Dayro chiar ne strica tot jocu azi
avem un singur fotbalist> Janos Szekely
Dayro chiar ne strica tot jocu azi
avem un singur fotbalist> Janos Szekely
Probabil ca Szekely e cel mai bun jucator din Liga I. Restul in seara asta au fost submediocri.
Dar exista si o parte buna. Pai n-a zis Gigi ca se lasa de fotbal daca ne bate Vasluiul?
praf
Sa-l vad pe Becali ca pleaca din fotbal. Un bun crestin se tine de cuvant, nu?
jale mare la Steaua , parca au fost inundati de lene acesti jucatori cum mi'au inundat satul mie
caracterizarea meciului intr-un singur cuvant : DEZASTRU ![]()
"Daca ma bate Vasluiul, ma las de fotbal. Nu ma intereseaza nimic. Nici Liga, nici nimic. Nu o sa mai fie Steaua de aur, ci Steaua de tinichea", a declarat Gigi Becali inainte de meciul de la Vaslui
Lacatus a ramas in bezna ![]()
)))
....Mai rad si eu ![]()
Pentru ca sa imi mai treaca capu si ficatu(is nervos rau)
"Daca ma bate Vasluiul, ma las de fotbal. Nu ma intereseaza nimic. Nici Liga, nici nimic. Nu o sa mai fie Steaua de aur, ci Steaua de tinichea", a declarat Gigi Becali inainte de meciul de la Vaslui
Si Becali ca basescu cand a zis ca demisioneaza in 5 minute!!!
un antrenor asa zis depasit, viorel hizo, l=a facut sah mat pe marele nostru simbol.
Du-te Laca, du-te!
Sintem vai de noi, nu jucam nimik. 2 pase atat au jucat ai nostri,sintem de rasul tuturor. asa ceva nu am vazut niciodata,asta nu este Steaua noastra,astia sunt niste jucatori adusi de un CIOBAN nu de cineva care se pricepe la fotbal.
HAI Steaua!!!!!! dar nu astia care au jucat in seara asta .
sa nu ne agitam.....am pierdut si o sa mai pierdem......a inceput lupta.......toata lumea il vrea pe Becali la pamant......asa ca ,ciobanul asta e idiot,stia ce o sa urmeze si nu a cumparat nimic serios pt Steaua.....fara un varf si un coordonator de joc de calitate nu ai cum sa faci treaba,nu a vrut sa inteleaga ca Steaua daca nu castiga pe teren ,numai merge treaba cu aranjamente....Sandu,lupescu,prunea,c.c.a si alte persoane ne vor jos.....e greu sa facem fata....sper sa ne revenim si sa jucam mai bine......sa vedem si partea pozitiva,o infrangere inseamna ca o sa muncim si o sa invingem....imi pare rau de Lacatus,o sa fie sacrificat fara sa fie frumos pt el.....intotdeauna Steaua....sa nu uitam ca tot ce se intampla se intampla este doar din cauza prostiei lui Becali....hai Steaua ![]()
![]()
Porumboiu : " Cei de la Steaua au taiat cablurile de la lumina "
dezamagitor..sa pierdem in fata vasluiului...cuvintele nu isi au rostul...cat despre cioban sigur nu isi va respecta cuvantul
![]()
![]()
Dupa ce va fi scos Banel or sa apara si golurile.
AM vazut ce au aparut!
Rezultat dezamagitor la meciul FC Vaslui vs Steaua 1-0 gresala jucatorului stelist Zapata. cel mai bun jucator de pe teren a fost Kuciak(portarul lui FC Vaslui) ![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Arbitraj de doi bani care ia facut pe plac tractoristului Porumboiu;nu este posibil sa fluieri la o simpla atingere a unui moldovean(fetite) care se trantea pe jos,"au mari fotbalisti Vasluiu" le-a iesit antijocul!Noi n-am avut puterea sa trecem de acesti mari fotbalisti si de arbitraj(rosu la maimuta) cu toate ca am avut timp destul sa schimbam rezultatul.
Zapata ne-a scos de foarte multe ori ca sa dam vina pe el acum, era randul echipei sa-l ajute de data asta...
