Dupa cum se stie, meciul FC Vaslui - Steaua, programat a se disputa pe 26 iulie 2008, in prima etapa a editiei 2008/2009 a campionatului Ligii I, a fost amanat pentru o data ulterioara.
Cauza o constituie faptul ca in aceeasi zi FC Vaslui va disputa mansa secunda a finalei Intertoto, pentru calificarea in Cupa UEFA, cu Neftci Baku.
Nici Steaua nu sta degeaba pe 26 iulie. Ea va profita de amanare pentru a sustine un meci de lux cu vicecampioana Italiei AS Roma. Prilej pentru a-si prezenta lotul, intr-o atmosfera de sarbatoare.
