. Este considerat ?marea surpriza irezistibila?. Este vedeta ?soc? pentru audiente si ?cel mai asteptat miracol?. Unic si de neegalat"

Un cunoscut observator chinez, Tzin Djao-tsiun, remarca faptul ca glasul lui Vitas chiar si pe octavele cele mai inalte, isi pastreaza tonalitatea masculina .

 

pop\opera cu influente traditionale rusesti.

http://www.youtube.com/watch?v=YjO_VXHxsRw...re=channel_page

STARforce09.02.2009 11:16

Terminator X-It all comes down to the money<<Classic>>

razvan2809.02.2009 20:53

DJ Tiesto-Love comes again...o melodie veche dar superba.

Stie cineva daca esti minor si astia spun ca nu pot intra minorii se poate intampla ceva daca reusesc sa iau bilete...adica nu ma pot oprii la intrare sau ceva daca reusesc sa iau biletele.

Marius09.02.2009 21:13

Bodanelule, da inapoi cam un an de zile si ai sa descoperi niste posturi de-ale mele cu Vitas.

The Game09.02.2009 22:52

Bitza feat. Tataee-Urmatorul pas

Bodanel11.02.2009 08:12

Bai Mariuse n-am gasit nimic. Vezi poate ai postat pe alt forum.

mihaitza8511.02.2009 08:51

radio ** ! poate fac reclama

STARforce11.02.2009 10:00

OTT-Blumenkraft-Smoked glass and Crome

andrey_ptm_steaua11.02.2009 11:15

Radio 21 ft.Becali - Where My Sheeps

vlad7511.02.2009 21:06
Bai Mariuse n-am gasit nimic. Vezi poate ai postat pe alt forum.

O colega de serviciu de la nevasta-mea a dat 450 de lei pe un bilet la Vitas acum in februarie.

Mi-a starnit si mie curiozitatea si am urmarit un clip cu el. Adevarul ca poate canta sus.Il invidiaza MIaitza al nostru.

 

redondo11.02.2009 22:26

Stan Bush - Best of

Bodanel12.02.2009 07:11

Erau si bilete mai ieftine.

sabin130712.02.2009 12:18

Ibiza Sonica fm

zoint12.02.2009 13:56

Bitza si Aforic-in urma noastra dupa ce se terimna ascult Cedry2k cu Pacha man-Lirici pentru critici

STARforce12.02.2009 15:07

Kool G Rap-Fast Life

korynna12.02.2009 16:05
«18910111287»