Respect
Fã ciobane ce vrei tu din ehipã...
mda situatia la noi la club pare maro si incolacita ...trecand peste evolutiile dezastroase ale unor jucatori gen "baniel"...as vrea sa scot in evidenta organizarea noastra tactica ,traseele jucatorilor nostri in drumul spre poarta ...suntem la fel de organizati ca niste cartofi rostogoliti din sac ....jucatorii sun asezati in teren cu lopata ...trasee nu exista efectiv echipa ataca la intamplare fiecare joaca ce stie ...jocul cu Vaslui efectiv nu a fost pregatit in functie de adversar ...si cand spun asta ma refer la faptul ca sa mers pe linia jucati ca in meciu cu roma ...declaratia lui arturo de dupa meci spune tot :"stiam ca va fi greu da nu ma asteptam la asa ceva" -pai cine trebuia sa anunte jucatorii ca la Vaslui va fi prapad ...fotbalul modern se joaca in functie de adversar ...la noi nu e asa la noi e acel "focu la ei " ...pana cand nu vom avea un antrenor si cand spun antrenor ...spun antrenor in toata puterea cuvantului ...Steaua nu va juca nimic ...oricat as incerca sa`l vad pe Marius antrenor nu pot mi s-a luat ...e clar pt mine si pt multi cred eu ...ca omu nu are nici o treaba cu aceasta meserie ...din pacate pt noi si pt rezultatele echipei ...desi sunt sigur ca o sa imi atrag scuipati ...dupa acest post ....Marius Lacatus nu e antrenor .... ![]()
Becalii inainte de meci spune : Daca nu bat la Vaslui ma las de fotbal.
Dupa meci declaratia a cazut. Deci domnul becalii nu are cuvat.
Declaratie soc a lui Porumboiu : Daca pierd cu Steaua dau foc la stadion!
dureros rezultatul meciului de la Vaslui. ingrozitoare perspective pentru acest campionat. becakatul a reusit sa declanseze cruciada anti-Steaua. sper sa ne calificam in CL ca poate acolo avem sanse sa jucam fotbal. acolo adversarii macar joaca fotbal!
vasluiul a facut ce a putut si a stiut ca sa ne bata, si a reusit. desculti, prosti, milogi, cotonogari, prefacuti, dar ne-au batut. iar o declaratie a lui Becali gen "daca pierd meciul asta ma las de fotbal" cred ca motiveaza jucatorii nostri la orice numai la victorie nu!
nu stiu daca Lacatus este principalul vinovat, sau singurul. dupa mine cel mai slab om al nostru a fost Dayro, care a stricat mai multe mingi decat Banel. nu zic ca Banel a jucat bine, el mai are mult pana sa treaca in clasa I, dar de la Dayro asteptam mult mai mult. poate prea mult de la un tip poate inca prea tanar pentru a putea purta pe umeri dorinta Stelei de performanta.
poate ca Dica, pe care nu l-am putut suferi niciodata (pe el si pe toti puturosii din terenul de fotbal), a avut totusi drptate cand a spus ca locul lui trebuie luat de Neaga. rica cel putin are sange in el!
mounty , da-mi voie sa nu fiu de acord cu tine in privinta UCL.
Nu vreau sa ne calificam pentru ca o sa luam bataie pe banda. Si poate daca nu prindem nici UEFA n-ar fi rau. Ori o sa bage bani in jucatori , ori pleaca. E simplu.
Hai Steaua! sunt convins ca Steaua o sa bata la Brasov ! Daca Steaua pierde si cu brasovul chiar nu avem fata de Liga Campionilor.
dezamagitor..sa pierdem in fata vasluiului...cuvintele nu isi au rostul...cat despre cioban sigur nu isi va respecta cuvantul
Atata vreme cat proiectezi jocul de la inceput cu Banel, Petre Marin, etc ce pretentii sa ai ?
Asta era meci de campionat, nu de prezentare. S-a vazut valoarea reala a echipei, a antrenorului.
Ma intreb daca o sa aiba macar onoarea de a pleca din postul de antrenor. La Lacatus ma refer, ca fecaliotul nu va renunta la postul de antrenor.
Si uite asa incepem inca un campionat de suferinta...
mounty , da-mi voie sa nu fiu de acord cu tine in privinta UCL.Nu vreau sa ne calificam pentru ca o sa luam bataie pe banda. Si poate daca nu prindem nici UEFA n-ar fi rau. Ori o sa bage bani in jucatori , ori pleaca. E simplu.
iti dau voie sa nu fii de acord cu mine. asta e farmecul democratiei.
eu vreau sa jucam in cupele europene pentru ca vreau sa vad Steaua jucand fotbal, nu zbatandu-se prin transeele descultilor si fomistilor din Liga I care se bucura ca i-au luat puncte lui Becali si asa ala pierde banii din CL!
ce spui tu, ca ori da bani pentru jucatori adevarati, ori pleaca, este utopie. toti ne dorim asta, dar mie mi-e clar ca numai sf petru ne scapa de Becali, luandu-l de-a dreapta lui! pana atunci vom suferi, nu avem ce face. el la puscarie nu ajunge, iar de la Steaua nu pleaca pentru ca stie ca fara Steaua este un nimeni, un prost ce nu va mai fi bagat in seama nici la stirile despre starea vremii! iti imaginezi cat de mult imi doresc sa ma insel!
Va spun eu Steaua nu o juca ea cine stie ce fotbal dar in Liga Campionilor o sa ne descurcam binisor pentru ca asa este Steaua nu munceste in campionat sa fie in forma in Liga!